• Klasy

• ROK 2023 / 2024

• Lekcja muzealna w Muzeum Narodowym Świat Mitów oraz zwiedzanie wystawy Picasso

• Kajtek Czarodziej

• 6 grudnia 2023 r. z okazji Mikołajek klasa 5s, 6a, 6b i 6d wybrały się do kina na film pt. „Kajtek Czarodziej”. Jest to magiczna opowieść o dorastaniu.

„Najważniejsze, co możemy dać dziecku, to nasza miłość, uwaga i zrozumienie”, twierdził Janusz Korczak. „Kajtek Czarodziej” to film zabawny i pełen magii film, to opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata, który w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć!

• Gra miejska na Muranowie

• 27 września 2023 r. klasa 5s wyruszyła na lekcje historii, geografii i wychowania fizycznego na Muranów.

Zwiedziliśmy wykopaliska archeologiczne przy ulicy Miłej, zobaczyliśmy znalezione tam artefakty świadczące o mieszkańcach przedwojennych kamienic. Pani Monika z Muzeum Getta Warszawskiego opowiedziała nam o pracy archeologów i o sposobach pozyskiwania informacji o przeszłości i o planach Muzeum.

Po zwiedzaniu zagraliśmy w grę miejską z wykorzystaniem instalacji przygotowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin i odkrywaliśmy historie z powstania w getcie warszawskim.

Pracowaliśmy z mapą, udało nam się dzięki temu odkryć trzy kryjówki. Jedną z nich była ta związana z Krystyną Budnicką, nominowaną do tegorocznego tytułu Warszawianki roku 2023.

• ROK 2022 / 2023

• Radość z ruchu = Joy of moving

• 17 kwietnia 2023 r. - warsztaty w Centrum Olimpijskim

• Serce Fryderyka Chopina

• 22 lutego 2023 r. minęła 213 rocznica urodzin polskiego Kompozytora - Fryderyka Chopina.

Z tej okazji uczniowie klas IV mieli do wykonania nietypowe zadania - odnaleźć serce Kompozytora.

• Prezent mikołajkowy dla Dawida

• Klasa 4s przygotowała mikołajkowy prezent dla Dawida, podopiecznego Fundacji Spełnij Jedno Marzenie. Dawid w swoim liście do Mikołaja prosił o grę planszową, w którą będzie mógł grać z bratem oraz o słodycze.  Marzenie zostało zrealizowane. Prezent dotrze na Mikołajki.

• Halloween

• Legendy Warszawskie

• 19 października 2022 r. klasy 4a, 4b i 4s wzięły udział w międzyprzedmiotowej wycieczce "Legendy Warszawskie".
            Podróż rozpoczęliśmy od odwiedzenia grobów Artura Oppmana Or-Ota oraz Marii Kownackiej na Starych Powązkach. Następnie ruszyliśmy na Stare Miasto i Tamkę gdzie spotkaliśmy m. in. Syrenkę Warszawską, Warsa i Sawę, Bazyliszka oraz Złotą Kaczkę.

Dziękujemy za inspirującą przygodę.

• Wyjazd integracyjny

• 26-28 września 2022 r.

• Wrzesień 2022

• ROK 2021 / 2022

• Teatr Capitol

• Pieski z ręcznika

• Wycieczka do agroturystyki „Natura wzywa”

• Dzień bez plecaka - 12 kwietnia

• Jedność z Ukrainą

• Warsztaty świąteczne

• Wystawa prac plastycznych „Gwiaździsta noc” – Vincent van Gogh

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• ROK 2020 / 2021

• Dzień kibica

• 11. czerwca rozpoczęło się Euro2020, a pierwszy mecz, w którym zagrała reprezentacja Polski był w poniedziałek.

W związku z tym PONIEDZIAŁEK 14 CZERWCA ogłoszony został DNIEM KIBICA.

• Gry i zabawy po powrocie do szkoły.

• 8 marca 2021

• Święto naszych małych Pań 🙂
            Dzień Kobiet, Dzień Kobiet! Niech żyją nam zdrowe!

• Sukcesów w życiu, szczęścia w miłości.
            Dużo uścisków, samych radości.
            Spełnienia marzeń, mocy słodyczy, w dniu Walentego 2c życzy :)

• ROK 2019 / 2020

• DZIEŃ KOBIET

• W nasej klasie Święto Kobiet było obchodzone naprawdę wyjątkowo!
            Chłopcy podarowali swoim koleżankom spersonalizowane magnesy, złożyli piękne życzenia
            oraz zaśpiewali sto lat! Brawo Chłopcy!
            Wszystkiego najlepszego nasze małe Kobietki! :)

• Pasowanie na czytelnika

• Uczniowie klasy 1c zostali uroczyście pasowani na czytelników! W styczniowe popołudnie dzieci udały się z wychowawcą do szkolnej biblioteki, aby wspólnie z Panią Agnieszką Jamką odmówić książkową przysięgę :)
            Od dziś szanujemy książki, uczymy się je czytać i wiemy jak poruszać się w bibliotece szkolnej.

Dziękujemy!

• Bal karnawałowy

• 16 stycznia 2020r., uczniowie klasy 1c wzięli udział w Balu Karnawałowym dla klas I-III.
            Zabawa była świetna, a stroje dzieci przepiękne! :)

• Wycieczka - Stadion Narodowy

24 października, klasa 1c wybrała się do Smart Kids Planet. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci uczyły się kodowania i programowania. Zabawa była naprawdę świetna!

• "Żywa lekcja przyrody"

• 10 października, klasa 1c wzięła udział w żywej lekcji przyrody. Dzieci miały okazję zobaczyć i pogłaskać oswojone ptaki drapieżne, a także dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na ich temat.

• Wycieczka do Łazienek Królewskich

• 7 października, klasa 1c wybrała się na swoją pierwszą wycieczkę - do Łazienek Królewskich. Tam odbyła się ciekawa lekcja przyrody na świeżym powietrzu oraz dodatkowa lekcja w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.