• 2012/2013

        • TYDZIEŃ SPOTKAŃ ZE STUDENTAMI Z SINGAPURU I AZERBEJDŻANU

        • „Enjoy your origin” – pod takim właśnie hasłem w dniach 17.06. 2013 – 21.06.2013 w naszej szkole odbył się tydzień spotkań ze studentami z Singapuru i Azerbejdżanu.

          Vivian Luo Peiling i Giyas Mustafayer opowiadali o swoich krajach prezentując ciekawostki kulturowe, geograficzne, historyczne, a nawet kulinarne, poznali także tajniki alfabetu chińskiego. Oprócz pogadanki i ciekawej prezentacji multimedialnej uczniowie wspaniale się bawili, a na ostatnich zajęciach wspólnie zatańczyli taniec ludowy mieszkańców Azerbejdżanu.

          Dla wszystkich dzieci była to niebywała okazja doskonalenia  swoich umiejętności językowych, ponieważ lekcje były prowadzone w języku angielskim, w wersji nieco trudniejszej, gdyż studenci nie byli native speakerami.

          To już kolejny tego typu cykl zajęć organizowanych w SP 92, podczas których uczniowie są uczestnikami fantastycznej podróży do odległych, ciekawych zakątków świata i jednocześnie mają szansę sprawdzić swoje kompetencje językowe.

        • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE W JĘZYKU ANGIELSKIM

        • W maju młodzi  "aktorzy"  z klas 3a,3c,4c i 6b wystąpili przed rodzicami, nauczycielami oraz uczniami naszej szkoły. Zaprezentowali swoje umiejętności językowe oraz kunszt aktorski w sztukach pt. "Little Red Riding Hood and Her Adventures" , "Turnip" oraz "Little Red Riding Hood" . Zapraszam do obejrzenia nagrań.

          Grażyna Ubysz

           

           

           

        • DZIEŃ SZCZYPIORKU I RZEŻUCHY

        • 26 marca odbył się w Naszej Szkole Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy.
          Przygotowania do tego dnia trwały przez cały tydzień. Dzieciaki, czekając na wiosnę, założyły uprawy szczypiorku i rzeżuchy, dokonywały obserwacji wzrostu roślin i poznawały przysłowia i powiedzenia związane z porą roku, która długo nie nadchodziła.
          W Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy wszyscy ubrani byli na zielono – to kolor, który wprawił nas w wiosenny nastrój, mimo … śniegu, który leżał na dworze.
          Na korytarzu, na bardzo dłuuuugim stole królowały wiosenne potrawy i nowalijki. Całość ozdabiały wiosenne uprawy uczniów.
          Dzięki Rodzicom wiosenny poczęstunek był bardzo obfity i mimo apetytów dzieciaki nie zdołały zjeść wszystkiego.
          Ponieważ tego dnia pogoda nie sprzyjała, cała impreza odbywała się na korytarzu na parterze. Dzieci miały wiele atrakcji. Było „wiosenne kino” bez pop- cornu, ale za to z twarożkiem, stanowisko, przy którym wykonywano „wiosenne makijaże” i miejsce na „wiosenne graffiti” – świetna okazja do twórczej ekspresji plastycznej.
          Mimo 200 uczniów, uczestniczących w imprezie, tłoku nie było – każdy znalazł coś dla siebie…
          Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy zrobili wszystko, by wiosenny poczęstunek był atrakcyjny, apetyczny i absolutnie zdrowy!
           
          Impreza podobała się bardzo wszystkim uczestnikom. Świadczą o tym: ewaluacja i wypowiedzi dzieci:
           
          26 marca 2013r. w Naszej Szkole świętowaliśmy Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy.
          Zaczęło się od spotkania wszystkich klas na holu. Prawie wszyscy byli ubrani na zielono Potem jedliśmy różne smakołyki, które pachniały pięknie i były bardzo smaczne. Ja jadłem ogórki, pomidory, chleb (pycha!) i rzeżuchę, którą przyniosłem do domu. Tydzień wcześniej sam ją posiałem. Po poczęstunku poszliśmy do „sali kinowej”, czyli naszej klasy na krótkie filmy.
          Podobał mi się ten dzień w domu opowiadałem o nim rodzicom.
                                                                                                                                                                                                                              Miłosz 
           
           
          W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy. Przy pomocy naszych pań i rodziców zostały przygotowane piękne stoły z „zieleniną”. Na stołach znajdowały się takie rozmaitości jak: rzeżucha, sałata, szczypiorek, twarożek i kanapki. Wszystko było bardzo smaczne! W „Sali kinowej” oglądane były filmy , a na korytarzu powstawały piękne rysunki z hasłami na temat wiosny.
          Bardzo mi się podobał ten dzień!
          Bartek W.
           
           
          W dniu Rzeżuchy i Szczypiorku każdy był ubrany na zielono i przyniósł coś do przekąszenia jak na przykład: chleb, ogórki, pomidory, szynkę, rzodkiewki, itp. Nasza Pani zrobiła w naszej salę kinową. Była miła i wesołą atmosfera. Na korytarzu był „szwedzki stół” – właśnie tam był największy tłum.
          Jednym słowem przyjęcie się udało!
          Julian
           
           
          W dzień Szczypiorku i Rzeżuchy jedliśmy wiosenne potrawy. W jednej z klas było wiosenne kino, a na korytarzu mogliśmy robić wiosenne graffiti i ocenę dnia. Ja dałem „bardzo mi się podobało”.
          Do jedzenia było na przykład: rzeżucha, pomidory, sałatki, koreczki, kanapki, szaszłyki, ogórek, rzodkiewka.
          Największym minusem było to, że ten dzień trwał zbyt krótko.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Karol
           
           
          Najbardziej w tym dniu podobało mi się wiosenne graffiti. Fajne też było malowanie wiosennych makijaży. Była bardzo dobra rzeżucha i kanapki.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Dominika
           
          W dzień Szczypiorku i Rzeżuchy najbardziej podobały mi się wiosenna uczta i wiosenne kino. Podobało mi się także wiosenne graffiti, choć dziewczyny mówią, że wszystko sknociłam.
          W wiosennym kinie były różne śmieszne filmy Disneya – z każdego się śmiałam.
          Malowałyśmy też twarze – to były wiosenne makijaże.
          Basia
           
          Dzisiaj w szkole odbył się Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy. Na korytarzu szkolnym przygotowany był poczęstunek. Mogliśmy jeść sałatki, kanapki i owoce, ale główną rolę odegrały warzywa. Poza jedzeniem były także różne atrakcje. Malowaliśmy sobie buzie, robiliśmy tatuaże i oglądaliśmy filmy. Wszyscy świetnie się bawili. Bardzo podobał mi się ten dzień. Chciałbym, żeby takich dni było więcej w ciągu roku szkolnego.
          Maciek P
          .
          W Dniu Szczypiorku i Rzeżuchy wszystkie dzieci przyniosły jedzenie na przykład: rzeżuchę, twarożek, bułki. Podobało mi się, że było tak dużo jedzenia. Moja mama zrobiła pyszny twarożek. 
          Był też seans filmowy. Oglądaliśmy filmy Disneya. Na imprezie było ponad 200 osób.
          Był to bardzo udany dzień!
          Bartek L.
           
           
           
        • FESTIWAL NAUKOWY

        • Poniedziałek 25 marca odbył się w Naszej szkole Festiwal Nauki pod hasłem Akademia Naukowa Pana Kleksa.
          Tego dnia Nasza Szkoła zamieniła się w olbrzymie „laboratorium wiedzy”. Uczniowie klas: Ic, IIIa, IIIb, IVa, Va, Vb, VIa, VIb, VIc pod opieką nauczycieli wprowadzali krok po kroku swoich kolegów i koleżanki w tajniki nauk matematyczno - przyrodniczych. 
          W sali gimnastycznej przygotowane zostały stanowiska o różnej tematyce. Zwiedzając je, każdy mógł zmierzyć się z zjawiskami biologicznymi, chemicznymi, fizycznymi, matematycznymi i uświadomić sobie, że obcowanie z naukami ścisłymi może być ciekawe i przyjemne.
          Ogromna różnorodność przygotowanych doświadczeń i zabaw pozwoliła na to, aby każdy, bez względu na wiek, czy zainteresowania, znalazł coś dla siebie.
          Swoją obecnością na festiwalu zaszczycili animatorzy Centrum Nauki Kopernik, z którymi od niedawna współpracujemy. Goście wprowadzili nas w świat dźwięku i pokazali nam, że do powstania dźwięku potrzebne są 3 składniki: źródło dźwięku, przewodnik dźwięku i ucho słuchającego. 
          Po pokazie nasi uczniowie zamienili się w prawdziwych naukowców. Dzięki nim można było dowiedzieć się jak działa powietrze, jak powstaje chmura, jak działa grawitacja, co kryje nasze DNA, jak stworzyć magiczny, podwodny ogród, jaką tajemnicę kryją kryształy, jak lewituje moneta, jak zbudować zamek z cukru, złożyć bryłki bez kleju, rozwiązać zapałczane zagadki, czy…, ułożyć obraz za pomocą tangramu. Można było również zmierzyć swoje siły w turnieju szachowym. 
          Ale na tym nie koniec. Ciekawe było również jeszcze jedno! Tego dnia i młodszy i starszy mógł być jednocześnie „naukowcem” i „uczniem”, a przecież to bardzo rzadki widok, kiedy eksperyment pokazywany przez pierwszoklasistę ogląda i podziwia starszy kolega z 6 klasy.
          Tego dnia wszyscy spędzili czas bardzo aktywnie, a MŁODYM NAUKOWCOM należą się „szóstki” z zachowania, przygotowania do zajęć i umiejętności przekazywania wiedzy innym.
          Nauczyciele klas 0 -VI
           
           
          A oto kilka wypowiedzi uczestników:
           
          25 marca 2013r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Można było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Przyjechali do nas panowie z Centrum Nauki Kopernik. Nauczyłam się, że metalowa rura też wydaje dźwięki! Na festiwalu można było: grać w szachy, robić orgiami, budować z kostek cukru i wiele innych rzeczy. Ten dzień był fantastyczny!
          Sonia 
           
          25 marca 2013r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki Pana Kleksa. Panowie z Centrum Nauki Kopernik opowiadali nam o dźwiękach i pokazywali nam różne, związane z nimi eksperymenty np. wystukiwanie dźwięków gamy na plastykowych rurach.
          Po skończonym pokazie niektórzy z nas zasiedli przy swoich stanowiskach. Nasze stanowisko nazywało się „Bryły, bryłki, baryłeczki”. Znajdowały się na nim różnego rodzaju modele brył, które trzeba było samodzielnie złożyć. Było to dość proste. Trudniejsze okazało się składanie brył papierowych. Ku mojemu zdziwieniu naszym stanowiskiem bardzo zainteresowali się uczniowie klasy „0”.
          Gdy skończyłam „pacę” przy swoim stanowisku i wymieniłam się z koleżanką, mogłam sama pooglądać różne eksperymenty i doświadczenia. Najbardziej podobał mi się robot Edek, zbudowany przez ucznia klasy V. Zrobiony był on z puszki po napoju, słomki, silniczka, drutu i plastyku. Edek miał kółka i oczy Umiał chodzić i tańczyć.
          To był wspaniały dzień! Chciałabym, by w naszej szkole odbywało się więcej takich festiwali.
          Maja 
           
           
          Podczas Festiwalu Nauki zobaczyłam naprawdę interesujący pokaz z Centrum Nauki Kopernik.
          Po pokazie podchodziliśmy do różnych stanowisk z zadaniami. Najbardziej podobało mi się liczenie pieniędzy i budowanie z kostek cukru. Gdy wykonaliśmy jakieś zadanie, to dostawaliśmy naklejki. Pry budowlach z kostek cukru, mogliśmy nawet zjeść jedną „słodką cegiełkę”.
          Robiliśmy też z papieru różne bryły: np. sześciany. Czy ostrosłupy. Tam zdobyłam najwięcej naklejek. 
          Bardzo mi się podobało. Było wprost fantastycznie!
           
          Hania 
           
           
          Dnia 25 marca 2013r. odbył się Festiwal Nauki. Na tym festiwalu (jak sama nazwa wskazuje) były przeprowadzane eksperymenty, doświadczenia, które nie tylko miały nam sprawić radość, ale też czegoś nauczyć.
          Na festiwalu można było „liznąć” troszkę chemii, poznać bliżej matematykę i odkrywać zagadki fizyki, czyli po prostu wejść do świata nauki i rozrywki. Festiwal był fantastyczny. W ramach festiwalu odwiedzili nas panowie z Centrum Nauki Kopernik, czyli miejsce, gdzie są różne wynalazki, a także różne seanse astronomiczno – naukowe. Panów było łatwo rozpoznać po czerwonych koszulkach z napisem Centrum Nauki Kopernik. Panowie przynieśli ze sobą jakiś futerał, który wyglądał na pełen różnych rzeczy. Na początku pan zaprosił nas do „zrobienia orkiestry”. Żadne dziecko nie wiedziało o co chodzi. Panowie pokazywali różne gesty, a my musieliśmy na nie odpowiadać klaskaniem. Potem robiliśmy to samo tylko z rurkami. Ta zabawa miała nas przybliżyć do świata fal, dźwięków (i trochę rytmów).
          Nasza orkiestra nie była jedyną atrakcją festiwalu. Zarówno uczniowie, jak  i nauczyciele świetnie się bawili przy własnych doświadczeniach i eksperymentach. Każde stanowisko przyciągało uwagę i zachęcało do odkrywania. Każde stanowisko było pełne żadnych naukowych przygód dzieci.
          To było fascynująca naukowa przygoda. Trzeba to koniecznie powtórzyć!
          Ola 
           
          Wczoraj odbył się Festiwal Nauki. Na pokazy przyjechali panowie z Centrum Nauki Kopernik. 
          Bardzo mi się podobał ten dzień, bo były różne doświadczenia: był wulkan, który wybuchał pianą mydlaną i siarką, test płynu do mycia naczyń, orgiami, szachy, wielka bańka nadmuchana suchym lodem. Było też budowanie z kostek cukru i robienie brył z papieru. Te doświadczenia robili koledzy ze szkoły.
          Dzięki temu dniu poznałem wiele nowych doświadczeń z chemii i fizyki.
           
          Franek
           
          Akademia Naukowa Pana Kleksa składała się z dwóch części. W pierwszej części dwaj panowie z Centrum Nauki Kopernik pokazywali różne eksperymenty, w drugiej można było zobaczyć inne doświadczenia wykonywane przez dzieci z naszej szkoły.
          Wszystkie eksperymenty bardzo mi się podobały np.: wybuchający wulkan, bańka, przez którą można było przełożyć patyczek, barwniki uciekające od „Ludwika”, słoik wciągający wodę, siłę tarcia, tańczący wąż, orgiami, kostki cukru, liczenie groszy i wiele innych.
          Chociaż zebrałam 20 naklejek, nie zdążyłam zwiedzić wszystkich stanowisk… tyle ich było!
          Ania
           
           
          25 marca 2013r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki. Przyjechało do nas dwóch panów z Centrum Nauki Kopernik Pokazywali nam eksperymenty z palnikiem i plastykowymi rurkami, na których można było zagrać melodię.
          W sali gimnastycznej były rozstawione stanowiska z eksperymentami na przykład: zabawa z elektryczną kulą, dym z suchego lodu, sztuczny wulkan, orgiami, szachy i sztuczki naukowe. Jednym słowem był to ciekawy festiwal.
           
          Bartek
           
          Bardzo mi się podobało na Festiwalu Nauki dlatego, że były tam różne ciekawe eksperymenty. Niektóre były z liczeniem, niektóre z przyklejaniem i wycinaniem, a niektóre też z różnymi wybuchami. Ale najważniejsze było to, że się dobrze bawiliśmy i że mogliśmy się czegoś ciekawego nauczyć.
           
          Gaja
           
           
          Bardzo mi się podobało na Festiwalu Nauki, bo były bardzo ciekawe eksperymenty. Najbardziej podobał mi się eksperyment z kulą dymu.
          Podobało mi się też, gdy graliśmy melodię na rurkach – ja miałam jasnozieloną rurkę.
          Potem pomagałam koleżance Dorocie z klasy 6a przy stanowisku z groszami. Trzeba było tam najpierw zgadnąć, ile złotych jest w przezroczystym małym pudełku, a potem obliczało się, czy miało się rację. Gdy się już policzyło pieniądze, dostawało się naklejkę z pieniążkami – te naklejki były bardzo ładne. 
          Można było zdobyć bardzo dużo naklejek, ja niestety nie zdobyłam wszystkich, bo nie maiłam tyle czasu. Ale za to strasznie fajne było stanowisko z orgiami. Robiło się tam śmieszne żabki z orgiami, które skakały – sama sobie jedną zrobiłam.
          Bardzo mi się podobało i będę mile wspominała ten festiwal!
           
          Zuzia
           
           
          Dzisiaj  w mojej szkole odbył się Dzień Nauki. Pracownicy z Centrum Nauki Kopernik opowiadali nam o wszystkich rodzajach drgań występujących w świecie. Były też prezentacje różnych naukowych eksperymentów. Były one ciekawe i uczące chemii i praw fizyki. Ale nie tylko to… były też stoły do gry w szachy i inne stanowiska.
          Bardzo mi się podobały te zajęcia!
          A to jest mój wiersz o nauce:
           
          Nauka, to jest bardzo ważna sztuka,
          Bez tej sztuki nie ma nauki.
          Ci, którzy nie znają nauki, to będą nieuki.
           
          Janek
           
           
           
        • WARSZTATY CHEMICZNE W IIC

        • "Doświadczenie zaczęliśmy od wlania wody do kolby. Później panie wrzucały nam "suchy lód" do kolby, w efekcie lód zaczynał parować, unosząc do góry dwutlenek węgla. Następnie zabarwialiśmy wodę barwnikiem oraz dodaliśmy mydło, w efekcie zrobił się mały wulkan bańkowy. Zabarwiła się tylko woda. Potem panie pokazały nam jak zrobić bardzo duże bańki z dwutlenku węgla. Bańki zamiast unosić się, opadały na doły, dlatego, że dwutlenek węgla jest cięższy od powietrza. Następnie zrobiliśmy z rozstopionego plastiku i wody, żelatynową substancję. Nazwaliśmy ją "glutek".

          Bardzo podobały mi się te zajęcia."

                                                  Mikołaj Łuczyński          

           

          "Dnia 12.03.2013r. odbyły się warsztaty chemiczne. Robiliśmy różne doświadczenia na przykład: suchy lód - była to bryła, która wyglądała jak lód. Pod wpływem ciepła lód nie zamieniał się w wodę, tylko w gaz. Takie zjawisko nazywa się sublimacją. Jeżeli doda się do ciepłej wody barwnik i suchy lód to powstaną bombelki, które rosną. Poznaliśmy też 3 stany skupienia. Robiliśmy również wielką bańkę w ten sposób, że panie dały wielką michę, w której było pełno gazu i dużo suchego lodu stąd powstaje bańka.

          Po tych warsztatach bardzo zainteresowałam się chemią"

                                                                                                                       Lena Leśnia          

           

          "Dzisiaj mieliśmy warsztaty chemiczne. Były bardzo fajne. Najbardziej podobały mi się bańki. Na początku panie dawały takie jakby szklanki z wodą, potem wsypywały lód, który nie topnieje i dodawały jeszcze takiego żóltego płynu przez który, wylatywały bąbelki.

          Chciałbym, żeby te warsztaty powtórzyły się jeszcze raz."

                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bartek Mika                                

           

          "Dziś moja klasa na drugiej lekcji miała zajęcia z chemii. Bardzo mi się podobały, gdyż robiliśmy wiele ciekawych eksperymentów, na przykład galaretowatą masę o pięknym zielonym kolorze, którą potem mogliśmy wziąć do domu. Wszystkim polecam te zajęcia"                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                    Ola Szczypior 

           
        • "IMPREZA HARCERSKA - KAKOFONIA 20,00"

        • 2 marca, w gościnnej jak zwykle Szkole Podstawowej Nr 92 im. J. Brzechwy, siedzibie 77 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych odbyła się szczególna impreza pod nazwą „Kakofonia 20,00”, tj.: 20 edycja całodziennych śpiewów zuchowych i harcerskich Hufca ZHP Warszawa-Żoliborz.
           
