• 2017/2018

        • DZIEŃ KIBICA W KLASACH 0 - III

        •  

          We wtorek 19 czerwca – przed meczem Reprezentacji Polski z Senegalem w naszej szkole odbył się Dzień Kibica. Wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, jak ważny jest to mecz dla naszej drużyny. Uczniowie łącznie z kadrą pedagogiczną, uczcili ten dzień ubiorem w barwach narodowych. Szaliki, koszulki, czapki, kapelusze, tuby, piłki, peruki to elementy wspólnej zabawy. Więcej

          https://www.youtube.com/watch?v=_RbhJANxvOg

           

        • Zielone szkoły w klasach IV – VII

        •  

          W pierwszym tygodniu czerwca uczniowie klas IV – VII wyjechali na zielone szkoły. O tym gdzie byli i co widzieli dowiesz się tutaj.

        • Z bogami za pan brat

        •  

          W kwietniu podsumowano kolejną edycję Szkolnego Konkursu Mitologicznego  Z bogami za pan brat.  Jak zawsze w zmaganiach uczestniczyli piątoklasiści. Czytaj więcej

        • Rok Zbigniewa Herberta w naszej szkole

        • Edukacja Globalna

        •  

           8 marca uczniowie z klasy 1a i 3f wzięli udział w warsztatach pt.,,Czerwona Wyspa Madagaskar". Podczas zajęć dzieci min. poznały metody wykonywania zabaw z materiałów wtórnych.

                                                                                                        Izabela Zdunek

        • VI AKADEMIA NAUKOWA PANA KLEKSA

        • 6 marca 2018 r. w SP 92 odbyła się kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Nauki- VI Akademia Naukowa Pana Kleksa. Tematem przewodnim był mózg, oraz jego tajemnice. Czytaj

          FOTORELACJA

        • Spotkanie autorskie

        • 22 lutego uczniowie klas 3c oraz 3g spotkali się z panią Agnieszką Pietrzykowską – znaną i cenioną pisarką, malarką, ilustratorką. Spotkanie było bardzo udane, pełne fascynujących i zabawnych opowieści.  Artystka przedstawiła dzieciom swoje najnowsze dzieło – kreatywny przewodnik po Żoliborzu.  Jest to pierwszy adresowany do najmłodszych czytelników przewodnik po naszej dzielnicy. Zawiera wiele zabawnych grafik, szarad oraz ciekawostek. Autorka opisuje w nim trzy trasy spacerowe: „Poznajemy Żoliborz”, „Architektura Modernizmu” oraz „Ptaki i Zwierzęta”. Pani Agnieszka zdradziła też tajniki procesu tworzenia książki – od pomysłu po druk. Opowiedziała, jak powstają ilustracje i co inspiruje ją do twórczej pracy. Na naszych uczniów czekała też miła niespodzianka – na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali gratisowe egzemplarze przewodnika wraz z autografem pisarki.

        • Niedzielny poranek filozoficzny

        •  

          Relacja z udziału młodych myślicieli ze Szkoły Podstawowej nr 92 w „Poranku filozoficznym dla dzieci” w kinie „Muranów” tutaj

           

        • WALENTYNKI

        • Walentynkowy nastrój panujący w Dniu Świętego Walentego udzielił się również uczniom naszej szkoły. Aby podkreślić świąteczny nastrój, wielu z nich tego dnia włożyło czerwone stroje. W salach pojawiły się czerwone serduszka, działała walentynkowa poczta.

           

          WIĘCEJ

        • Mikołajkowa Integracja Świąteczna

        • Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt, uczestnicząc 13 grudnia 2017r. w kiermaszu realizowanym w ramach projektu Mikołajkowej Integracji Świątecznej – MIŚ.

          Były przepiękne ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, mikołaje, choinki, witraże i łańcuchy. Na stoiskach znalazły się także pachnące, pięknie ozdobione pierniki. Kiermasz połączony był z warsztatami oraz kolędowym koncertem szkolnego chóru. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała kawiarenka, w której można było zjeść świąteczne przysmaki i napić się imbirowej herbaty.

          Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości naszej szkoły. Zebrane pieniądze Rada Rodziców przeznaczy na zakup pomocy dydaktycznych dla klas 0-III.

          Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie naszego Kiermaszu gorąco dziękujemy.

