• ZAWSZE NIEPODLEGŁA - koncert

• Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Wiwat, ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski - Koordynator Międzynarodowego Centrum Dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego UKSW oraz Chór Wiwat zapraszają na widowisko słowno-muzyczne "ZAWSZE NIEPODLEGŁA W MUZYCE, PIEŚNI I POEZJI".

25 października 2021 r. (poniedziałek), godzina 18:00

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Aula Jana Pawła II
            ul. Dewajtis 5, Warszawa (Las Bielański)

WSTĘP WOLNY

• Pasowanie na UCZNIA

• Od 14 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego pierwszacy złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania przez dzieci Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 92”, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

• 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

• Za serce, uśmiech, dobre słowo,
            zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
            i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
            i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
            Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
            Za to, że w tak wielu sytuacjach
            możemy zawsze na Was liczyć.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

• Dzień Pluszowego Misia

• Drodzy Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada - Dzień Pluszowego Misia. Od kilku lat wolontariusze z naszej szkoły  zbierają pluszaki dla dzieci przebywających na  oddziałach szpitalnych .

W tym roku zbiórka nowych maskotek, gier i artykułów plastycznych potrwa do 10 listopada.

Można je przynosić do sali nr 6.

• NOWE NUMERY TELEFONÓW!

• Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że od dnia 1 października 2021 zostały uruchomione nowe numery telefonów zgodnie z poniższym wykazem.

Tym samym dotychczas obowiązujący numer 22 633 97 17 przestał być aktywny.

Kierownik gospodarczy / Kadry - 222 771 681

Pedagog - 222 771 683

Psycholog - 222 771 684

Intendent żywienia - 222 771 685

Sekretariat - 222 771 688

Pielęgniarka - 222 771 691

Adresy mailowe: sp92@edu.um.warszawa.pl

sekretariat@sp92.waw.pl

• II Mityng Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy

• 9 października 2021 roku odbył się II Mityng Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy organizowany przez Fundację PWPW i Uczniowski Klub Sportowy GEPARD.

Do rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej nr 92 zostało zgłoszonych 279 zawodników z 22 mazowieckich klubów lekkoatletycznych oraz z 10 Szkół Podstawowych.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach biegowych (60m, 300m, 600m) oraz w trzech konkurencjach technicznych (skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą). Rozdano łącznie 108 medali.

WYNIKI

• Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej

• 7 października na boisku OSIR ŻOLIBORZ odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej, kategoria - dzieci.

Dziewczynki z naszej szkoły zajęły II miejsce a chłopcy III.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

8 października 2021 roku na boisku OSIR ŻOLIBORZ odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej - kategoria młodzież.

Dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce a chłopcy III.

Serdeczne gratulacje !!!

• WYNIKI WYBORÓW DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

• 4 października 2021r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje pomysły na działanie w Zarządzie Samorządu Uczniowskiego.

Komisja wyborcza w składzie: Julia Rupniewska, Pola Dobrowolska, Maciej Malinowski i Rafał Karpiński , oraz opiekunowie SU: p. Anna Ciećwierz i p. Mariusz Jancik, czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania i po jego zakończeniu dokonała obliczenia głosów.

Emocji było sporo, zarówno podczas głosowania jak i ogłaszania wyników.

•  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
          • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

7 października to #dyslexiaday, który od rana był obchodzony w naszej szkole. Szkolni specjaliści we współpracy z nauczycielami świetlicy zorganizowali spotkania z uczniami klas młodszych w myśl hasła  „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”.

Pomimo  trudności, które wszyscy napotykamy, szukamy również naszych mocnych stron, czegoś, w czym jesteśmy dobrzy, co sprawia nam przyjemność.  Dzieląc się tym z innymi, tworzymy razem małą społeczność, w której możemy znaleźć wzajemną akceptację i wsparcie.