• AKTUALNOŚCI

    • OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
     • OŚRODEK ŚRODOWISKOWEJ OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


     • W Przychodni SPZZLO Warszawa – Żoliborz przy ul. Żeromskiego 13 funkcjonuje Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży – I poziom referencyjny, w ramach którego działa Poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży.
       

      Ośrodek udziela świadczeń w zakresie porad psychologicznych, diagnostycznych, sesji psychoterapii (indywidualnej, rodzinnej, grupowej), sesji wsparcia psychospołecznego, wizyt domowych/środowiskowych – bez skierowania.
       

      Świadczenia udzielane są dla następujących grup:

      - Dzieci poniżej 7 roku życia,

      - Dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach     ponadpodstawowych – do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku życia,

      - ich rodziny lub opiekunów prawnych.


      Oferta ośrodka skierowana jest dla dzieci i młodzieży, nie wymagających interwencji psychiatry, a które w szczególności:

      - borykają się z problemami zachowania, emocjonalnymi;

      - spotykają się z licznymi sytuacjami kryzysowymi, problemami komunikacyjnymi z rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami;

      - doświadczają zaburzeń lękowych, depresyjnych, adaptacyjnych, odżywiania, psychosomatycznych;

      - padły ofiarą przemocy.


      Pracownicy poradni w ramach opieki nad pacjentami będą pozostawać w ścisłym kontakcie nie tylko z rodzicami, ale także ze szkołami i pedagogami szkolnymi oraz,  w uzasadnionych przypadkach, ośrodkami pomocy społecznej i właściwymi instytucjami.
       

      Zapisy do Poradni (bez skierowania) pod  nr tel. 225615777
       

    • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO


     • Szanowni Państwo, Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy i Wy Drodzy Uczniowie!

       

          Myślami znajdujemy się już daleko stad, przeżywając kolejne wakacyjne przygody, lecz zatrzymajmy się jeszcze na chwilę, zanim wyruszymy w naszą wakacyjną podróż.

          Pustoszeją mury naszej szkoły i za moment pełni nowej wiedzy oraz doświadczeń rozpoczniecie upragnione wakacje. Jedni z was są dumni i szczęśliwi  z wyników, jakie osiągnęli, inni już wiedzą, że w przyszłym roku szkolnym trzeba będzie się bardziej postarać. W dniu zakończenia roku szkolnego macie jednak prawo o tym nie myśleć.

          Wśród Was są absolwenci pierwszego etapu edukacyjnego - uczniowie klasy III oraz absolwenci klas VIII,  którzy ukończyli już naukę w naszej szkole.

          Drodzy Ósmoklasiści! Minęły lata od chwili, kiedy po raz pierwszy przekroczyliście jej próg. Każdy z Was, rozpoczynając naukę w tej szkole, miał swoje cele, marzenia, które w ciągu tych lat pragnął zrealizować. Dla wielu było to na pewno poznanie nowych ciekawych osób, ale przede wszystkim poprzez odpowiednią naukę - zapewnienie sobie doskonałego startu do dalszych etapów edukacji. Z pewnością było to bardzo trudne zadanie. Wymagało wielu poświęceń i pracy, ale to właśnie Wy jesteśmy tymi, którym się to udało.

          Po każdym końcu następuje nowy początek, a więc, mimo iż dzisiaj kończycie pewien etap nauki, zamykacie kolejny rozdział w waszym życiu, to także piszecie wstęp do następnego.
      Zakończenie roku szkolnego jest szczególną chwilą, gdyż świadectwa są owocem Waszej ciężkiej, wytrwałej całorocznej pracy. Zdajecie sobie sprawę, iż będą one różne, tak jak Wy sami. Jednak każdy z Was zasłużył na pochwałę i nagrodę, i każdy z Was uzyskał promocję do następnej klasy.

          Koniec roku to również czas podsumowań. Był to pomimo trudności i zdalnej nauki udany rok, pełen sukcesów poprzedzonych wytrwałą, codzienną pracą, która przyniosła wspaniałe efekty.

          Skoro mowa o sukcesach warto powiedzieć, że w bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Możemy być dumni aż z 188 finalistów i laureatów konkursów (polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych, językowych, plastycznych, muzycznych) o randze międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej czy międzyszkolnej. Osiągaliście również wiele wspaniałych wyników w sporcie.

          Średniej szkoły to 4,82 - wspaniały wynik. Ponad 120 uczniów otrzymało stypendia naukowe.
       

      Moi Drodzy Uczniowie,

      wszyscy zasłużyliście na wypoczynek.  Przed Wami dwa miesiące,  żeby wypocząć i naładować się pozytywną energią na następny rok nauki.

      Podczas wakacji zaspakajajcie swoją ciekawość, ale bez zbędnego ryzyka i w bezpieczny sposób. Aktywnie uczestniczcie w życiu kulturalnym, artystycznym czy sportowym.

      Dziękuję Wam za ten rok podejmowanych wyzwań, kształtowania umiejętności i twórczego inspirowania nauczycieli i wychowawców.

          Nauczycielom dziękuję za kolejny rok szkolny, w którym nie brakowało nowych wyzwań związanych z przekazywaniem wiedzy, kształtowaniem umiejętności, wpajaniem wartości i wychowaniem. Postępy, jakie są udziałem Waszych uczniów i wychowanków, stanowią nagrodę za nauczycielski trud.

          Rodzicom dziękuję za wspieranie działań nauczycieli oraz inspirowanie swoich dzieci do trwałej, całorocznej pracy. Przekazywane przez Państwa spostrzeżenia i opinie, są bardzo istotne w procesie edukacyjnym a różnorodne formy współpracy przyczyniają się do kreowania pozytywnego wizerunku placówki.

          Dziękuję pracownikom szkolnej administracji i obsługi za solidność, sumienność oraz za serce, jakie wkładają w wykonywanie swoich zadań. Dzięki tym działaniom uczniowie mają godne warunki do nauki i wypoczynku.

          Życzę Wszystkim aby czas wakacji dał dużo radości, wiele słońca i aby bezpiecznie
      z nich powrócić.

           Spotkamy się we wrześniu z nowymi siłami i pomysłami. Do zobaczenia !!!

       

      Magdalena Rupniewska

                                                                                                            Dyrektor Szkoły

       

       

    • Chór MAŁY WIWAT w czasie kwarantanny.
     • Chór MAŁY WIWAT w czasie kwarantanny.


     • Czas domowej kwarantanny bardzo zmienił działalność naszego chóru. Zamiast regularnych prób uczestniczymy w AKADEMII WOKALU. Każde spotkanie rozpoczyna się od rozśpiewania, czyli różnych ćwiczeń dykcyjnych i emisyjnych. Każdego tygodnia chórzyści mają okazję poznać nowy utwór. 

      Zaangażowanie części naszych chórzystów pozwoliło na stworzenie WIRTUALNEGO CHÓRU. Uczniowie przygotowywali swoje nagrania w domach, następnie edycja i praca nad nagraniami dała efekt w postaci piosenki Marka Grechuty "Dni, których nie znamy" i piosenki Natalii Nykiel "Pół kroku stąd".  

       

      Helena Budzynowska kl. 4b, Dominika Olczak kl. 5b, Henryk Piechowicz kl. 5c i Kazimierz Niewiedział kl. 5d zaangażowali się w "PODWÓRKO NIVEA" - czyli projekt mający na celu budowanie wyjątkowych placów zabaw. Urząd Dzielnicy Żoliborz zgłosił film konkursowy do Edycji 2020. Teraz jury wybiera kilka najlepszych nagrań i rozpocznie się zbieranie głosów internautów.

      ​​​​​​​

    • Microsoft Office 365
     • Microsoft Office 365


     • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

      Podczas nauki zdalnej wykorzystywać będziemy pakiet MICROSOFT OFFICE 365 - TEAMS. Ułatwi to nam współpracę i pozwoli ujednolicić przebieg nauczania. Podstawą naszej pracy pozostaje Dziennik elektroniczny Librus. Uczniowie jak do tej pory - poprzez TERMINARZ będą informowani o sposobie prowadzenia lekcji.  
       

      Czym jest i do czego służy Office 365 ?

      Office 365 służy do prowadzenia lekcji on-line w czasie rzeczywistym oraz przesyłania i udostępniania materiałów.
      Microsoft Teams jest to usługa internetowa oparta na chmurze, zawierająca zestaw narzędzi i usług służących współpracy zespołowej. 

       

      Po zapoznaniu się z Regulaminem korzystania z kont w ramach pakietu Office 365 firmy Microsoft dla edukacji przez pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie prosimy o podpisanie OŚWIADCZENIA O WYRAŻENIU ZGODY. Podpisane oświadczenia (skan lub zdjęcie) należy wysłać na adres e-mail: regulamin@sp92.waw.pl 

      WAŻNE: W TYTULE WIADOMOŚCI WPISUJEMY KLASĘ ORAZ IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA

       

      Regulamin Office 365 - SP 92

      Oświadczenie o wyrażeniu zgody

       

       

    • Sukcesy naszych Uczniów
     • Sukcesy naszych Uczniów

     •  

      Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego  „Ojczyzną moją jest muzyka…” organizowany przez  Szkołę Podstawową 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. K.I. Gałczyńskiego w Warszawie

      I miejsce - Zofia Bryndza, kl. 5d (recytacja, kl. 4-6)

      II miejsce - Jan Majchrowski, k. 5d (recytacja, kl. 4-6)

      Wyróżnienie - Gabriela Strasz i Kazimierz Niewiedział, kl. 5d (wokal, kl. 4-6)

       

      GRATULUJEMY!!!
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
    222771688
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych