INFORMACJE SUKCESY DYPLOMY

Chór Wiwat

ROK SZKOLNY 2015 /2016

CORO MARMALISTA DE PUEBLA

We wrześniu w naszej szkole odbył się występ chóru „Coro Marmalista” z Meksyku. Artyści – absolwenci szkoły Normalista. pod przewodnictwem prof. Jorge Altieri zaprezentowali kilkanaście utworów. Nasi uczniowie świetnie bawili się podczas oglądania i słuchania tych wyjątkowych gości.

Chór „Coro Marmalista” pojawił się w naszej szkole na zaproszenie działającego w naszej placówce chóru „Wiwat”, który zresztą cztery lata temu – w 2011r. gościł na międzynarodowym festiwalu w Meksyku organizowanym przez „Coro Marmalista”.

Dla uczestników chóru „Coro Marmalista” występ w naszej szkole był wyjątkowy, gdyż obchodzili oni wówczas 51 rocznicę powstania działalności. Ponadto po raz pierwszy śpiewali w placówce szkolnej dla dzieci. Oprócz występu w szkole, prezentowali się także w Kościele św. Jana Kantego. Nasi Goście z Puebla byli zachwyceni gościnnością Polaków, podobała im się także sama Warszawa. Mamy nadzieję, że będziemy kontynuowali naszą artystyczną znajomość.

więcej zdjęć

..........................................................................................................................................................................

ROK SZKOLNY 2013 /2014

DŹWIĘKI NATURY

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja 13 Festiwalu Eurotreff Musik w Wolfenbuttel (środkowe Niemcy), na którym Chór „Wiwat” działający przy Szkole Podstawowej Nr 92 na warszawskim Żoliborzu, jako jedyny zespół reprezentował Polskę. Wspomnieć przy tym warto, że nasz Chór jest chórem środowiskowym – międzyszkolnym, skupia w swoim składzie  uczniów i absolwentów Szkoły 92, jak również chętną do śpiewania młodzież z Bielan i innych dzielnic Warszawy.

Takie pięciodniowe spotkania muzyczne śpiewających młodych ludzi z różnych państw Europy (17 chórów z 12 krajów, w tym 6 niemieckich – ponad 700 uczestników), pozwoliły nie tylko pokazać swoje umiejętności wokalne i zaprezentować muzykę swojego kraju (chóry z Portugalii, Estonii, Białorusi, Szwajcarii, Grecji, Włoch, Turcji, Niemiec, Czech, Rumunii, Austrii, a wśród nich my – „Wiwatki” z Polski), ale przede wszystkim stworzyć więzi oraz przyjaźnie pomiędzy ludźmi różnych narodów. Dlatego podczas każdego „ muzycznego” wyjazdu  przekonujemy  się, jak śpiew niezwykle łączy ludzi.

Nawiązywaliśmy przyjacielskie kontakty, uczestnicząc w warsztatach chóralnych,  na których uczyliśmy się nowych utworów oraz  umiejętności przekazu różnych dźwięków natury wykonanych później  na koncercie kończącym Festiwal.
Poza tym niezwykle istotną  dla nas  rzeczą i dużym przeżyciem było to, że  mieliśmy własne koncerty w tamtejszych kościołach i szkołach, gdzie prezentowaliśmy swoje umiejętności, śpiewając polskie utwory sakralne, klasyczne i ludowe.

I jeszcze jedna ważna refleksja nasuwa się po naszym międzynarodowym koncertowaniu,  którego przygotowanie oceniamy „na szóstkę”. Otóż przy takiej kilkudniowej ogromnej imprezie można wiele uczyć się od samych gospodarzy, obserwowaliśmy bowiem z podziwem ich pełny profesjonalizm w organizacji oraz widoczną na każdym kroku życzliwość. Sala widowiskowa na ponad 1300 miejsc wypełniona po brzegi , zarówno na koncercie otwarcia jak i finałowym, światła, nagłośnienie... doskonałość w każdym calu… I to wszystko w atmosferze przyjaźni, szacunku dla innych kultur, wzajemnej inspiracji.

Chciałoby się, żeby więcej naszej młodzieży śpiewało, muzykowało i mogło brać udział w takich masowych przedsięwzięciach, po których wraca się z niezwykłym bagażem -  wzbogaciliśmy się duchowo, jesteśmy lepsi wewnętrznie, bogatsi o doświadczenia i wrażenia, a przede wszystkim chętni do  dalszego śpiewania.

Alicja Mossakowska

____________________________________________________________________________________________________

ROK SZKOLNY 2012 / 2013

III  Żoliborski Konkurs Kolęd i Pastorałek