• Klasy

• ROK 2023 / 2024

• Belweder

• 4 kwietnia 2024 r. uczniowie klasy 8a gościli w Belwederze.

Lekcja historii była bardzo interesująca. Prowadząca barwnie opowiedziała o ludziach, którzy mieszkali w Belwederze. Podziwialiśmy wystrój wnętrz oraz widok z okien rezydencji. Potem udaliśmy się na wiosenny spacer po Łazienkach Królewskich.

• Goście z SP nr 396

• 25 marca 2024 r. uczniowie klas VIII gościli kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 396 .

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego odtańczenia belgijki, potem był badminton, piłka siatkowa, kahoot przygotowany specjalne na tę okazję, krótka powtórka z lektur i wiosenne stacje zadaniowe.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

• Muzeum Polin

• 20 listopada 2023 r. uczniowie klasy 8a wybrali się do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

Wzięliśmy udział w niezwykle ciekawych warsztatach na temat kultury żydowskiej. Były one inspiracją do dyskusji oraz poszukiwania informacji o kulturze Żydów.

• Integracja klasowa

• Sposób 8a na dobrą zabawę -  wystarczy taśma malarska, wyczucie rytmu oraz piosenka "Billie Jean".
            Udana godzina wychowawcza gwarantowana!

• Teatr Rampa

• 7 listopada 2023 r. zasiedliśmy na widowni Teatru Rampa. Spotkanie z Ebenezerem Scrooge'em niezwykle udane.

• Festiwal Nauk Przyrodniczych

• 28 września 2023 r. udaliśmy się do XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie na Festiwal Nauk Przyrodniczych. Czekało tam na nas wiele atrakcji. Największą popularnością cieszyły się parujące napoje, gejzery, pasta dla słonia oraz smok ziejący ogniem. Wszystko to zaprezentowali uczniowie tej szkoły, którzy nie tylko wyjaśniali reakcje chemiczne, tłumaczyli zjawiska fizyczne, ale również dużo opowiedzieli o swoim liceum. Niektórzy z nas zapragnęli nawet zostać uczniami XXI Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Lekcja w plenerze bardzo nas zainteresowała. Wśród uczniów tego liceum spotkaliśmy absolwenta naszej szkoły - Michała. To było bardzo miłe spotkanie.

Dziękujemy Nauczycielom oraz Uczniom XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Warszawie za zaproszenie!

• Bank Centralny

• Korzystamy z tytułu Złotej Szkoły NBP i Bank Centralny poznajemy w praktyce, 12 września 2023 r. siedzibę na Świętokrzyskiej odwiedziła klasa 8a.

Co tu dużo mówić: było na bogato 😎

• ROK 2022 / 2023

• Integracja klasowa

• 13 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 7A w ramach integracji wybrali się do znajdującego się na Bemowie Spin City.

Na miejscu czekały na nich przygotowane do gry w kręgle tory, na których koledzy i koleżanki w przyjacielskiej atmosferze rywalizowali ze sobą w rozgrywkach.

• Recepta na zdrowie

• Uczniowie klas siódmych na lekcji biologii w ramach projektu "Recepta na zdrowie" wykonali zdrowe śniadanie.

• Lekcja muzealna w Cytadeli

• W ostatnim tygodniu września uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Cytadeli Warszawskiej w ramach projektu Kulturalna Szkoła na Mazowszu.

Podczas zajęć młodzież zgłębiła wiedzę na temat powstań polskich. Prowadząca zapoznała uczniów z przyczynami i przebiegiem powstania listopadowego oraz powstania styczniowego.

Lekcje oprócz faktów historycznych obfitowały w liczne ciekawostki o bohaterach powstań.

Zajęcia odbyły się w Pawilonie X. Prowadziła je zaprzyjaźniona z naszą szkołą pani Wiesława Dłubak-Bełdycka - przewodnik po Warszawie.

• ROK 2021 / 2022

• Wycieczka palcem po mapie

• Uczniowie klasy 6a podczas lekcji geografii 🌐 odwiedzili stolice wszystkich europejskich krajów.

Zadanie sprawiło uczniom wiele radości. Nie obyło się również bez zaskoczeń dotyczących chociażby Niderlandów, które posiadają dwie stolice. W części podsumowującej uczniowie bardzo chętnie zgłaszali się do mini quizu, który spotkał się z niezwykle dużym zainteresowaniem.
            Uczniowie za ciężko wykonaną pracę zdobywali legendarne "Gegrusie".

Do zobaczenia na kolejnej niesamowitej lekcji.