• Jasełka w SP 92

• Jest taki jeden dzień w roku, gdy czar świąteczny ogarnia wszystkich wokół. W ten niepowtarzalny dzień uczniowie klasy 2B przenieśli rodziców oraz zaproszonych gości do Warszawskiej szopki bożonarodzeniowej, gdzie Małemu Dzieciątku oddali pokłon mali powstańcy, mali żołnierze, sanitariuszki i łączniczki, ale i współcześni uczniowie. Jasełka te na długo pozostaną w pamięci uczniów, oraz specjalnych gości  wśród których byli: Pani Zofia Pilecka (córka rotmistrza Witolda Pileckiego), przedstawiciele Grupy Historycznej "Zgrupowanie Radosław", przedstawiciel Urzędu Dzielnicy Żoliborz oraz licznie przybyłe rodziny uczniów. Uroczystość uświetnił występ Chóru Szkoły 92

Irmina Katner, Anna Tafelska

• Szkolny konkurs logopedyczny

„RYMOWANKI I WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI”

Każdy z uczestników ma za zadanie samodzielnie napisać wiersz (dotyczy uczniów klas IV, V, VI) bądź z pomocą osoby dorosłej (dotyczy uczniów klas  I, II, III). Treść wiersza powinna zawierać mnóstwo wyrazów nasączonych głoskami [ sz, ż, cz, dż ], [ s, z, c, dz ], [ r, l ]. Wszystkie głoski nie muszą zaistnieć w wierszu. Można wybrać jedną grupę głoskową, np. [ sz, ż, cz, dż ] lub jedną głoskę. Tematyka, forma, długość wiersza jest dowolna. Należy go napisać z wykorzystaniem programu komputerowego i wydrukować. Pod wierszem umieścić  imię i nazwisko oraz klasę, do której uczeń (uczennica) uczęszcza. Wiersz należy dostarczyć do gabinetu logopedy  do 08.01.2016 r. Ogłoszenie  wyników 14.01.2016 r.

Najciekawsze wiersze biorące udział w konkursie zostaną zamieszczone w szkolnej gazetce „Kleksy 92”. Na uczestników czekają nagrody niespodzianki.

Zapraszamy do udziału w konkursie życząc

P O W O D Z E N I A !

• EKO - choinki

• W grudniu przedstawiciele Małego Samorządu zorganizowali konkurs na EKO- choinkę. Zadaniem uczestników było wykonanie choinki z materiałów nadających się do recyklingu.

• Kiermasz Świąteczny

• 8 grudnia 2015 r w naszej szkole odbył się III Kiermasz Świąteczny realizowany w ramach projektu Mikołajkowej Integracji Świątecznej – MIŚ, połączony z warsztatami, występem jasełkowym klasy III b oraz kolędowym koncertem chóru Wiwat.

Honorowym gościem imprezy był zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz p. Grzegorz Hlebowicz, który uczestniczył we wszystkich atrakcjach MIŚa.

Wszystkich zaskoczyło bogactwo straganów i pomysłowość świątecznych akcesoriów wykonanych przez uczniów klas I-III. Przybyli goście świetnie bawili się uczestnicząc w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała kawiarenka „Pod aniołami”, w której można było zjeść świąteczne przysmaki i napić się imbirowej herbaty.

Zwieńczeniem wieczoru był kolędowy występ chóru Wiwat pod dyrekcją p. Alicji Mossakowskiej, któremu akompaniowali p. Janusz Tylman i p. Tadeusz Melon. Koncertu wysłuchało wielu gości, między innymi p. Czesław Majewski.

Dzięki hojności naszych gości zebraliśmy 5396 zł, czyli o 2306 zł więcej niż w ubiegłym roku. Zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla klas I-III.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego Kiermaszu gorąco dziękujemy.

Małgorzata Oknińska-Witkowska

koordynator projektu MIŚ