          W imprezie wzięło udział ponad 450 uczestników. Pokazały się ze swoimi umiejętnościami: gromady zuchowe, drużyny harcerskie i instruktorskie. 
           
          Śpiewali piosenki harcerskie, turystyczne, ogniskowe i szanty. 
          Śpiewali to co najbardziej lubią i to czego nauczyli się na zbiórkach i obozach. Wszystko to we wspaniałej luźnej atmosferze  przy świetnej, bezbłędnej  organizacji. 
          Fantastyczna atmosfera, która panowała na sali była nie do opisania. Swoboda z jaką przedstawiali swój program imponowała nie tylko jurorom, ale i rodzicom, którzy obserwowali swoje pociechy. 
          Ponieważ harcerze „nie klaszczą’ w związku z tym każdy występ był nagradzany okrzykami nieraz tworzonymi na bieżąco, albo typowymi jak „fe...fe...fenomenalnie, fantastycznie i genialnie”. Widać było, że praca w drużynach jest prowadzona na bieżąco, a dzieci i młodzież przyuczone do fajnej, swobodnej zabawy.  
          W czasie przerw pomiędzy startujących grupami harcerzy instruktorzy – „wodzirejowie” urozmaicali czas zabawami ruchowymi angażując wszystkich na sali.
          Poza tym zaproponowana przez organizatorów wystawa pod  hasłem „Czas” dała możliwość zaprezentowania prac plastycznych wykonywanych na zbiórkach, które jak można było zauważyć po eksponatach  wskazywały na dużą pracę nad rozwinięciem  wyobraźni i umiejętności artystycznych dzieci. 
          Pokazy kulinarne dopełniły dzieła. 
           
          Bufet obficie zaopatrzony serwował przez cały dzień gorące i zimne zdrowotne napoje  oraz gorące dania i kanapki. 
          Można było pokosztować ciast i sałatek wykonanych w ramach konkursu przez uczestników spotkania.  
          Bardzo, bardzo udana impreza z której wszyscy wyszli nagrodzeni lub wyróżnieni, a przede wszystkim usatysfakcjonowani.  
          Oby takich spotkań było więcej.
           
           
           
        • PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE "PAMIĘTNIK BLUMKI"

        • Dnia 28 lutego 2013 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 15 przy ulicy Broniewskiego 9a uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 92 zaprezentowali inscenizację

          „ Pamiętnika Blumki” Iwony Chmielewskiej. Spektakl połączony był z interesującą prezentacją o życiu i działalności Janusza Korczaka.
          Młodzi aktorzy doskonale przygotowani przez panie Annę Horoń i Wiloettę Pawluczuk z pełnym zaangażowaniem zagrali swoje role, budząc uznanie widzów. Ciekawa scenografia i kostiumy z epoki dobrze oddały atmosferę Domu Sierot.
          Na przedstawienie licznie przybyli zaproszeni goście: uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 267 oraz dorośli. Aplauz widowni i gratulacje po przedstawieniu były najlepsza nagrodą dla występujących dzieci.
           
           

           

        • KULINARNA KLASA IID

        • Uczniowie klasy II d  postanowili rozwijać swoje zainteresowania i  umiejętności kulinarne poprzez co miesięczne przygotowywanie wybranych przez siebie dań, smakołyków itp.  Swoje zdolności kulinarne wykorzystali już podczas wykonywania:  zdrowych kanapek, gofrów i kanapek z opiekacza. Obecnie trwa burzliwa dyskusja nad wyborem dania do przygotowania w marcu. W śród propozycji podawanych przez uczniów znajdują się m.in.: naleśniki, hamburgery, hot – dogi, torty, lody. 
          Już wkrótce poznamy ostateczną decyzję naszych utalentowanych drugoklasistów! 
           
          Joanna Szydłowska, Anna Tafelska
           

           

           

        • KOŁO TEATRALNE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

        • W ostatnich dniach stycznia nasi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele mieli możliwość zobaczenia dwóch spektakli w języku angielskim p.t. „Brave Johnny” oraz „Fearless Wojtek”. Sztuki zostały zaprezentowane przez „aktorów” z klas 3a i 3c oraz 6c. Przedstawienia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Zapraszam do obejrzenia nagrań ze spektakli, które znajdują się poniżej.

