• Harcerze przy muralu Jędrusia Szwajkerta

• 30 września 2022 r. Harcerze z 63. Drużyny Harcerskiej w Dziwnowie wraz z Panią Beatą Jabłonowską-Naumuk - wolontariuszką Muzeum Powstania Warszawskiego złożyli kwiaty pod muralem przedstawiającym Jędrusia Szwajkerta.

Dziękujemy za pamięć!

• VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta

• 30 września 2022 r. odbył się VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny organizowany w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie. Inicjatorem tego wydarzenia jest Dyrekcja oraz Nauczyciele naszej Szkoły, natomiast Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz jako współorganizator dba o nagrody dla młodych sportowców.

Wicedyrektor Pani Małgorzata Niesiołkowska uroczyście otworzyła VII Turniej Piłkarski, a uczniowie klas V c i VIII d zadbali o oprawę artystyczną. Recytacja wierszy w ich wykonaniu zachwyciła publiczność.

Po uroczystości otwarcia piłkarze z warszawskich szkół przystąpili do walki o Statuetkę Małego Powstańca.

Publiczność z zapałem dopingowała zawodników.

Nieopodal rozstawione zostały stoiska z atrakcjami. Tutaj uczniowie szkoły oraz goście mogli zaprojektować i wykonać kartkę do Powstańca, laurkę lub napisać list. Dzieci chętnie robiły opaski powstańcze, projektowały bransoletki w barwach narodowych. Z okazji Pikniku Historycznego uczniowie przygotowali także mural upamiętniający Bohaterów Powstania Warszawskiego.

Spragnieni ruchu kibice korzystali ze zjeżdżalni oraz dmuchanego toru przeszkód i spędzali czas bawiąc się na stoisku Zabawy naszych dziadków.

Kuchnia polowa oferowała chleb ze smalcem i ogórkiem oraz grochówkę. Oba dania bardzo smakowały i szybko zniknęły z talerzy.

Z okazji Pikniku Historycznego ukazał się także numer specjalny Kleksów.

Gazetka szkolna - wydanie specjalne - wrzesień 2022

• X Mityng Lekkoatletyczny

• Za nami kolejne zawody Lekkoatletyczne organizowane przez UKS GEPARD.

To już X Mityng!!! Przy okazji Klub świętował 15lecie działalności.

Zgłoszonych zostalo 273 zawodników z całej Warszawy i okolic!!

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą sportowa rywalizację i życzymy dalszych sukcesów.

• Przy grobie Jędrusia Szwajkerta

• W dniu 29.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta w związku ze zbliżającym się turniejem piłki nożnej upamiętniającym Jego imię.

• # KOCHAMSŁYSZEĆ

• Po raz kolejny  nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Akcji #kochamsłyszeć.

Podczas wspólnych zajęć prowadzonych przez logopedę i terapeutę pedagogicznego uczniowie klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego dowiedzieli się, jak zbudowane jest ucho oraz w jaki sposób funkcjonują osoby z uszkodzonym słuchem.

Aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, a także elementy języka migowego są już uczestnikom akcji dobrze znane. To uwrażliwienie naszych uczniów na potrzeby innych wyposażyło ich w niezbędną wiedzę dotyczącą komunikacji i funkcjonowania na co dzień osób z deficytem słuchu.

• Piknik Sąsiedzki na Zatrasiu

• 10 września 2022 r. Żeński Chór WIWAT brał udział w Pikniku sąsiedzkim z okazji 100-lecia WSM oraz 60-lecia Osiedla Zatrasie.

Fot.: Patryk Dziopa

• BIEG FAIR PLAY PKOL 2022

• W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do wyjątkowego wydarzenia o nazwie: BIEG FAIR PLAY PKOL 2022.

W dniu 14.09.2022 Uczniowie naszej szkoły spotkali się na boisku szkolnym i wspólnie przebiegli 116 km w czasie 40 minut. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klasy 4S.

Wszystkim uczniom zaangażowanym w bieg serdecznie dziękujemy i gratulujemy wyniku. Najdłuższy odcinek pokonany przez ucznia wynosił 6400 metrów.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2022/2023 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.

Dobrego Roku Szkolnego 2022/2023!