• Sport

• NAUCZYCIELE NA MEDAL

Sukces zawodowy nauczyciela i trenera można zmierzyć osiągnięciami edukacyjnymi i życiowymi ich uczniów i wychowanków. Z kolei pracę nauczyciela trudno jest oceniać, bo jej efekt jest złożony,
            wielowymiarowy i odroczony w czasie. Jednym z mierników sukcesu zawodowego nauczycieli
            i trenerów są zasłużone i przyznawane odznaczenia.

W dniu 8 października 2015 r. odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas tej uroczystości odbyło się wręczenie odznaczeń i wyróżnień dla żoliborskich trenerów i nauczycieli. Wśród grona wyróżnionych nie mogło zbraknąć pana Krzysztofa Orzeszka i pana Mariusza Jancika.

Srebrną Odznakę Za Zasługi Dla Sportu, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki, otrzymał pan Krzysztof Orzeszek, natomiast medal Za Zasługi w Rozwoju Sportu Szkolnego  otrzymał pan Mariusz Jancik.

Każdy taki medal czy odznaczenie to wiele lat pracy, oraz znaczące sukcesy sportowe, dydaktyczne i  wychowawcze. Wartość medalu jest nieprzeliczalna na pieniądze, to wiele pokoleń uczniowskich sukcesów sportowych, gruntownie i solidnie przygotowanych nie tylko do dalszej edukacji, ale i do codziennego życia w godności, poszanowaniu prawdy i umiłowaniu piękna uczniów.

Magdalena Rupniewska