• 2013/2014

    • DZIEŃ PATRONA

    • BEZPIECZNE WAKACJE

    • W związku ze zbliżającymi się wakacjami do szkoły zostali zaproszeni ratownicy WOPR, którzy poprowadzili zajęcia prewencyjno - szkoleniowe dla wszystkich dzieci. Ratownicy przedstawili  prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa podczas zabaw w wodzie.  Pokazali również jak należy  wykonywać proste czynności udzielania pierwszej pomocy i  zachowywać się w czasie wypadku oraz sytuacjach zagrożenia życia.  Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Pod okiem instruktorów  ćwiczyły na fantomach uciski ratownicze. Ćwiczyły też rzuty sprzętem ratującym tonących. Zajęcia z ratownikami WOPR-u są  ważną częścią pracy szkoły związanej z realizacją programu edukacyjnego „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.

      

      

      

    • ENJOY YOUR ORIGIN!

    • W zeszłym tygodniu (9-12.06) nasza szkoła gościła niezwykłych młodych ludzi z dalekich krajów. Przyjechali oni do nas z Filipin, Chin, Brazylii i Tajlandii, aby zaprezentować uczniom klas V i VI-tych swoje ojczyste kraje. W ciekawych prezentacjach przybliżyli nam ich kulturę, przyrodę, historię i zwyczaje kulinarne. Opalaliśmy się na  słonecznych brazylijskich i filipińskich plażach, spacerowaliśmy po Hongkongu, podziwialiśmy tajskie lotosy i marzyliśmy o podróżach do tych niezwykłych krajów.  Te spotkania były również szczególnymi, niezwykle cennymi lekcjami języka angielskiego. Sprawdziliśmy nasze umiejętności w praktyce! Nauczyliśmy się też podstawowych zwrotów w rodzimych językach naszych gości.

     Żegnaliśmy się z żalem, bogatsi o niezwykłe doświadczenia.

     więcej zdjęć

    • SZKOLNY OGRÓD BOTANICZNY

    • 24 maja teren naszej szkoły zamienił się w "Szkolny Ogród Botaniczny". Mimo żaru lejącego się z nieba kilkudziesięciu rodziców, uczniów i nauczycieli przystąpiło do pracy. Grządki odzyskały świeżość i nowy wizerunek. Nowe kwiaty, krzewy i drzewka ozdobiły wyjścia z klas na place zabaw. To dopiero początek naszego zadania. Wiele miejsc na naszym terenie wymaga pracy. Mamy nadzieję, że gdy rośliny przyjmą się i urosną będą stanowiły prawdziwą ozdobę szkoły. Naszym uczniom w pięknym otoczeniu, będzie miło płynął czas. Wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie dziękujemy.

     Małgorzata Witkowska

     więcej zdjęć

    • POŁOWINKI

    • W piątek 23.05.2014roku w naszej szkole odbyły się „Połowinki” dla klas trzecich - impreza integracyjna kończąca pierwszy etap edukacyjny. W pierwszej części uczniowie klas trzecich pod kierunkiem p. Tomasza Dorosza zaprezentowali Rodzicom i nauczycielom pokaz układów tanecznych. W drugiej części dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych na boisku szkolnym. Rodzice i nauczyciele dzielnie kibicowali. Na sam koniec na wszystkich czekała smaczna niespodzianka przygotowana przez Rodziców. Dzień był pełen wrażeń i emocji. Zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych trzecioklasistów.

      

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W IA

    • 11 lutego o godz. 15.00 w klasie Ia odbył się występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji naszą klasę odwiedzili bardzo mili goście: Babcie i Dziadkowie. Dzieci przed zgromadzoną publicznoscią zaprezentowały wiersze i piosenki. Zaśpiewały 100 lat. Wzruszeń nie było końca...Babcie i Dziadkowie otrzymały prezenty, które dzieci samodzielnie wykonały. Na koniec odbył się słodki poczęstunek.

     Wych. Ewelina Mazur-Downar

    • OGNISKO

    • Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to "Dzień Ogniskowicza". Uczciliśmy go pieczeniem kiełbasek przy ognisku, które rozpaliliśmy na polanie na Młocinach.

                                  Uczestnicy "Ogniska"
      
      
      

     Rodzicu przeczytaj. Może dotyczy to Twojego dziecka!

     http://www.platformarownychszans.pl/aniolyrozwoju.html

    • DZIEŃ SZCZYPIORKU I RZEŻUCHY

    • Za oknem szaro i deszczowo, a u nas w szkole.....zielono, wiosennie,kolorowo.

     Dziś tj. 19 marca odbyła się coroczna impreza "Dzień szczypiorku i rzeżuchy".

     Nasi Rodzice przygotowali pięknie udekorowany stół pełen smacznych kanapek, sałatek i zieleninki.

     My uczniowie klas 0-III degustowaliśmy te smakołyki. Była też okazja do wyrażenia swoich emocji poprzez rysowanie po.... ścianach :), ale oczywiście na powieszonych przez nasze panie nauczycielki papierowych kartkach.

     Jak zwykle było baaaardzo miło.

                                                                                 Uczniowie klasy 2b

      

      

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    • Kartka z pamiętnika klasy II c

     W poniedziałek 3 lutego 2014 roku o godz. 15-tej odbyła się w naszej klasie uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przybyli dziadkowie i niektórzy rodzice w zastępstwie :) Tuż po 15-tej rozpoczeliśmy występ artystyczny: śpiewaliśmy piosenki, recytowaliśmy wierszyki, a na zakończenie rapowaliśmy. Dziadkowie mogli podczas występu poczęstować się własnoręcznie zrobionymi przez nas kanapeczkami. Dziękujemy Naszym wspaniałym gościom za przybycie i jeszcze raz krzyczymy Wiwat Babunie!!! Wiwat Dziadkowie!!!

     Małgorzata Witkowska 
     i Katarzyna Osuch

    • DZIEŃ BABCI I DZIADKA W IIID

    • W piątek, 7 lutego 2014 roku o godzinie 17:30 w klasie III D miała miejsce ważna uroczystość, a mianowicie Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie wraz z panią Agnieszką przygotowali ukochanym babciom i dziadkom niespodziankę – przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Po 4 tygodniach prób, kompletowania strojów i tworzenia dekoracji, wreszcie mogli pochwalić się swymi umiejętnościami przed szerszą publicznością. Podczas spektaklu po sali niosły się salwy śmiechu, gdyż było to przedstawienie z dużą dozą humoru. Na koniec dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wraz z uśmiechniętymi dziadkami i babciami, rodzicami i wychowawczyniami, cała klasa udała się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

     Agnieszka Wrona

      

    • BAL KARNAWAŁOWY

    • KARTKA Z PAMIĘTNIKA IIC 

     W piątek 24 stycznia 2014 roku, w naszej szkole odbył sie bal karnawałowy.                   Bal prowadzony był przez wodzirejów -piratów, którzy zagrzewali nas do tańca, zabawy i konkursów. Dekoracja z piekła rodem, dodałwała gorącej atmosfery naszym wspólnym zabawom na parkiecie. Podczas balu uczestniczyliśmy w  sesji fotograficznej oraz w słodkim poczęstunku, który przygotowali nam rodzice. Zabawa była wyśmienita, a Pani Małgosia i Pani Kasia tańczyły i bawiły się razem z nami. Jest taki jeden dzień, w naszym szkolnym kalendarzu, kiedy nogi same rwą się do tańca.  W taki dzień, nie sposób pozostać w domu.  Dziękujemy wszystkim za zorganizowanie tego wyjątkowego balu.  Zapraszamy wszystkich w przyszłym roku!!!
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Katarzyna Osuch

    • KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO KLASY IIID

    • W piątek 24.01.2014 r. odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli m.in. uczniowie klasy IIID. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną. Uczniowie klasy IIID licznie przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Przy błysku oświetlenia i dźwiękach największych przebojów, wszyscy bawili się doskonale. W przerwie uczniowie udali się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

               Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok…

      Joanna Szydłowska

      

      

      

    • ROZTAŃCZONY ŻOLIBORZ

    • Chacha, jive, a może ognista rumba, taka właśnie muzyka rozbrzmiewała w sobotę 18 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 92 przy ulicy Przasnyskiej, gdzie odbywał się Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Żoliborz. Te gorące rytmy przyciągnęły wielu mieszkańców dzielnicy, miłośników tańca, a także innych dostojnych gości wśród których znaleźli się także radni dzielnicy Monika Kurowska, Roman Krakowski, pracownicy Urzędu Dzielnicy, zast

     ępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V mł. insp. Lech Bielak, przedstawiciele WSM Żoliborz IV oraz przedstawiciele Rad Rodziców.

     Ponad 110 par tanecznych w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w turnieju. Został on zorganizow

     any dzięki zaangażowaniu Klubu Tańca Towarzyskiego FEELING, Szkoły Podstawowej nr 92, Gimnazjum Nr 55 oraz Urzędu Dzielnicy Żoliborz miasta stołecznego Warszawy. Honorowy patronat imprezy objął Burmistrz Dzielnicy Pan Krzysztof Bugla.

     Turniej podzielony był na cztery kategorie wiekowe i klasy taneczne.

     Od godzin popołudniowych rywalizację na parkiecie rozpoczęły pary w wieku 10-11 lat, klasy „E”, „D” oraz w wieku 12-13 lat klasy „E”, „D”, „C” , natomiast wieczorne zmagania były zarezerwowane dla tancerzy starszych i bardziej zaawansowanych 14-15 lat klasy „E”, „D”, „C”, „B” oraz powyżej 15 lat klasy „E”, „D”, „C”, „B”, „A”.

     Zawodnicy zaprezentowali tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep i fokstrota oraz tańce latynoamerykańskie: paso doble, rumbę, sambę, a i cha-chę.

     Galę Finałową rozpoczął pokaz najmłodszych uczestników z żoliborskich przedszkoli nr 96 i 109 Ludeczkowo. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w trzech pokazowych tańcach, wywołując powszechny aplauz wśród publiczności. W ten wyjatkowy wieczór mieliśmy okazję podziwiać również Mistrzów Polski Północnej, parę taneczną klasy “S” Pawła Bartelika i Nikolinę Melin oraz Mateusza Brzozowskiego i Justynę Możdżonek v-ce mistrzów świata w kategorii junior 2, zwycięzców największego Turnieju Tańca na świecie German Open, wielokrotnych mistrzów Polski.

     Jak pokonywać swoje słabości, spełniać marzenia i błyszczeć w świetle jupiterów pokazała Nadina Kinczel i Paweł Karpiński Mistrzowie Europy par niepełnosprawnych. Po tym show nikt nie miał wątpliwości, że pasja, talent i determinacja, to droga do sukcesu.

     Tanecznym zmaganiom uczestników imprezy bacznie przyglądali się sędziowie w skaładzie: Paweł de Pourbax, Dagmara Korcz, Jerzy Oleszczyński, Maciej Felzanowski, Bartłomiej Szażanowicz, Włodzimierz Ciok, Tomasz Dorosz oraz Marcin Politowski, Ewa Gardiańczyk-Wojnowska, którzy następnie wyłonili zwycięskie pary.

     Puchary dla najlepszych zostały wręczone przez dyrektorów szkoł panią Magdalenę Rupniewską, Renatę Kozłowską oraz honorowego patrona Pana Burmistrza Krzysztofa Buglę.

     Muzyka łagodzi obyczaje, taniec zbliża ludzi, a tak wspaniała impreza i gorące rytmy spowodowały, że w centrum Żoliborza, w środku zimy zapanowała prawdziwa gorączka sobotniej nocy i klimat szampańskiej zabawy.

     Turniej dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu niezapomnianych wrażeń, stał się doskonałą okazją do promocji tańca, co przełożyło się na ilośc zgłoszonych par i duże zainteresowanie publiczności. Jesteśmy przekonani, że nie jest to ostatnia impreza taneczna tego typu, lecz początek przygody z tańcem, która na stałe wpisze się w kalendarz żoliborskich wydarzeń.

