• AKTUALNOŚCI

    • „Serenada dla dzieci – bezpieczni w szkole
     • „Serenada dla dzieci – bezpieczni w szkole


     • „Serenada dla dzieci – bezpieczni w szkole” to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, której celem jest edukacja uczniów o zachowaniu się w szkole w czasie pandemii.

      Jest to dla nas czas szczególny, kiedy boimy się o zdrowie własne oraz swoich najbliższych. Każdy z nas zna przysłowie „lepiej zapobiegać niż leczyć”, dlatego w szkołach, przede wszystkim, musimy przestrzegać zasad. Zachowanie bezpiecznej odległości, częste mycie i dezynfekowanie rąk oraz zakrywanie ust i nosa to jedne z najważniejszych i podstawowych wymogów, które powinniśmy przestrzegać.

       

      Klasa 4B bierze udział w konkursie. Prosimy o głosy.

      Głosować można codziennie 🙂 do końca września pod linkiem : https://serenadadladzieci.pl/

      Zaznaczyć trzeba województwo i klasę 4 oraz zostawić serduszko 🙂

       

    • Marymoncki Nieśmiertelnik
     • Marymoncki Nieśmiertelnik


     • 14 września 2021 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły brał udział w odsłonięciu pomnika żołnierzy Zgrupowania AK „Żmija” na warszawskim Marymoncie.

      Zgrupowania AK „Żmija” to oddział Armii Krajowej, który w okresie niemieckiej okupacji walczył na terenie Dolnego Żoliborza, Marymontu i Puszczy Kampinoskiej. Monument stanął na skwerze w pobliżu ul. Klaudyny. To miejsce w którym w 1944 roku zginęło trzynastu żołnierzy oddziału.

      14 września 1944 roku wojska niemieckie dokonały masakry broniących się Powstańców Warszawskich znajdujących się na placówce w willi Zawadzkiego przy ul. Rajszewskiej na Warszawskim Marymoncie będącą najbardziej wysuniętym na północ punktem obrony Żoliborza, graniczącym z Lasem Bielańskim i CIWF (obecny AWF).

      Pomnik jest określany mianem „Marymonckiego Nieśmiertelnika”. Zawiera elementy związane z polską historią i tradycją.

       

    • CHÓR MAŁY WIWAT
     • CHÓR MAŁY WIWAT


     • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w zajęciach Chóru szkolnego.

      Chórzyści podczas zajęć rozwijają swoje umiejętności, rozbudzają kreatywność, uczą się koncentracji uwagi, poprawiają pamięć, wyrażają emocje poprzez śpiew, uczą się cierpliwości i wytrwałości, przyzwyczajają się do wystąpień publicznych, uwrażliwiają na piękno, a przede wszystkim  kreatywnie i przyjemnie spędzają czas.

      Muzykowanie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Wszystkie te sfery są podczas śpiewu rozwijane i wzmacniane, co przynosi korzyści także w innych działaniach, np. nauce czy twórczości.

      Śpiewanie wymaga wytrwałości, cierpliwości i systematyczności. Jest to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Każdy chórzysta wie, ile czasu i osobistego zaangażowania poświęca doskonaleniu swojego śpiewu, dzięki temu szanuje pracę innych i potrafi docenić sztukę.

       

      PLAN ZAJĘĆ 

      WTOREK - LEKCJA 2 (9:15 - 10:00) - Klasa 4C, 4D

      ŚRODA - LEKCJA 6 (13:25 - 14:10) - Klasa 3B, 3C

      ŚRODA - LEKCJA 8 (15:10 - 15:55) - Klasa 5A, 5B, 5C

      CZWARTEK - LEKCJA 1 (8:15 - 9:00) - Klasa 7A, 7B, 7F

      PIĄTEK - LEKCJA 1 (8:15 - 9:00) - Klasa 6A, 6B

      PIĄTEK - LEKCJA 7 (14:20 - 15:05) - Klasa 3A, 4A, 4B

      PIĄTEK - LEKJA 8 (15:10 - 15:55) - Klasa 7C, 7D, 7E, 7G

       

    • II ROK- INDEKS QULTURALNY w naszej szkole!
     • II ROK- INDEKS QULTURALNY w naszej szkole!


     • Chcemy, aby udział młodych ludzi w różnorodnych warsztatach/wystawach/wykładach itp. pogłębiających wiedzę, rozwijających zainteresowania i pasje oraz kształcących umiejętności w wybranych dziedzinach sztuki był w określony sposób certyfikowany i akceptowany przez szkołę, jako forma nabywania kompetencji.

      IQ świadczyłby o nabytych poza szkołą umiejętnościach i wiedzy, a to istotna informacja dla rodziców i szkoły. Mógłby stanowić jeden z elementów premiowania ucznia w procesie rekrutacji i w końcu, motywowałby młodego człowieka do systematycznego korzystania z zajęć rozwijających jego pasje i zainteresowania również poza szkolnym programem nauczania.

      Wydawcą indeksu jest szkoła, do której uczęszcza uczeń. Za wydanie indeksu odpowiedzialny jest Szkolny Koordynator Edukacji Kulturalnej.

      Zapraszamy!
       

      czytaj więcej

       

    • Szkolny Program Edukacji Kulturalnej : "4P"
     • Szkolny Program Edukacji Kulturalnej : "4P"


     • Rok 2021 to w Polsce rok pisarzy: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza, Stanisława Lema oraz Cypriana Kamila Norwida.

      Projekt jest interdyscyplinarny, skierowany do klas 6-8.

      Każdy miesiąc będzie poświęcony jednemu pisarzowi, a całość zostanie podsumowana przedstawieniem na podstawie autorskiego scenariusza.

      Projekt ma na celu przybliżenie życia i twórczości 4 Pisarzy, pokazanie różnorodności artystycznej, tematyki dzieł, ale również życiorysów twórców wielkiej polskiej literatury...

      Chcemy tym projektem wpisać się zarówno w nurt edukacji kulturalnej, humanistycznej, jak i patriotycznej.

      4 Pisarzy w 4 miesiące... czyli #4P

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego


     • 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.

      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2021/2022 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

      Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

      Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.

       

      Dobrego Roku Szkolnego 2021/2022!

       

    • Laboratorium językowe
     • Laboratorium językowe


     • Drodzy Uczniowie, od 1 września będziecie mogli korzystać z nowoczesnego laboratorium językowego MENTOR. 

      Pracownia Mentor to rozwiązanie wspomagające naukę języków obcych. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń to efekt zachęty dla uczniów - efektowne zajęcia będą szybciej zapamiętane. Z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania.

       

    • Szczepienia przeciwko COVID - 19 dla dzieci
     • Szczepienia przeciwko COVID - 19 dla dzieci


     • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.   Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

      Mapa punktów szczepień https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

      Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby małoletniej przeciw COVID-19 (kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą w punkcie szczepień)
      ​​​​​​​

      Uprzejmie informujemy, iż w dwunastu przychodniach należących do SPZZLO Warszawa-Żoliborz, mieszczących się na terenie Bielan, Żoliborza oraz gminy Łomianki, funkcjonują punkty szczepień przeciw COVID-19, przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci powyżej 12. roku życia oraz młodzieży.

      Masowe szczepienia z pewnością wpłyną na bezpieczeństwo zdrowotne, zarówno młodzieży, jak i członków ich rodzin oraz przyspieszą powrót do stanu przedpandemicznego, kiedy to wszyscy mogli korzystać z różnorodnych usług handlowych, gastronomicznych, czy kulturalnych,  bez dokuczliwych ograniczeń (m.in. noszenie maseczek w pomieszczeniach), które niestety nadal znaczenie obniżają komfort. Zaszczepienie gwarantuje również swobodne wyjazdy wakacyjne, zarówno krajowe, jak i zagraniczne, bez konieczności odbywania kwarantanny po powrocie z wyjazdu. Każdy z nas może dokonać wyboru, czy szczepiąc się zabezpieczy siebie oraz swoich bliskich oraz przyspieszy powrót do tzw. normalności, za którą wszyscy tęsknią. Nasza zdrowotna przyszłość zależy tylko i wyłącznie od nas samych oraz naszych decyzji.
       

      Wykaz placówek, w których można wykonać szczepienia na terenie Bielan, Żoliborza oraz Łomianek:

      Conrada 15

      Elbląska 35

      Felińskiego 8

      Klaudyny 26 B

      Kleczewska 56

      Kochanowskiego 19

      Kochowskiego 4

      Sieciechowska 4

      Szajnochy 8

      Szpitalna 6 (Łomianki)

      Wrzeciono 10 C

      Żeromskiego 13.

       

      Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 22 833 14 77 oraz na stronie www.spzzlo.pl.

       


      Dlaczego warto się zaszczepić?

      Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych.

       

      Jak działa szczepionka?

      Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna.

       

    • ZAKOŃCZENIE ROKU NA PRZASNYSKIEJ
     • ZAKOŃCZENIE ROKU NA PRZASNYSKIEJ


     • Drodzy Uczniowie,

      przed Wami dwa miesiące,  żeby wypocząć i naładować się pozytywną energią na następny rok nauki.

      Podczas wakacji zaspokajajcie swoją ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka i w bezpieczny sposób. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym.

           Życzymy Wam wszystkim, aby czas wakacji dał dużo radości, wiele słońca i abyście bezpiecznie z nich powrócili.

            Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami. Do zobaczenia !!!

       

      Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
      Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie 

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684

   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych