• AKTUALNOŚCI

    • SZKOLNY SEJMIK SAMORZĄDOWY
     • SZKOLNY SEJMIK SAMORZĄDOWY

     •  

         5 marca 2020r. członkowie Samorządu Uczniowskiego wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu „92 uśmiechy” brali udział w sejmiku samorządowym.

       Jednym z celów tego spotkania było podsumowanie pracy za pierwszy semestr,
      a  także zastanowienie się nad wydarzeniami, które mogłyby być zrealizowane w drugim semestrze. Wspólnie zastanowiliśmy się nad tym z czego jesteśmy zadowoleni w szkole oraz co chcielibyśmy udoskonalić. Samorządowcy podkreślili, że w szkole panuje miła atmosfera, jest ładnie i estetycznie oraz uczniowie czują się bezpiecznie.

      Samorządowcy podzieleni na kilkuosobowe grupy wspólnie dyskutowali nad pomysłami, proponując ciekawe rozwiązania na drugie półrocze  – między innymi został powołany EKO PATROL,  który będzie kształtował kulturę ekologiczną wśród uczniów.

          Gościliśmy również Panią Dyrektor Magdalenę Rupniewską, która wysłuchała podsumowania pracy za I semestr oraz odpowiedziała samorządowcom  na wszystkie pytania związane z pracą szkoły.  Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za owocną pracę.

      Około godziny 12.00 wszyscy się pożegnaliśmy. Każdy z nas był zadowolony
      z wykonanej prac i kreatywnych pomysłów.

    • ŻYWA LEKCJA HISTORII
     • ŻYWA LEKCJA HISTORII


     • 6 marca kolejny już raz gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Bractwa Kerin
      z miejscowości Subkowy na Pomorzu. Bractwo Kerin zajmuje się przekazywaniem wiedzy z zakresu historii przez ciekawą i humorystyczną opowieść. Naczelnym założeniem tych zajęć jest ich interaktywność – młodzi odbiorcy – uczniowie – odgrywają w nich różne role, dzięki czemu mają niepowtarzalną szansę założenia strojów historycznych czy obejrzenia eksponatów, które są wiernymi replikami historycznych oryginałów. Prowadzone przez Bractwo Kerin lekcje żywej historii uwzględniają wymagania aktualnej podstawy programowej. Działalności dydaktycznej Bractwa Kerin patronuje TVP HISTORIA.

      Klasy IV zapoznały się z tematyką historii Orła Białego, klasy V przeniosły się do Starożytnego Rzymu, klasy VI zgłębiły wiedzę na temat szlachty i husarii, natomiast klasy VII dla upamiętnienia 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej poznały historię II wojny światowej. Zajęcia były atrakcyjne dla dzieci. Uczniowie klas VII w ciszy i skupieniu, z maskami na oczach wysłuchali nagrania, mówiącego o początkach II wojny światowej. Później chętnie angażowali się w kolejne zadania, wcielając się w rolę Ribbentropa, Mołotowa, żołnierza niemieckiego i żołnierza sowieckiego, polskiego lotnika walczącego o Anglię, więźniów obozu Auschwitz – Birkenau, harcerza z Szarych Szeregów. Treści przekazane podczas tych zajęć pomogły utrwalić i ubogacić wiedzę dzieci o wydarzeniach II wojny światowej w Europie i na świecie oraz na ziemiach polskich.

      Bractwo Rycerskie KERIN powstało w 1997 roku z myślą o kultywowaniu głównie polskich tradycji i historii. Prowadzone są pokazy historyczne, których celem jest oprócz, ciekawych doznań estetycznych, podróż do zakamarków historii. W tym celu wykorzystane zostają licznie zgromadzone eksponaty: zbroje legionistów z I w., uzbrojenie gladiatorów, zbroję greckiego hoplity, wczesnośredniowieczne uzbrojenie wikingów, zbroje rycerzy biorących udział w krucjatach do ziemi świętej, zbroje gotyckie z okresu bitwy grunwaldzkiej , zbroje husarskie, liczną broń białą, kusze, łuki, mundury żołnierzy itp. 
      BRACTWO KERIN - czytaj więcej


      FOTORELACJA
       

    • KONFERENCJA „PACZKA NA KRESY"
     • KONFERENCJA „PACZKA NA KRESY"


     • 28 lutego 2020 r. Pani Dyrektor Magdalena Rupniewska oraz Rada Szkolnego Koła Wolontariatu „92 uśmiechy” z opiekunami brali udział w konferencji podsumowującej akcję „Paczka na Kresy 2019” organizowanej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Fundację „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”.

           Podczas konferencji podsumowano dotychczasowe działania  oraz wręczono 
      podziękowania osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację tej szlachetnej misji.

      Nasza szkoła również otrzymała dyplom oraz pamiątkowy album.

       

    • Polonistyczne sukcesy 5-klasistek
     • Polonistyczne sukcesy 5-klasistek

     • 31 stycznia w Szkole Podstawowej nr 362 im. prof. Józefa Kotarbińskiego na warszawskim Bemowie odbyła się uroczystość  podsumowująca XVI Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy i XVI Ogólnopolski Konkurs Literacki organizowane przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Zostały również rozdane nagrody w Dzielnicowym Konkursie Jednego Wiersza Jana Brzechwy organizowanym na Bemowie.

      W tym roku Szkołę Podstawową nr 92 im. Jana Brzechwy godnie reprezentowały uczennice kl. 5 d: Zofia Bryndza – I miejsce w Konkursie Krasomówczym, Julia Dykty – I miejsce w Konkursie Literackim i II miejsce w Konkursie Krasomówczym, Gabriela Strasz – III miejsce w Konkursie Krsomówczym.
       

      Społeczność szkolna jest dumna z dokonań naszych uczennic!

      FOTORELACJA
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684

   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych