• 2018/2019

    • Zakończenie roku na Przasnyskiej


    • Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, pożegnań i snucia wakacyjnych planów!
     Towarzyszą im emocje, których nie zabrakło również w naszej szkole.

     19 czerwca uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy spotkali się na uroczystościach zakończenia roku szkolnego. Pani Dyrektor podsumowała tegoroczne osiągnięcia i sukcesy, życząc swoim podopiecznym podobnej wytrwałości i powodzenia w kolejnych przedsięwzięciach. Spojrzenie za siebie i wyciagnięcie wniosków z minionych doświadczeń jest bowiem drogą do planowania przyszłych wyzwań i odnoszenia osobistych zwycięstw.

     Po raz kolejny korytarze wypełniły się gwarem rozmów, śmiechów, podziękowań… W słonecznej oprawie gorącego, czerwcowego dnia pożegnaliśmy szkolne mury, aby wrócić do nich za dwa miesiące z nowym zapałem do pracy!
      

    • Poloneza czas zacząć!


    • Bal z okazji zakończenia nauki w odbył się w naszej szkole po dwóch latach przerwy.
     W roku szkolnym 2018/2019 szkołę ukończyli uczniowie roczników 2004 i 2005 – pierwsi ósmoklasiści
     po wprowadzonej reformie oświaty
     .

     Bal z tej szczególnej okazji przygotowali rodzice uczniów klas VIII.

     Przygotowania do balu pod kierunkiem pana Tomasza Dorosza, który prowadził naukę poloneza oraz walca, rozpoczęły się trzy tygodnie wcześniej. Pani Anna Ciećwierz zaprojektowała scenerię balu –tajemniczy ogród, a rodzice zatroszczyli się o rozwieszenie dekoracji, oprawę muzyczną i poczęstunek.

     14 czerwca w upalne popołudnie dyrektor szkoły Pani Magdalena Rupniewska, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice tłumnie przybyli do szkoły, aby wziąć udział w tym wydarzeniu.

     Bal rozpoczął się polonezem. Taniec zachwycił wszystkich obecnych. Dziewczęta w ciemnych sukniach, chłopcy w garniturach prezentowali się bardzo elegancko. Nic dziwnego, że w oku wielu zakręciła się łza wzruszenia.

     Drugim tańcem był walc angielski, z którym młodzież poradziła sobie znakomicie.

     Po wystąpieniu dyrektor szkoły Pani Magdaleny Rupniewskiej rozpoczęła się zabawa. Rodzice postarali się, aby ostatnie chwile w szkole upłynęły w miłej atmosferze.

     Wspaniałym pomysłem okazała się fotobudka. Tego wieczoru powstało mnóstwo pamiątkowych, oryginalnych fotografii.
     Młodzież bawiła się przy wybranych przez siebie utworach muzycznych.
     Na zakończenie balu podano okazały tort przygotowany specjalnie na tę okazję.
      

    • DZIEŃ PATRONA 2019

    •  

     Tradycją Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy jest Dzień Patrona. Z tej okazji 22 marca 2019 roku odbyła się uroczysta akademia. Część oficjalną obchodów rozpoczęła  pani Dyrektor Magdalena Rupniewska. Następnie uczniowie zaprezentowali  część artystyczną – spektakl „Radosny Świat Jana Brzechwy” nawiązujący do wierszy poety i piosenek związany z jego twórczością. Po przedstawieniu klasy prezentowały na forum  plakaty i swoje przebrania za postaci z wierszy Jana Brzechwy. Kolejną atrakcją Dnia Patrona była pierwsza Olimpiada Sportowa o Puchar Dyrektora Szkoły, gdzie uczniowie rywalizowali w rozgrywkach w  ringo. W tym roku bezkonkurencyjna okazała się klasa 7 b. Równocześnie z zawodami sportowymi w bibliotece szkolnej odbywała się Akademia Filmowa Pana Kleksa.
      

    • DZIEŃ SZCZYPIORKU I RZEŻUSZKI


    • Dnia 22 marca 2019 r. w naszej szkole odbyła się coroczna impreza „Dzień szczypiorku i rzeżuszki”.  Przygotowania do tego dnia trwały około tygodnia, gdyż dzieci na zajęciach wysiewały rzeżuchę w ramach eksperymentu, aby móc z bliska przyglądać się kiełkującym nasionom i obserwować wzrost roślin. Uczniowie z wielką radością przygotowywali wiosenne kanapeczki. Niezbędne okazały się: zielony ogórek, ogórek konserwowy, sałata, szczypiorek, papryka oraz oczywiście rzeżucha.

     Wszystkie dzieci zajadały się samodzielnie wykonanymi pysznościami

      

    • WALENTYNKI W BIBLIOTECE

    • Z okazji Walentynek biblioteka przygotowała akcję „Randka w ciemno z ... książką”.  Na chętnych do zakochania się w książkach i czytaniu czekały tajemnicze, owinięte w papier, ozdobione czerwonymi serduszkami egzemplarze. Wypożyczenie „książki – niespodzianki” okazało się nie lada atrakcją. Walentynkowe lektury rozeszły się błyskawicznie. Uśmiechów i pozytywnych emocji tego dnia było wiele.

     Randka w ciemno z książką

      

    • MIKOŁAJKOWA INTEGRACJA ŚWIĄTECZNA -MIŚ KLAS I – III

    •         Grudniową tradycją naszej szkoły stała się Mikołajkowa Integracja Świąteczna, którą pieszczotliwie nazywamy MISiem. Tym razem uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się 18 grudnia, aby wspólnie spędzić przedświąteczne chwile. Impreza rozpoczęła się kolędowaniem - dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu zwiastował chór szkolny. Mieliśmy szansę, by choć na moment zapomnieć o codziennych troskach i słuchając wzruszających aranżacji kolęd i pastorałek przypomnieć sobie o tym, co dla każdego z nas jest najważniejsze w te święta. Po koncercie, dzieci wraz z rodzicami mogli kupić przepiękne i pomysłowe świąteczne prace. Wybór był ogromny, bo i wyobraźnia naszych uczniów jest nieograniczona. Rodziny wychodziły więc z torbami pełnymi aniołów, choinek, ozdób świątecznych, kartek, świeczników ... Było tego sporo! Po wyczerpujących zakupach w kawiarence czekały na wszystkich domowe ciasta oraz aromatyczna, zimowa herbata. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoce dydaktyczne dla klas 1-3, a nad ich zakupem czuwać będzie Rada Rodziców.

             Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne, radosne świętowanie. Ogromne podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji imprezy. 

      

     Wesołych Świąt!

      

    • Festiwal Zdrowia

    •  

     Troska o zdrowie we wszystkich jego wymiarach jest sposobem na życie, stylem bycia, łączącym zdrowie z radością i aprobatą wobec jej źródeł. Wszelkie działania prozdrowotne to także '' inwestycja'' , która nie może nie przynieść pozytywnych efektów. Warto dołożyć starań, aby moda na zdrowie zagościła zarówno w naszych rodzinach, jak i w szkołach.

    • ANDRZEJKI KLAS I - III

    • Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

     W naszej szkole dn. 29.11.2018 r. w godzinach od 16.00 -17.00 odbyła się długo wyczekiwana impreza integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii.

     Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

      

    • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

    •  

     W październiku w szkole obchodziliśmy  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem „Motywacja w dysleksji: nasze mocne strony”. W klasach IV-VIII został odczytany list, którego nadawcę próbowali odgadnąć uczniowie, a którym okazała się… szkoła. Z treści można było dowiedzieć się, jak dla każdego dobrze jest uświadomić sobie swoje mocne strony (które uczniowie wypisali na listkach), bazować na nich i jakie to istotne nie tylko w edukacji, ale i w życiu. Wszystkie te liście zostały umieszczone na papierowym dużym drzewie, które ozdabia szkołę i przypomina o naszych atutach

    • Otrzęsiny klas pierwszych

    • Jak co roku w naszej szkole klasy trzecie pod kierunkiem wychowawców przygotowały otrzęsiny, czyli integracyjną zabawę dla uczniów klas pierwszych. Pierwszaki musiały wykazać się wieloma sprawnościami, m.in. zręcznością, siłą i odwagą. Wszystkie krainy cieszyły się wielkim zainteresowaniem, karty potwierdzające zdobywanie kolejnych sprawności szybko zapełniały się znaczkami. Humoru dostarczyły wszystkie konkurencje, a szczególnie zjedzenie plasterka cytryny. Na zakończenie uczniowie klas drugich wręczyli pierwszoklasistom własnoręcznie wykonane prezenty- zakładki do książek.

     Życzymy uczniom klas pierwszych samych słonecznych dni w naszej szkole, sukcesów w nauce, odnalezienia nowych przyjaciół, uśmiechu i radości.

     Izabela Buch- Blaszyńska

     Jolanta Chodkowska

    • Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

    • Mamy szczęście żyć w czasach pokoju. Jednak musimy pamiętać o naszej przeszłości, gdyż naród, który zapomina o swojej historii, staje się narodem bez przyszłości. Dlatego nie wolno nam traktować 11 listopada tylko jako dnia wolnego, ale musi to być dla nas prawdziwe święto, wspólne, narodowe

      

     8 i 9 listopada 2018 roku dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy na warszawskim Żoliborzu były wyjątkowymi dniami. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli zatroszczyli się zarówno o wyjątkowy charakter szkolnych obchodów 100–lecia Odzyskania Niepodległości, jak i budowanie pamięci historycznej.

    • WYCIECZKA ŚLADAMI BAŚNI I LEGEND PO WARSZAWIE

    • Nasza szkoła każdego roku bierze udział we wspaniałej wycieczce Śladami baśni i legend warszawskich. Mamy właśnie za sobą cudowny tydzień, w którym nasi drodzy uczniowie klas IV przeżyli wyjątkową przygodę, zwiedzając swoje ukochane miasto, pełne legend i zajmujących opowieści.

     Podczas spaceru uczniowie odwiedzili najciekawsze zakamarki najstarszej części miasta.  Straszliwy bazyliszek, warszawska Syrenka, legendarni Wars i Sawa czekali w zaułkach Starówki.

     Fascynujące opowieści przewodnika nie pójdą na marne, gdyż w naszej szkole odbędzie się konkurs inspirowany tą wycieczką. Uczniowie z uwagą pochłaniali każdą informację, przygotowując się tym samym do wzięcia udziału w tym Turnieju wiedzy o baśniach i legendach warszawskich

     Bożena Kaczmarczyk

    • DZIEŃ NAUCZYCIELA

    • Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole świętowaliśmy w piątek, 12 października. Był to wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, nostalgii, ale i radosnych chwil przy dźwiękach muzyki i oprawy naszego wspaniałego chóru.

     Uroczystość miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie zgromadziła się cała nasza szkolna społeczność.

     W wyjątkowy sposób podziękowano wszystkim pracownikom szkoły, a zwłaszcza nauczycielom i dyrekcji za wkład, który wnoszą w wykształcenie i wychowanie uczniów. Ten uroczysty apel został przygotowany przez nauczycieli i uczniów, z pasją i radością tworzenia. Za scenografię podziękowano pani Annie Ciećwierz, za scenariusz i pomysł panu Krzysztofowi Obrębskiemu, za chór pani Joannie Kukla.

     Nasi cudowni, młodzi aktorzy to uczniowie klasy 4e: Paula Dorosz, Maciej Łukaszuk, Krzysztof Orłowski; klasy 8d i 8a: Zosia Derdzikowska, Zosia Ruszczyńska, Małgosia Rasztawicka, Weronika Drzewiecka, Olga Rostkowska, Stanisław Kisiel, Kacper Rupniewski, Jan Galemba, Jan Więckowski, Ola Pikuła, Ola Banaszkiewicz, Karol Łuba, Natalia Pacholec i Kasia Biedrzycka.

     Przedstawienie opierało się na niezwykłym pomyśle pokazania dwóch lekcji „wytrzymałości”, czyli lekcja polskiego i matematyki. Na twarzach nauczycieli malowało się wzruszenie.

     Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. W tej radosnej atmosferze uczniowie klas czwartych udali się na rozgrywki sportowe a pozostałe klasy na lekcje. To był dobry dzień.

      Bożena Kaczmarczyk

    • III Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny

    • Powstanie Warszawskie na zawsze wpisało się do polskiej historii jako jeden z wspanialszych przykładów patriotycznej walki o wolność narodu. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy po raz kolejny uczcili pamięć uczestników zrywu, organizując III Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny.

     Uroczystości rozpoczęły się 28 września 2018 r. od mszy świętej w intencji Jędrusia Szwajkerta w kościele pw. św. Jana Kantego. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, dyrektor Szkoły nr 92 pani Magdalena Rupniewska oraz zaproszeni goście: pan Grzegorz Hlebowicz - zastępca burmistrza dzielnicy Żoliborz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek – pani Alicja Surosz-Kaliska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 65 oraz pani Mariola Pietroń-Ratyńska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 267.  Obecne były także poczty sztandarowe wszystkich wymienionych placówek edukacyjnych. Po nabożeństwie reprezentacje szkół udały się na Powązki Wojskowe, aby złożyć kwiaty na grobie Jędrusia, najmłodszego uczestnika walk powstańczych. FOTORELACJA

    • Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego

    • W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach programu rządowego BEZPIECZNA+. W ramach projektu 11 i 13 września odbyły się Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, które poprowadziła Edukator projektu pani Jolanta Dec. Podczas spotkania z nauczycielami omówione zostały główne założenia i cele projektu. Edukatorka zaprezentowała bibliotekę materiałów (scenariusze i filmy, audycje radiowe) dla rodziców i nauczycieli dostępną na stronie projektu oraz zachęcił do przeprowadzenia lekcji wychowawczych m.in. na temat cyberprzemocy. Przedstawił również film i prezentację skierowaną do rodziców wraz z instruktażem dotyczącym przeprowadzenia wywiadówki na temat cyberzagrożeń i ważnej roli rodziców w ochronie dzieci przed nimi. Kolejnym etapem było spotkanie z uczniami klas piątych, które odbyło się w sali gimnastycznej. Pani Edukator przedstawiła uczniom ogólne zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Piątoklasiści obejrzeli  także filmiki na temat mądrego korzystania z urządzeń cyfrowych. Dla klas szóstych przewidziano spotkania w formie warsztatów edukacyjno-informacyjnych. Podczas warsztatów uczniowie zgłębiali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w cyfrowym świecie.

       

      

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

    • "Dziś jeszcze było świątecznie. Skończyły się wakacje. Mam nadzieję, że były udane i pełne wrażeń. Jest o czym rozmawiać z Koleżankami i Kolegami. Ale już jutro rozpoczynacie codzienne zajęcia i tak będzie upływał czas aż do następnych wakacji."

     Krzysztof Bugla Burmistrz Dzielnicy Żoliborz

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • sp92strona@onet.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

  • ŻYWA LEKCJA HISTORII - BRACTWO KERIN
  • Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce siatkowej dziewcząt
  • BezpieczneFerieZImowe
  • WyczekiwanySnieg3a3c
  • fFESTIWAL ZDROWIA 2019
  • Warsztaty w klasie 6B "Jak być zmotywowanym do nauki
  • Polonistyczne sukcesy 5-klasistek
  • spotkanie autorskie z poetką Hanną Niewiadomską
  • Zima świetlica
  • MIŚ
  • Mikołajkowa integracja 5d
  • Klasa 5g w Zachęcie