• AKTUALNOŚCI

    • SP nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie - organizator lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021
     • SP nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie - organizator lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021


     • Sprawozdanie z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

      9 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 r. W roku 2021 obchodziliśmy go już 18 raz. Działania podejmowane w ramach  Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem "Działajmy razem!". 

      Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

       

      O CZYM ROZMAWIALIŚMY

      Podczas lekcji informatyki i godzin wychowawczych uczniowie naszej szkoły poszerzali informacje dotyczące bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu. 

      Podczas zajęć uczniowie klas 4-6 oglądali kreskówki poświęcone jednej z form zagrożeń - cyberprzemoc, uzależnienie, własność intelektualna, m.in. które poznają na podstawie przygód Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka – uczniów szkoły podstawowej.

      Na lekcjach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Internecie, o cyberprzemocy z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak m.in.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe m.in.

      Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali podczas zajęć on-line, byli aktywni, pełni pomysłów i świetnych rozwiązań. Uczniowie klas 7 i 8 poznali pojęcie „hejtu”. Celem zajęć było m.in. poszerzenie świadomości wokół zjawiska hejtowania, zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści, poszukiwanie alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Zapoznali się z pojęciami „hejtowanie” oraz „mowa nienawiści”.

      Poruszyliśmy również sprawy netykiety i właściwego zachowania w sieci. Naszą odpowiedzią na niewłaściwe zachowania w sieci są plakaty wykonane przez uczniów.

      Ponieważ nasi uczniowie lubią śpiewać postanowiliśmy nagrać piosenkę dotyczącą internetu. Niestety nie mogliśmy się spotkać osobiście, nasi chórzyści nagrali piosenkę w zaciszu swojego domu, wszystkie nagrania połączyliśmy w jedno i wyszło coś fantastycznego. Zapraszamy na szkolnego Facebooka by wysłuchać naszej piosenki: https://fb.watch/4Nkc4yzAO9/

      Po kilku tygodniach rozmów, dyskusji, burzy mózgów dotyczących bezpieczeństwa w intrenecie przyszedł czas na podsumowanie naszych wiadomości i sprawdzenie czy to wszystko o czym rozmawialiśmy zostało w naszych pamięciach. 200 uczniów w naszej szkole przystąpiło do quizu online „Ile wiesz na temat bezpieczeństwa w Internecie? Sprawdź się”.

      Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego Quizu. Wyniki są niezwykle budujące- WYNIKI ANKIETY .

       

      Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

      Podejmowane przez Państwa inicjatywy przyczyniają się do zwiększania poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu.

      Dziękujemy za włączenie się w tegoroczne obchody DBI.

       

      Natalia Maruszewska-Sawicka

    • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi
     • 22 kwietnia - Światowy Dzień Ziemi


     • 22 kwietnia, w Światowy Dzień Ziemi, zapraszamy uczniów kl. VII-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w webinarium na temat zmian klimatu oraz działań na rzecz ochrony klimatu.

      To już drugie z serii spotkań Lekcje z Klimatem organizowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego.

      Mamy nadzieję, że także kwietniowe wykłady wraz z atrakcyjnymi warsztatami - skierowane tym razem do uczniów - będą równie popularne oraz przyczynią się do zwiększenia świadomości klimatycznej wśród młodzieży.

      Kiedy premiera? czwartek, 22/04 o godz. 12:00

      Gdzie? Webinarium dostępne będzie na stronie www.lekcjezklimatem.pl

      Kto wykłada? Swoją wiedzą podzielą się naukowczynie Uniwersytetu Warszawskiego, współautorki publikacji „Klimatyczne ABC”, a także rówieśnicy uczniów - przedstawiciele Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Środowiska.

       

      Zapraszamy Uczniów do udziału w wydarzeniu!

       

      Ministerstwo Klimatu i Środowiska

       

      Lekcje z klimatem - twórzmy je wspólnie!

       

    • Międzynarodowy Dzień Teatru
     • Międzynarodowy Dzień Teatru


     • 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. 

      Z tej okazji Uczniowie zajęć edukacji teatralnej: Gabrysia, Kazimierz, Mateusz, Antosia, Janek, Ania, Ida, Oliwia, Hania, Julia, Patryk, Lena, Maja, Alicja, złożyli Teatrowi płynące z serca życzenia.

      Wraz z Całą Szkołą dołączamy się do Nich.

       

    • wokalista na scenie
     • Wyniki Przeglądu piosenki angielskiej


     • Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki Przeglądu piosenki angielskiej.
       

      KATEGORIA KLAS I-III

      I miejsce – Wiktoria Ślubowska – klasa 2b
      II miejsce – Alicja Kamińska – klasa 2b
      III miejsce – Weronika Zabrzygraj – klasa 1c
      Wyróżnienie – Pola Laskowska – klasa 2a

       

      KATEGORIA KLAS IV-VIII

      GRAND PRIX – Henryk Piechowicz – klasa 6c
      I miejsce – Kaja Fedorowicz – klasa 5b & Zuzanna Bieguszewska – klasa 6b
      II miejsce – Kazimierz Niewiedział – klasa 6d
      III miejsce – Zuzanna Czerwiak – klasa 6g & Zofia Żebrowska – klasa 4b

       

      Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 

       

    • Olimpiada Informatyczna Juniorów
     • Olimpiada Informatyczna Juniorów


     • Uprzejmie informujemy, że Uczeń Piotr Kowalik
      został zakwalifikowany do zawodów II stopnia ogólnopolskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów organizowanej przez Fundację Rozwoju Informatyki na zlecenie MEN (obecnie MEiN).

      Jest wielkim sukcesem znalezienie się w gronie 280 uczniów szkół podstawowych w Polsce najlepszych w obszarze algorytmiki i programowania, co uświadczy o bardzo dużej wiedzy i umiejętnościach, znacznie wykraczających poza podstawę programową z informatyki oraz wysokiej kulturze matematycznej. Uczestnictwo w kolejnym etapie Olimpiady będzie okazją do dalszych sukcesów.
       

      Przewodniczący Komitetu Głównego
      Olimpiady Informatycznej Juniorów
      prof. dr hab. Maciej M. Sysło

       

    • Flaga Niemiec
     • Finalistka konkursu przedmiotowego


     • Z radością informujemy, że Hania, uczennica z klasy 8B, została finalistką konkursu przedmiotowego z języka niemieckiego.
      Konkurs organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

      Serdecznie gratulujemy!

       

    • Napis - szkoła
     • Wybór szkoły jest oczywisty.


     • Luty i marzec to czas drzwi otwartych, promocji placówek i poważnych decyzji o wyborze szkoły dla dziecka. 

      Którą szkołę podstawową wybrać?  

      Chórzyści chóru szkolnego MAŁY WIWAT w składzie: Wiktoria, Martyna, Kazik, Oliwia, Ola, Marcelina, Wiktoria, Hania, Szymon, Dominika, Zuzia, Filip, Ania i Hania odpowiadają na to pytanie:

      "Więc gdy szukasz dobrej szkoły, to odpowiedź już znasz,
      to Żoliborz zielony no i szkoła 9 2".
       

       

      Oryginał piosenki
      Wykonawcy: Basia Wierzbicka & Kamil Sucharski
      Tekst, muzyka: Radosław Bajsarowicz

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
    222771688
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych