• TEST UZDOLNIEŃ SPORTOWYCH

  TEST UZDOLNIEŃ SPORTOWYCH

  Szanowni Rodzice,

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 12 czerwca 2019r o godz. 17.00 zostanie przeprowadzony test uzdolnień sportowych dla uczniów przyszłorocznych klas pierwszych. Prosimy o zabranie stroju sportowego.

  Dyrektor Szkoły,

  Magdalena Rupniewska

 • PŁATNOŚCI ZA OBIADY

  PŁATNOŚCI ZA OBIADY

  Szanowni Państwo,

  W zakładce "Obiady" znajdują się informacje dotyczące płatności za posiłki za miesiąc czerwiec.

  Maria Dutkiewicz

 • WARSZTATY „RAZEM NA DRODZE”

  WARSZTATY „RAZEM NA DRODZE”

  6 maja rozpoczęła się w naszej szkole czwarta edycja kampanii „Rowerowy Maj”.  

  W tym roku postanowiliśmy zwrócić szczególną uwagę na podniesienie poziomu znajomości przepisów ruchu drogowego.  

  W związku z tym 14 maja 2019r. zorganizowaliśmy  warsztaty „Razem na Drodze”.    

  Głównym celem „Razem na Drodze” jest budzenie świadomości i zwiększanie wyobraźni wśród najmłodszych. To kompleksowy i nowoczesny projekt, który w interaktywny, niezwykle atrakcyjny sposób przekazał najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego wiedzę o sposobach poruszania się po drogach.    

  Warsztaty zorganizowane były w mobilnym miasteczku drogowym w sali gimnastyczne j- podzielonej na pięć stref -  gdzie uczniowie poznali prawa fizyki rządzące pojazdami, dowiedzieli się, czym jest martwy kąt oraz jak widziany jest rowerzysta z kabiny ciężarówki.  Warsztaty wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci, z uwagi na ich niepowtarzalną formę.    

  Mamy nadzieję, że poprzez zabawę i doświadczenie podniosły ich poziom wiedzy i świadomości w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  

  Koordynatorzy „Rowerowego Maja”

  Anna Ciećwierz

  Mariusz Jancik

   

 • Finansowanie podręczników

  Finansowanie podręczników

  MINISTER EDUKACJI NARODOWEJ

  Warszawa,  11 maja 2019 r.

  DPPI-WPPiP.4083.52.2019.IK

   

  Szanowni Państwo

  Dyrektorzy Szkół,

   

  uprzejmie przypominam, że w celu zapewnienia uczniom w roku szkolnym 2019/2020 bezpłatnego dostępu do podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych proces ustalenia szkolnego zestawu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych, a następnie proces zakupu podręczników i materiałów powinien rozpocząć się w takim czasie, aby z początkiem roku szkolnego uczniowie otrzymali ustalone w szkolnym zestawie podręczniki lub materiały edukacyjne oraz materiały ćwiczeniowe.

  Tryb i terminy udzielania dotacji celowej zostały tak zaplanowane, aby zapewnić środki na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych  dla szkół na możliwie najwcześniejszym etapie i jednocześnie w taki sposób, aby uwzględnić zmiany w liczbie uczniów, w tym zmiany związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół.

  Przedstawiając powyższe uprzejmie proszę Państwa dyrektorów o dołożenie wszelkich starań, aby na rok szkolny 2019/2020 wszyscy uczniowie szkół podstawowych mieli zapewniony bezpłatny dostęp do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych.

  Z wyrazami szacunku,


  Z upoważnienia
  MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

  Maciej Kopeć

  Podsekretarz Stanu
  / – podpisany cyfrowo/

   

   

 • ZBIÓRKA KSIĄŻEK

  ZBIÓRKA KSIĄŻEK

  Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w zbiórce książek, które przekazane zostaną szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym oraz centrum aktywności lokalnej. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wydane po 2000. roku - ważne, aby były w bardzo dobrym stanie technicznym, takie jakie przekazaliby Państwo bliskim w potrzebie.

  Książki można przynosić do biblioteki szkolnej do 24 maja.

  Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!

   

 • „Zróbmy nasz film!”

  „Zróbmy nasz film!”

   

  Urzeczeni czarem „dziesiątej muzy” uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy wzięli udział w konkursie organizowanym przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Zadaniem uczestników było samodzielne wyreżyserowanie i zmontowanie filmu pt. „Historie zapisane w obrazie” pod hasłem „100 lat niepodległej Polski”. Uczniowie szkół podstawowych przedstawić mieli na szklanym ekranie historie pradziadków.

  Wychowankowie klasy 5b ze szkoły na ul. Przasnyskiej wybrali jako fabułę swojej opowieści losy Jędrusia Szwajkerta. Film został doceniony przez jury konkursu i nagrodzony III miejscem w kategorii „Szkół podstawowych” za:

  - przedstawienie przez twórców filmu niezwykłych losów najmłodszego powstańca –kilkuletniego chłopca pomagającego w punkcie sanitarnym, mieszczącym się w jego domu oraz łącznika przenoszącego meldunki i żywność dla rannych powstańców;

  - ożywienie tematu, który przypomina losy wielu młodych harcerzy podczas Powstania Warszawskiego i zrealizowanie go w sposób rzetelny i przejrzysty, czytelny dla każdego odbiorcy;

  - umiejętne połączenie realizacji zdjęć w plenerze i we wnętrzach szkoły, z wykorzystaniem naturalnej przestrzeni w ujęciach filmowych” (PROTOKÓŁ z posiedzenia JURY II Edycji KONKURSU dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa mazowieckiego Zrób-My Nasz-Film „HISTORIE ZAPISANE W OBRAZIE” pod hasłem 100 lat Niepodległej Polski).

   

 • „Ortografia na medal”

  „Ortografia na medal”

  Rok 2019 przyniósł ze sobą już XIX edycję wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

              Z radością informujemy, iż w tegorocznych zmaganiach w skład drużyny warszawskiej weszli jako reprezentanci Żoliborza uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy:

  Olga Rostkowska (z klasy 8d)

  Jakub Wirkowski (z klasy 5d).

   

              W kategorii klas 5 i 6 Jakub Wirkowski okazał się bezkonkurencyjny, otrzymując tytuł Laureata I miejsca.

  Wśród uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz klas 3 gimnazjalnych znakomite wyniki osiągnęła Olga Rostkowska, otrzymując tytuł Laureata Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”.

  Serdecznie gratulujemy!!!

 • ROWEROWY MAJ

  ROWEROWY MAJ

  Nasza szkoła po raz czwarty bierze udział w kampanii rowerowej, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów.

  ZASADY

  ·       Kampania trwa od 6 maja do 24 maja 2019r.

  ·       Liczy się każdy przyjazd do szkoły na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, deskorolce.

  ·       Każdy przyjazd do szkoły to jedna naklejka w (okrągła)PLAKACIE KLASY(kwadratowa) i jedna na DZIENNICZKU ROWEROWYM

    Organizatorzy zapewniają atrakcyjne nagrody dla najaktywniejszych uczniów, klasy i szkoły. 

     Więcej informacji można znaleźć na stronie:

              rowery.um.warszawa.pl

 • ZEBRANIA Z RODZICAMI

  ZEBRANIA Z RODZICAMI

  Szanowni Państwo,
  Uprzejmie informujemy, że:

  • zebranie z rodzicami uczniów klas 1-3 odbędzie się w dniu 8 maja 2019 roku o godz. 17.30.
  • zebranie z rodzicami uczniów klas 4-8 odbędzie się w dniu 9 maja 2019 roku o godz. 17.30.

   

 • ZAWIESZENIE STRAJKU

  ZAWIESZENIE STRAJKU

  W związku z zawieszeniem od dnia 27.04.2019 (sobota) ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 dni 29.04, 30.04 oraz 02.05.2019 to dni opiekuńcze, w których szkoła pełni dyżur w godz. 7.00-17.00. W tych dniach nie będzie obiadów.

  Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od dnia 6.05.2019.

 • STRAJK - 26.04.2019

  STRAJK - 26.04.2019

  Szanowni Państwo

  W związku z akcją prostestacyjną nauczycieli i pracowników oświaty informujemy, że zajęcia w dniu 26 kwietnia zostają zawieszone. Nauczyciele, którzy przystąpili do strajku nie będą logować się do Librusa. Prosimy o śledzenie informacji na stronie szkoły.

   

 • DRODZY UCZNIOWIE

  DRODZY UCZNIOWIE

  Jesteście dla nas ważni

 • DRODZY RODZICE

  DRODZY RODZICE

  W referendum strajkowych przeprowadzonym w naszej szkole wzięło udział 94% pracowników. Strajk poparło 94% głosujących.

  Jeżeli prowadzone rozmowy nie zakończą się porozumieniem, to 8 kwietnia przystąpimy do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

  Komitet Strajkowy

   

 • DRODZY RODZICE

  DRODZY RODZICE
 • DZIEŃ SZCZYPIORKU I RZEŻUSZKI

   

  Dnia 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się coroczna impreza „Dzień szczypiorku i rzeżuszki”. Uczniowie z wielką radością przygotowywali wiosenne kanapeczki.

 • ZAPROSZENIE

  ZAPROSZENIE

  Spotkanie Wielkanocne dla mieszkańców

 • „Ortografia na medal” Sukcesy naszych uczniów

  „Ortografia na medal” Sukcesy naszych uczniów

  Konkurs Wojewódzki „Ortografia na medal” ma za zadanie wyłonić mistrzów ortografii spośród wychowanków szkół podstawowych, gimnazjów i liceów województwa mazowieckiego. 6 marca 2019 roku został rozstrzygnięty etap miejski ortograficznych zmagań, w którym wzięły udział placówki z 14 warszawskich dzielnic.   Z dumą informujemy, że w gronie zwycięzców znaleźli się nasi uczniowie:

  Jakub Wirkowski, kl. 5D

  oraz

  Olga Rostkowska, kl. 8D

  Nasi uczniowie - reprezentujący Żoliborz - weszli w skład warszawskiej drużyny, która już 9 marca przystąpiła do kolejnych zmagań – tym razem na poziomie wojewódzkim! 30 marca poznaliśmy oficjalne wyniki:

  Jakub Wirkowski został laureatem I miejsca w kategorii kl. 5-6,

  A Olga Rostkowska laureatką w kategorii kl. 7-8 i gimnazjum.

   

  Gratulujemy!

   

   

 • INFORMACJA O OBIADACH - ZMIANA KWOTY

  INFORMACJA O OBIADACH - ZMIANA KWOTY

  Stawka żywieniowa za jeden obiad wynosi:

  - całomiesięczny abonament dla klas I-VIII: 5,50 zł

  - jednorazowy - 6,50 zł

  Opłata za obiady za miesiąc kwiecień wynosi:

  13 dni x 5,50 zł = 71,50 zł

  W dniach 15.04, 16.04, 17.04 z powodu Sprawdzianu Ósmoklasisty nie będzie obiadów.

  18.04, 19.04, 23.04 oraz 29.04 i 30.04 są dniami opiekuńczymi. Posiłki w tych dniach są dodatkowo płatne.

  Zapisy w sekretariacie do dnia 15.04.2019

  Rodzice, którzy opłacili obiady w kwocie 99 zł proszeni są o odliczenie (15.04, 16.04, 17.04, 29.04, 30.04)

  5 dni x 5,50 = 27,50 przy opłacie za maj

  WPŁAT DOKONUJEMY DO DNIA 01 kwietnia 2019:

  1) na konto bankowe nr: 58-1030-1508-0000-0005-5098-7058

      z opisem (KODEM) podanym za pośrednictwem Librusa

  2) u intendentki w pokoju nr 24

  w dniach: 26.03, 27.03, 28.03, 01.04 w godzinach 7.30-9.00

   

 • ZWROT PODRĘCZNIKÓW

  ZWROT PODRĘCZNIKÓW

  Szanowni Państwo,

   

  informujemy, że zwrot podręczników odbędzie się w dniach:

  11.06 - 15.06. 2018r.  - klasy 4-7,

  18.06 - 20.06.2018r.   - klasy 1-3.

   

  Przed zwrotem podręczników prosimy o sprawdzenie ich stanu technicznego. Podręczniki zwracamy wraz z dołączonymi do nich płytami CD (dotyczy podręczników do jęz. angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego).

   

  W przypadku zniszczenia, zagubienia podręcznika, niezwrócenia dołączonych do podręcznika  płyt CD rodzice/ prawni opiekunowie ucznia są zobowiązani do dostarczenia nowego egzemplarza do szkolnej biblioteki lub zwrotu kosztów jego zakupu. Wpłat należy dokonać na rachunek:

  58 1030 1508 0005 50 98 7058

   

   

 • DZIEŃ PATRONA

  DZIEŃ PATRONA

  Tradycją Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy jest Dzień Patrona. Z tej okazji 22 marca 2019 roku odbyła się uroczysta akademia. Część oficjalną obchodów rozpoczęła  pani Dyrektor Magdalena Rupniewska. Następnie uczniowie zaprezentowali  część artystyczną – spektakl „Radosny Świat Jana Brzechwy” nawiązujący do wierszy poety i piosenek związany z jego twórczością. Po przedstawieniu klasy prezentowały na forum  plakaty i swoje przebrania za postaci z wierszy Jana Brzechwy. Kolejną atrakcją Dnia Patrona była pierwsza Olimpiada Sportowa o Puchar Dyrektora Szkoły, gdzie uczniowie rywalizowali w rozgrywkach w  ringo. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się klasa 7 b. Równocześnie z zawodami sportowymi w bibliotece szkolnej odbywała się Akademia Filmowa Pana Kleksa.

  DZIEŃ PATRONA - Obrazek 1

   

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
  ul. Przasnyska 18a
  01 - 756 Warszawa
 • (022) 633-97-17

Galeria zdjęć