          Hanna Bogusz

          Izabela Buch-Blaszyńska

        • FESTIWAL ZDROWIA

        • Zdrowie chętniej widzi, gdy ciało tańczy, niż pisze”

           

          W dniu 08.12.2017 r. mieliśmy okazję po raz kolejny świętować dzień „dużej dawki humoru, zdrowia, zabawy i ruchu”.

          Festiwal zdrowia jest formą realizacji programu prozdrowotnego: „Skok po zdrowie”.  Tegoroczne hasło brzmiało: ”Recepta na zdrowie”.

        • TANIEC Z MIKOŁAJEM

        • 6 grudnia 2017r. nauczyciele Małego Samorządu zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnej zabawy. Wyposażeni w czapki świętego Mikołaja, uśmiech oraz wesołą muzykę tanecznym krokiem celebrowaliśmy ten szczególny dzień w roku. Uczniowie z radością tańczyli i wygłupiali się w towarzystwie Mikołaja, dopowiadając jakie prezenty powinny znaleźć się pod choinką.

        • PALMIRY

        • „ŁATWO JEST MÓWIĆ O POLSCE, TRUDNIEJ DLA NIEJ PRACOWAĆ, JESZCZE TRUDNIEJ UMIERAĆ, A NAJTRUDNIEJ CIERPIEĆ”

          – ten skłaniający do zadumy napis wita wchodzących na cmentarz.

                    Siedemdziesiąt osiem lat temu w 1939 roku, pięć kilometrów od wsi Palmiry rozpoczęły się pierwsze egzekucje polskiej ludności cywilnej, głównie z Warszawy. Na palmirskiej polanie śmierci odbyło się 21 egzekucji, w których zginęło ponad 1700 osób. Rozstrzeliwani byli tu głównie więźniowie warszawskiego Pawiaka.

          Nad cmentarzem górują trzy krzyże o zmienionych proporcjach. - Ich dłuższe ramiona symbolizują rozłożone ręce rozstrzeliwanego człowieka.

          Na cmentarzu spoczywają między innymi:

          Maciej Rataj- marszałek przedwojennego sejmu,

          Stefan Kopeć – profesor Uniwersytetu Warszawskiego,

          Tomasz Stankiewicz – olimpijczyk,

          Witold Hulewicz – literat, pracownik Polskiego Radia,

          przedwojenny olimpijczyk – Janusz Kusociński.  oraz najbardziej znany

          Każdego roku uczniowie klas piątych i szóstych odwiedzają Palmiry – miejsce pamięci narodowej. 17 listopada 2017 roku na wojennym cmentarzu odbyła się uroczystość upamiętniająca pomordowanych w czasie II wojny światowej. Uczniowie naszej szkoły złożyli wiązankę na grobie Macieja Rataja, uczniowie klasy VIc oraz chórzyści oddali hołd pomordowanym, prezentując program artystyczny wzbogacony pieśniami patriotycznymi. Po zapaleniu zniczy wszyscy udali się do pobliskiego muzeum, aby w ciszy i skupieniu zobaczyć pamiątki po pomordowanych. Duże wrażenie na uczniach zrobił film przedstawiający ludzi idących na rozstrzelanie.

          Podczas drogi powrotnej uczniowie rozmawiali o przeżyciach, wymieniali się spostrzeżeniami. Wielu z nich wracało z postanowieniem, że odwiedzą to miejsce z rodzinami.

        • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

        • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole to bardzo ważny punkt programu wychowawczego. Dyrekcja i nauczyciele wkładają bardzo dużo wysiłku, aby wychowywać kolejne pokolenia w duchu patriotyzmu.

           

          10 listopada 2017 roku uczniowie klas 3B i 3G przenieśli swoich młodszych kolegów i koleżanki do czasów, kiedy Polska zniknęła z mapy świata. Pod czujnym okiem swoich Pań, trzecioklasiści przygotowali przepiękny apel upamiętniający kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie przenieśli zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju. Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały widowni momenty trudne i tragiczne, ale pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę.

          Apel uświetniła swoim występem grupa przedszkolaków z oddziału OB. To była bardzo piękna lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

           

          13 listopada 2017 r. społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klas V c, VII a oraz chór szkolny zaprezentowali program artystyczny, który z przejęciem obejrzeli uczniowie klas IV-VII.

          Podczas uroczystości rozbrzmiewały pieśni żołnierskie oraz poezja patriotyczna.

          Uroczystość była momentem, kiedy poczuliśmy dumę z tego, że jesteśmy Polakami. Mieliśmy okazję do refleksji nad bolesną historią Polski.

           

          FOTORELACJA

           

           

        • ŚLUBOWANIE

        •  

          17 października w naszej Szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” uczniów klas pierwszych. Tego dnia wszystkie pierwszaczki po długich przygotowaniach, w strojach galowych, wraz ze swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi przybyli do szkoły. 

          Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku szkolnego. Panie wychowawczynie klas pierwszych zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcia nauki w szkole. Klasy pierwsze wraz z kolegami i koleżankami z klas IV przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Występ nagrodzony został gromkimi brawami.

          Po krótkim przemówieniu Pani Wicedyrektor, Reginy Zboromirskiej, nastąpiła część oficjalna, podczas której pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę uczniowską. Kolejnym, bardzo oczekiwanym przez dzieci punktem programu, było pasowanie na ucznia. Pani Wicedyrektor pasowała każdego ucznia w ramię „ zaczarowanym piórem” i wypowiadała słowa: "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły". Wszystkie dzieci były bardzo szczęśliwe, że zostały włączone do społeczności szkolnej, a wychowawczynie pękały z dumy. Uroczystości towarzyszył pięknie śpiewający, szkolny chór pod przewodnictwem Pani Joanny Kukli.

          Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasach, gdzie pierwszaczki otrzymały  pamiątki zakupione przez Radę Rodziców oraz pierwszy własny dokument - legitymację szkolną . Był to niezwykły moment. Uczniowie byli tym faktem bardzo przejęci. 

          Po zakończeniu uroczystości dzieci z wychowawcami klas oraz rodzice i wszyscy zaproszeni goście udali się na pyszny poczęstunek. Szczególne podziękowania należy złożyć w tym miejscu rodzicom, którzy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie poczęstunku. 

           

               

        • Święto Komisji Edukacji Narodowej

        • 13 października uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie uroczyście obchodzili Święto Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia postanowili uhonorować swoich nauczycieli, a także wszystkich pracowników szkoły, przygotowując występ artystyczny inspirowany malarstwem i muzyką.

                      W wierszowanej formie podziękowali swoim opiekunom za dar nauki, serce i trud. Dekorację stanowiły portrety wszystkich nauczycieli, przygotowane przez uczniów poszczególnych klas! Uroczystość uświetnił występ chóru, który jedna z uczestniczek zapowiedziała następującymi słowami:

          „Życzenia oraz relaks dźwiękowy,
          To nasz zestaw upominkowy,
          Którym wyrazić chcemy wiele
          Wdzięczności dla Was – NAUCZYCIELE!
          Niech Was harmonia dźwięków przenika
          W odświętny ranek października!!!”

          Katarzyna Bandulet

             

           

        • Spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

        •  

          26 września uczniów naszej szkoły odwiedził pan Marcin Kozioł – autor książek dla dzieci, podróżnik, ekspert mediów elektronicznych i marketingu. Spotkanie było pełne humoru i ciekawych opowieści. Autor opowiadał  o różnych zwierzętach, najwięcej o wombatach, bo główny bohater książki jest przedstawicielem tego mało znanego gatunku. Dowiedzieliśmy się o miejscach, podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa w Himalajach, jakim jest Bhutan - tam rozgrywa się akcja pierwszej książki: „Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka”, a także sąsiedniego Nepalu, gdzie Wombat zawędrował w drugiej części książki pt. „Wombat Maksymilian i misja na dachu świata”. Na koniec ustawiła się długa kolejka czytelników po zakup najnowszej książki wraz z autografem autora.

           

               

           

        • Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy czci pamięć Jędrusia Szwajkerta

        • II Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny rozpoczął się w piątkowe przedpołudnie 22 września 2017 r. od mszy świętej w kościele pw.  Jana Kantego. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 92 pani Magdalena Rupniewska oraz zaproszeni goście: zastępca burmistrza Żoliborza pan Grzegorz Hlebowicz, burmistrz Bemowa pan Michał Grodzki oraz dyrektorzy żoliborskich szkół. Obecne były poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej nr 65, Szkoły Podstawowej nr 68, Szkoły Podstawowej nr 267 oraz Szkoły Podstawowej nr 92.

            

             

          Po nabożeństwie reprezentacje żoliborskich szkół udały się na Powązki Wojskowe, aby złożyć kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta.

          W sobotę 23 września 2017 r. na boisku OSiR przy ul. Potockiej 1 w ramach II Turnieju Piłkarskiego im. Jędrusia Szwajkerta odbyły się mecze piłkarskie, w których brały udział drużyny szkół podstawowych z Żoliborza, Bemowa oraz Czech i Węgier.

          Sportowe zmagania dostarczyły kibicom wielu emocji. Dwanaście drużyn zaciekle walczyło o palmę pierwszeństwa, a zawodnikom kibicowali również członkowie rodziny patrona Turnieju.

          Pierwsze miejsce - już drugi raz z rzędu - zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 92, drugie zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 321 z Bemowa, trzecie zaś wywalczyli uczniowie z SK Motorlet Praga z Czech. Zdobywcami czwartego miejsca zostali piłkarze z Węgier, którzy wręczyli zwycięskiej drużynie nagrodę niespodziankę - piłkę i but piłkarski wykonane z czekolady. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale.

            

            

          Turniejowi towarzyszył Piknik Historyczny. Podczas imprezy wspaniale zaprezentował się chór szkolny i towarzyszący mu artyści. Ze sceny rozbrzmiewały piosenki powstańcze, wiersze poetów - uczestników Powstania Warszawskiego czytały uczennice klasy VII d, wspomnienia z czasów powstania przedstawiały uczennice klasy VII a oraz rodzice i nauczyciele.

          Nauczyciele przygotowali także mnóstwo innych atrakcji: budowanie muru pamięci, szycie zośki, wykonywanie opasek powstańczych, zakładek do książek. Najmłodsi mogli poćwiczyć malowanie znaku Polski Walczącej i kolorowali ilustracje związane z tematyką powstańczą. Na spragnionych wysiłku umysłowego czekały szachy, zaszyfrowane wiadomości oraz łamigłówki historyczne i matematyczne.

          Przez cały czas trwania pikniku powstawał mural upamiętniający Powstanie Warszawskie. Tworzyli go wszyscy uczestnicy wydarzenia. Kolportowano też specjalne wydanie gazetki szkolnej Kleksy 92. Numer w całości poświęcony był tematyce powstańczej.

          Goście mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Bardzo sprawnie działała poczta polowa. Napisano mnóstwo kartek do żyjących Powstańców. Dzięki uprzejmości pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego można było zobaczyć oryginalne stemple używane podczas Powstania oraz listy pisane przez jego uczestników.

          Prawdziwą atrakcją była wystawa konkursowych prac plastycznych oraz występy laureatów konkursu wokalnego. Uczestnicy konkursu historycznego, wokalnego i plastycznego odebrali nagrody z rąk zastępcy burmistrza Żoliborza pana Grzegorza Hlebowicza.

          Po uczcie duchowej przyszedł czas na posiłek. Uczniowie i nauczyciele pod kierunkiem pana Ricardo Moliny Lorenzo przygotowali wspaniałe przekąski. Cieszyły się one wielkim powodzeniem.

          II Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny to wspaniałe projekty. Promują one Szkołę Podstawową nr 92, integrują środowisko, dostarczają wielu emocji oraz są cenną lekcją historii.

          FOTORELACJA

        • WITAJ, SZKOŁO!

        •  

          4 września uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

          Pani Dyrektor Magdalena Rupniewska przywitała zgromadzone dzieci i młodzież wraz z towarzyszącymi im rodzinami. Szczególnie ciepło przyjęci zostali najmłodsi – uczniowie klas pierwszych i „zerówki”. Ich starsi koledzy przygotowali występ poetycko-muzyczny. Uroczystość uświetniła obecność Pań: Joanny Fabisiak – posłanki na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej i Sławomiry Pieńkowskiej – radnej Dzielnicy Żoliborz.

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
      • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
      • Sekretariat 222 771 688
        Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
        Intendent żywienia 222 771 685
        Pielęgniarka 222 771 691
        Pedagog 222 771 683
        Psycholog 222 771 684
      • ul. Przasnyska 18a
        01 - 756 Warszawa
        Poland
      • PDuchalski@eduwarszawa.pl
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych