• Wydarzenia szkolne

     • Zakończenie roku szkolnego 2019/2020     •  

      Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Wy Drodzy Uczniowie!

       

           Myślami znajdujemy się już daleko stad, przeżywając kolejne wakacyjne przygody, lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę, zanim wyruszymy w naszą wakacyjną podróż.

           Pustoszeją mury naszej szkoły i za moment pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje. Jedni z was są dumni i szczęśliwi  z wyników, jakie osiągnęli, inni już wiedzą, że w przyszłym roku szkolnym trzeba będzie się bardziej postarać. W dniu zakończenia roku szkolnego macie jednak prawo o tym nie myśleć.

           Wśród Was są absolwenci pierwszego etapu edukacyjnego - uczniowie klasy III oraz absolwenci klas VIII,  którzy ukończyli już naukę w naszej szkole.

      Drodzy Ósmoklasiści! Minęły lata od chwili, kiedy po raz pierwszy przekroczyliście jej próg. Każdy z Was, rozpoczynając naukę w tej szkole, miał swoje cele, marzenia, które w ciągu tych lat pragnął zrealizować. Dla wielu było to na pewno poznanie nowych ciekawych osób, ale przede wszystkim poprzez odpowiednią naukę - zapewnienie sobie doskonałego startu do dalszych etapów edukacji. Z pewnością było to bardzo trudne zadanie. Wymagało wielu poświęceń i pracy, ale to właśnie Wy jesteśmy tymi, którym się to udało.

           Po każdym końcu następuje nowy początek, a więc, mimo iż dzisiaj kończycie pewien etap nauki, zamykacie kolejny rozdział w waszym życiu, to także piszecie wstęp do następnego.
      Zakończenie roku szkolnego jest szczególną chwilą, gdyż świadectwa są owocem Waszej ciężkiej, wytrwałej całorocznej pracy. Zdajecie sobie sprawę, iż będą one różne, tak jak Wy sami. Jednak każdy z Was zasłużył na pochwałę i nagrodę, i każdy z Was uzyskał promocję do następnej klasy.

           Koniec roku to również czas podsumowań. Był to pomimo trudności i zdalnej nauki udany rok, pełen sukcesów poprzedzonych wytrwałą, codzienną pracą, która przyniosła wspaniałe efekty.

           Skoro mowa o sukcesach warto powiedzieć, że w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Możemy być dumni aż z 188 finalistów i laureatów konkursów (polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych, językowych, plastycznych, muzycznych) o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej czy międzyszkolnej. Osiągaliście również wiele wspaniałych wyników w sporcie.

      Średniej szkoły to 4,82 - wspaniały wynik. Ponad 120 uczniów otrzymało stypendia naukowe.

           
           Moi Drodzy Uczniowie,

      wszyscy zasłużyliście na wypoczynek.  Przed Wami dwa miesiące,  żeby wypocząć i naładować się pozytywną energią na następny rok nauki.

      Podczas wakacji zaspakajajcie swoją ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka i w bezpieczny sposób. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym.

      Dziękuję Wam za ten rok podejmowanych wyzwań, kształtowania umiejętności i twórczego inspirowania nauczycieli i wychowawców.

           Nauczycielom dziękuję za kolejny rok szkolny, w którym nie brakowało nowych wyzwań związanych z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności, wpajaniem wartości i wychowaniem. Postępy, jakie są udziałem Waszych uczniów i wychowanków, stanowią nagrodę za nauczycielski trud.

           Rodzicom dziękuję za wspieranie działań nauczycieli oraz inspirowanie swoich dzieci do trwałej, całorocznej pracy. Przekazywane przez Państwa spostrzeżenia i opinie, są bardzo istotne w procesie edukacyjnym a różnorodne formy współpracy przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku placówki.

           Dziękuję pracownikom szkolnej administracji i obsługi za solidność, sumienność oraz za serce, jakie wkładają w wykonywanie swoich zadań. Dzięki tym działaniom uczniowie mają godne warunki do nauki i wypoczynku.