                                                                                                        Grażyna Ubysz

           

           

           

        • STUDNIÓWKA 2013

        • Tak uczniowie wspominają ten wyjątkowy dzień:

          "Studniówka zaczęła się od poloneza. Następnie zatańczyliśmy walca angielskiego. Wszyscy byli ubrani uroczyście: garnitury, biale koszule, krawaty lub muchy. Po części oficjalnej zaczęła się dyskoteka. Na bal zostali zaproszeni wszyscy pracownicy, w tym nauczyciele, którzy odeszli z naszej szkoły w ostatnim czasie. W trakcie imprezy był pokaz tańca towarzyskiego, na którym zatańczono sambę i jive'a. Wszyscy świetnie się bawili. Każdy będzie pamiętał ten wyjątkowy bal w naszej szkole! "
           
          "W czwartek 10 stycznia, w godzinach 18:00-21:45, odbyła się studniówka klas szóstych. Najpierw zatańczyliśmy poloneza, a potem walca angielskiego. Na balu był DJ, który puszczał naszą ulubioną muzykę. Wszyscy się dobrze przy tym bawili. Podczas przerw mogliśmy degustować różne pyszności, w tym colę, pizzę oraz słodycze. Przy stołach siedziliśmy w gronie najlepszych przyjaciół, z którymi również tańczyliśmy oraz bawiliśmy się przy muzyce. Nauczyciele, Rodzice i Pani Dyrektor też tańczyli, w swoim gronie. Pewnie mogli się poczuć dzięki temu młodziej. Myślę, że impreza studniówkowa była udana. "
           
          "Na początku tańczyliśmy poloneza i walca. Po pierwszym tańcu przemówiła Pani Dyrektor, podziękowała organizatorom i oddała imprezę w nasze ręce. Stwierdziła, że dyskoteka będzie do godz. 21:45. Wtedy zaczęła się dyskoteka, na ktorą tak wszyscy czekali. Później mieliśmy przerwę i niespodziankę- mogliśmy zjeść pizzę. Niestety dyskoteka bardzo szybko nam minęła. Zostało sporo jedzenia, które mogliśmy zjeść następnego dnia w szkole. Uważam, że dyskoteka była bardzo fajna i cieszę się, że brałem w niej udział."
           
          ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ ZE STUDNIÓWKI - ZAKŁADKA "Album fotograficzny"
           
        • AKCJA CHARYTATYWNA

        • W dniach 3-14 grudnia 2012 roku w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna    
           
              „POMÓŻ I TY…”
          Akcja zorganizowana została przez wychowawcę klasy II d p. Joannę Szydłowską i wychowawcę świetlicy p. Annę Tafelską.
           
          Celem akcji była pomoc mieszkańcom 
          Domu Samotnej Matki na Białołęce. Przez dwa tygodnie zbieraliśmy produkty żywnościowe, środki czystości, artykuły szkolne oraz inne rzeczy, o które prosiły mieszkanki domu. 
          Z inicjatywy rodziców dzieci z klasy II d poprosiliśmy, aby dzieci mieszkające w Domu Samotnej Matki napisały listy do Świętego Mikołaja prosząc o wymarzone prezenty. Dzięki wielkiej szczodrości ludzi dobrego serca, udało nam się spełnić marzenia wszystkich dzieci. 
          16 grudnia wraz z rodzicami uczniów klasy II d zawiozłyśmy wszystkie zebrane produkty. Najwięcej radości sprawiły oczywiście prezenty. Jak powiedziała nam jedna z mam, maluchy już od rana z niecierpliwością wypatrywały Św. Mikołaja, dla którego przygotowały przepiękne laurki. 
               
          Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję chciałybyśmy serdecznie podziękować. 
          To dzięki Państwa pomocy mieszkanki Domu oraz ich dzieci mogły choć na chwilę oderwać się od codziennych trosk i poczuć magię świąt.
                                                             
           Anna Tafelska, Joanna Szydłowska
           
        • WIECZÓR WŁOSKI W 6A

        • Wieczorem mogą dziać się różne rzeczy. Klasa 6a lubi spędzać wieczory wspólnie, najlepiej w szkole – razem z wychowawcą i rodzicami. Tym razem rodzice zrobili niespodziankę swoim dzieciom. Wychowawczyni zapowiedziała, że wieczorem odbędzie spotkanie z psychologiem, który porozmawia z dziećmi i rodzicami na temat problemów dorastania – obecność obowiązkowa. 
           
          O godz. 17.30 okazało się, że zamiast pani psycholog byli rodzice i… ławki zapełnione produktami spożywczymi rodem z Włoch. Pani Margo przeprosiła za użyty podstęp i zapewniła, że to pierwszy i ostatni raz. 
          Dzieciaki z radością założyły fartuchy i wspólnie z rodzicami przyrządzali włoskie potrawy.
          Degustacja z towarzyszącą włoską muzyką w tle, była równie ciekawa. Wszyscy czuli się jak we włoskiej restauracji.  
          Czas spędzony wspólnie z kolegami i rodzicami – BEZCENNE.
          Chwila zapomnienia o zwykłych codziennych problemach – BEZCENNE…
          Dla dzieci - wspólny taniec i zabawa, dla dorosłych – włoska kawa – BEZCENNE…
           
                                               
           
           
           
          Margaryta Orzechowska
                                                                                                                                                                       
          Przepisy z kuchni włoskiej znajdziecie na stronie: http://kuchnia.it/
          Zdjęcia  w folderze
           
        • AKCJA ŚWIĘTO DRZEWA

        • W dniu 10 października 2012r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 10-tej edycji programu "Święto Drzewa"
          organizowanego przez Klub Gaja.
          Celem programu była akcja sadzenia drzew i ich ochrona, oraz edukacja w zakresie ekologii, zmian klimatu. Uczniowie dostali sadzonki drzew (brzoza, buk, modrzew), które później wspólnie zasadzili na kółku przyrodniczym.       
                                                    
           
          Zadanie uczestników programu jest dbanie o młode drzewo. Akcja "Święto Drzewa" buduje świadomość młodej społeczności na temat niezastąpionej roli drzew w naszym ekosystemie. 
           
          Anna Gongolewska
           
          Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji  - Album fotograficzny
           
           
           
           
        • LOTERIA FANTOWA

        • DRODZY UCZNIOWIE!
           
          W piątek 21 września 2012r. w naszej szkole odbyła się Wielka Loteria Fantowa.
           
          Łącznie zebraliśmy aż 1316,12 zł.
           
          Pieniądze przekażemy na FUNDACJĘ opiekującą się chorym kolegą z naszej szkoły.
           
          Bardzo dziękujemy za liczny udział w loterii. Mamy nadzieję, że wylosowane fanty sprawiły Wam radość.
           
           
          Barbara Palarczyk, Jolanta Sawczuk i Grono Pedagogiczne

           

           

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

        • Wakacje dobiegły już końca. Uśmiechnięci, wypoczęci i gotowi na wyzwania uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice wzięli  udział w uroczystej inauguracji roku 

          szkolnego. Uroczystość uświetnili swoją obecnością władze dzielnicy Żoliborz Pan Burmistrz Krzysztof Bugla, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Pan Artur Nawrot oraz Roman Krakowiak Przewodniczący Komisji Mieszkaniowej, Radny Dzielnicy.
           
          „Wielki pedagog i wychowawca – Janusz Korczak – powiedział, że „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Niech te słowa będą dla nas inspiracją a praca w nowym roku – roku korczakowskim – źródłem radości i satysfakcji – tymi słowami Pani dyrektor Magdalena Rupniewska powitała zgromadzonych.
           
          Życzyła wszystkim wielu sukcesów, uśmiechu, zapału oraz energii do realizacji działań i wspaniałych chwil w nowym roku szkolnym.
           
                                                                                                    ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ 
           
    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
      • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
      • Sekretariat 222 771 688
        Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
        Intendent żywienia 222 771 685
        Pielęgniarka 222 771 691
        Pedagog 222 771 683
        Psycholog 222 771 684
      • ul. Przasnyska 18a
        01 - 756 Warszawa
        Poland
      • PDuchalski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych