• Tradycje szkoły

• 1. Chór Wiwat działa od 1988 roku. Absolwentki Szkoły nr 92 kiedyś pod kierownictwem Alicji Mossakowskiej, obecnie Piotra Duchalskiego, spotykają się w tej samej szkole, o tej samej godzinie na wtorkowych próbach, których efektem są liczne koncerty, udział w konkursach, festiwalach w kraju i zagranicą.

2. Chór szkolny Mały Wiwat każdego roku przygotowuje świąteczne koncerty środowiskowe dla rodziców i mieszkańców osiedla w okresie bożonarodzeniowym.

3. W grudniu w okresie przedświątecznym w klasach od wielu lat odbywają się tradycyjne wigilie.

4. Każdego roku mają miejsce kiermasze świąteczne: na święta Bożego Narodzenia i na Wielkanoc.

5. Uczniowie Szkoły nr 92 od wielu lat przygotowują świąteczne paczki ze słodyczami dla swoich rówieśników z gminy Bodzechów.

6. W szkole od 1993 roku działa Klub Tańca Towarzyskiego "Feeling". Tancerze biorą udział w wielu turniejach zarówno na terenie Warszawy, Polski a także zagranicą odnosząc sukcesy. Klub Feeling z trenerem Tomaszem Doroszem organizują turnieje tańca towarzyskiego w różnych klasach tanecznych również na terenie szkoły.

7. Od kilkunastu lat na terenie szkoły działa Uczniowski Klub Sportowy "Gepard" (pierwotna nazwa "Orzechy"). Uczniowie z sukcesami startują w wielu zawodach sportowych, w różnych dyscyplinach.

8. Na terenie, dla uczniów klas 0-III i IV-VIII, dwa razy w roku organizowany jest Czwórbój lekkoatletyczny, w czasie którego nauczyciele wychowania fizycznego "wyławiają" talenty sportowe.

9. Uczniowie szkoły, utalentowani artystycznie mogą wystąpić w czasie koncertów "Mam talent".

10. Co roku uczniowie klas VII i VIII w ramach wychowania patriotycznego uczestniczą w rajdzie do Palmir.
          Jest to uroczystość patriotyczna na cmentarzu połączona ze złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy na grobach rozstrzelanych w czsie II wojny światowej.

11. W czerwcu każdego roku szkoła realizuje projekt - Dzień Patrona.
          Uczniowie w ramach realizacji zadań odwiedzają grób Jana Brzechwy na Powązkach.

12. Od kilkunastu lat uczniowie klas IV poznaja swoje miasto uczestnicząc w wycieczce po Warszawie
          szlakiem legend warszawskich.

13. Co roku od ponad dwudziestu lat odbywa się bal dla uczniów klas VIII (wcześniej dla klas VI), na 100 dni przed zakończeniem szkoły. Każdy bal rozpoczyna się tradycyjnym polonezem.

14. Klasy trzecie mają swój bal tzw. Połowinki, na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.

15.  Festiwal Zdrowia - cykliczna impreza propagująca prozdrowotny styl życia.

16. Działa Dziecięca Naukowa Akademia Pana Kleksa.

17. Klasy 0-III jesienią organizują imprezę na pożegnanie lata, a wiosną ma miejsce Dzień Szczypiorku i Rzeżuchy.