• Wydarzenia szkolne

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022


     • Drodzy Uczniowie,

      przed Wami dwa miesiące,  żeby wypocząć i naładować się pozytywną energią na następny rok nauki.

      Podczas wakacji zaspokajajcie swoją ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka i w bezpieczny sposób. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym.

           Życzymy Wam wszystkim, aby czas wakacji dał dużo radości, wiele słońca i abyście bezpiecznie z nich powrócili.

            Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami. Do zobaczenia !!!

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
      Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie


      FOTORELACJA

      WIDEORELACJA


         

       

     • Pożegnanie Absolwentów


     • 23 czerwca 2022 r. pięć klas ósmych zakończyło naukę w naszej szkole. Od teraz są Oni Absolwentami Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie. 

       

      Szanowna Pani Dyrektor, Drodzy Nauczyciele, Koleżanki i Koledzy!

      Dzisiaj jest ostatni dzień, który spędzamy w tej szkole jako jej uczniowie. Jest to miejsce pełne wspomnień. Przeżyliśmy w nim osiem lata naszego życia.

      Nadszedł dzień, w którym otrzymamy świadectwa i pożegnamy się ze szkołą podstawową. Wstąpimy w nowy, nieznany nam świat. Dziś wyruszamy w kolejną drogę, do której staraliście się nas przygotować przez te wszystkie wspólnie spędzone lata. Mamy mieszane uczucia. Ciekawi nas to, co przed nami, ale także przeraża i niepokoi. Nie wiemy, czy będzie to czas bez porażek i błędów, jednak kiedy mamy je popełniać, jak nie teraz? To dzięki Wam jesteśmy gotowi na każde wyzwanie. To Wy Drodzy Nauczyciele i Wychowawcy daliście nam poczucie, że z każdej opresji można wyjść z podniesioną głową. Przygotowaliście nas do wejścia w kolejny etap naszego życia. Dzięki Wam wiemy, że życia nie da się odłożyć na później, nie da się też przeżyć go na zapas. Wiemy również, że nie możemy zatrzymać czasu, jesteśmy jednak bogatsi o wspomnienia, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

      Mam zaszczyt, w imieniu wszystkich klas ósmych, powiedzieć Wam wszystkim serdeczne DZIĘKUJEMY!

      Maksymilian Zieniuk-Gąsiorowski

      WIDEORELACJA

       

      KLASA 8A​​​​​​
      wychowawca: Pan Mariusz Jancik       Anastasia Adamski, Maria Brojek, Maria Chmaj, Matylda Chojnowska, Karina Franaszczyk, Natalia Jasińska, Kacper Kalbarczyk-Guzek, Vasyl Kernitskyi, Piotr Kowalik, Krzysztof Kowalski, Viktoria Kucab, Maria Machado, Konrad Paczkowski, Kacper Płochocki, Oliwia Podgórska, Alex Polak, Paweł Połczyński, Tymon Pukosz, Jan Raval, Wiktor Sikorski, Wiktor Sirko, Zuzanna Sobotka, Piotr Sokolewicz, Michał Stawicki, Ksawery Wieczorek, Pola Wiśniewska, Miłosz Zaborowski

       

      KLASA 8B
      wychowawca: Pani Katarzyna Bandulet​​​​​​      Tomasz Batog, Wiktoria Borzęcka, Pola Dobrowolska, Mirko Drozdowicz, Magdalena Jaworska, Daniil Karchyk, Szymon Kornacki, Amelia Kowalewska, Natalia Krajewska, Michał Kucharski, Oliwia Kust, Maciej Malinowski, Julia Orlińska, Julia Rupniewska, Adrian Strzelewicz, Michał Suchenek, Kajetan Tomaszewski, Jakub Twaróg, Marta Vitrova, Klara Wakuła, Jakub Wasilewski, Filip Wróblewski, Konstanty Zawadzki, Bolesław Zdziarski, Franciszek Zięcina

       

      KLASA 8C
      wychowawca: Pani Mariola Zalewska      Filip Aleksandrowicz, Wikoria Cichowska, Jonatan Drużga, Natalia Dworzyńska, Roch Fabisiak, Kamil Gaździński, Hanna Gonsior, Tymoteusz Indyka, Rafał Karpiński, Karolina Konewko, Violetta Kotylo, Mateusz Król, Piotr Księżopolski, Łucja Laskowska, Franciszek Michalski, Stefan Nowik, Jagoda Orchowska, Zofia Piekart, Ziemowit Podlaski, Nina Proc, Oskar Strycharski, Hanna Świderek, Antoni Tyczka, Filip Witkowski, Dawid Wójciński

       

