• Warsztaty wielkanocne

• 3 kwietnia 2023 r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach integracji dzieci ukraińskich i polskich w różnych grupach wiekowych.
            Tym razem były to warsztaty wielkanocne. Uczniowie wykonali pisanki z wykorzystaniem wosku.

• Memory Master - wyniki konkursu

• W tegorocznym konkursie języka angielskiego Memory Master tytuł laureata lub wyróżnienie otrzymali następujący uczniowie:

Matylda Matuszewska kl. 5b - wyróżnienie
            Stanisław Szkubel kl. 5d - wyróżnienie
            Wojciech Kapica kl. 6c - laureat III stopnia
            Ignacy Bućko kl. 6a - laureat III stopnia
            Mateusz Olejarczyk kl. 6c - laureat III stopnia
            Jakub Pactwa kl. 8a - laureat III stopnia
            Karol Kapica kl. 8d - wyróżnienie
            Jonatan Kruba kl. 8c - wyróżnienie
            Łukasz Trojanowski kl. 8a - wyróżnienie
            Elizaveta Vlasenko kl. 8f - wyróżnienie
            Julia Kucińska kl. 8c - wyróżnienie

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

• Dzień szczypiorku i rzeżuszki w klasach I-III

• 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki".

Przygotowania do tego dnia trwały przez cały tydzień. Uczniowie w oczekiwaniu na ten dzień, założyli uprawę rzeżuchy oraz szczypiorku i dokonywali obserwacji wzrostu roślin.
            W "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki" dominował kolor zielony – to kolor, który wprawił wszystkich w wiosenny nastrój. Na stole królowały wiosenne potrawy: kanapki z rzeżuchą, szczypiorkiem, rzodkiewką, twarożkiem, owoce, warzywa i inne zdrowe przekąski. Całość ozdabiały wiosenne uprawy uczniów.

Dzięki Rodzicom wiosenny poczęstunek był bardzo obfity i mimo apetytów, dzieci nie zdołały zjeść wszystkiego.
            Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

• Festiwal Zdrowia

• 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Zdrowia.

Uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami tematycznymi, dotyczącymi zdrowia. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia starali się wykazać, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie .

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję degustować zdrowe przekąski i soki owocowe, które sami przygotowali. Stanęli na wysokości zadania tworząc smaczne i zdrowe bazarki ze zdrowa żywnością. Duża dawka witamin dostarczyła nam ogromu energii.

• Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży

• Projekt pt: "Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzieci i młodzieży: systemowe wsparcie dla mieszkańców miasta stołecznego Warszawa w Dzielnicy Bemowo, Wawer i Żoliborz"

Możesz pomoc dziecku i rodzinie poprzez zgłoszenie się do projektu, jeżeli:

• dostrzegasz niepokojące Cię zachowania dziecka i zastanawiasz się, czy jest ono zgodne z normą rozwojową,

• potrzebujesz wsparcia w nauce dziecka lub nastolatka, radzenia sobie w trudnych sytuacjach lub nietypowych okolicznościach,

• chcesz dowiedzieć się, jak budować z dzieckiem trwałą i bezpieczną relację,

• chcesz nauczyć się rozmawiać z dzieckiem o trudnych sprawach: śmierć kogoś bliskiego, rozwód rodziców, zmiany w życiu,

• szukasz sposobu, aby poznać mocne strony dziecka i obszary wymagające wzmocnienia,

• niepokoi Cię sposób odżywiania dziecka,

• w przypadku tików, natrętnych czynności lub myśli,

• jeżeli dziecko podejmuje zachowania ryzykowne dla siebie i innych,

• dziecko bez podania przyczyny wyraża taką potrzebę.

Skorzystaj z pomocy poprzez zgłoszenie się na infolinię pod numerem telefonu:536 777 251

• Wiosenny przegląd talentów

• 22 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole finał szkolnego konkursu „Mam talent”, który przybrał formę Wiosennego Przeglądu Talentów.

Imprezę rozpoczął Chór szkolny, który wykonał piosenkę Grzegorza Turnaua „Między ciszą, a ciszą”.
            Dzisiejszego dnia, nauczyciele mogli wypatrywać swoich sobowtórów, bowiem niektórzy chórzyści z wielką precyzją odwzorowali swoich nauczycieli.

Następnie mogliśmy podziwiać naszych uzdolnionych uczniów w różnych kategoriach: śpiew, gra na fortepianie, gra na flecie prostym, recytacja, jazda na rolkach, sztuki walki oraz jazda na deskorolce.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wielkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy rozwijania talentów i pasji!

• Światowy Dzień Wody

• Woda jest niezbędna w każdym aspekcie naszego życia. Od jej czystości i dostępności zależna jest szansa na zdrowe i godne życie. Bez niej trudno jest przygotować jedzenie albo zadbać o higienę własną i gospodarstwa domowego.

Ogromne ilości wody są zużywane każdego dnia w rolnictwie i przemyśle. Uprawy, zwłaszcza w rejonach o ciepłym klimacie wymagają nawadniania. Podobnie hodowla zwierząt, która generuje jeszcze większe zapotrzebowanie na wodę. Wyprodukowanie każdego produktu niesie ze sobą konieczność zużycia wody.

Trudności w dostępie do wody wpływają bezpośrednio na możliwość edukacji i rozwoju człowieka a także na rozwój ekonomiczny oraz dobrobyt całych społeczeństw i państw.

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów tego święta z Polską Akcją Humanitarną.
            Została wykonana gazetka na temat zagadnień dotyczących wody, na której zawisły plakaty i wiersze naszych uczniów. Na lekcjach biologii i przyrody tworzyliśmy kropelki z życzeniami dla ludzi, cierpiących na brak wody.

• Słowiańskie powitanie wiosny

• 20-21.03.2023 r. chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w organizowanych na terenie parafii rekolekcji wielkopostnych. Pozostali w tym czasie brali udział w słowiańskim powitaniu wiosny.

Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali motanki (lalki ze skrawków materiałów), malowali wiosenne pejzaże na folii stretchowej. A to nie koniec wiosennych aktywności! Przed nami przegląd szkolnych talentów i liczne wycieczki. Pomyśleć, że kiedyś w ten dzień chodziło się na wagary.

Przepięknej wiosny!