• PODRĘCZNIKI

• Szanowni Państwo,

w roku szkolnym 2023/2024 podręczniki dla klas I - VIII są finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW

Regulamin udostępniania podręczników, materiałów edukacyjnych
            w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie
            zakupionych w ramach dotacji celowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

Zadania szkoły:

1. Szkoła zakupuje i gromadzi podręczniki, materiały edukacyjne.
            2. Szkoła nieodpłatnie:
            1. wypożycza uczniom podręczniki, materiały edukacyjne mające postać papierową,
            2. przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
            1. Szkoła organizuje wypożyczanie podręczników, materiałów edukacyjnych na początku każdego roku szkolnego  i ich zwrot w okresie do 7 dni przed ostatnim dniem nauki.

Zakres odpowiedzialności ucznia.

1. Przez cały okres użytkowania podręczników uczeń zobowiązany jest dbać o stan użytkowy książek i dołączonych do nich  pomocy (np. płyt CD, plansz, map), które stanowią integralną część podręczników, a w szczególności:
            1. obłożyć podręcznik,
            2. naprawiać pojawiające się uszkodzenia,
            3. powstrzymać się od pisania, rysowania w podręczniku.
            1. Uczeń ma obowiązek dokonać zwrotu podręcznika z dołączonymi pomocami, materiałów edukacyjnych w wyznaczonym terminie.
            2. W przypadku zmiany szkoły w trakcie roku szkolnego uczeń ma obowiązek dokonać zwrotu podręcznika z dołączonymi pomocami, materiałów edukacyjnych przed opuszczeniem szkoły.

Zakres odpowiedzialności rodziców.

1. Rodzic jest zobowiązany do pisemnego potwierdzenia zapoznania się z niniejszym regulaminem udostępniania podręczników, materiałów edukacyjnych.
            2. Monitorowania stanu wypożyczonych przez córkę/syna podręczników, materiałów edukacyjnych.
            3. Dopilnowania zwrotu przez córkę/syna wypożyczonych podręczników z dołączonymi pomocami, materiałów edukacyjnych w wyznaczonym terminie.
            4. W przypadku zniszczenia, zgubienia podręcznika lub dołączonych do niego pomocy rodzice zobowiązani są do zwrotu kosztów jego zakupu, dokonując wpłaty na konto:

58 1030 1508 0000 0005 5098 7058, oraz dostarczenia w trybie pilnym do biblioteki szkolnej dowodu dokonanej wpłaty. Informacje o wysokości wpłaty będą udostępniane przez bibliotekę szkolną.