• Uroczyste otwarcie stołówki szkolnej

• 3 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste otwarcie stołówki szkolnej.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele Samorządów klas IV-VIII.

Już od poniedziałku, 6 listopada, zapraszamy na obiady.

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju

• 27 października 2023 r. młodzieżowe reprezentacje naszej szkoły startowały w Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w unihokeju.

Zdobyliśmy pierwsze miejsca wśród dziewcząt i chłopców. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju

• 25 i 26 października 2023 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju dziewcząt i chłopców w kat. dzieci.

Obie reprezentacje naszej szkoły wróciły z medalami.
            Dziewczynki zajęły III miejsce a chłopcy I miejsce.

Gratulujemy!

• Szkolna Internetowa Gra Giełdowa

• LAST CALL dla wszystkich zainteresowanych giełdą!
            Do 3 listopada 2023 r. można zgłosić się do drużyny.

Szczegółowych informacji udziela p. Justyna Łazor.

•  Baltic Cup International Dance Festival
          • Baltic Cup International Dance Festival

• 21-22 października 2023 r. Maja Bartkiewicz i Janek Szewczyk wzięli udział w Baltic Cup International Dance Festival w Elblągu.

Wywalczyli srebrny medal 🥈w standardzie, rywalizując z 14 parami. W łacinie uplasowali się tuż za podium na IV finałowym miejscu!!!💃🕺

Zdobyli również finałowe II miejsce🥈 w kombinacji 10 tańców.

Serdecznie gratulujemy!

• Razem w Klasie

• "Razem w Klasie" to inicjatywa mająca na celu zapewnienie wsparcia i narzędzi edukacyjnych dla szkół i innych placówek, do których uczęszczają uczniowie i uczennice z doświadczeniem migracji i uchodźstwa.

• Lekcja WF-u z Mistrzem

• 19 października 2023 r. klasy 5S, 6B i 7C wzięły udział w "Spotkaniu z Mistrzem" - złotą Medalistką Mistrzostw Europy w siatkówce Dorotą Świeniewicz

Dorota Świeniewicz – polska siatkarka, grająca na pozycji przyjmującej. Reprezentantka Polski w latach 1991–2009, w kadrze narodowej rozegrała 325 spotkań.

Mistrzyni Europy z 2003 i 2005 roku. Uznana najbardziej wartościową zawodniczką mistrzostw w Chorwacji oraz najlepszą siatkarką Europy 2005 roku. Zakończyła karierę w lutym 2012 roku, odchodząc w trakcie rozgrywek z drużyny Atomu Trefla Sopot.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego z dnia 22 listopada 2005 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowa Obywatelka Miasta Świdnica.

• Dzień Edukacji Narodowej w klasach IV-VIII

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej powszechnie zwany jest Dniem Nauczyciela, ale tak naprawdę jest to święto całej społeczności szkolnej. Dlatego z tej okazji zaprosiliśmy do rywalizacji najodważniejszych nauczycieli i uczniów. Dzielnie odpowiadali na pytania dotyczące budynku szkoły, elementów jego wyposażenia.

Dużo emocji budziły konkurencje z kategorii „Kto to powiedział?”. Członkowie zespołów musieli odgadnąć, dla którego nauczyciela charakterystyczne są konkretne frazy czy powiedzonka. Ostatnie zadanie polegało na ułożeniu krótkiego wiersza o naszej szkole.

Czas oczekiwania na wyniki umilał szkolny chór.

Dzięki zwycięstwu zespołu młodzieży przez dwa najbliższe dni wszyscy uczniowie będą mogli nie odrabiać prac domowych bez żadnych konsekwencji.

Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wytrwałości, pogody ducha, satysfakcji z życia zawodowego jak i prywatnego. Dziękujemy za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za otwarte umysły i pomocne dłonie.

• Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III

• Dzień Edukacji Narodowej już od samego rana zaczął się w naszej szkole nietypowo!

Uczniowie klas I-III wcielili się w rolę nauczycieli - prowadzili lekcje matematyki, j.polskiego, przyrody, plastyki, muzyki i w-fu. Jak się okazało było to niezwykłe i radosne przeżycie zarówno dla młodych debiutantów, jak i dla pozostałych uczniów oraz wychowawców.

Ponadto uczniowie wykonali portrety wybranych przez siebie nauczycieli 🙂

• Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Na Model Serca

• Z przyjemnością informujemy, że Liliana Hulewicz z kl. 4a zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Na Model Serca.

Konkurs został zorganizowany przez II LO im. S. Staszica w Tarnowskich Górach i przy wsparciu Wydawnictwa Dwukropek, w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”, w której uczestniczyła nasza szkoła.

Przestrzenny model ludzkiego serca wykonany przez Lilianę można obejrzeć m.in. na facebookowym profilu akcji „Czytamy z Sercem”.

Serdecznie gratulujemy laureatce!