• Życzenia wielkanocne

• "Tak jak w Wielkanoc odradza się życie, tak niech odradzają się Wasze nadzieje i wiara w człowieka".

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z najbliższymi i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy
            Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

Poniższy film zrealizowany został przez naszych uczniów podczas warsztatów w ramach integracji dzieci ukraińskich i polskich w różnych grupach wiekowych: Antonina Petrasik kl. 7a, Nadiia  Semchuk kl. 8g, Bohdana Semchuk kl. 8g, Valeriia Otkydach kl. 6c, Karolina Lanska kl. 6c, Mehriban Palatnikowa kl. 6c, Janek Szewczyk kl. 6c, Piotr Uchan kl. 6c, Sofiia Bohuch kl. 6c, Mikołaj Motyczyński kl. 6b, Ivan Plakhotnik kl. 6b.

• Ekspedycja Trójmiasto

• W dniach 30-31.03 uczniowie naszej  szkoły uczestniczyli w sympozjum naukowym związanym z Ogólnopolskim Projektem Bałtyk bez barier.

Warsztaty były prowadzone przez Edukatorów z Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

W trakcie warsztatów, uczniowie za pomocą wielu metod aktywizujących poznawali wiedzę o zanieczyszczeniu, zasobach i ochronie wód Bałtyku.

Mimo trudnej tematyki młodzież bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyła w zajęciach wykazując duże zainteresowanie problemem zanieczyszczenia i ochrony zasobów Morza Bałtyckiego.

Koordynatorzy projektu szkolnego: Anna Gongolewska, Robert Pawlik.

• Warsztaty wielkanocne

• 3 kwietnia 2023 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach integracji dzieci ukraińskich i polskich w różnych grupach wiekowych.
            Tym razem były to warsztaty wielkanocne. Uczniowie wykonali pisanki z wykorzystaniem wosku.

• Memory Master - wyniki konkursu

• W tegorocznym konkursie języka angielskiego Memory Master tytuł laureata lub wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie:

Matylda Matuszewska kl. 5b - wyróżnienie
            Stanisław Szkubel kl. 5d - wyróżnienie
            Wojciech Kapica kl. 6c - laureat III stopnia
            Ignacy Bućko kl. 6a - laureat III stopnia
            Mateusz Olejarczyk kl. 6c - laureat III stopnia
            Jakub Pactwa kl. 8a - laureat III stopnia
            Karol Kapica kl. 8d - wyróżnienie
            Jonatan Kruba kl. 8c - wyróżnienie
            Łukasz Trojanowski kl. 8a - wyróżnienie
            Elizaveta Vlasenko kl. 8f - wyróżnienie
            Julia Kucińska kl. 8c - wyróżnienie

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

• Dzień szczypiorku i rzeżuszki w klasach I-III

• 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki".

Przygotowania do tego dnia trwały przez cały tydzień. Uczniowie w oczekiwaniu na ten dzień, założyli uprawę rzeżuchy oraz szczypiorku i dokonywali obserwacji wzrostu roślin.
            W "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki" dominował kolor zielony – to kolor, który wprawił wszystkich w wiosenny nastrój. Na stole królowały wiosenne potrawy: kanapki z rzeżuchą, szczypiorkiem, rzodkiewką, twarożkiem, owoce, warzywa i inne zdrowe przekąski. Całość ozdabiały wiosenne uprawy uczniów.

Dzięki Rodzicom wiosenny poczęstunek był bardzo obfity i mimo apetytów, dzieci nie zdołały zjeść wszystkiego.
            Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

• Festiwal Zdrowia

• 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Zdrowia.

Uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami tematycznymi, dotyczącymi zdrowia. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia starali się wykazać, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie .

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję degustować zdrowe przekąski i soki owocowe, które sami przygotowali. Stanęli na wysokości zadania tworząc smaczne i zdrowe bazarki ze zdrowa żywnością. Duża dawka witamin dostarczyła nam ogromu energii.

• Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

• Projekt pt: "Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców miasta stołecznego Warszawa w Dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz"

Możesz pomoc dziecku i rodzinie poprzez zgłoszenie się do projektu, jeżeli:

• dostrzegasz niepokojące Cię zachowania dziecka i zastanawiasz się, czy jest ono zgodne z normą rozwojową,

• potrzebujesz wsparcia w nauce dziecka lub nastolatka, radzenia sobie w trudnych sytuacjach lub nietypowych okolicznościach,

• chcesz dowiedzieć się, jak budować z dzieckiem trwałą i bezpieczną relację,

• chcesz nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o trudnych sprawach: śmierć kogoś bliskiego, rozwód rodziców, zmiany w życiu,

• szukasz sposobu, aby poznać mocne strony dziecka i obszary wymagające wzmocnienia,

• niepokoi Cię sposób odżywiania dziecka,

• w przypadku tików, natrętnych czynności lub myśli,

• jeżeli dziecko podejmuje zachowania ryzykowne dla siebie i innych,

• dziecko bez podania przyczyny wyraża taką potrzebę.

Skorzystaj z pomocy poprzez zgłoszenie się na infolinię pod numerem telefonu:536 777 251

• Wiosenny przegląd talentów

• 22 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole finał szkolnego konkursu „Mam talent”, który przybrał formę Wiosennego Przeglądu Talentów.

Imprezę rozpoczął Chór szkolny, który wykonał piosenkę Grzegorza Turnaua „Między ciszą, a ciszą”.
            Dzisiejszego dnia, nauczyciele mogli wypatrywać swoich sobowtórów, bowiem niektórzy chórzyści z wielką precyzją odwzorowali swoich nauczycieli.

Następnie mogliśmy podziwiać naszych uzdolnionych uczniów w różnych kategoriach: śpiew, gra na fortepianie, gra na flecie prostym, recytacja, jazda na rolkach, sztuki walki oraz jazda na deskorolce.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wielkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy rozwijania talentów i pasji!