• AKTUALNOŚCI

        • Egzamin na kartę rowerową
          • Egzamin na kartę rowerową


          • 17 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 5 przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

            Karta wymagana jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia i z założenia gwarantuje podstawową znajomość przepisów ruchu, niezbędną do bezpiecznego poruszania się po drogach. Warto wiedzieć, że jej brak może skutkować poważnymi kłopotami prawnymi.


            Warto wiedzieć:

            - Karta rowerowa wymaga jest od osób niepełnoletnich pomiędzy 10 a 18 rokiem życia korzystających z rowerów, hulajnóg elektrycznych i tzw. urządzeń transportu osobistego (UTO) – czyli innych pojazdów napędzanych silnikiem elektrycznym przeznaczonych do poruszania się jednej osoby na stojąco (deskorolki i longboardy elektryczne, segwaye, monocykle itp.).

            - Karta rowerowa wymaga jest na drogach publicznych – co oznacza, że również na chodniku, który jest częścią drogi publicznej.

            - Co ważne, wbrew powszechnym przekonaniom, nie ma przepisu, który zwalniałby z obowiązku posiadania karty osobę niepełnoletnią, podróżującą w towarzystwie dorosłego opiekuna.

            - W razie dowolnej kolizji drogowej, niezależnie kto był sprawcą, karta zostanie przez policję sprawdzona na pewno. Wtedy należy się liczyć np. z problemami z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela, a w skrajnym przypadku sprawą w sądzie rodzinnym w związku z dopuszczeniem dziecka do prowadzenia pojazdu bez uprawnień.
             

            FOTORELACJA
             

        • Spotkanie autorskie z p. Jarosławem Wróblewskim
          • Spotkanie autorskie z p. Jarosławem Wróblewskim


          • W środę, 24 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00 odbędzie się w naszej szkole (w dużej sali gimnastycznej) spotkanie autorskie z Panem Jarosławem Wróblewskim.

             

            Spotkanie odbędzie się ze specjalnym udziałem Marka Ostrowskiego, którego wujkiem był Witold Pilecki.

            Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek w cenie 40 zł i 50 zł.
             

            Jarosław Wróblewski urodził się w 1971 roku w Warszawie. To absolwent Wydziału Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od czasów studiów interesował się wydarzeniami politycznymi, a także życiem społecznym. W młodości działacz Ruchu Młodzieży Niezależnej i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

            Twórczość literacka Jarosława Wróblewskiego to przede wszystkim pozycje beletrystyczne, traktujące o wybitnych postaciach w tym żołnierzach, którzy zasłynęli w trakcie II wojny światowej. W dorobku Wróblewskiego znaleźć można takie pozycje, jak „Rotmistrz. Ilustrowana biografia Witolda Pileckiego”, „Gryf. Pałacyk, Michla, Żytnia Wola” czy „Zośkowiec”.

            Jarosław Wróblewski został wyróżniony przez Wydawnictwo Fronda. To laureat nagrody literackiej miasta stołecznego Warszawy za wkład twórczy w przedstawienie sylwetek żołnierzy biorących udział w II wojnie światowej, a także członków oddziału, prześladowanych po zakończeniu okupacji na terytorium III RP. Dokonania literackie Wróblewskiego spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony krytyków, a także znawców historii, specjalizujących się w wydarzeniach z okresu 1935-1945 i losów Polski powojennej, w tym także Żołnierzy Wyklętych.

             

            Rotmistrz. Ilustrowana biografia Witolda Pileckiego

            Postać Witolda Pileckiego jest fascynująca i barwna. To waleczny kawalerzysta, kochający mąż i ojciec, pracowity ziemianin budujący lokalną społeczność, urodzony konspirator i ochotnik do KL Auschwitz, który niejednokrotnie ocierał się o śmierć, aby wykonać powierzoną mu misję.

            Niniejsza książka ukazuje nie tylko jego niezwykłe życie, ale również losy jego przodków. Dzięki niej wchodzimy w klimat dawnych lat, w świat, który ocalał w rodzinnych wspomnieniach, fotografiach, dokumentach, obrazach czy listach.

             

            źródło: https://www.znak.com.pl/autor/Jaroslaw-Wroblewski

            https://bonito.pl/produkt/rotmistrz-ilustrowana-biografia-witolda-pileckiego?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwoPOwBhAeEiwAJuXRhzKCnLRNflnro2mQe_quBOgyVmxeU7RySHhA4MPnfl2mB5fVWDba3hoCrbIQAvD_BwE
             

        • dr Agnieszka Jastrzębska
          • dr Agnieszka Jastrzębska


          • Szanowni Państwo,

            z wielką radością zawiadamiamy, że 9 kwietnia 2024 roku o godz. 17.00 w gmachu Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego  odbyła się publiczna obrona rozprawy doktorskiej naszej Koleżanki -  nauczycielki języka polskiego jako obcego - mgr  Agnieszki Jastrzębskiej.

            Tytuł dysertacji: Efektywność polisensorycznych gier i zabaw dydaktycznych w procesie nauczania języka polskiego jako obcego osób we wczesnej fazie dorosłości.

            Rada Dyscypliny nadała mgr Agnieszce Jastrzębskiej tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo.

            Gratulujemy dr Agnieszce Jastrzębskiej sukcesu i jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałą Koleżankę w naszym gronie!

            Społeczność SP92

             

        • Życzenia wielkanocne
          • Życzenia wielkanocne


          • "Tak jak w Wielkanoc odradza się życie, tak niech odradzają się Wasze nadzieje i wiara w człowieka".

            Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z najbliższymi i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań. 

             

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie 
             

        • Laureatka Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS
          • Laureatka Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS


          • Z radością informujemy, że Anna Podolich, uczennica klasy 5a, uzyskała tytuł laureata w V Międzyszkolnym Konkursie Językowym Poezji i Teatru WERS.

            Ania zajęła I miejsce w kategorii: poezja w języku ukraińskim - klasy 4-6.

            Konkurs został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz wydawnictwa EGIS/Express Publishing.

            Konkurs znajduje się w przygotowanym przez Kuratorium Oświaty wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych punktowanych do liceum.

            Serdecznie gratulujemy!
             

        • Laureat Konkursu InstaLogik
          • Laureat Konkursu InstaLogik


          • Miło mi poinformować, że Tadeusz Antoszewski, uczeń klasy 5b, osiągnął wielki sukces. Uzyskał tytuł Laureata i zajął II miejsce na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas piątych w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2023/2024.

            Gratulujemy!
             

        • LIVING WAX MUSEUM
          • LIVING WAX MUSEUM


          • 22 marca 2024 r. uczniowie klasy 4a w ramach projektu z języka angielskiego przebrali się za wybrane przez siebie postacie, przygotowali plakaty z informacjami w języku angielskimi oraz opowiedzieli o swojej postaci uczniom z innych klas, którzy z podziwem i zaciekawieniem oglądali prace i zaangażowanie włożone w przygotowanie wystawy.
             

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
      • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
      • Sekretariat 222 771 688
        Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
        Intendent żywienia 222 771 685
        Pielęgniarka 222 771 691
        Pedagog 222 771 683
        Psycholog 222 771 684
      • ul. Przasnyska 18a
        01 - 756 Warszawa
        Poland
      • PDuchalski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych