• Wydarzenia szkolne

     • MIKOŁAJKOWA INTEGRACJA ŚWIĄTECZNA     •  

     • Magiczny świat wróżb, czyli andrzejki w naszej szkole


     • Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość.

      30 listopada  Samorząd Uczniowski przygotował i zorganizował wieczór  wróżb andrzejkowych dla uczniów klas I-III.  Przyszłość przepowiadały certyfikowane wróżki, które ukończyły odpowiedni kurs.

      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości oraz szukał swojej szczęśliwej liczby. Dużym powodzeniem cieszyły się cukierki i ciasteczka z wróżbami.

      Zbiór wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  

      Później odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII.

      Zabawy, radości oraz śmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne takie wydarzenie.

        
       

     • Festiwal Nauki


     • 25 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki.

      W tym dniu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wydarzeniach.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w mobilnym planetarium oraz warszaty, m. in: Wirlualny spacer po Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej w googlach VR, Lecimy w kosmos czy Układ Słoneczny, prowadzone przez centrum edukacyjne PlanetaAnuka.

      Pokaz druku 3D okazał się niezwykle cenną lekcją nowoczesnych rozwiązań.

      Na stanowiskach edukacyjnych dzieci mierzyły się z wyzwaniami jakie stawia przed nimi nauka.

      Uczniowie prowadzili eksperymenty związane z oddziaływaniem na zmysły czlowieka (jak oszukać mózg?, rozpoznawanie zapachu za pomocą olejków, pudełko niespodzianka, naukowe dowody sytuacji codziennych).

      Uczniowie klas 5. i 8. przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek serię naukowych wykładów.

      Dzieci chętnie brały udział w konkursie na plakat lub karykaturę naukowca jak również konkursie konstrukcyjnym "Wehikuł czasu".
       

      FOTORELACJA

        

       

      28 listopada 2022 r. podczas drugiej części Festiwalu Nauki nasi Uczniowie brali udział w eksperymentach fizycznych oraz chemicznych.

      Młodzi naukowcy mieli okazję zbadać niezwykle właściwości cieczy nienewtonowskiej, przygotować samonadmuchujące się balony, rozszyfrować wiadomość zapisaną sympatycznym atramentem z fenoloftaleiny czy obserwować egzoenergetyczną reakcję sodu z wodą.

        
       

     • Akcja charytatywna „POLA NADZIEI”


     • 18 listopada 2022r. 26 wolontariuszy ze szkolnego koła wolontariatu „92 uśmiechy”, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”.

      Uczniowie sadzili cebulki żonkili na placu Wilsona przy wejściu do Parku im. Stefana Żeromskiego.

      Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „pól nadziei”.

        
       

     • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości


     • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 6a i 8b. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

      Następnie rozpoczęło się przedstawienie słowno-muzyczne. Młodzi artyści przypomnieli zebranym drogę Polaków do wolności - od zaborów, przez powstania, do niepodległości. Pieśni patriotyczne zaśpiewał Chór szkolny Mały Wiwat pod dyrekcją Pana Piotra Duchalskiego. Scenografia przygotowana przez Panią Annę Ciećwierz nadała uroczystości wyjątkowego, uroczystego charakteru, natomiast kotyliony przygotowane przez Pana Piotra Lisa podkreśliły radosny nastrój Święta Niepodległości. Nas całością uroczystości czuwały: Pani Małgorzata Kotecka i Pani Renata Karczmarz.
      Vivat Niepodległa!

       

      APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - NAGRANIE

       

        
       

     • Obchody Święta Niepodległości w klasach 0-III


     • Dzień 10 listopada 2022 r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnych korytarzach pojawiły się prace plastyczne i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony i flagi.

      Uczniowie klasy 2A recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, przedstawili kilka informacji o ważnych postaciach i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami.

      Ten dzień dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w jego obchodach dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
       

         
       

     • Pasowanie na Ucznia


     • „Bo w naszej szkole jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas…”

      14 października 2022 r. nasze wspaniałe pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami szkoły. W wielkim skupieniu, z piosenką na ustach i w pięknych słowach ślubowały pełnić obowiązki ucznia.

      Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
      Wiwat pierwsza klasa!!!

       
       

     • Dzień Edukacji Narodowej


     • 13 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
      Dyrekcja, Nauczyciele oraz wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnym apelu, przygotowanym przez klasę 4A oraz Chór Mały Wiwat. 

      W muzycznej formie uczniowie przeprowadzili nas przed jeden dzień w szkole.

      NAGRANIE WIDEO


      Za serce, uśmiech, dobre słowo,zachętę do pracy gdy nic się nie udawałoi pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
      Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsii przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
      Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjachmożemy zawsze na Was liczyć. 

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

       

     • Otrzęsiny pierwszoklasistów


     • Otrzęsiny pierwszoklasistów to ważny uczniowski zwyczaj. Uczniowie klas pierwszych wykonywali  zadania sprawdzające ich zręczność, kreatywność oraz umiejętności plastyczne.  Wszystkie zadania dostarczyły pierwszoklasistom mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas otrzęsin nie zabrakło także odważnych, którzy z uśmiechem spróbowali smaku cytryny.
      W dniu 13.10.2022 uczniowie klas pierwszych przekonali się, że w naszej szkole oprócz nauki jest też miejsce na zabawę.

       
       

     • Pożegnanie lata w klasach I-III


     • W Szkole Podstawowej nr 92 na warszawskim Żoliborzu, pod koniec września, odbyła się coroczna impreza pt. ”Pożegnanie lata”

      Ten dzień, dla społeczności szkolnej, bez względu na pogodę, jest zawsze radosny i kolorowy. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz rodziców, bardzo starannie przygotowali się do tej imprezy, która miała na celu integrację klas I-III. Przy pięknie przygotowanych i udekorowanych stołach spotkali się wszyscy uczniowie kas I-III. Następnie degustacja owoców i warzyw - darów wyłącznie z polskich sadów, ogrodów i pól.

      Po dokonanej przez uczniów ewaluacji wynika, że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem. Wpleciona w coroczny punkt organizacji roku szkolnego, jest też naszą szkolną wizytówką.

       

     • VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • 30 września 2022 r. odbył się VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny organizowany w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie. Inicjatorem tego wydarzenia jest Dyrekcja oraz Nauczyciele naszej Szkoły, natomiast Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz jako współorganizator dba o nagrody dla młodych sportowców.

      Wicedyrektor Pani Małgorzata Niesiołkowska uroczyście otworzyła VII Turniej Piłkarski, a uczniowie klas V c i VIII d zadbali o oprawę artystyczną. Recytacja wierszy w ich wykonaniu zachwyciła publiczność.

      Po uroczystości otwarcia piłkarze z warszawskich szkół przystąpili do walki o Statuetkę Małego Powstańca.

      Publiczność z zapałem dopingowała zawodników.

      Nieopodal rozstawione zostały stoiska z atrakcjami. Tutaj uczniowie szkoły oraz goście mogli zaprojektować i wykonać kartkę do Powstańca, laurkę lub napisać list. Dzieci chętnie robiły opaski powstańcze, projektowały bransoletki w barwach narodowych. Z okazji Pikniku Historycznego uczniowie przygotowali także mural upamiętniający Bohaterów Powstania Warszawskiego.

      Spragnieni ruchu kibice korzystali ze zjeżdżalni oraz dmuchanego toru przeszkód i spędzali czas bawiąc się na stoisku Zabawy naszych dziadków.

      Kuchnia polowa oferowała chleb ze smalcem i ogórkiem oraz grochówkę. Oba dania bardzo smakowały i szybko zniknęły z talerzy.

      Z okazji Pikniku Historycznego ukazał się także numer specjalny Kleksów.

      FOTORELACJA

          

       

     • Przy grobie Jędrusia Szwajkerta


     • W dniu 29.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta w związku ze zbliżającym się turniejem piłki nożnej upamiętniającym Jego imię.

       

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023


     • 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.

       

      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2022/2023 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

      Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

      Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.

      Dobrego Roku Szkolnego 2022/2023!

       

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • PDuchalski@eduwarszawa.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej