• Klasy

• ROK SZKOLNY 2021 / 2022

• Chwała na wysokości

• Instrumenty perkusyjne

• Istnieje wiele teorii na temat tego, jak muzyka oddziałuje na dzieci i w jaki sposób może im pomóc w rozwoju. Wiele mówi się o tym, że dzięki muzyce dziecko jest bardziej wrażliwepotrafi w dorosłym życiu okazywać emocje i uczucia. To jednak dopiero namiastka tego, co muzyka oferuje najmłodszym.

Dzieci które od najmłodszych lat (a wręcz miesięcy!!!) miały styczność z muzyką, instrumentami, śpiewem - lepiej się uczą. Dwa kierunki, u których taki zmiany są najbardziej zauważalne to przede wszystkim nauka języków obcych oraz nauka przedmiotów ścisłych (zwłaszcza matematyki). Jednak nauka i kontakt z muzyką wspiera ogólny rozwój dziecka i także uczy go zachowań społecznych (np. podczas wspólnego muzykowania). Oczywiście nie każde dziecko musi iść od razu do szkoły muzycznej i codziennie uczęszczać na lekcje muzyki. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a w zasadzie NAUKĘ przez zabawę, która dodatkowo procentuje przez całe życie.

• #SzkołaDoHymnu

• Skrzypek przy tablicy

• SKRZYPCE - instrument muzyczny z rodziny instrumentów strunowych.
            Jest to najmniejszy instrument z tej grupy, ale zarazem najbardziej znany 🙂

• Siła muzyki

• Muzyka rozwija dzieci na wszystkich płaszczyznach.
            Silny wpływ muzyki na mózg fascynuje naukowców od lat. Badania wykazują, że muzyka oddziałuje na nas od pierwszych chwil życia.

Muzyka aktywizuje wszystkie partie mózgu i stymuluje powstawanie w nim fal alfa odpowiedzialnych za poczucie głębokiego spokoju i koncentracji.

Muzyka wpływa na ludzi przez całe życie, jednak szczytowy moment rozwoju zdolności muzycznych człowiek osiąga już w wieku 9 lat. Udowodnił to słynny psycholog muzyczny Edwin Gordon, a jego metoda nauczania rytmiki podbiła świat.

Poza wpływem na rozwój intelektualny muzyka ma jeszcze jeden wielki atut – kształtuje emocje oraz postawy.

Większość dzieci, która ma w szkole edukację muzyczną, nie trafi w dorosłym życiu na profesjonalną scenę z instrumentem w ręku, ale już na zawsze będzie miała wpojone barwniejsze postrzeganie świata, rozwinięte logiczne myślenie, wrażliwość na sztukę i łatwość publicznych wystąpień.

• Prace z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Drzewo życia

• Spotkanie z sowami

• Rozmowy o grzybach

• Jesienne drzewa

• Edukacja muzyczna

• Powszechna edukacja muzyczna adresowana jest do wszystkich uczniów bez względu na poziom zdolności i umiejętności muzyczne, postawy czy zainteresowania, a jej celem jest przygotowanie świadomych odbiorców i uczestników kultury muzycznej.

Muzyka, jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Muzyka powinna stanowić dla współczesnego człowieka pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogacać jego doświadczenia, wpływać na wszechstronny rozwój osobowości, rozwijać uczucia i wyobraźnię, dostarczać dużo radości i piękna.

• Pierwsze zajęcia WF

• Zabawy na świeżym powietrzu

• Klucz wiolinowy

• ROK SZKOLNY 2020 / 2021

• Wakacje coraz bliżej :)

• Farma Iluzji

• Dnia 15 czerwca Klasa ,,0'' odwiedziła Park Edukacji i Rozrywki w Trojanowie - Farma Iluzji

• Dzień kibica

• 11. czerwca rozpoczęło się Euro2020, a pierwszy mecz, w którym zagrała reprezentacja Polski był w poniedziałek.

W związku z tym PONIEDZIAŁEK 14 CZERWCA ogłoszony został DNIEM KIBICA.

• Galeria plastyczna :)

• Dla Mamy i Taty

• Niespodzianka z okazji Dnia Matki i zbliżającego się również Dnia Ojca :)

• "Syrenka Warszawska"

• Owies

• Akordeon

• A może by tak zostać ... akordeonistą ? :)

• Biedronka

• Biedronka - czyli piosenka bez ogonka :)

• ZIMOWE HARCE

• RURKI BUM-BUM, CZYLI SPOSÓB NA AKTYWNOŚĆ MUZYCZNĄ

• PIERNIKOWE SZALEŃSTWA

• Coraz bliżej święta ....

• "... Anieli grają, króle witają,
            Pasterze śpiewają, bydlęta klękają-
            Cuda, cuda ogłaszają!"

• HURA! HURA! Pierwszy śnieg.

• Radość zerówkowiczów z pierwszego śniegu :)

• Spotkanie ze Świętym Mikołajem

• W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

• ,, Katechizm polskiego dziecka''

• Kluczu, kluczu wiolinowy

• STRAŻ MIEJSKA

• Dnia 15 października 2020 roku oddział przedszkolny odwiedziła Straż Miejska.

• BAMBI

• Dnia 13.10.2020 roku Szkolne Wolontariuszki czytały zerówkowiczom  bajkę  pt. ,,Bambi".

• Dla Pani

• Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej.
            Dzisiejsze zajęcia muzyczne w oddziale zerowym zamieniły się w zajęcia muzyczno-plastyczne dedykowane "SWOJEJ PANI".
            Dzieci słuchając piosenki pt. "Nasza nauczycielka", stworzyły prace dla swoich Pań.

• "Uwaga! Dobry pies"

• Dnia 2 października 2020r. w oddziale zerowym odbyły się profilaktyczne pt. "Uwaga! Dobry pies", które miały na celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i odpowiedzialne zachowania w kontaktach z psem oraz zwalczanie stereotypów przyczyniających się do powstawania sytuacji niebezpiecznych dla ludzi i zwierząt.  Zajęcia prowadziła pedagog terapeuta Pani Liwia Witkowska oraz Pani Elżbieta Rycaj- neurologopeda.
            W zajęciach uczestniczył pies terapeutyczny.