• Wydarzenia szkolne

     • Święto Odzyskania Niepodległości


     • 10 listopada 2021 roku przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu #SzkołaDoHymnu. Pomysłodawcą i patronem akcji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      O godzinie 11:11, w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa w dobie pandemii, w różnych częściach szkoły rozbrzmiewał śpiew Mazurka Dąbrowskiego.

      Tego dnia odbył się również koncert naszego chóru szkolnego - MAŁEGO WIWATU. Koncert nietypowy – chór w niepełnym składzie zaśpiewał do …. kamery. Mając na uwadze nasze wzajemne bezpieczeństwo koncert odbył się bez publiczności.

      Dzięki dzisiejszej technologii nikt nie przegapi żadnej uroczystości.
       


       

       

     • Kampania reklamowa dla SOS Wioski Dziecięce


     • Nasi uczniowie zostali "twarzą" kampanii reklamowej Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

      Była to niesamowita, wielogodzinna przygoda pod okiem profesjonalnej ekipy filmowej.

      Reżyserem kampanii, która ukaże się w grudniu jest Maciej Kowalczuk, autorem zdjęć Michał Dąbal.

      Ogromne podziękowania dla naszych chórzystów: Magdy, Dominiki, Mai, Gabrysi, Ady, Oliwii, Julii, Zosi, Kamila, Kazia, Poli i Julii oraz Ich Rodziców za zaangażowanie, wytrwałość, cierpliwość i cieżką pracę do późnych godzin.

      Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizujemy różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. W Polsce działa 1984 roku, obecnie ma pod opieką 1505 dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Childrens Villages, obecnej w 137 krajach świata.

      FOTORELACJA
       

        

       

     • Pasowanie na Ucznia


     • Od 14 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

      W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego pierwszacy złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania przez dzieci Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 92”, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

       

       

     • Zabawa łączy pokolenia


     • 1 października 2021 roku na terenie naszej szkoły odbył się Piknik rodzinny organizowany przez Partnerstwo Lokalne dla Rudawki i Zatrasia.
      Hasło przewodnie imprezy to: "ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA" .

      FOTORELACJA
       

       

       

     • VI Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • W piątek 24 września w naszej szkole odbył się 6. Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta. Imprezą towarzyszącą był Piknik Historyczny.

      To bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.

      Turniej otworzył Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec w obecności wicedyrektor szkoły Pani Małgorzaty Niesiołkowskiej oraz Pana Jarosława Wróblewskiego – pomysłodawcy wydarzenia i przyjaciela szkoły.

      Młodzież kibicowała drużynom walczącym o zwycięstwo w Turnieju.

      Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 392.

      II miejsce zajęli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 65.

      Na III miejscu uplasowali się piłkarze z drużyny „Tygrysy Orkana”.

      Nasza drużyna zajęła 7. miejsce.

      Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Pani Magdalena Rupniewska, której towarzyszyła Pani Hanna Szwajkert – Sobiecka gość honorowy Turnieju.

      Wokół boiska ustawiono stanowiska, przy których uczestnicy wydarzenia wykonywali opaski powstańcze, bransoletki z białych i czerwonych koralików, malowali mural, pisali kartki do Powstańca.

      W kuchni polowej na zawodników i gości czekały przekąski: chleb ze smalcem, bigos i gorąca herbata. Amatorów nie brakowało!

      Wszystko pilnie obserwowali fotoreporterzy, którzy uwiecznili na zdjęciach gości, zawodników i uczestników VI Turnieju Piłkarskiego im. Jędrusia Szwajkerta i Pikniku Historycznego.

      Do zobaczenie za rok!

      FOTORELACJA

       

     • Przy grobie Jędrusia Szwajkerta


     • W dniu 23.09.2021 r. uczniowie szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta w związku ze zbliżającym się turniejem piłki nożnej upamiętniającym jego imię.

       

       

     • Marymoncki Nieśmiertelnik


     • 14 września 2021 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w odsłonięciu pomnika żołnierzy Zgrupowania AK „Żmija” na warszawskim Marymoncie.

      Zgrupowania AK „Żmija” to oddział Armii Krajowej, który w okresie niemieckiej okupacji walczył na terenie Dolnego Żoliborza, Marymontu i Puszczy Kampinoskiej. Monument stanął na skwerze w pobliżu ul. Klaudyny. To miejsce w którym w 1944 roku zginęło trzynastu żołnierzy oddziału.

      14 września 1944 roku wojska niemieckie dokonały masakry broniących się Powstańców Warszawskich znajdujących się na placówce w willi Zawadzkiego przy ul. Rajszewskiej na Warszawskim Marymoncie będącą najbardziej wysuniętym na północ punktem obrony Żoliborza, graniczącym z Lasem Bielańskim i CIWF (obecny AWF).

      Pomnik jest określany mianem „Marymonckiego Nieśmiertelnika”. Zawiera elementy związane z polską historią i tradycją.

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022


     • 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.


      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2021/2022 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

      Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

      Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.


      Dobrego Roku Szkolnego 2021/2022!
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684

   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych