• Informacje o konkursach

• FOTOGRAFIA / FILM

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny "(POD)RÓŻNE HISTORIE"
             konkurs fotograficzny - termin złożenia prac upływa 2 kwietnia 2022 roku

Zrób-My-Nasz-Film

Zapraszamy uczniów do udziału w V edycji konkursu Zrób-My-Nasz-Film. Konkurs organizowany jest przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Jeśli kiedykolwiek myśleliście o tym, by nakręcić prawdziwy film, trafiliście w szczególne, dobre miejsce. Oko kamery, podobnie jak oko aparatu fotograficznego – widzi wszystko. Gdy chociaż raz marzyliście  o prawdziwym filmie, "z czołówką" na przodzie i końcowymi napisami, który zmieściw sobie w środku opowieść rodzącą się w Waszej wyobraźni... zgłoście się, spróbujcie zrealizować swoje marzenia.

Kategoria dla szkół podstawowych: „Filmowy wehikuł czasu – wczoraj, dziś, jutro”.

Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak, np.: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Czas trwania filmów dokumentalnych i reportaży obejmuje minimum 5 minut do maksimum 10 minut.

Czas trwania konkursu od  12 października 2021 roku do 22 lutego 2022 roku. Dokładne informacje znajdziecie na stronie konkursu: http://zrobmynaszfilm.blogspot.com