• Podróż pamięci

• 6 czerwca 2024 r. nasi przyszli absolwenci zasadzili drzewko naszej szkoły w Lesie Korczakowskim, aby w ten sposób pielęgnować idee Janusza Korczaka.

Wcześniej uczniowie i uczennice wzięli udział w warsztatach dotyczących Janusza Korczaka oraz zwiedzili teren byłego niemieckiego nazistowskiego obozu w Treblince.

Projekt finansowany z budżetu Biura Edukacji m.st. Warszawy i The Olga Lenghyel Institut w Nowym Jorku.

• Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka.

• Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała certyfikat I edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka". Program realizowaliśmy przez cały rok szkolny 2023/2024.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcje oraz zabawy czytelnicze.

• Żoliborska Gala Sportu Szkolnego 2023/2024

• 3 czerwca 2024 r. w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie odbyła się Żoliborska Gala Sportu Szkolnego! W trakcie uroczystości podsumowane zostały sportowe osiągnięcia uczniów i szkół w roku szkolnym 2023/2024.

Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz Renata Kozłowska oficjalnie otworzyła galę. Wręczaniu nagród towarzyszyli żoliborscy radni Monika Kurowska i Dorota Klejn oraz Dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki Sławomir Majcher.

Nagrodzeni zostali najlepsi uczniowie z każdej szkoły. Sportowcy otrzymali statuetki i karty podarunkowe. Wyróżniono po 3 najlepsze szkoły na każdym poziomie rozgrywek: dzieci, młodzież i licealiada Dyrektorzy wyróżnionych szkół odebrali dyplomy oraz vouchery finansowe na zakup sprzętu sportowego

Uroczystość odbyła się na tle ściany medalowej polskich olimpijczyków, co dodało jej dodatkowego blasku. Galę uświetniły występy artystyczne uczniów z Zespółu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie. Artyści wykonali utwory na skrzypcach, klarnecie i wiolonczeli, zachwycając publiczność.

Najlepsze szkoły Dzielnicy Żoliborz w roku szkolnym 2023/2024:

Olimpiada Dzieci:

I miejsce - SP 65 im. Władysława Orkana w Warszawie

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 392 im. Jana Bytnara ps. "Rudy" w Warszawie

III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

Olimpiada Młodzieży:

I miejsce - SP 65 im. Władysława Orkana w Warszawie

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie

Serdecznie gratulujemy naszym sportowcom!

Źródło: Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy

• Projekt uczniowski ZIELONA PRZERWA

• Projekt uczniowski - strefa wypoczynkowa w ogrodzie - został zrealizowany!

Uczniowie, w skrzynkach zakupionych przez Radę Rodziców, pod opieką nauczycieli koordynujących projekt, zasiali warzywa oraz zioła. Posadzili również sadzonki pomidorów i męty.

Wszyscy zaangażowani w projekt z zapałem wykonywali prace ogrodowe.

Mamy nadzieję, że  ta inicjatywa samorządu uczniowskiego spodoba się młodszym dzieciom i chętnie będą korzystały ze strefy relaksu.

• Wiersze dla Mamy i Taty

• 28 maja 2024 r. odbył się konkurs recytatorski pt. „Wiersze dla Mamy i Taty”.

Uczniowie klas młodszych pięknie zaprezentowali wiersze wybrane przez siebie.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów.

I miejsce:

Helena Stolarzak kl. 0
            Julia Zemlak kl. 0
            David Shutko kl. 1a
            Nadia Wierzbicka kl. 1s

II miejsce:

Violeta Duz kl. 0
            Alina Kokhan kl. 0
            Natalia Klyzub kl. 3b

III miejsce:

Alina Zhyvchak kl. 0
            Weronika Rosiak kl. 0

Wyróżnione:

Lilia Dąbrowska kl. 0

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• DZIEŃ OPIEKUŃCZY

• Szanowni Rodzice,

31.05.2024r. (piątek) to w naszej szkole dzień bez zajęć dydaktycznych.

Są wówczas organizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej.

Zgłoszenia uczniów przyjmowane są do środy 29.05.2024 r. w sekretariacie szkoły.

• Mistrzostwa Warszawy w lekkoatletyce

• 28 maja 2024 r. odbyły się Mistrzostwa Warszawy w lekkoatletyce. Nasza dziewczęca sztafeta 4x100 m zajęła III miejsce!

Udało się uzyskać też wiele dobrych rezultatów.

Zawody możemy uznać za udane!

• Wiersze Jana Brzechwy

• 22 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla klas pierwszych pt. Wiersze Jana Brzechwy.

Mali aktorzy w ciekawy sposób interpretowali "Kaczkę Dziwaczkę", "Żabę", "Na straganie" i wiele innych wierszy.

Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny.

Życzymy Pierwszakom jeszcze wiele radości i przygód z wierszami Pana Jana!

• Kreatywni Inżynierowie

• Czy projekty interdyscyplinarne, innowacje pedagogiczne mają sens?
            Oczywiście, ze TAK!

"Kreatywni Inżynierowie: Tworzenie Modeli 3D, projekt interdyscyplinarny" prowadzony na lekcjach informatyki właśnie to pokazuje.

Na lekcji o krajobrazach Polski uczniowie korzystali z map hipsometrycznych wykonanych długopisem 3D przez ósmoklasistów. Te trójwymiarowe modele pomogły w lepszym zrozumieniu ukształtowania terenu, czyniąc naukę geografii bardziej angażującą i interaktywną.

• Mój wymarzony zawód

• 23 maja 2024 odbyła się gala finałowa X edycji Warszawskiego Konkursu wiedzy o zawodach „Mój wymarzony zawód”, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły. Przeszli oni do drugiego etapu konkursu.

Na gali zostały ogłoszone wyniki oraz odbyła się prezentacja wygranych prac. Odbyło się również losowanie nagród, a każdy uczestnik konkursu otrzymał prezent.

Dodatkowymi atrakcjami był występ zespołu uczniów „N.O.R.A” z Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej oraz pokaz wicemistrzyni świata w przystrajaniu tortu.