                                                                                                 Magdalena Rupniewska

      
    • JASEŁKA

    • Kartka z pamiętnika klasy II c

     W środę 18 grudnia 2013 roku o godz. 17.30 zaprosiliśmy do klasy wraz z panią Małgosią i panią Kasią gości - Naszych cudownych rodziców. Dla nich przygotowaliśmy program artystyczny zwany Jasełkami. Po występie wszyscy składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem. Później nadszedł czas na śpiewanie kolęd i rozdanie prezentów dla Nas, Nszych rodziców i Naszych pań. Klasa otrzymała w prezencie zegar ścienny, który będzie przypominał Nam o zbliżającej się przerwie zanim dzwonek zadzwoni :) Później przy suto zastawionym stole z wigilijnymi potrawami częstowaliśmy się i w miłej świątecznej atmosferze spędzaliśmy czas :) Dziękujemy wszystkim za przybycie i za wzorową frekfencję ;) DO SIEGO ROKU

     Małgorzata Witkowska i Katarzyna Osuch

    • "MIŚ"

    • "MIŚ" - KARTKA Z PAMIĘTNIKA IIC

     We wtorek 10 grudnia 2013 roku o godz. 17.00 odybył się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny poprzedzony pokazem Jasełek klasy IA, a na zakończenie wystąpił Chór "Wiwat" z pięknymi pastorałkami.

     Do kiermaszu przygotowywaliśmy nasze produkty świąteczne przez około miesiąc razem z Naszymi paniami. Każda klasa musiała wykonać cztery różnego rodzaju produkty. Nasza klasa zajęła się produkcją łańcuchów, bombek-żarówek w kształcie bałwanka i renifera na choinkę, kartek pocztowych z motywem świątecznym, bądź zimowym oraz ozdobą z sianka. W sprzedaży pomogli Nam rodzice. Przy każdym stanowisku czekały na dzieci warsztaty pracy, na których mogliśmy sami przygotować swój własny produkt świąteczny (z malutką pomocą kogoś dorosłego).wink Ten miesiąc był bardzo pracowity dla Nas ale i satysfakcjonujący. Nasze produkty rozeszły się jak świeże bułeczki. smiley Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę integracyją i zapraszamy w przyszłym roku!!!

     Katarzyna Osuch

      

    • INSCENIZACJA W WYKONANIU 5C

    • "Przygody Czerwonego Kapturka"  - historia o tym jak Kapturek i jej przyjaciele stali się fanami zdrowego stylu życia.

     Zapraszam do obejrzenia 

     Grażyna Ubysz

      

      

    • PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU 4C

    • 4 grudnia uczniowie klasy 4c zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie  przedstawiając bajkę pt.  

     " Król Ład X i zły czarodziej Chaos".  Zapraszam do obejrzenia nagrania.
      
     Grażyna Ubysz 
      
      
      
    • JASEŁKA

    • Dnia 10.12.2013r. w naszej szkole odbyła się Mikołajkowa Integracja Świąteczna, na której uczniowie klasy IA wystąpili z Jasełkami. Każdy z obecnych gości mógł poczuć magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci miały przepiękne stroje.
      
     Ewelina Mazur-Downar
      

      

    • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

    • 10 grudnia 2013 r w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny połączony z warsztatami, występem jasełkowym klasy Ia oraz kolędowym koncertem chóru Wiwat.
     Wszystkich zaskoczyło bogactwo straganów i pomysłowość świątecznych akcesoriów wykonanych przez uczniów klas 0-III. Przybyli goście świetnie bawili się uczestnicząc w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała kawiarenka „Pod aniołem”, w której można było zjeść świąteczne przysmaki i napić się imbirowej herbaty. 
     Zbiórka pieniędzy przyniosła nam 3030 zł, które przeznaczymy na dofinansowanie wspólnego wyjścia do kina dla wszystkich uczniów z klas 0-III.
      
     Małgorzata Witkowska
      

      

