• Samorząd szkolny

• Sejm RP

• 28.02.2024 r. członkowie Samorządu Uczniowskiego zawitali w Sejmu RP!

Na samym początku mogliśmy obejrzeć makietę budynków sejmowych oraz zapoznać się z historią polskiego parlamentu. Pani przewodnik w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała nam o pracy posła oraz oprowadziła po gmachu Sejmu. Największym zainteresowaniem cieszyła się jednak sala obrad, którą mogliśmy zobaczyć z balkonu.

Uczniowie dowiedzieli się, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby parlamentu, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w komisjach.

Nasza wycieczka do  gmachu przy ulicy Wiejskiej była wspaniałą lekcją historii i parlamentaryzmu.

• IV Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich

• Na zaproszenie Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich 14.02.2024 r. przedstawiciele samorządu uczniowskiego wzięli udział w wydarzeniu "Szkolna WYprawa".  4. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich.

Tematem debaty było prawo do czystego, zdrowego środowiska naturalnego.

Po debatach z ekspertami, odbyły się warsztaty, podczas których młodzi ludzie wspólnie wypracowali propozycje, jak szkoły mogą wspierać ich aktywności na rzecz ochrony środowiska.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Rady m.st. Warszawy oraz specjaliści z organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony klimatu.

• Andrzejkowy wieczór

Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 29 listopada 2023 r. odbyła się andrzejkowa zabawa.

W dniu imprezy korytarz szkolny zamienił się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

• Wybory 2023/2024

• 27 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów.
            W tym czasie kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze.

Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

• Szczęśliwy numerek

• Drodzy Uczniowie,
            Od 25 października 2021 r. wznawiamy losowanie SZCZĘŚLIWEGO NUMERKA.
            OTO KILKA ZASAD JEGO FUNKCJONOWANIA:

1.Szczęśliwy Numerek jest organizowany przez Samorząd Uczniowski dla uczniów klas IV-VIII.
            2.Szczęśliwy Numerek posiada osoba, której numer z dziennika odpowiada wylosowanemu.
            3.Szczęśliwy Numerek obowiązuje tylko w danym dniu.
            4.Szczęśliwy Numerek zwalnia ucznia z obowiązku odpowiedzi ustnych niezapowiedzianych kartkówek w bieżącym dniu.
            5.Szczęśliwy Numerek nie zwalnia ucznia z wcześniej zapowiedzianych przez nauczyciela sprawdzianów, testów, kartkówek, zadań domowych i ćwiczeń.