• Drodzy Rodzice

W zakładce "Rodzice" - "Obiady" znajduje się informacja o płatnościach za obiady.
            Z radością informujemy, że należność za obiady można wpłacać na konto:

z opisem: Imię i nazwisko ucznia oraz klasa

• NASI LAUREACI KONKURSU "THE BAT KID"

• Kategoria klas IV

I miejsce – Karolina Borys kl. IVa i Maja Czerniakowska kl. IVa

II miejsce – Zuzanna Gałazin kl. IVc

III miejsce – Antoni Pusz kl. IVc  i Aleksandra Parol kl. IVb

Kategoria klas V i VI

I miejsce – Maciej Bajorek kl. Vb, Emilia Eberharter kl. Va, Małgorzata Ślek kl. VIa, Agnieszka Grzegorzewska kl. VIa, Aleksandra Kurzyk kl. VIa, Adam Wołodkowicz kl. VIa, Zuzanna Helbich kl. Va, Oliwia Nowak kl. Va, Alicja Seliga kl. Va, Nela Polak kl. VIa, Gabriela Wąsik kl. VIb, Agata Kupniewska kl. Vb, Karol Mieczkowski kl. VIa, Patrycja Olszak kl. Vb

II miejsce – Piotr Malinowski kl. VIb, Wiktoria Czumaj kl. Vc, Alicja Reindl kl. VIb, Maja Pachnik kl. VIb, Franciszek Kryczek kl. Vc, Zuzanna  Czerwińska kl. Vc, Dobromiła Gruszkowska kl. Va

III miejsce – Antoni Owsianko kl. VIb, Jan Zemlak kl. Vb, Michał Siwek kl. VIa, Andrzej Bryndza kl. Vb

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy wysokiego poziomu posługiwania się umiejętnością słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim.

• ROZTAŃCZONY ŻOLIBORZ

• Roztańczony Żoliborz

Cha-cha, jive, a może ognista rumba, taka właśnie muzyka rozbrzmiewała w sobotę 18 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 92 przy ulicy Przasnyskiej, gdzie odbywał się Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Dzielnicy Żoliborz.

Te gorące rytmy przyciągnęły wielu mieszkańców dzielnicy, miłośników tańca, a także innych dostojnych gości wśród których znaleźli się także radni dzielnicy Monika Kurowska, Roman Krakowski, pracownicy Urzędu Dzielnicy, zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa V mł. insp. Lech Bielak, przedstawiciele WSM Żoliborz IV oraz przedstawiciele Rad Rodziców.

Ponad 110 par tanecznych w różnych kategoriach wiekowych wzięło udział w turnieju. Został on zorganizowany dzięki zaangażowaniu Klubu Tańca Towarzyskiego FEELING, Szkoły Podstawowej nr 92, Gimnazjum Nr 55 oraz Urzędu Dzielnicy Żoliborz miasta stołecznego Warszawy. Honorowy patronat imprezy objął Burmistrz Dzielnicy Pan Krzysztof Bugla.

Turniej podzielony był na cztery kategorie wiekowe i klasy taneczne.

Od godzin popołudniowych rywalizację na parkiecie rozpoczęły pary w wieku 10-11 lat, klasy „E”, „D” oraz w wieku 12-13 lat klasy „E”, „D”, „C” , natomiast wieczorne zmagania były zarezerwowane dla tancerzy starszych i bardziej zaawansowanych 14-15 lat klasy „E”, „D”, „C”, „B” oraz powyżej 15 lat klasy „E”, „D”, „C”, „B”, „A”.

Zawodnicy zaprezentowali tańce standardowe: walc angielski, walc wiedeński, tango, quickstep i fokstrota oraz tańce latynoamerykańskie: paso doble, rumbę, sambę, a i cha-chę.

Galę Finałową rozpoczął pokaz najmłodszych uczestników z żoliborskich przedszkoli nr 96 i 109 Ludeczkowo. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w trzech pokazowych tańcach, wywołując powszechny aplauz wśród publiczności. W ten wyjatkowy wieczór mieliśmy okazję podziwiać również Mistrzów Polski Północnej, parę taneczną klasy “S” Pawła Bartelika i Nikolinę Melin oraz Mateusza Brzozowskiego i Justynę Możdżonek v-ce mistrzów świata w kategorii junior 2, zwycięzców największego Turnieju Tańca na świecie German Open, wielokrotnych mistrzów Polski.

Jak pokonywać swoje słabości, spełniać marzenia i błyszczeć w świetle jupiterów pokazała Nadina Kinczel i Paweł Karpiński Mistrzowie Europy par niepełnosprawnych. Po tym show nikt nie miał wątpliwości, że pasja, talent i determinacja, to droga do sukcesu.

Tanecznym zmaganiom uczestników imprezy bacznie przyglądali się sędziowie w skaładzie: Paweł de Pourbax, Dagmara Korcz, Jerzy Oleszczyński, Maciej Felzanowski, Bartłomiej Szażanowicz, Włodzimierz Ciok, Tomasz Dorosz oraz Marcin Politowski, Ewa Gardiańczyk-Wojnowska, którzy następnie wyłonili zwycięskie pary.

Puchary dla najlepszych zostały wręczone przez dyrektorów szkoł panią Magdalenę Rupniewską, Renatę Kozłowską oraz honorowego patrona Pana Burmistrza Krzysztofa Buglę.

Muzyka łagodzi obyczaje, taniec zbliża ludzi, a tak wspaniała impreza i gorące rytmy spowodowały, że w centrum Żoliborza, w środku zimy zapanowała prawdziwa gorączka sobotniej nocy i klimat szampańskiej zabawy.

Turniej dostarczył wszystkim zgromadzonym wielu niezapomnianych wrażeń, stał się doskonałą okazją do promocji tańca, co przełożyło się na ilośc zgłoszonych par i duże zainteresowanie publiczności. Jesteśmy przekonani, że nie jest to ostatnia impreza taneczna tego typu , lecz początek przygody z tańcem, która na stałe wpisze się w kalendarz żoliborskich wydarzeń.

• MASKI KARNAWAŁOWE

• Z racji trwającego już Karnawału, uczniowie klasy IIIa oraz uczniowie klas IV, wykonali maski, które później będą mogli wykorzystac na "Balu Karnawałowym".

czytaj więcej - Świetlica