• Muzyczne Pasje

• Kaja Fedorowicz

• Muzyczny profil naszej szkoły to nie tylko działalność chóru Mały Wiwat.

Muzyczne pasje i muzyczne talenty.

I miejsce w konkursie wokalnym - ZŁOTY MIKROFON OCHOTY

ZŁOTY MIKROFON OCHOTY 2024 - kategoria 14-16 lat

Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Kisielu - Zespół Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego w Warszawie

• Hanna Szatraj

• Laureatka VI. Warszawskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży – Debiuty “na Brożka” 2021

• Antek Melon

Antek Melon - puzonista.

Antek podczas lekcji zaprezentował swojej klasie puzon, czyli instrument dęty blaszany z grupy aerofonów.

Zbudowany jest z dwóch długich metalowych rurek w kształcie litery U, które połączone są ze sobą, tworząc literę S. Występuje on w dwóch odmianach suwakowej i wentylowej.

Puzon jak zdecydowana większość dęciaków jest z natury głośnym instrumentem, ale jednocześnie potrafi stać się bardzo subtelnym. Dysponuje ogromnym potencjałem muzycznym dzięki czemu odnajduje swoje zastosowanie w wielu gatunkach i stylach muzycznych. Wykorzystywany jest nie tylko w dużych orkiestrach dętych, symfonicznych, czy big bandach jazowych, ale również w mniejszych zespołach kameralnych, rozrywkowych i folklorystycznych. Coraz częściej można go też usłyszeć jako instrument solowy, a nie tylko towarzyszący.

• Maciej Barnaś

Maciej Barnaś - kompozytor muzyki elektronicznej.

Muzyka elektroniczna – muzyka tworzona głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających dźwięki pozamuzyczne lub generowane przez tradycyjne instrumenty akustyczne.

Zastosowanie komputera w muzyce jest obecnie bardzo szerokie. Może on pełnić funkcję studia nagraniowego, urządzenia przekształcającego lub generującego dźwięki, edytora tekstowego do partytury, analizatora widma dźwięku, etc. Termin „muzyka komputerowa” wiąże się jednak z innym jego zastosowaniem, mianowicie: komponowaniem muzyki. Tworzono specjalne algorytmy – czyli ciągi zadanych operacji, które generowały odpowiednie kody. Odczytując je uzyskiwano kolejne dźwięki utworu. Wraz z postępem technologicznym operacje te stawały się coraz bardziej skomplikowane i zaczęły obejmować wszystkie parametry dzieła.

• Janek Raval

Może przyszły kompozytor ?

Janek Raval mówi o sobie:

"Oczywiście nie jestem ani znany, ani jakoś bardzo doświadczony ale tak, komponuję muzykę do własnych gier i seriali.
            Najlepszą jest oczywiście Memok's Theme nad którą pracowałem kilka dni z pomocą taty :)
            Korzystam z iPada, na którym w aplikacji "GarageBand" zaczynam myśleć nad nowym fragmentem muzycznym.
            Moja motywacja to: reakcja innych, jakość gry, sama przyjemność ze słuchania i chyba tyle..."

• Oliwia Ogorzelska

• Oliwia Ogorzelska  wzięła udział w III. Bielańskim Festiwalu Piosenki im. Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”. Organizatorem konkursu był Burmistrz Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy wraz z Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej.

29 listopada 2019r. odbył się Koncert Laureatów, podczas którego ogłoszono wyniki.

Festiwal miał na celu:

- inspirowanie młodych ludzi do poszukiwań artystycznych i aktywnego uczestnictwa w kulturze;
            - rozbudzenie zainteresowania polską piosenką poetycką a w szczególności twórczością Jonasza Kofty;
            - stworzenie młodym wykonawcom możliwości doskonalenia warsztatu poprzez wymianę pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej.

Werdykt jury: w kategorii soliści
            I NAGRODA – czyli ZŁOTY PEGAZ. Ponadto Oliwia zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ za najlepsze wykonanie piosenki autorstwa Jonasza Kofty.