           Życzę Wszystkim aby czas wakacji dał dużo radości, wiele słońca i aby bezpiecznie
      z nich powrócić.

            Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami. Do zobaczenia !!!


                                                                                                                        Magdalena Rupniewska
                                                                                                                              Dyrektor Szkoły

       

       

       

     • Mikołajkowa Integracja Świąteczna


     • Grudzień w naszej szkole to oczywiście Mikołajkowa Integracja Świąteczna - MIŚ!

      W tym roku nasza wspólna popołudniowa uroczystość odbyła się we wtorek 17 grudnia 2019 r. Imprezę rozpoczął występ chóru szkolnego pod kierunkiem Pana Piotra Duchalskiego, który zaprezentował muzykę świąteczną. Były piękne kolędy i utwory w różnych aranżacjach. Było nawet jazzowo. Po koncercie kupowaliśmy ozdoby świąteczne: aniołki, bombki, choinki, bałwanki, stroiki itp. Po zakupach kawiarenka Pod Aniołem oferowała świąteczne, słodkie przysmaki. Były ciasta i oczywiście zimowa herbata, na którą czekaliśmy cały rok i której receptura jest pilnie strzeżona w naszej szkole.

      Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców jak i gości naszej szkoły. Zebrane pieniądze Rada Rodziców przeznaczy na zakup pomocy dydaktycznych dla klas młodszych.

      Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

       

       

      FOTORELACJA


       

     • FESTIWAL ZDROWIA 2019


     • Dnia 27 listopada 2019r. odbył się w naszej szkole FESTIWAL ZDROWIA. Festiwal zdrowia jest formą realizacji programu prozdrowotnego: „Skok po zdrowie”. Koordynatorem projektu jest p. Anna Gongolewska. Cele projektu: - motywowanie uczniów do dbania o własne zdrowie - wyrabianie nawyków prawidłowego odżywiania wśród młodzieży szkolnej - poszerzenie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy - pokazanie nieszablonowych metod dbania o zdrowie Edukacja prozdrowotna, prowadzona w szkole podnosi poziom świadomości w społeczeństwie oraz przynosi oczekiwane zmiany w zachowaniu młodzieży szkolnej. Poznanie odpowiednich wzorów zachowań i postaw dotyczących zdrowego stylu życia służy zdrowiu fizycznemu i psychicznemu młodego pokolenia. Uczniowie w ramach festiwalu dowiedzieli się jak ważne jest dbanie o własne zdrowie oraz co grozi, jeśli się nie przestrzega podstawowych norm żywieniowych. Uświadomili sobie, że ruch jest podstawą nie tylko spędzania wolnego czasu, ale także poprawienia dobrego samopoczucia. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczniowie oraz nauczyciele mogli dowiedzieć się jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia życia, jak dobrać odpowiednią dietę do wagi, jakie jest prawidłowe ciśnienie, co jeść, aby być zdrowym oraz czego unikać. Pokaz zumby, jogi i akrobatyki sportowej służył rozwojowi aktywności fizycznej poprzez dobrą zabawę.
       

      FOTORELACJA

       

     • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości


     • "Co to jest niepodległość
      Teraz wiem już na pewno
      Każde dziecko dziś woła
      To polski dom, polska szkoła
      Co to jest niepodległość
      Teraz wiem już na pewno". 

       

      12 listopada 2019 r. odbył się Apel z okazji Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

      W sposób muzyczno - teatralny młodzi Aktorzy pod przewodnictwem Pani Dominiki Malczyńskiej oraz Chór Mały Wiwat przygotowany przez Pana Piotra Duchalskiego przypomnieli Uczniom naszej szkoły czym jest NIEPODLEGŁOŚĆ. 

      FOTORELACJA

       

     • Wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego


     • 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju.

      Z tej okazji 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 włączyliśmy się w ogólnopolską akcję "SZKOŁA DO HYMNU".

      Wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

      FOTORELACJA

       

       

       

     • Ślubowanie klas pierwszych


     • 14 października 2019r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas pierwszych.
      W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych z wychowawcami, Rodzice, pani Dyrektor i Wicedyrektor Szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

      W pierwszej części uczniowie klas pierwszych wraz z kolegami i koleżankami z klas czwartych przygotowali część artystyczną, prezentując swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.

