• Teatr szkolny

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru.

Z tej okazji Uczniowie zajęć edukacji teatralnej: Gabrysia, Kazimierz, Mateusz, Antosia, Ania, Ida, Oliwia, Hania, Julia, Patryk, Janek, Lena, Maja, Alicja, złożyli Teatrowi płynące z serca życzenia.

Wraz z Całą Szkołą dołączamy się do Nich.

• "O!SWÓJ"

• Klasy 8 biorą udział w projekcie artystyczno - kulturalnym "O!SWÓJ" edukacji włączającej, przygotowanej przez WCIES i Teatr 21, w ramach edukacji kulturalnej i teatralnej, realizowanej w naszej szkole.

Na lekcjach WOS-u włączamy sztukę, by opowiedzieć o niepełnosprawności i jej funkcjonowaniu w społeczeństwie. Rozmawiamy o normach społecznych, czym jest niepełnosprawność i o jej odbiorze społecznym. Uczymy się oswajać z "innością".

Projekt O!swój to pedagogiczno-teatralny projekt dedykowany warszawskim uczniom i nauczycielom. W ramach projektu odbywają się pokazy spektakli Teatru 21, warsztaty dla klas szkolnych: realizowane po spektaklu, prowadzone w duetach przez twórców i aktorów Teatru 21, oraz warsztaty i konferencja dla nauczycieli i animatorów kultury.

Cykle spotkań przybliżające temat inności i niepełnosprawności poprzez działania pedagogiczno-teatralne. W czasie warsztatów uczestnicy pod okiem prowadzących artystów i pedagogów teatru dowiedzą się jak zarządzać różnorodnością, gdzie poszukiwać inspiracji oraz jak przekładać tematy społeczne na język teatru i pracę z uczniami. Punktem wyjścia do warsztatów była filozofia pracy i repertuar Teatru 21.

fot. Grzegorz Press, REWOLUCJA, KTÓREJ NIE BYŁO
            reż. Justyna Sobczyk

• Samogłoska Challenge

• "Samogłoska Challenge", takie wyzwanie mieliśmy na lekcji edukacji teatralnej.
            Dzieci obserwowały jak pracuje ich aparat mowy przy wypowiadaniu samogłosek. Wszyscy mówimy: "a"...

• Możesz być kim chcesz!

• Teatr daje możliwości otwierania kolejnych drzwi własnych umiejętności.
            Uczeń - Choreografem? Czemu Nie!
            Możesz być kim chcesz!!!!
            Klasa 7a pracująca nad choreografią autorstwa Kamila Madonia.

• Teatr i Vivaldi

• Teatr to wielość sztuk w jednym miejscu .
            Tym razem Vivaldi inspirował. Uczniowie słuchali „Czterech pór roku”, a w różnych albumach,
            gazetach i książkach, szukali inspiracji do naszych scenografii.
            Rysowali z zapałem. Uczymy się łączyć dziedziny, by stworzyć mały -wielki teatr

• "KŁAMSTWO"

• Uczniowie klas 5,6,7, wyobrażali sobie 'kłamstwo".
            Tworzyli rzeźby z własnych ciał, pisali swoje definicje, budowali scenki.
            Poznawanie, oswajanie i przełamywanie swoich niepewności, ale przede wszystkim odkrywanie
            własnych możliwości i wielkiej wyobraźni to wspaniała podroż.

• KONCENTRACJA, ODDYCHANIE I WYCISZENIE

• We wrześniu podczas zajęć teatralnych uczniowie klas 5, 6, 7 uczyli się koncentracji, techniki oddychania, wyciszenia.
            Początki zwykle nie są łatwe, jednak wierzymy w maksymę
            "Nigdy nie narzekaj, że masz pod górę, jeśli idziesz na szczyt".