WITAMY NA STRONIE SAMORZĄDU SKŁAD SAMORZĄDU REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY SAMORZĄDU KONKURS "WZOROWA KLASA" Archiwum

Samorząd szkolny

WITAMY NA STRONIE SAMORZĄDU

SZKOLNY SEJMIK SAMORZĄDOWY

2 lutego członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „92 uśmiechy” brali udział w sejmiku samorządowym. Jednym z celów tego spotkania było podsumowanie wyników pracy z zeszłego semestru, którego dokonały przewodniczące, a drugim wspólne zastanowienie się nad wydarzeniami, które mogłyby być zrealizowane w obecnym semestrze. Uczniowie podzieleni na kilkuosobowe grupy wspólnie dyskutowali nad swoimi pomysłami, proponując ciekawe rozwiązania na drugie półrocze  – między innymi byłyby to comiesięczne przedstawianie wybranego kraju czy międzynarodowy dzień drzemki.

Gościliśmy również panią dyrektor Magdalenę Rupniewską, która podziękowała wszystkim za owocną pracę.

Około godziny 13.00 po słodkim poczęstunku wszyscy się pożegnaliśmy. Każdy z nas był zadowolony z wykonanej pracy i kreatywnych pomysłów.

Tegoroczna edycja akcji Szlachetna Paczka już wystartowała! W tym roku, tak jak w ubiegłym, podejmujemy wyzwanie całą szkołą. Niesiemy pomoc 3-osobowej rodzinie z okolic Łomianek.

Historia rodziny w dużym skrócie:

Pani Małgosia jest matką dwójki maluchów: 4-letniej Lenki oraz 3-letniego Krzysia. Po urodzeniu drugiego dziecka, będąc na III roku, zrezygnowała ze studiów. Rodzina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej (w wyniku działalności byłego pracodawcy ojciec dzieci znalazł się
w zakładzie karnym). Mieszka u przyjaciół w domu, korzystając z ich uprzejmości. Od GOPS otrzymuje niewielkie, kilkusetzłotowe wsparcie. Pani Małgosia uwielbia pracę z dziećmi. Chciałaby przede wszystkim dokończyć studia i uważa, że obecnie - kiedy dzieci zostały przyjęte do przedszkola - będzie w stanie to zrealizować. Pozwoli jej to na usamodzielnienie się i ułatwi podjęcie wymarzonej pracy. Tymczasem stara się o znalezienie jakiegokolwiek zajęcia (ukończyła kursy pracownika biurowego wraz z obsługą komputera). 4-letnia Lenka to dziewczynka o wyjątkowych zdolnościach plastycznych. 3-letni Krzyś również przejawia zdolności artystyczne, uwielbia tworzyć budowle z klocków i grać z siostrą w gry planszowe.

Najważniejszymi potrzebami rodziny są:

1. łóżeczko piętrowe (na chwilę obecną dzieci śpią razem)

2. żywność, w tym produkty dla dzieci

3. środki czystości

Oprócz tego potrzebne są: art. papiernicze i plastyczne, malowanki, książeczki dla dzieci, gry i zabawy edukacyjne. Specjalnymi upominkami, o które prosi rodzina są sztaluga, farbki i pędzle dla Lenki, zestaw do budowy konstrukcji/klocki dla Krzysia.

Prosimy o wsparcie finansowe lub zakup żywności czy środków czystości lub innych rzeczy z wymienionych wyżej potrzeb. Rzeczy powinny być nowe lub prawie nowe, w dobrym stanie. Pieniądze będą zbierane przez Samorząd Szkolny.

Z ubiegłorocznej zbiórki została nam kwota 675,17 pln, z którą zaczynamy start w tegorocznej edycji.

Mamy 2 tygodnie na zebranie funduszy, zakup wymienionych rzeczy i wspólne pakowanie podarunków przez nasze dzieci. Przekazanie paczek do magazynu odbędzie 9-10 grudnia br.

Dzięki naszej wspólnej Mądrej Pomocy rodzina, która każdego dnia walczy o lepsze jutro, otrzyma nadzieję i inspirację do samodzielnego poradzenia sobie w życiu, co jest szczególnie ważne w przypadku pani Małgosi.

Przygotowana przez nas wspólnie paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To znak, że potrzebujący są dla kogoś ważni i że jest ktoś, kto w nich uwierzył po to, aby oni potrafili uwierzyć w siebie.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ SZKOLE

25 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu „92 uśmiechy” oraz Samorząd Uczniowski zorganizowali zbiórkę maskotek dla chorych dzieci.

Akcja zakończyła się dużym sukcesem!

Zebrane pluszaki trafią do pacjentów oddziałów onkologicznych -  podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Mamy nadzieję, że dzięki niej na dziecięcych buziach zagości uśmiech.

Szkolne Koło Wolontariatu

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

11 października 2017r. odbyły się w naszej szkole wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała dwa tygodnie. Kandydaci przedstawili swoje pomysły na działanie w Radzie Samorządu Uczniowskiego, a pozostali uczniowie zapoznali się z procedurami głosowania. W dniu wyborów każdy uczeń oddał na karcie do głosowania swoje głosy i wrzucił je do urny wyborczej. Emocji było sporo, zarówno podczas głosowania jak i ogłaszania wyników.

Wybory są ważną lekcją wychowania obywatelskiego, do której uczniowie podchodzą bardzo  poważnie.  Uczą się samodzielnie podejmować decyzję, analizować postawy i działania kandydatów, wybierać swoich przedstawicieli, ale też rozliczać ich ze złożonych obietnic…

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Anna Ciećwierz