      Po przemówieniu Pani Dyrektor Magdaleny Rupniewskiej, nastąpiła część oficjalna, podczas której w niezwykłej i podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie złożyli ślubowanie. Duże emocje wzbudziło wielkie pióro, którym Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na Ucznia naszej szkoły.

      Po uroczystości uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. W klasach czekały na dzieci słodkie poczęstunki przygotowane przez Rodziców.

      Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce, nowych przyjaciół, uśmiechu i radości w murach naszej szkoły.

       

        

       

     • Dzień Nauczyciela w naszej szkole


     • 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie w muzyczny sposób podziękowali tym, dzięki którym w szkole jest koncertowo - Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły. 


      FOTORELACJA
       

       

     • Jędrusiowi – rówieśnicy…


     • W ostatnią sobotę września Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jędrusia Szwajkerta stała się po raz kolejny miejscem niezwykłych rozgrywek i wyjątkowego wydarzenia. Na boisku rozegrano bowiem Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta – małego bohatera Powstania Warszawskiego, który za swoją działalność niepodległościową zapłacił najwyższą cenę.

      W sportowych zmaganiach wzięło udział 8 drużyn piłkarskich, w tym zespół dziewczęcy „Ladies” oraz drużyna „Motorlet Praha” z Czech. Wszyscy uczestnicy mieli 11 lat tak jak Jędruś, ku pamięci którego odbywają się coroczne turnieje. Po pełnych emocji rozgrywkach I miejsce zajęła reprezentacja SP 392, II miejsce drużyna z Czech, III miejsce SP 267. Uczniowie ze Szkoły im. Jana Brzechwy uplasowali się na VI pozycji. Dumnym zwycięzcom i uczestnikom turnieju nagrody wręczali Burmistrz Żoliborza Paweł Michalec, bratanica Jędrusia Szwajkerta  pani Hanna Szwajkert- Sobiecka oraz dyrektor szkoły pani Magdalena Rupniewska.

      Meczom towarzyszył piknik historyczny, w ramach którego wysyłano kartki do Powstańców, szyto opaski powstańcze, wykonywano stemple. Spotkanie było okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć w historycznej fotobudce oraz zapoznania się z informacjami i ciekawostkami zamieszczonymi w okolicznościowym wydaniu szkolnej gazetki „Kleksy”.  Ogromna popularnością cieszyło się malowanie koszulek. Każdy mógł mieć też swój udział w tworzeniu wspólnego muralu o tematyce powstańczej lub poczęstować się wojskową grochówka i innymi przysmakami.

      Turniej i piknik na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej nr 92. Są dowodem pamięci i uznania dla małego bohatera; okazją do zadumy nad bolesną historią oraz wyrazem dziecięcej radości ze sportu i gry w piłkę.

      FOTORELACJA

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego


     • Po dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy nasza szkoła znów wypełniła się gwarem dziecięcych rozmów i śmiechów, radosnych powitań z przyjaciółmi.

       

      2 września 2019 roku uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 92 przywitali nowy rok szkolny! Uroczystość odbyła się w muzycznej oprawie chóru „Wiwat”, a pełne serdecznych życzeń przemówienie Pani Dyrektor Magdaleny Rupniewskiej sprawiło, że wychowankowie Szkoły im. Jana Brzechwy z optymizmem i zapałem wkroczyli w rok szkolny 2019/2020!

      FOTORELACJA

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • sp92strona@onet.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII - BRACTWO KERIN
  • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt
  • BezpieczneFerieZImowe
  • WyczekiwanySnieg3a3c
  • fFESTIWAL ZDROWIA 2019
  • Warsztaty w klasie 6B "Jak być zmotywowanym do nauki
  • Polonistyczne sukcesy 5-klasistek
  • spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską
  • Zima świetlica
  • MIŚ
  • Mikołajkowa integracja 5d
  • Klasa 5g w Zachęcie