• Informacje o konkursach

• BIBLIOTEKA

• Biblioteka zaprasza do udziału w drugiej edycji Żoliborskiego Konkursu Recytatorskiego im. Joanny Kulmowej. Jest to konkurs o zasięgu ogólnowarszawskim. Odbywa się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Żoliborz.

Uczestnicy konkursu przygotowują trzy dowolne wiersze wymienionej wyżej autorki. Dwa wybrane utwory Joanny Kulmowej Uczniowie prezentują podczas przesłuchania konkursowego, trzeci tekst to materiał rezerwowy. Maksymalny czas recytacji wynosi 5 minut.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest dostarczenie do dnia 18 kwietnia uzupełnionej i podpisanej przez Rodzica / Opiekuna prawnego Karty Uczestnictwa, zwierającej zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku Uczestnika.

Karty uczestnictwa i regulamin konkursu są dostępne do pobrania w szkolnej bibliotece oraz na stronie Organizatora: bpzoliborz.pl.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniach 20-23 maja / 27-29 maja 2024 r. w Sali Społecznego Domu Kultury przy ul. Słowackiego 19A.

Biblioteka zaprasza Uczniów klas 1-8 do udziału w 8. edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego „Popisz się talentem!”

Zadanie konkursowe polega na napisaniu opowiadania, którego bohaterami są emotki.

Praca konkursowa powinna zawierać wymyślony przez Uczestnika tytuł i liczyć nie więcej niż 2800 znaków bez spacji (około 500 słów). Zwycięskie teksty zostaną opublikowane przez wydawnictwo Nowa Era.

Opowiadanie wraz ze zgodą na udział w konkursie podpisaną przez Rodzica / Opiekuna prawnego należy dostarczyć do szkolnej biblioteki do dnia 5 kwietnia. Pracę konkursową w formie pliku tekstowego oraz skan zgody można również wysłać mailem.

Po więcej informacji i formularz zgody na udział zapraszam do biblioteki lub na stronę organizatora www.nowaera.pl/popiszsietalentem2024

„Wiesz, co to emotki? Na pewno! To te buźki, które dołączamy do wiadomości w komunikatorach internetowych i w SMS-ach. Otóż one nie pojawiły się znikąd! Przyszły do nas z krainy emocji – Emotilandu. Tak, emotki mają swój kraj, swoje przygody i zwyczaje! Ho ho, co tam się dzieje! Pan Uśmiechnięta Buźka wciąż wszystkich rozśmiesza. Zła Minka daje się innym we znaki. Płaczuś chlipie i biadoli. Całusek kocha cały świat, a Madame Skwaszona Mina jest zawsze nie w sosie. Kolejni słynni obywatele Emotilandu to na przykład Mister Wywalony Jęzor, Spryciarz (w nieodłącznych ciemnych okularach), Clown (uwaga na jego psikusy!) czy Trupia Czacha (brrrr!).
            Wyobraź sobie, że w trakcie pisania wiadomości do przyjaciela nacisnąłeś nieznaną kombinację klawiszy w telefonie i trafiłeś do Emotilandu. Napisz, co Cię tam spotkało. Jakie emotki poznałeś (możesz nadać im imiona), jaką przygodę razem przeżyliście, co robiliście, o czym rozmawialiście… i jak się to wszystko skończyło? Jesteśmy bardzo ciekawi Twoich przeżyć, refleksji i uczuć… W końcu nikt nie opowie o Emotilandzie lepiej, niż Ty – współczesny dzieciak!”

Biblioteka zaprasza do udziału w 31 edycji konkursu „Wydajemy Własną Książkę”. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim. Organizatorami są: Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów”, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowe oraz Wolskie Centrum Kultury.

Zadanie konkursowe polega na sporządzeniu książki o dowolnej treści i w dowolnej postaci, tzn.: książka może mieć dowolną formę literacką – może to być zbiór wierszy, opowiadanie, komiks itp.

Książka może przyjąć dowolną postać - może to być książka tradycyjna (zszyte/ sklejone kartki + okładka), ale także książka rozwijana, obrazkowa, haftowana, książka sensoryczna, książka-zabawka itp.

Książka może być zdobiona dowolną techniką plastyczną, np.: kredkami, farbami, wyszywana, haftowana, wyklejana itp.

Prace konkursowe dostarczamy do szkolnej biblioteki do dnia 28 marca 2024r.

Do książki dołączamy kartę zgłoszeniową dostępną w bibliotece oraz na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury „Muranów”.

Więcej informacji o konkursie na stronie organizatora: