• AKTUALNOŚCI

    • "Lekcja życia" dla młodzieży szkolnej z Ukrainy
     • "Lekcja życia" dla młodzieży szkolnej z Ukrainy


     • 26 stycznia 2023 roku w szkole Podstawowej nr 92 w Warszawie im. Jana Brzechwy miała miejsce wideokonferencja pozwalająca uczniom narodowości ukraińskiej, uczęszczających do naszej placówki, na udział w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Edukacji Innowacyjnej i Cyfrowej (Асоціація Iнноваційної та Цифрової Oсвіти).

      Było to pierwsze z cyklu spotkanie online poświęcone tematyce znajdowania przyjaźni oraz zdobywaniu i dzieleniu się swoimi cennymi umiejętnościami. Podczas wydarzenia uczniowie mogli wypowiadać się na tematy obecnie dla każdego ważne oraz dzielić swoimi przemyśleniami.

      Dziękujemy za wielkie wsparcie, jakiego Rzeczpospolita Polska udziela Ukraińskim uchodźcom przebywającym obecnie w Polsce.

      Spotkanie online uczniów zostało zainicjowane i przeprowadzone przez Oksanę Kliuinyk i Nadię Lobanską we współpracy z Ukraińskim Stowarzyszeniem Edukacji Innowacyjnej i Cyfrowej.
       

    • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w Mini Piłce Siatkowej
     • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w Mini Piłce Siatkowej

     •  

      Dnia 27.01.2023 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w mini piłce siatkowej Chłopców.

      Nasza szkoła zajęła III miejsce.

      Dnia 30.01.2023 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w mini piłce siatkowej Dziewcząt. 

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.
      Dziękujemy wszystkim za sportowe emocje :)

       

    • Dzień Bezpiecznego Internetu
     • Dzień Bezpiecznego Internetu


     • Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie poszczególnych klas brali udział w dyskusji na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz dbania o swoje dane w Internecie. Dodatkowo zagrali w grę Interlandia - produkcję Google nawiązująca tematyką do bezpieczeństwa w sieci.

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

      Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.

      Dzień Bezpiecznego Internetu 2023 przypada na 7 lutego, jego obchody w formie realizowanych w naszej szkole inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały do końca marca 2023.

      DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
       

    • Dzień Babci i Dziadka
     • Dzień Babci i Dziadka


     • Mimo, iż styczeń jest miesiącem zimowym, to właśnie w tym czasie obchodzone są dwa święta, podczas których każdemu robi się cieplej na sercu - to oczywiście Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji uczniowie klasy 3C przygotowali dla swoich wyjątkowych gości przepiękne przedstawienie.

       

      Kochana Babciu w dniu Twojego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta. Ty drogi Dziadku miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko, o czym marzysz!
       

    • Warszawska Akcja "Zima w Mieście"
     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście"


     • Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 13 lutego  - 24 lutego 2023 r. 

      Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

      „Спільна варшавська зима”
       

      Jak się zapisać?

      Zapisy do Akcji „Zima w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 i potrwają do 15 stycznia 2023 r. – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram. Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 22.12.2022 r. o godzinie 16.00

      Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku.

      Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 20.01.2023 r. o godzinie 16.00.

      Kolejnym krokiem jest dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 23.01.2023 r. od godziny 8.00 do 31.01.2023 r. do godziny 12.00 należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej (do pobrania z systemu) w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do Akcji podejmuje organizator wypoczynku.

      Przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej należy zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które dostępne są na stronie: warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl

      Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE)

      Podobnie jak w minionych latach FPE będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7:00-8:00 do 16:00-17:00, zapewniając opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającymw Warszawie.

      Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w FPE. Opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę.

      Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas Akcji jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu  w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków.

      Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

       

      Również od 2 stycznia 2023 r. od godziny 8:00 rozpoczynamy zapisy za pośrednictwem systemu zgłoszeń do Akcji „Wspólna Warszawska Zima” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólna Warszawska Zima” to propozycja zajęć integracyjno-opiekuńczo-wychowawczych uzupełniających ofertę Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023. Projekt finansowany jest przez UNICEF i adresowany do dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Procedura zapisów dzieci z Ukrainy do „Wspólnej Warszawskiej Zimy”  jest analogiczna do zapisów do Akcji „Zima w Mieście” 2023. Aby zapisać dziecko należy wejść na stronę warszawa-zimawmiescie.pzo.edu.pl , w zakładce „Dzieci z Ukrainy” zostaną zamieszczone wszystkie informacje (również w języku Ukraińskim).

      Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2023 będzie organizowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa oraz zaleceniami i obostrzeniami.

       

      Zasady postępowania rekrutacyjnego do Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023

      KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

      Wniosek o zwrot płatności za opiekę i wyżywienie w ramach Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście” 2023

      Harmonogram zapisów do Akcji "Zima w Mieście" 2023

      Regulamin Feryjnej Placówki Edukacyjnej (FPE) w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

       

      Правила процедури набору до варшавської акції „Зима в Місті” 2023

      ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОЛОЖЕННЯ ЩОДО ОБРОБКИ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

      Положення про спеціальний літній табір (СЛТ) у середній освітній школі ім. Яна Бжехви 92 у Варшаві

      Заява
       

    • Życzenia świąteczne
     • Życzenia świąteczne


     • Jest taka noc, na którą człowiek czeka i za którą tęskni.
      Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,
      gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,
      Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...
      Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...
      To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...
      Noc Bożego Narodzenia…

       

      Zdrowych, wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

      Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu, troski zmartwień, a wigilijne światło niech da wszystkim poczucie bezpieczeństwai pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

      Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki i płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy, refleksji i wzruszenia, ale też radości wynikającej z obecności najbliższych.

      Oby magia Bożego Narodzenia przetrwała w nas jak najdłużej!

       

      Magicznych Świąt Bożego Narodzenia

      życzą:

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy obsługi i administracji 
      Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwyw Warszawie

       

    • Kolędowanie dla Seniorów
     • Kolędowanie dla Seniorów


     • 22 grudnia 2022 r. grupa chórzystów wzięła udział w Spotkaniu świątecznym dla Seniorów, organizowanym przez Urząd Dzielnicy Wola oraz Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Wolskim Centrum Kultury.

       

    • Koncert kolęd i pastorałek
     • Koncert kolęd i pastorałek


     • 20 grudnia 2022 r. odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu Żeńskiego Chóru Wiwat.

      Koncert wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Utworom towarzyszyły słowa odczytane przez uczniów z klasy 8D - Gabrielę Strasz, Julię Dykty i Jana Majchrowskiego.

      Dziękujemy wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu 92-Uśmiechy za pomoc techniczną w przygotowaniu koncertu.

      Chór Wiwat

      https://www.chorwiwat.pl/
       

    • Szlachetna Paczka
     • Szlachetna Paczka


     • Darczyńcom, Rodzicom i Uczniom, Wolontariuszom ze Szkolnego Koła Wolontariatu oraz wszystkim zaangażowanym w to dzieło bardzo dziękujemy!
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • PDuchalski@eduwarszawa.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych