Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2019/2020

Wypełnianie wniosku o przyjęcie do klasy I liceum ogólnokształcącego, technikum, branżowej szkoły I stopnia na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo

Z uwagi na zbliżający się trudny dla uczniów wybór dalszego kierunku kształcenia grupa rodziców przy współudziale młodzieży z klas gimnazjum i szkoły podstawowej, stworzyła portal www.wybieramszkole.pl, który ma na celu ułatwienie poszukiwania właściwej szkoły/klasy średniej podczas rekrutacji na rok 2019/2020 w zależności od kończonej szkoły (podstawa czy gimnazjum).

Funkcjonalność portalu jest duża - zapewnia wyszukiwanie szkół, m.in. po:

• typie szkoły (liceum, technikum, szkoła branżowa),
  • lokalizacji (dzielnice, wybrany obszar),
  • rankingach,
  • przedmiotach rozszerzonych,
  • dniach otwartych

Uczeń może również obliczyć sobie prognozowane punkty, oraz zobaczyć progi punktowe z rekrutacji z ubiegłego roku.

Obecna oferta edukacyjna poszczególnych klas (rozszerzenia, przedmioty punktowane) na rok szkolny 2019/2020 dla m.st.Warszawy została pozyskana podczas Targów Edukacji PERSPEKTYWY oraz z informacji znajdujących się na stronach internetowych poszczególnych szkół a także umieszczonych tam Regulaminach Rekrutacji.

Dane są aktualizowane zgodnie z pojawiającymi się informacjami na stronach szkół lub na stronie biura edukacji.

Zapraszam do odwiedzenia strony: https://www.wybieramszkole.pl/, i polubienia nas na FB: https://www.facebook.com/WybieramSzkole/

Dorota Janusz

mama gimnazjalisty - współautor projektu

* Wszelkie zapytania i uwagi proszę kierować na adres: info@wybieramszkole.pl

Dni otwarte w Warszawskich szkołach:

Licea ogólnokształcące

Technika i branżowe szkoły I stopnia

PREZENTACJA

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że od 5 do 9 marca 2019 r. w godz. 9.00-18.00 w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Targi Edukacyjne m.st. Warszawy, podczas których warszawskie licea ogólnokształcące, technika i branżowe szkoły I stopnia będą prezentowały swoją ofertę edukacyjną.

1)      5 i 6 marca 2019 r.

9.00-16.00 prezentacje dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych,

16.00-18.00 prezentacje dla rodziców uczniów ósmych klas szkół podstawowych,

2)      7 i 8 marca 2019 r.

9.00-16.00 prezentacje dla uczniów klas trzecich gimnazjów,

16.00-18.00 prezentacje dla rodziców uczniów klas trzecich gimnazjów,

9 marca 2019 r.  godz. 9.00- 15.00 spotkania indywidualne dla uczniów i ich rodziców.

W trakcie Targów na zapleczu sali Rudniewa dyżur pełnić będą doradcy zawodowi m.st. Warszawy.

Zaproszenie z Biura Edukacji

Program Targów

Rozkład stoisk na IV piętrze PKiN

Lista szkół wraz z numerem stoiska