• Informacje o konkursach

• PLASTYKA

• REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO
            „MOJA ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI”

Zapraszamy do udziału w konkursie dla klas I-III ,,Moja ulubiona postać z bajki''

Organizator konkursu:
            Szkoła Podstawowa nr 92 w Warszawie
            ul. Przasnyska 18a.

Termin dostarczania prac do sali 40 i 41:
            Prace należy oddać do dnia 10 maja 2024 roku.

Cele konkursu:
            1. Promocja aktywności czytelniczej oraz propagowanie idei głośnego czytania dzieciom.
            2. Zainteresowanie i propagowanie literatury bajkowej.
            3. Kształtowanie wrażliwości odbioru utworów literackich.
            4. Wzmacnianie wiary we własne możliwości.
            5. Rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności.
            6. Rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, odczuwanie radości z tworzenia działania plastycznego.
            7. Rozwijanie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

Regulamin konkursu:
            1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I-III uczęszczający do Szkoły Podstawowej Nr 92 w Warszawie
            2. Konkurs polega na wykonaniu bohatera/ bohaterów dowolnej bajki dla dzieci.
            3. Celem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej promującej aktywność czytelniczą.
            4. Praca powinna być wykonana indywidualnie. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę.
            5. Format dowolny.
            6. Praca powinna zawierać opis (na odwrocie pracy): temat - bajka, imię i nazwisko oraz klasę, do której uczęszcza uczestnik konkursu.
            7. Prace będą oceniane przez powołane jury.

Kryteria oceny prac konkursowych:
            1. Pomysłowość w ujęciu tematu i estetykę wykonania pracy.
            2. Walory artystyczne i oryginalność pracy.
            3. Wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych.

Sprawy organizacyjne:
            1. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb organizatora oraz umieszczania wizerunku dziecka na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 92, w tym portali społecznościowych.
            2. Komisja konkursowa dokona oceny prac plastycznych i wyłoni laureatów konkursu.
            3. W konkursie zostaną przyznane nagrody rzeczowe dla laureatów. Nagrody
            ufundowane są przez Radę Rodziców SP 92.
            4. Prace dostarczone na konkurs przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi.
            5. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie w wyjątkowych przypadkach, decydować będzie liczba dostarczonych prac.

Informacji w sprawie konkursu udzielają nauczyciele:
            Marta Gluchowska, Kinga Kranc, Anna Hołub
            Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie!!!

W ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2024 Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej organizuje cykliczny konkurs plastyczny Promocja TalentówCelem konkursu jest wyłonienie utalentowanych młodych artystów i ich promocja.

• Konkurs ma formułę otwartą. Tematyka zgłaszanych prac jest dowolna. Zachęcamy uczestników do tworzenia w ich ulubionych technikach i na ulubione tematy.
            • Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów i uczennice warszawskich szkół oraz uczestników zajęć w domach kultury, klubach i placówkach edukacji pozaszkolnej znajdujących się na terenie m.st. Warszawy oraz dzieci i młodzież posiadające status mieszkańca Warszawy.
              Wiek uczestnika nie może przekraczać 19 lat.
            • Konkurs znajduje się na liście konkursów organizowanych przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty dla uczniów szkół podstawowych. W tych konkursach wszyscy uczniowie, którzy uzyskali tytuł laureata i finalisty uzyskują dodatkowe profity podczas rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego.
            • Termin przyjmowania prac upływa 10 maja 2024 r.

REGULAMIN konkursu plastycznego Promocja Talentów organizowanego w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży 2024