• Klasy

• ROK SZKOLNY 2023 / 2024

• Pożegnalne gofry

• Ostatni dzień nauki w tym roku szkolnym klasa 1B uczciła własnoręcznym przygotowaniem gofrów.

Wydarzenie odbyło się we współpracy z Panią Nadią Lobanską w ramach programu "W swoim języku", działającego dzięki Fundacji Teach for Poland.

Życzymy uczniom naszej szkoły wspaniałego odpoczynku, żeby na twarzach gościł uśmiech dokładnie taki jak uczniom klasy 1B w czasie naszej słodkiej degustacji 😊

• Smakowite podróże - 2

• Tym razem uczniowie klasy 1B „odwiedzili” Białoruś. Poznali jej narodowe symbole , najważniejsze zabytki oraz język. Po odrobinie teorii przyszedł czas na praktykę.

Uczniowie własnoręcznie przygotowali białoruski przysmak, czyli pielmienie nadziewane mięsem. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją.

• Smakowite podróże - 1

• 22 maja 2024r. klasa IB rozpoczęła udział w projekcie pt. „Smakowite podróże do sąsiednich krajów: Ukraina, Polska, Białoruś”, którego pomysłodawczyniami są Pani Nadia Lobanska oraz Pani Katarzyna Basiakowska.

Celem projektu jest integracja międzykulturowa oraz zainteresowanie uczniów kulturą i tradycją krajów sąsiadujących z Polską. W pierwszej kolejności uczniowie klasy IB „odwiedzili” Ukrainę, gdzie mieli możliwość poznania symboli narodowych, tradycyjnych tańców i zabaw. Dowiedzieli się również, jak wygląda i brzmi ich imię w języku ukraińskim.

Podróż zakończyła się wspólnym przyrządzaniem ukraińskich pierogów połączonych z ich degustacją.

• Klasa I B przygotowana na bezpieczne spędzenie nadchodzących ferii zimowych.

• 8 stycznia 2024r. uczniowie klasy 1B wzięli udział w pasowaniu na czytelnika.

Głównym celem wydarzenia było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Przed przystąpieniem do złożenia uroczystej przysięgi uczniowie zmierzyli się z kilkoma zadaniami, z którymi doskonale sobie poradzili.

Na rozpoczęcie przygody ze szkolną biblioteką każdy uczeń dodatkowo otrzymał w prezencie ciekawą książkę.

• Warsztaty czekoladowe

• Obchody Narodowego Święta Niepodległości

• Warsztaty sensoryczne

• 6 listopada 2023 r. klasa 1B brała udział w warsztatach sensorycznych pod tytułem "Patyczki- kamyczki".

Wykorzystując dary Ziemi: liście, patyki, szyszki, mech itp. uczniowie stworzyli niesamowite prace. Bardzo dziękujemy Pani Julii, mamie Tadzia, za odwiedziny i wspaniale spędzony czas.

• Teatr Capitol

• 23 października 2023 r. odbyła się pierwsza wycieczka klasy 1B do Teatru Capitol.

Uczniowie mieli okazję przenieść się do krainy Nibylandii i razem z Piotrusiem Panem przeżyć niesamowite przygody.

Do szkoły wróciliśmy ze wspomnieniami oraz uśmiechami na ustach, a w uszach ciągle brzmią nam słowa zasłyszane ze sceny: „Marzenia się spełniają, jeśli tylko pragniemy wystarczająco mocno. W życiu możesz mieć wszystko, jeśli poświęcisz dla niej wszystko inne”.

• Przerwa

• Szkoła to nie tylko nauka 😊 - czas zabawy w klasie 1B