• AKTUALNOŚCI

    • KAMPANIA WYBORCZA
     • KAMPANIA WYBORCZA


     • Drodzy Uczniowie,

       Dobiega końca kampania wyborcza.

      W poniedziałek, 4.10.2021r. odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego

      (obowiązuje strój galowy).

      Prawo głosowania w wyborach (czynne prawo wyborcze) posiadają wszyscy uczniowie szkoły.

      Aby głos był ważny,  wyborca głosuje na 10 kandydatów poprzez postawienie znaku X.

       

      Życzymy mądrych wyborów.

       

    • Zabawa łączy pokolenia
     • Zabawa łączy pokolenia


     • 1 października 2021 roku na terenie naszej szkoły odbył się Piknik rodzinny organizowany przez Partnerstwo Lokalne dla Rudawki i Zatrasia.
      Hasło przewodnie imprezy to: "ZABAWA ŁĄCZY POKOLENIA" .

      FOTORELACJA
       

    • Matematyka muzyki - muzyka matematyki
     • Matematyka muzyki - muzyka matematyki


     • 1-go października w naszej szkole obchodziliśmy dwa święta - Światowy dzień tabliczki mnożenia i Międzynarodowy Dzień Muzyki.

      Czy jest w tym coś wspólnego ?

      Matematycy, to specyficzny typ naukowców – cały otaczający ich świat próbują ująć za pomocą liczb, wykresów funkcji lub tablic. Modelują procesy finansowe, podają równania zjawisk fizycznych, a w wolnym czasie szukają strategii wygrywającej w grze w szachy. Dlatego jest oczywiste, że tak ważny aspekt życia, jak muzyka, nie mógł pozostać przez matematyków niezauważony. Na czym polega ten niezwykły związek matematyki i muzyki?

      Muzykę zaczęto badać za pomocą narzędzi matematycznych już w VI w. p.n.e., a zajął się tym nie byle kto, bo sam Pitagoras (znany każdemu uczniowi z twierdzenia o własnościach trójkąta prostokątnego, którego tak naprawdę nie jest autorem).

      Z pomocą matematyki można usystematyzować przecież nie tylko zależności harmoniczne, ale również tak istotny element muzyki jak rytm.

      Zasada zapisu metrum jest bardzo łatwa jeśli rozumie się prawa dodawania ułamków. Całej nucie przyporządkowana jest liczba 1, półnucie, czyli połowie całej nuty liczba 1/2, a ćwierćnucie, która jest ćwiartką całej nuty 1/4, czyli każda kolejna wartość jest połową poprzedniej.

      Dobry kompozytor musi zatem sprawnie operować ułamkami.

      Dla wielu kompozytorów XX wieku matematyka była po prostu źródłem inspiracji.

      XX wiek to także muzyka elektroniczna i komputerowa, w której zaczęto dosłownie stosować język matematyki, czyli algorytmy.

      Patrząc z perspektywy historycznej można zauważyć, że muzyka nie może się obejść bez matematyki.

      Czy można zatem pokusić się o napisanie algorytmu kompozycji? Jaki wzór podać na powstanie arcydzieła? Od jakich zmiennych zależy sukces kompozytora? Niestety wkraczamy tu na bardzo niepewny dla matematyka grunt pojęć niedefiniowalnych, takich jak inspiracja, emocje czy wrażliwość. To właśnie one nadają ostateczny kształt muzyce. Czyżby matematyka miała zatem ulec wobec nieskończonej wyobraźni kompozytora? Ależ skąd! Przecież nieskończoność jest pojęciem matematycznym.


      FOTORELACJA

       

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA SZKOLNY KLIP MUZYCZNY
     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA SZKOLNY KLIP MUZYCZNY


     • Ogólnopolski konkurs Minutowa Piosenka Klasowa zaprasza do udziału grupy klasowe i szkolne pod kierunkiem nauczycieli. Na uczestników konkursu czekają wartościowe NAGRODY w postaci instrumentów muzycznych, a wybrane klipy wezmą udział w ogólnopolskim plebiscycie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI za najlepszy szkolny klip muzyczny w Polsce.

      Konkurs jest adresowany do klas ze szkół podstawowych wraz z opiekunami. ZGŁOSZENIA Minutowej Piosenki Klasowej DO 29 PAŹDZIERNIKA 2021 ROKU.

      Zgłoszone klipy ocenia profesjonalne jury, złożone z kompozytorów, muzyków, poetów i autorów piosenek.Konkurs jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.Zapraszamy do udziału!

      Więcej na stronie: https://www.akcjalabirynt.pl/minutowa-piosenka-klasowa/ 

       

    • UNPLUGGED - Program profilaktyczny dla klas 8
     • UNPLUGGED - Program profilaktyczny dla klas 8


     • „Unplugged” jest programem profilaktycznym, który oparty jest na strategii Wszechstronnego Wpływu Społecznego (CSI). Podstawy teoretyczne wywodzą się z teorii uodparniania postaw McGuire, teorii uzasadnionego działania Ajzena i Fishbeina oraz teorii społecznego uczenia się Bandury. Teorie te opierają się na założeniu, że zachowanie człowieka determinowane jest przez wpływ takich czynników, jak: postawy, normy społeczne, modelowanie, presja grupy. W myśl tych teorii ludzie decydując się na określone zachowania kierują się subiektywnymi przekonaniami na temat tego, co myślą i w jaki sposób się zachowują inni członkowie grupy. Subiektywne przekonania o postawach innych ludzi nie odzwierciedlają stanu faktycznego i przybierają postać tzw. błędnych przekonań normatywnych.

      Według wyżej wymienionych teorii to, czy podjęte zostaną przez jednostkę zachowania prozdrowotne lub ryzykowne w dużej mierze zależy od tego, które z tych zachowań postrzegane są jako powszechne i akceptowane społecznie.

       

      Więcej informacji o programie profilaktyczym

      Tematyka spotkań dla Uczniów i Rodziców

      Zgoda na udział dziecka w programie profilaktycznym

       

    • Dobiegła końca akcja #KOCHAMSŁYSZEĆ.
     • Dobiegła końca akcja #KOCHAMSŁYSZEĆ.


     • Dziękujemy nauczycielom z klas 0-3 za współpracę oraz uczniom, którzy podczas zajęć aktywnie uczestniczyli w zabawach symulacyjnych, rozmowach dotyczących osób głuchych i dotkniętych niedosłuchem.

      Podczas krótkiej lekcji migania uczniowie poznali podstawowe zwroty grzecznościowe, a podsumowaniem zajęć w każdej klasie była wspólna recytacja wiersza Jana Brzechwy „Na wyspach Bergamutach” z elementami języka migowego.

      Cieszymy się, że ten wspólnie spędzony czas rozbudził w naszych uczniach wrażliwość, otwartość na potrzeby innych.

       

    • I mityng Fundacji Rozwoju Sportu
     • I mityng Fundacji Rozwoju Sportu


     • Dnia 25 września 2021 roku odbył się I mityng Fundacji Rozwoju Sportu. 

      Fundacja Rozwoju Sportu ma na celu promowanie różnych dziedzin sportu wśród młodzieży. 

      Fundacja została powołana w celach: promowania lekkiej atletyki, oraz innych dyscyplin sportu i form rekreacji; popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży; niesienia pomocy i wspierania działalności sportowej wśród dzieci, młodzieży oraz kadry szkoleniowej; wychowania młodzieży poprzez sport, propagowania lekkiej atletyki i innych dyscyplin sportu wśród niepełnosprawnych, rozwijanie idei fair - play (czystej gry) i poszanowania przeciwnika w sporcie.

      WYNIKI


      FOTORELACJA

      Fot: Dominika Olczak

       

    • VI Turniej piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta
     • VI Turniej piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • W piątek 24 września 2021 r. w naszej szkole odbył się VI Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta. Imprezą towarzyszącą był Piknik Historyczny.

      To bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej.

      Turniej otworzył Burmistrz Dzielnicy Żoliborz Pan Paweł Michalec w obecności wicedyrektor szkoły Pani Małgorzaty Niesiołkowskiej oraz Pana Jarosława Wróblewskiego – pomysłodawcy wydarzenia i przyjaciela szkoły.

      Młodzież kibicowała drużynom walczącym o zwycięstwo w Turnieju.

      Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 392.

      II miejsce zajęli piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 65.

      Na III miejscu uplasowali się piłkarze z drużyny „Tygrysy Orkana”.

      Nasza drużyna zajęła 7. miejsce.

      Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Pani Magdalena Rupniewska, której towarzyszyła Pani Hanna Szwajkert – Sobiecka gość honorowy Turnieju.

      Wokół boiska ustawiono stanowiska, przy których uczestnicy wydarzenia wykonywali opaski powstańcze, bransoletki z białych i czerwonych koralików, malowali mural, pisali kartki do Powstańca.

      W kuchni polowej na zawodników i gości czekały przekąski: chleb ze smalcem, bigos i gorąca herbata. Amatorów nie brakowało!

      Wszystko pilnie obserwowali fotoreporterzy, którzy uwiecznili na zdjęciach gości, zawodników i uczestników VI Turnieju Piłkarskiego im. Jędrusia Szwajkerta i Pikniku Historycznego.

      Do zobaczenie za rok! 
       

      FOTORELACJA

       

      Wywiad Dominiki Olczak z Panią Hanną Szwajkert – Sobiecką, gościem honorowym Turnieju

      -Jak się pani czuje jako rodzina Jędrusia?
      -Jest mi bardzo miło, że Szkoła zaprosiła mnie na taką uroczystość.

      -Jak to się zaczęło?
      -Jędruś wraz ze swoim o 2 lata starszym bratem dołączył do harcerstwa ,,Zawiszakow".Mieszkali wtedy przy ulicy Mickiewicza 20.Jedrus Robił co mógł ,przenosił meldunki , jedzenie. Walczył na swój sposób .

      -Czy zostało coś z czasów gdy jeszcze Jedruś był dzieckiem ?
      -Nie zostało dużo, ostało się kilka zdjęć...Jedno z nich przekazałam szkole . Lecz większość została zniczona skutkiem wojny.

      -Jak zakończyła się historia Jędrusia?
      -Jędruś został postrzelony przez pocisk (...). Niemcy nie pozwolili go nawet opatrzyć... może wtedy by przeżył (...). Został pochowany przy wielkich bohaterach Powstania Warszawskiego na Wojskowych Powązkach.

       

    • V edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film
     • V edycja Konkursu Zrób-My Nasz-Film


     • Zapraszamy uczniów do udziału w V edycji konkursu Zrób-My-Nasz-Film. Konkurs organizowany jest przez OEIiZK w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

      Jeśli kiedykolwiek myśleliście o tym, by nakręcić prawdziwy film, trafiliście w szczególne, dobre miejsce. Oko kamery, podobnie jak oko aparatu fotograficznego – widzi wszystko. Gdy chociaż raz marzyliście  o prawdziwym filmie, "z czołówką" na przodzie i końcowymi napisami, który zmieściw sobie w środku opowieść rodzącą się w Waszej wyobraźni... zgłoście się, spróbujcie zrealizować swoje marzenia.

      Kategoria dla szkół podstawowych: „Filmowy wehikuł czasu – wczoraj, dziś, jutro”.

      Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak, np.: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera. Czas trwania filmów dokumentalnych i reportaży obejmuje minimum 5 minut do maksimum 10 minut.

      Czas trwania konkursu od  12 października 2021 roku do 22 lutego 2022 roku. Dokładne informacje znajdziecie na stronie konkursu: http://zrobmynaszfilm.blogspot.com

       

    • Punkt Informacji i Kariery – PIK
     • Punkt Informacji i Kariery – PIK


     • Od grudnia 2019 nasza szkoła realizuje program „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ”, którego celem jest rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych w naszym mieście. 

      Miasto Stołeczne Warszawa chce przygotować młodzież do szybko zmieniających się potrzeb rynku pracy i przemian społecznych. W tym celu w 110 warszawskich szkołach podstawowych realizowany jest projekt „SIĘGNIJ PO WIĘCEJ!”.

      W ramach tego przedsięwzięcia na terenie naszej szkoły działa Punkt Informacji i Kariery – PIK, gdzie Uczniowie klas VII i VIII oraz ich Rodzice mogą skorzystać m.in. z indywidualnych konsultacji z zakresu doradztwa zawodowego i diagnozy predyspozycji zawodowych.

      Wszystkie te działania mają pomóc w tworzeniu ścieżki kariery edukacyjno – zawodowej oraz kształtowaniu umiejętności poruszania się po rynku pracy.

       

      Okres realizacji projektu: 1.12.2019 - 30.04.2022

      KONSULTACJE Z DORADCĄ ZAWODOWYM

      Poniedziałek: 10:10 - 10:55
      Wtorek: 16:50 - 17:35
      Środa: 10:10 - 10:55
      Czwartek: 12:15 - 13:00

      sala 66


      CZYTAJ WIĘCEJ

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej