• Europa. Nasza historia.

• Naszą historię piszą i prezentują między innymi uczniowie naszej szkoły. Piotr Molenda i Maciej Karpiński w listopadzie byli uczestnikami przykładowej lekcji historii w oparciu o podręcznik do wspólnej historii Europy.

Zamieszczamy krótki film promocyjny podsumowujący ubiegłoroczne spotkanie w Krzyżowej.

• Taneczny sukces

• Z radością informujemy, że Maja Bartkiewicz kl. 8b i Janek Szewczyk kl. 7c zajęli finałowe 5 miejsce w ST na turnieju DSE Children Grand Prix w Austrii!

To pierwszy turniej w nowej kategorii Junior II.

Gratulujemy!

• Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

• 23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

Emocje pełnią bardzo ważną rolę w naszym codziennym życiu. To właśnie one kształtują nasze reakcje, pozwalają zrozumieć otaczający świat.

Jedną z nich, która towarzyszy nam w codziennym życiu jest smutek. Choć jest on naszą naturalną reakcją na stratę, istnieją pewne objawy, które mogą wskazywać, że dzieje się z nami coś znacznie poważniejszego. Jakie to sygnały? Zapraszam do zapoznania się z naszą grafiką.

PAMIĘTAJ: Jeśli podejrzewasz u siebie lub Twojego bliskiego depresję, jeśli sądzisz, że dzieje się z Tobą coś poważniejszego niż sezonowe obniżenie nastroju, stres czy przemęczenie – nie wahaj się i skontaktuj się ze specjalistą.

• Dzień otwarty

• Drodzy Rodzice i nasi przyszli Uczniowie.

Bardzo cieszymy się z Waszej dzisiejszej obecności.

Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i choć trochę poznaliście naszą szkołę.

Do zobaczenia we wrześniu!

• IV Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich

• Na zaproszenie Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich 14.02.2024 r. przedstawiciele samorządu uczniowskiego wzięli udział w wydarzeniu "Szkolna WYprawa".  4. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich.

Tematem debaty było prawo do czystego, zdrowego środowiska naturalnego.

Po debatach z ekspertami, odbyły się warsztaty, podczas których młodzi ludzie wspólnie wypracowali propozycje, jak szkoły mogą wspierać ich aktywności na rzecz ochrony środowiska.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Rady m.st. Warszawy oraz specjaliści z organizacji pozarządowych działających na rzecz ochrony klimatu.

• Festiwal sportowy dla Przedszkolaków

• 12 i 13 lutego 2024 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Sportowy Przedszkolaków. Gościliśmy dzieci z Żoliborskich placówek nr 87, 96, 130, 131, 197, 288, 361, 433 oraz zerówkowiczów naszej szkoły.  Razem ponad 240 dzieci.

Zabawa była wyśmienita, dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w zabawach, które odbywały się pod czujnym okiem naszych szkolnych wolontariuszy.

Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom, nauczycielom, wolontariuszom oraz naszemu Gepardowi za super zabawę.

• Bal karnawałowy

• 7 lutego 2024 roku, w naszej szkole, w pięknie udekorowanej specjalnie na tę okazję sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z Oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-III.

Od samego rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, długo by wymieniać wszystkie... a i rozpoznać dzieci nie było łatwo!

Prowadzący animatorzy zachęcali do tańca, jak również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wszyscy świetnie się bawili. Zostały również wykonane pamiątkowe zdjęcia. Dzień dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców i wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie tego szczególnego dnia!

• Klub Pożeraczy Książek

• Serdecznie gratulujemy Laureatom konkursu „Klub Pożeraczy Książek”.

Konkurs, jest częścią Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”.
            Bardzo cieszymy się z dużego zaangażowania uczniów w akcję.

Nasi laureaci:
            Hanna Michalska kl. 8a

• Poznajemy Patronów naszych Szkół

• 🌐 Integracja Szkół Podstawowych 🌐

W ramach programu "Poznajemy Patronów naszych Szkół", gościła u nas Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 38 im. Ireny Sendlerowej.  🎉

Uczniowie klasy 6a  przygotowali agendę spotkania, zajęcia integracyjne, grę terenową, prezentację i quiz o Janie Brzechwie🌟

• Koduj z Gigantami

• Szanowni Rodzice,

Ruszyły zapisy do akcji Koduj z Gigantami największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce. Wraz z naszymi patronami honorowymi serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do udziału w akcji.

Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 4 do 26 lutego 2023 roku.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie się zarejestruje na stronie:

www.kodujzgigantami.pl