• Minecraft: Education Edition

• 6 grudnia 2021 r. o godzinie 18:00 odbyło się webinarium dla uczniów w wieku 10-16 lat dotyczące Minecraft: Education Edition.

Uczniowie z klasy VI b - Borys, Piotr, Wojciech, Maciej i Janek opowiedzieli wszystkim uczestnikom o tym jak pracuje się im w Minecrafcie, co sprawia im najwięcej trudności i jak sobie z nimi radzą, czego obawiają się najbardziej i czy w ogóle podoba się im taka współpraca.

To pierwsze publiczne wystąpienie naszych uczniów.

Brawo!!!

• Przegląd Piosenki Świątecznej w Języku Angielskim - wyniki

• Kategoria klas I-III

I miejsce – Janina Śnieżek kl. 3b

II miejsce – Pola Laskowska kl. 3a

III miejsce – Wiktoria Ślubowska & Antonina Kwiecień kl. 3b

wyróżnienie – Hanna Rydzik kl. 3b

Kategoria klas IV – VIII

I miejsce – Ada Krężołek kl. 7g

II miejsce – Kalina Polkowska kl. 4a

III miejsce – Kazimierz Niewiedział kl. 7d

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i wkład pracy w przygotowanie utworów.

• Niepytanie za przebranie

• 6 grudnia - z okazji MIKOŁAJEK, Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w zabawie "NIEPYTANIE ZA PRZEBRANIE".

Uczniowie, którzy tego dnia będą przebrani za postacie związane z mikołajkami nie będą pytani podczas lekcji.

• Międzynarodowy Festiwal Tańca BALTIC CUP - 2021

• Z wielką dumą i przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że Janek Szewczyk i Maja Bartkiewicz, dzięki swojej ciężkiej pracy zwieńczonej świetnym wynikiem na turnieju BALTIC CUP, uzyskali klasę taneczną C w standardzie (najwyższą możliwą klasę w kategorii wiekowej 10-11 lat)!

• „Czy się spełni cud?" – kampania świąteczna

• 1 grudnia 2021 roku ukazał się świąteczny spot reklamowy Fundacji SOS Wioski Dziecięce.

W reklamie udział wzięli uczniowie naszej szkoły: Magda, Dominika, Maja, Gabrysia, Ada, Oliwia, Julia, Zosia, Kamil, Kazik, Pola i Julia.

Na zdjęciach przedstawiamy kulisy powstawania tej reklamy.

„Czy się spełni cud”? – kampania świąteczna, w której Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zwraca szczególną uwagę na trudną sytuację systemu pieczy zastępczej w Polsce. Dramatycznie rośnie liczba dzieci kierowanych do pieczy w trybie zabezpieczenia, a nie ma rodzin zastępczych i miejsc w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, które mogłyby je przyjąć. Dzieci, które potrzebują pomocy, na miejsce w pieczy zastępczej czekają miesiącami w biologicznych domach.

Koncepcję kreatywną opracowała agencja VMLY&R Poland. Za strategię mediową odpowiadał Wavemaker, a za produkcję Papaya Films. Spot wyreżyserował Maciej Kowalczuk.

Ogólnopolska kampania i towarzysząca jej świąteczna zbiórka prowadzone będą do końca grudnia 2021 roku. Planowane działania reklamowe obejmują telewizję, prasę, kampanię online i działania DOOH z partnerem kampanii firmą Screen Network.

• Zbiórka dla szpitala dziecięcego

• Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Pomagamy dalej. Ruszamy ze zbiórką dla szpitala dziecięcego w Dziekanowie Leśnym.

Potrzebne rzecz to: maskotki, zabawki, gry planszowe, książeczki, kredki, flamastry, bloki rysunkowe i techniczne, ryzy papieru.

Zbiórka potrwa do 15 grudnia 2021 r.

• Podziękowanie za udział w akcji  „Podaruj Misia”
          • Podziękowanie za udział w akcji „Podaruj Misia”

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Uczniowskim wzięło udział w akcji „Podaruj Misia”.

Podczas przeprowadzonej zbiórki zostały zebrane pluszaki, gry, przybory plastyczne, które zostały przekazane dzieciom w szpitalach onkologicznych.

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania uczniom, rodzicom  i nauczycielom za duże zaangażowanie w przeprowadzoną akcję.

Dzięki Waszej życzliwość na twarzach wielu dzieci pojawił się uśmiech.

Dziękujemy!

Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• 20 Listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

• 20 listopada przypada rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka z 1959 roku w trakcie XIV sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ oraz Konwencji o prawach dziecka z 1989 roku.

Deklaracja praw dziecka to zbiór postulatów dotyczących zapewnienia dzieciom właściwych warunków życia i rozwoju, w Konwencji o prawach dziecka zostały spisane wszystkie prawa dziecka. Polska ratyfikowała Konwencję 7 czerwca 1991 r.

• Żeński CHÓR WIWAT - nabór otwarty

• Lubisz śpiewać? Chcesz rozwijać swoją pasję?

PRZYJDŹ!

Żeński Chór Wiwat zaprasza! NABÓR OTWARTY

Nie musisz umieć czytać nut? Chęci, pasja i głos to podstawa.

Zobacz, spróbuj i przekonaj się sama.

Zapraszamy dziewczęta od VI klasy szkoły podstawowej, uczennice liceum, studentki i osoby pracujące (nie tylko z Żoliborza ).

Próby chóru odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a - korytarz na I piętrze.

• Od zabawy do sportu

• 18 listopada 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz -" Od zabawy do sportu". Nasza szkoła zajęła 3 miejsce.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!