• Szanowni Rodzice. Drodzy Uczniowie.

W zasobach Internetu można odnaleźć wiele interesujących źródeł z legalnymi i bezpłatnymi e-bookami oraz audiobokami. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zaprezentowanych poniżej bibliotek cyfrowych oraz innych serwisów.

BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach. Serwis zawiera też audiobooki. Projekt fundacji Nowoczesn Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera zdigitalizowane starodruki, muzykalia, druki ulotne itp.

ChmuraCzytania.pl

Serwis zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, zwłaszcza klasyków, m.in. J. Conrada, F. Kafki. Nie wymaga logowania.

Oferty firm:

Publio oraz Nexto

Są to księganie internetowe. Obie oferują około 100 darmowych e-booków, głównie lektur oraz poradników.

Audiobooki:

Polska-Poezja.pl

Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów.

Audio-Bajki.pl

Nagrania bajek dostępne w serwisie YouTube.

Bajkowisko.pl

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.

Polskie Radio Dzieciom

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Książki do poduchy, Słuchowisko.

Miłej lektury:)