      KLASA 8D 
      wychowawca: Pani Małgorzata Kotowska      Anastazja Burzyńska-Ellis, Andrzej Chaber, Helena Dąbrowska, Michał Granicki, Paulina Kacperek, Barbara Kłeczek, Patrycja Kozłowska, Przemysław Krupa, Szymon Łopat, Zuzanna Łukiańczuk, Antonina Mizerny, Gustaw Myśliwski, Mikołaj Nowak, Krzysztof Pater, Zofia Pawlik, Olaf Pokaluk, Radosław Sajdak, Anatol Szatyłowicz, Marcin Tarnowski, Jakub Wirkowski, Zofia Włodarska, Hanna Wojciula, Maciej Żmudowski

       

      KLASA 8E
      wychowawca: Pan Piotr Duchalski      Barbara Ambroziak, Jakub Barnaś, Wiktoria Biały, Nataniel Borucki, Michał Cicholski, Olga Fordońska, Anna Idasiak, Hanna Kleindienst, Krzysztof Kleindienst, Ida Klimek, Mateusz Kozłowski, Marta Kucharska, Maja Łuniewska, Franciszek Majchrowski, Dawid Majorow, Jakub Makuć, Antoni Melon, Barbara Pawlak, Oliwia Podolska, Julia Puszkarska, Szymon Pydyn, Sebastian Ruciński, Przemysław Skieresz, Zuzanna Smolińska, Oliwia Socha, Stanisław Woźnicki, Maksymilian Zieniuk-Gąsiorowski

       

     • Bal Ósmoklasisty


     • 10 czerwca 2022 r. odbył się BAL ÓSMOKLASISTY. Uczniowie SP92 rozpoczęli uroczystość od tradycyjnego poloneza.Był to wieczór pełen wzruszeń i wrażeń. Uczniowie prezentowali się wspaniale.

      Bal na pewno pozostanie we wspomnieniach ósmoklasistów, którzy już niebawem staną się absolwentami naszej szkoły. Od rozdania świadectw ich oraz ich młodszych kolegów dzieli zaledwie 15 dni. Uroczyste pożegnanie Absolwentów 23 czerwca, zakończenie roku szkolnego - 24 czerwca 2022, a następnie - dwa miesiące wakacji.

      FOTORELACJA

      FILM - SKRÓT BALU

      FILM - POLOENZ

       

     • Dzień Patrona - Święto Szkoły


     • Dnia 9 czerwca 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA. 

      Dzień Patrona to święto Szkoły, które jest okazją do wspólnej zabawy i integracji całej społeczności uczniowskiej. 

      FOTORELACJA

       

       

      Zdobywcą Pucharu Jana Brzechwy, za najlepsze przebranie w Dniu Patrona naszej szkoły, została klasa 4D.

      Puchar oraz nagrodę w postaci wyjścia klasowego na lody ufundowaną przez Radę Rodziców odebrali uczniowie wraz w wychowawcą. 

       

       

     • Festiwal zdrowia


     • 9 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbył się Festiwal Zdrowia.

      Uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami tematycznymi, dotyczącymi zdrowia. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia starali się wykazać, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie i ruch na wszystkich poziomach naszego życia.

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawach i ćwiczeniach ruchowych przy muzyce, mieli okazję degustować zdrowe przekąski i soki owocowe, które sami przygotowali. Stanęli na wysokości zadania tworząc smaczne i zdrowe bazarki ze zdrowa żywnością. Duża dawka witamin dostarczyła nam ogromu energii.

      Wracamy już w listopadzie w kolejnej odsłonie prozdowotnego programu.

      FOTORELACJA

       

       

     • Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja


     • 28 kwietnia 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. 

      Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

      Konstytucja 3 Maja – to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej.

      Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: W 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony.

      Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak  i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy.

      Konstytucja 3-go Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne  z ideami oświecenia. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.

      FOTORELACJA

           

       

       

     • Dzień Ziemi


     • 22 kwietnia, co roku, ma miejsce największe ekologiczne święto, czyli Światowy Dzień Ziemi.

             

      Dzień ten obchodzony jest na kuli ziemskiej od 1970 roku a w Polsce od 1990 roku. Wtedy zaczęły powstawać w naszym kraju organizacje pozarządowe, które zajęły się popularyzującą ekologii. Celem obchodów tego święta jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, wrażliwości na piękno przyrody, poszanowanie jej,wyrabianie poczucia odpowiedzialności za jakość środowiska,kształtowanie umiejętności korzystania ze zdobytej wiedzy.

      Hasło tegorocznych obchodów to: Zainwestuj w naszą planetę.Tego dnia  uczniowie  do szkoły przyszli ubrani w kolory ziemi. Swoim strojem podkreślali jak ważna jest dbałość o naszą planetę.Oprócz wspólnych zabaw, uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ekologicznym . Wykazali się ogromną kreatywnością, a ich dzieła można było podziwiać na szkolnym korytarzu.

      Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli we wszystkich zmaganiach konkursowych i wykazali się dużą wiedzą, kreatywnością i umiejętnościami. To był wspaniały dzień i mamy nadzieję, że zaowocuje wrażliwością i mądrym postępowaniem wobec naszej Matki Ziemi.

       

     • Święto Odzyskania Niepodległości


     • 10 listopada 2021 roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu #SzkołaDoHymnu. Pomysłodawcą i patronem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      O godzinie 11:11, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa w dobie pandemii, w różnych częściach szkoły rozbrzmiewał śpiew Mazurka Dąbrowskiego.

      Tego dnia odbył się również koncert naszego chóru szkolnego - MAŁEGO WIWATU. Koncert nietypowy – chór w niepełnym składzie zaśpiewał do …. kamery. Mając na uwadze nasze wzajemne bezpieczeństwo koncert odbył się bez publiczności.

      Dzięki dzisiejszej technologii nikt nie przegapi żadnej uroczystości.
       


       

       

     • Kampania reklamowa dla SOS Wioski Dziecięce


     • Nasi uczniowie zostali "twarzą" kampanii reklamowej Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

      Była to niesamowita, wielogodzinna przygoda pod okiem profesjonalnej ekipy filmowej.

      Reżyserem kampanii, która ukaże się w grudniu jest Maciej Kowalczuk, autorem zdjęć Michał Dąbal.

      Ogromne podziękowania dla naszych chórzystów: Magdy, Dominiki, Mai, Gabrysi, Ady, Oliwii, Julii, Zosi, Kamila, Kazia, Poli i Julii oraz Ich Rodziców za zaangażowanie, wytrwałość, cierpliwość i cieżką pracę do późnych godzin.

      Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizujemy różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W Polsce działa 1984 roku, obecnie ma pod opieką 1505 dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Childrens Villages, obecnej w 137 krajach świata.

      FOTORELACJA
       

        

       

     • Pasowanie na Ucznia


     • Od 14 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

      W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego pierwszacy złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania przez dzieci Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 92”, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

       

       

     • Zabawa łączy pokolenia


     • 1 października 2021 roku na terenie naszej szkoły odbył się Piknik rodzinny organizowany przez Partnerstwo Lokalne dla Rudawki i Zatrasia.
      Hasło przewodnie imprezy to: "ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA" .

      FOTORELACJA
       

       

       

     • VI Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • W piątek 24 września w naszej szkole odbył się 6. Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta. Imprezą towarzyszącą był Piknik Historyczny.

      To bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.

      Turniej otworzył Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec w obecności wicedyrektor szkoły Pani Małgorzaty Niesiołkowskiej oraz Pana Jarosława Wróblewskiego – pomysłodawcy wydarzenia i przyjaciela szkoły.

      Młodzież kibicowała drużynom walczącym o zwycięstwo w Turnieju.

      Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 392.

      II miejsce zajęli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 65.

      Na III miejscu uplasowali się piłkarze z drużyny „Tygrysy Orkana”.

      Nasza drużyna zajęła 7. miejsce.

      Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Pani Magdalena Rupniewska, której towarzyszyła Pani Hanna Szwajkert – Sobiecka gość honorowy Turnieju.

      Wokół boiska ustawiono stanowiska, przy których uczestnicy wydarzenia wykonywali opaski powstańcze, bransoletki z białych i czerwonych koralików, malowali mural, pisali kartki do Powstańca.

      W kuchni polowej na zawodników i gości czekały przekąski: chleb ze smalcem, bigos i gorąca herbata. Amatorów nie brakowało!

      Wszystko pilnie obserwowali fotoreporterzy, którzy uwiecznili na zdjęciach gości, zawodników i uczestników VI Turnieju Piłkarskiego im. Jędrusia Szwajkerta i Pikniku Historycznego.

      Do zobaczenie za rok!

      FOTORELACJA

       

     • Przy grobie Jędrusia Szwajkerta


     • W dniu 23.09.2021 r. uczniowie szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta w związku ze zbliżającym się turniejem piłki nożnej upamiętniającym jego imię.

       

       

     • Marymoncki Nieśmiertelnik


     • 14 września 2021 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w odsłonięciu pomnika żołnierzy Zgrupowania AK „Żmija” na warszawskim Marymoncie.

      Zgrupowania AK „Żmija” to oddział Armii Krajowej, który w okresie niemieckiej okupacji walczył na terenie Dolnego Żoliborza, Marymontu i Puszczy Kampinoskiej. Monument stanął na skwerze w pobliżu ul. Klaudyny. To miejsce w którym w 1944 roku zginęło trzynastu żołnierzy oddziału.

      14 września 1944 roku wojska niemieckie dokonały masakry broniących się Powstańców Warszawskich znajdujących się na placówce w willi Zawadzkiego przy ul. Rajszewskiej na Warszawskim Marymoncie będącą najbardziej wysuniętym na północ punktem obrony Żoliborza, graniczącym z Lasem Bielańskim i CIWF (obecny AWF).

      Pomnik jest określany mianem „Marymonckiego Nieśmiertelnika”. Zawiera elementy związane z polską historią i tradycją.

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


     • 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.


      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2021/2022 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

      Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

      Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.


      Dobrego Roku Szkolnego 2021/2022!
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej