• Od zabawy do sportu

• 8 listopada 2022 r., w Szkole Podstawowej nr 267, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz "Od zabawy do sportu". Zawody te odbyły się w formie wyścigów rzędów. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce!!!
            Gratulujemy!

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - wyniki konkursu

• Konkurs na plakat promujący Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia rozstrzygnięty.

Wśród wielu prac najciekawsze, wymagające czasu i wysiłku okazały się plakaty Julii Wójcik z klasy 4a oraz Marty Łyjak z klasy 8d.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Chłopiec bohater - artykuł

• W czasopiśmie polonijnym "Moje Miasto" ukazał się artykuł Pana Jarosława Wróblewskiego "Chłopiec bohater".

Na kwaterze żołnierzy Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych jest wyjątkowy grób. Owalna emaliowana tabliczka na brzozowym krzyżu informuje, że spoczywa tam Jędruś Szwajkert, sanitariusz, lat 11, poległ 29.IX.44 Żoliborz. Oddział nieznany. Kim był ten chłopiec? Dlaczego zginął w wieku 11 lat i leży wśród „Zośkowców”?

Cały artykuł można przeczytać poniżej:
            MOJE MIASTO - nr 06 (93) listopad/grudzień 2022

• Code Week 2022

• Za nami Code Week 2022.
            Nasi uczniowie kodowali w Scratchu, w Pythonie ale również tańczyli Taniec Tygodnia Kodowania, bo kto powiedział, że programiści nie umieją tańczyć?!

• Szkoła pełna pomysłów - TALENCIAKI

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowi,

Nasza szkoła przystąpiła do akcji SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW!

Zasady są proste: za zakupy w sklepach Lidl, Klienci otrzymują Talenciaki, które mogą przekazać wybranej szkole.

Im więcej Talenciaków zbierzemy, tym więcej atrakcyjnych nagród będziemy mogli wybrać z katalogu nagród.

Talenciaki można wrzucić do specjalnego pudełka w szkole (przy wejściu do szkoły lub w sali nr 6) lub przypisać na stronie internetowej.

Talenciaki można przypisać na stronie :

Dziękujemy za głosy!

Szkolne Koło Wolontariatu

• Dzień Pluszowego Misia

• Drodzy Uczniowie,

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA.

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza całą społeczność szkolną do udziału w tej akcji.

Od 9 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w tym wyjątkowym dniu. Jest to możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu i wsparciu, za które jesteśmy wdzięczni.
            W związku z tym do 21.11.2022 zbieramy nowe gry planszowe, pluszaki i puzzle, które następnie przekażemy do siedziby fundacji!

Zabawki można przynosić do sali nr 6.

Ważne, aby wszystkie przedmioty były nowe, oryginalnie zapakowane. Cel jest jak zwykle szczytny, zachęcamy wszystkich do pomocy. Podarujmy chorym dzieciom uśmiech i chwilę oderwania od szarej, szpitalnej rzeczywistości!

Liczymy na Was!

Szkolni Wolontariusze

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju

• 24 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 267 odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju - chłopcy - kategoria dzieci.
            Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce.

25 października 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w unihokeju - dziewczęta - kategoria dzieci i kategoria młodzież.
            Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w szachach

• 19.10.2022 r. w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz odbyły się mistrzostwa dzielnicy w szachach.

Grupa młodsza:

Berbeka Bronisław 6c, Kleniewski Kajetan 6c, Otkydach Valeriia 6c, Uchan Piotr 6c

Grupa starsza:

Długokęcka Zofia 8c, Szymanowicz Kajetan 8c, Kulpa vel Kulpiński Aleksander 8f, Nowosielski Mateusz 8b

Grupa starsza zajęła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Pasowanie na Ucznia

• „Bo w naszej szkole jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas…”

14 października 2022 r. nasze wspaniałe pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami szkoły. W wielkim skupieniu, z piosenką na ustach i w pięknych słowach ślubowały pełnić obowiązki ucznia.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
            Wiwat pierwsza klasa!!!

• sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl