• Przy grobie Jędrusia Szwajkerta

• 28 września 2023 r., w przeddzień Turnieju im. Jędrusia Szwajkerta, uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie młodego Bohatera.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 27 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów. W tym czasie kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

• XI Mityng lekkoatletyczny

• 16 września 2023 r. odbyły się kolejne zawody lekkoatletyczne dla dzieci i młodzieży, których organizatorem był Klub UKS Gepard oraz Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy. W ten sobotni piękny dzień wystartowało 194 zawodników !!!

Rozdaliśmy 34 komplety medali oraz "drobnych" upominków dla najlepszych zawodników.

Zawody były współfinansowane ze środków finansowych Ministerstwa Sportu i Turystyki.

• Biegi przełajowe

• 26 września 2023 r. na terenie Kępy Potockiej odbyły się zawody dzielnicowe w biegach przełajowych.
            Odnieśliśmy wiele sukcesów 🙂.

16 uczniów zakwalifikowało się do Mistrzostw Warszawy.

Serdecznie gratulujemy!

• Pożegnanie lata

• W Szkole Podstawowej nr 92 na warszawskim Żoliborzu, 20 września 2023 roku odbyła się coroczna impreza pt. ”Pożegnanie lata”.

Ten dzień, dla najmłodszej społeczności szkolnej, bez względu na pogodę, jest zawsze radosny i kolorowy. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz rodziców, bardzo starannie przygotowali się do tej imprezy, która miała na celu integrację przedszkolaków i uczniów klas I-III.

Po dokonanej przez uczniów ewaluacji wynika, że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem.

• Turniej piłkarski im. Jędrka Szwajkerta

• W piątek, 29 września 2023 r., na boisku Szkoły Podstawowej nr 92 w Warszawie odbędzie się 8. Turniej piłki nożnej im. Jędrka Szwajkerta.

Impreza poświęcona pamięci 11-letniego chłopca, poległego w Powstaniu Warszawskim, będzie miała uroczystą oprawę, a towarzyszyć jej będą liczne atrakcje dla dzieci.

• BIEG FAIR PLAY PKOL 2023

• W tym roku szkolnym nasza szkoła ponownie przystąpiła do wyjątkowego wydarzenia o nazwie: BIEG FAIR PLAY PKOL 2023.

W dniu 14.09.2023 r. uczniowie naszej szkoły spotykali się na boisku szkolnym by przebiec 12 minutowy Test Coopera. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klasy 7A.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w bieg serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyników.

#BieguFairPlayPKOl

• Klub Pożeraczy Książek

• Nowy rok szkolny ruszył pełną parą, więc szkolna biblioteka zaprasza do udziału w akcji czytelniczej Klub Pożeraczy Książek. Akcja realizowana jest w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych.

Aby wziąć udział w zabawie, należy wstąpić do wspomnianego wyżej Klubu Pożeraczy Książek. Uczestnik akcji otrzyma kartę lojalnościową biblioteki szkolnej, będzie musiał wypożyczyć i przeczytać 5 książek oraz zrealizować 2 wyzwania związane z czytelnictwem.

Zapraszamy do udziału wszystkich Uczniów naszej szkoły! Przewidziane są dyplomy i upominki dla uczestników akcji.

Akcja potrwa od 15.09.2023 do grudnia 2023 roku. Szczegóły akcji dostępne w bibliotece szkolne.

• Moda na recykling

• 5 września 2023 r. uczniowie klasy 5A i 5B mieli okazję wziąć udział w finale IV edycji akcji "Moda na recykling". Impreza miała miejsce w kinie Elektronik.

To był wyjątkowy pokaz z eko-przesłaniem! Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał czwartej edycji projektu edukacyjno-ekologicznego "Moda na recykling".

W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły modelki i influencerzy: Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim, Ariamartelle - Polish & American Girl, Klaudia Nieścior - zwyciężczyni ostatniej edycji "Top Model" z koleżanką z programu Adrianą Hyzopską, weganka i blogerka - Justyna Żak "Juszes" oraz trener, motywator - Daniel Józek "Qczaj". Wydarzenie poprowadziła Edyta Herbuś, a na scenie wystąpili Maya i Mateusz z dziecięcego musicalu "Pan Niezwykły" oraz gwiazda muzyczna - Paulina Sykut-Jeżyna.

Żródło: https://ekonatura.org.pl/wielki-pokaz-moda-na-recykling.../ , Europejska Platforma Recyklingu

• Żeński CHÓR WIWAT - nabór otwarty

• Lubisz śpiewać? Chcesz rozwijać swoją pasję?

PRZYJDŹ!

Żeński Chór Wiwat zaprasza! NABÓR OTWARTY

Nie musisz umieć czytać nut? Chęci, pasja i głos to podstawa.

Zobacz, spróbuj i przekonaj się sama.

Zapraszamy dziewczęta od VII klasy szkoły podstawowej, uczennice liceum, studentki i osoby pracujące (nie tylko z Żoliborza ).

Próby chóru odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a - korytarz na I piętrze.

www.chorwiwat.pl