    • ANDRZEJKI

    • KARTKA Z PAMIĘTNIKA KLASY 2C 
      
     Czwartek 28 listopada 2013 roku rozpoczął się tak samo jak co dzień, lekcje z Naszą panią Małgosią a potem zajęcia świetlicowe z panią Kasią. Przed godz. 16-tą Nasi rodzice wraz z paniami wychowawczyniami przygotowali salę do zabaw, wróżb, czarów i tańców a na stolikach czekał słodki poczęstunek. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy kiedy wybije upragniona godz. 16-ta, by w końcu dowiedzieć się, co Nas czeka w przyszłości: "Hokus – pokus, czary – mary, niech się spełnią andrzejkowe czary".
     Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Tak więc wszystkie  dziewczyny i wszyscy chłopcy wraz z paniami i rodzicami poprzez wróżby próbowali dowiedzieć się o swoim losie. Kiedy odbędzie się ich ślub? Jak ma na imię przyszły mąż czy żona? Można było pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można było zapytać Cyganki, która wróży z kart i ręki. Oczywiście w naszej klasie nie zabrakło najważniejszej spośród wielu wróżb to znaczy lania wosku przez dziurkę od klucza. Wróżenie w ten andzrzejkowy wieczór to przede wszystkim była dobra zabawa i właśnie do takiej wesołej, wspólnej zabawy zapraszamy wszystkie dzieci, rodziców i nauczycieli w przyszłym roku. 
     A to tak na marginesie: "Gdy w Andrzeja deszcz lub słota, w grudniu drogi bez błota."
      
     Przygotowały
     Małgorzata Witkowska i Katarzyna Osuch
      

    • MAGICZNA KLASA 1B

    • We czwartek 28 listopada 2013, pod czujnym okiem wychowawczyni, uczniowie klasy  IB od samego rana mieli okazję zapoznać się z tradycją andrzejkową oraz różnymi sposobami wróżenia. 
     Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały udział w przygotowanych przez panią wróżbach i zabawach andrzejkowych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się  zabawa „odczytujemy swoją przyszłość”. Po południu natomiast wróżki i wróżbici z klas starszych przygotowali dla naszych pierwszaczków stanowiska z rozmaitymi wróżbami. ZABAWIE NIE BYŁO KOŃCA!! 
     W sali na uczniów klasy  IB oprócz wspaniałego słodkiego poczęstunku,  czekała  również wróżka –WRÓŻKA BARBARA . 
     Przyszłość w kartach ukryta, lanie wosku i inne rodzaje wróżb, które prowadziła wróżka Basia cieszyły się zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również wśród rodziców. Wiemy na pewno, że ten  magiczny Andrzejkowy wieczór pozostanie na długo w naszej pamięci..!! 
      
     Jolanta Piłatowska
      

    • FESTIWAL ZDROWIA

    • Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Festiwal Zdrowia. 
     Klasy IV-VI świętowały 19 listopada.
      
     Uroczystość rozpoczęła się  programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas szóstych. Były wiersze, piosenki i taniec.
     Następnie uczniowie klasy V c wystawili  sztukę, w której zachęcali do zdrowego odżywiania oraz sportu, przestrzegali natomiast przed stosowaniem używek oraz różnych (często reklamowanych) substancji, mających negatywny wpływ na organizm człowieka.  
     Ponieważ sport to zdrowie, na zakończenie części artystycznej wszyscy wspólnie zatańczyli energetyczną zumbę.
     Następnie, aby wprowadzić słowo w czyn, wszyscy udali się na zwiedzanie stanowisk przygotowanych przez delegacje klasowe. Można było odwiedzić stanowiska promujące zdrowe odżywianie oraz profilaktykę i przy tej okazji zapoznać się z piramidą żywienia, poznać korzystne działanie grup warzyw o różnych kolorach, zobaczyć mało popularne w Polsce owoce egzotyczne, poznać substancje szkodliwe, w tym często występujące w produktach lubianych przez młodzież – ulepszacze i konserwanty. 
     Oprócz tego można było nauczyć się udzielania pierwszej pomocy w przypadku omdlenia, krwotoku lub zatrzymania akcji serca, a także sprawdzić jak reaguje organizm na wzmożony wysiłek fizyczny.
     Była też gra dotyczącą wiedzy na temat szkodliwych substancji zawartych w używkach i ich negatywnego wpływu na nasze zdrowie i życie. 
     Zdobywanie wiedzy umilały zdrowe przekąski, przygotowane przez uczennice klas szóstych. Były kanapki z pełnoziarnistego pieczywa, szaszłyki owocowe i warzywne oraz pyszne soki owocowe. Nikt nie wyszedł z Festiwalu z pustym brzuszkiem .
     Każdy z uczniów mógł rozwiązać krótki test, na podstawie wiedzy, którą zdobył odwiedzając poszczególne stanowiska, a następnie wziąć udział w losowaniu nagród – zdrowych i smacznych przekąski z suszonych owoców, które szczęśliwcy spałaszowali na drugie śniadanie.
      
     Za rok bawimy się znowu!!!
     Elżbieta Kucharska
      
      
      
     Dnia 20.11.2013roku w naszej szkole odbył się Festiwal Zdrowia dla uczniów klas 0-III.
      
     Dzieci wraz z wychowawcami uczestniczyli w dwóch przedstawieniach dotyczących zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Pierwsze przedstawienie pt.”Miś w Ekolandii” odbyło się na korytarzu pierwszego piętra i było przygotowane przez aktorów Teatru Lalka z Warszawy. Drugie widowisko pt.”Rzepka” zaprezentowali uczniowie klas czwartych pod kierunkiem p. Grażyny Ubysz. 
      
     W przerwie przedstawień odbyła się  degustacja zdrowego jedzenia. W tym roku królowała kasza. Można było spróbować kaszy gryczanej, kaszy jaglanej ,jęczmiennej czy kuskus. Największe jednak powodzenie miała kasza manna z truskawkami i kuskus. 
      
     Zdrowie to nie tylko zdrowe jedzenie czy witaminy ale również ruch, dlatego na imprezy  chętni uczniowie i nauczyciele w dużej sali gimnastycznej zatańczyli zumbę. Wszyscy wrócili do sal lekcyjnych zadowoleni i uśmiechnięci.
      
     Izabela Buch-Blaszyńska
      
      
    • INSCENIZACJA 4A, 4C

    • "HISTORIA O NIEZWYKŁEJ RZEPCE" - przedstawienie w wykonaniu klas 4a i 4c.

     Miłego oglądania !

      

    • ŚLUBOWANIE KLAS I

    • 10 października  w naszej Szkole odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” uczniów klas pierwszych. Tego dnia  wszystkie pierwszaczki  po długich przygotowaniach, w strojach galowych, wraz ze swoimi rodzicami i zaproszonymi gośćmi przybyli do szkoły. 
     Pani Dyrektor Magdalena Rupniewska powitała serdecznie wszystkich gości, a następnie oddała głos dzieciom -  bowiem to właśnie one był bohaterami tego dnia.
     Pierwszoklasiści wraz z uczniami    klas VI  przygotowały program artystyczny. Uczniowie klas VI wcielili się w role czarownic oraz wróżek, które to dzieci obdarowywały  niezwykłymi darami , aby zostać odczarowanymi i pasowanymi na uczniów klas I. W darach otrzymali: sowę – symbol Krainy Mądrości, serce – symbol Krainy Miłości oraz klucz wiolinowy – symbol Krainy Śpiewu. 
     Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Przy sztandarze szkoły Pani Dyrektor odczytała tekst ślubowania, a dzieci powtarzały słowa. Kolejnym, bardzo oczekiwanym przez dzieci punktem programu, było pasowanie na ucznia. Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia w ramię „ zaczarowanym piórem” i wypowiadała słowa: "Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły". 
     Następnie pierwszaczki otrzymały  pamiątki  zasponsorowane przez Radę Rodziców oraz pierwszy własny dokument -legitymację szkolną . Był to niezwykły moment. Uczniowie byli tym faktem bardzo przejęci. 
     Po pasowaniu była chwila dla fotoreporterów, czyli rodziców i najbliższych, którzy to niezwykłe wydarzenie chcieli upamiętnić. Wszystkie dzieci  były bardzo szczęśliwe, że zostały włączone do społeczności szkolnej, a wychowawczynie  pękały z dumy.
     Uroczystości towarzyszył pięknie śpiewający, szkolny chór pod przewodnictwem Pani Alicji Mossakowskiej.
     Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia było spotkanie w klasach  i wspólny poczęstunek dla dzieci, rodziców i wychowawców. Szczególne podziękowania należy złożyć w tym miejscu rodzicom, którzy byli bardzo zaangażowani w przygotowanie poczęstunku. 
      
     „To, że jesteśmy uczniami
     Naszym rodzicom zawdzięczamy
     I z całego serca głośno wołamy
     Mamo i Tato dziękujemy Wam za to!
     Dziękujemy naszej Pani, a za co?
     Za Pani pracę i za uśmiech Pani
     Pani uśmiech
     To jest do serc naszych kluczyk
     I choćby dla niego warto się uczyć”
      
     Wychowawczynie klas I :
     Jolanta Piłatowska, Ewelina Mazur – Downar, Joanna Kukla.
      

      Fotorelacja 

      

    • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ-OBCHODY

    • 11 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Aby uczcić to święto, uczniowie klasy 6a przygotowali występ dedykowany nauczycielom i wszystkim pracownikom naszej szkoły.
     Inscenizacja była okazją do nauki oraz rozrywki. Młodsi koledzy poznali historię powstania Komisji Edukacji Narodowej, starsi utrwalili wiedzę na ten temat. Nie zabrakło lżejszych akcentów: piosenek, wierszy w interpretacji uczniów klasy 6a. Nad całością czuwała pani Alicja Mossakowska oraz nasza wychowawczyni - pani Małgorzata Kotecka.
     W ten sposób dziękowaliśmy naszym nauczycielom za przekazaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie naszych umysłów.
      
     Natasza Pierzchała-Suska
     Aleksandra Kurzyk 

      

    • OTRZĘSINY

    • Pierwszaki mają już za sobą ,,otrzęsiny’’. Aktu tego dokonano 10 października 2013roku. Podczas uroczystości pierwszoklasiści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami i pokonać różne konkurencje, które pokazywały ich możliwości sprawnościowe i intelektualne. Nowi uczniowie z łatwością pokonywali wszystkie zadania, które przygotowali dla nich starsi koledzy, uczniowiekasy IIIc. Nowicjusze musieli uporać się z następującymi zadaniami:
     - krainą celnych rzutów
     - krainą wesołych małpek
     - krainą złotych rybek
     - krainą celnych strzałów
     - krainą muszelek
     - krainą uśmiechu
     Wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali ten niełatwy egzamin i zasłużyli na miano uczniów Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.
      
     Izabela Zdunek
      
      
      
      
      
    • OTWARCIE ŚRODOWISKOWEGO OGNISKA WYCHOWAWCZEGO TPD

    • Czwartek, 26 września 2013 roku był dla wielu dniem zwyczajnym jak każdy inny dzień.
     Jednak dla naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 92 był dniem szczególnym, gdyż w tym dniu nastąpiło otwarcie Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
     Dzieci otrzymały do dyspozycji wyremontowane pomieszczenie na drugim piętrze, które poprzednio było mieszkaniem. Pomimo remontu, pomieszczenie to nadal zachowało charakter mieszkania - jest jasne, przytulne i kolorowe.
     Ma służyć dzieciom, trochę zastępując im własny dom. Tutaj po lekcjach, pod opieką pedagogów, dzieci mają możliwość odrobienia lekcji, uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach: plastycznych, kulinarnych, sportowych. Oferta zajęć jest zróżnicowana i elastyczna, dopasowana do zainteresowań i preferencji uczestników.
     Tu dzieci mogą porozmawiać o swoich problemach z pedagogiem i psychologiem.
     Wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, poprzez indywidualne rozmowy, mogą uzyskać także rodzice.
     Środowiskowe Ognisko Wychowawcze /ŚOW/ ma na celu wspieranie rodziny poprzez objęcie dziecka działaniami wychowawczymi, opiekuńczymi, edukacyjnymi, w tym zwłaszcza udzielanie pomocy rodzinom borykającym się z poważnymi problemami życiowymi;
     Zadanie jakie realizuje ŚOW to m.in.:
      opieka i wychowanie;
      pomoc w nauce; współpraca z rodziną; pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych;
      eliminowanie zaburzeń zachowania, agresji, przemocy, wulgarności;
      podtrzymywanie emocjonalnych więzi dziecka z rodziną; organizowanie dziecku czasu wolnego.
     Z okazji otwarcia placówki gościliśmy panią Joannę Fabisiak, posłankę na Sejm RP, władze Miasta i Dzielnicy.
     Gości powitała pani Alicja Tyc, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy –Żoliborz. Dziękując pani dyrektor SP92 Magdalenie Rupniewskiej za współpracę na rzecz dzieci i środowiska, opowiedziała jak doszło do powstania placówki.
     W kilku słowach historię działalności TPD przypomniał Prezes Zarządu Głównego TPD Pan Wiesław Kołak.

     Pani Anna Gruszczyńska, dyrektor i koordynator żoliborskich placówek Przedszkola i Ognisk Wychowawczych TPD zaprosiła do obejrzenia nowo otwartego Ośrodka, a także zapoznania się z gazetką ścienną, zawierającą informację o bieżących wydarzeniach Placówek.

     Pan Włodzimierz Paszyński –wiceprezydent Warszawy życzył sukcesów w pracy z dziećmi, a do życzeń tych dołączył się pan Krzysztof Bugla –Burmistrz Dzielnicy Żoliborz oraz pan Michał Jakubowski- zastępca Burmistrza.
     W trakcie uroczystości Pan Burmistrz i Wiceburmistrz otrzymali Złote Odznaki Przyjaciela Dzieci.
     W imieniu rodziców podziękowania dla twórców tej placówki przekazała mama jednego z podopiecznych ŚOW, a dzieci wręczyły kolorowe bukieciki kwiatów dla zaproszonych gości.
     Po części oficjalnej uczniowie klas młodszych zaprezentowali pokaz tańca towarzyskiego, klasa 2b SP92 wystąpiła w piosence mówiącej o szkolnej przyjaźni i wzajemnym wspieraniu się, natomiast grupa dzieci z sąsiedniego Ogniska zaśpiewała szanty.
     Było wesoło i radośnie, a słodko było za chwilę, bo… końcowym etapem uroczystości był pyszny tort i owocowe babeczki, które dzieciaki oraz goście zajadali ze smakiem.
     Dziękując gościom za przybycie, organizatorom z stworzenie Placówki, w której dzieci czują się jak w Domu, a wszystkim pozostałym za życzenia sukcesów, prosimy o wspieranie nas w naszej trudnej i szlachetnej pracy na rzecz dziecka.

      

     Kierownik placówki Anna Lipińska
     wraz z zespołem współpracowników

      

      

      
      
    • POŻEGNANIE LATA

    • W Szkole Podstawowej Nr 92 na Żoliborzu, 
     pod koniec września, odbywa się coroczna impreza 
     pt. ”Pożegnanie lata”. 
     Ten dzień, dla społeczności szkolnej, 
     bez względu na pogodę, jest zawsze radosny i kolorowy. 
     Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz rodziców, 
     bardzo starannie przygotowują się do tej imprezy, która ma na celu 
     integrację klas 0-III. Najpierw w sali gimnastycznej odbywa się część 
     artystyczna w wykonaniu klas drugich i trzecich, 
     a klasy zero i pierwsze są gośćmi. 
     Pomysłowość uczniów nie ma końca. 
     Są pokazy fryzur, nakryć głowy, ubiorów letnich i jesiennych. 
     Uczniowie niczym profesjonalni modele i modelki paradują na wybiegu. 
     Inni uczniowie realizują się w układach tanecznych i piosenkach. 
     Ileż radości i zabawy jest przy tej imprezie. Wszyscy wzajemnie 
     podziwiamy się i nagradzamy serdecznymi brawami. 
     Po części artystycznej następuje poczęstunek. 
     Przy pięknie przygotowanym i udekorowanym stole 
     spotykają się wszyscy uczniowie kas 0-III, wychowawcy i rodzice. 
     Następuje degustacja owoców i warzyw /darów wyłącznie 
     z polskich sadów, ogrodów i pól /. 
     Po dokonanej przez uczniów ewaluacji wynika, 
     że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem. 
     Wpleciona w coroczny punkt 
     organizacji roku szkolnego, 
     jest też naszą szkolną wizytówką.
      
     Anna Lipińska
      
      
    • PRZEDSTAWIENIE KLASY 6A

    • Z przyjemnością zapraszamy do obejrzenia sztuki w języku angielskim pt. "Cinderella", której premiera przypadła na koniec roku szkolnego 2012/2013.

     Tegoroczni absolwenci i ich opiekun Grażyna Ubysz.

      

      

      

      

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • sp92strona@onet.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII - BRACTWO KERIN
  • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt
  • BezpieczneFerieZImowe
  • WyczekiwanySnieg3a3c
  • fFESTIWAL ZDROWIA 2019
  • Warsztaty w klasie 6B "Jak być zmotywowanym do nauki
  • Polonistyczne sukcesy 5-klasistek
  • spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską
  • Zima świetlica
  • MIŚ
  • Mikołajkowa integracja 5d
  • Klasa 5g w Zachęcie