• AKTUALNOŚCI

    • DZIEŃ MATKI
     • DZIEŃ MATKI


     • Mały czy duży, każdy wie, że 26 maja to szczególny dzień! Dzień Matki! 
      Nie przez przypadek to święto jest wiosną, gdy wszystko kwitnie, a Słońce grzeje. Tak jak Mama, która otacza nas opieką i wychowuje.

      Dziękuję Ci, że jesteś!
      Wszystkiego najlepszego!

      W dniu Twojego święta życzymy Ci spełnienia marzeń,dużo uśmiechu, czasu dla siebie i dużo, dużo zdrowia!

       

    • Finalista Olimpiady Informatycznej
     • Finalista Olimpiady Informatycznej


     • Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz uczeń - Piotr Kowalik z klasy 7A został finalistą XV Olimpiady Informatycznej Juniorów.

      Po 3 etapach zawodów oraz pojawiających się w ich trakcie zadań związanych z programowaniem udało uzyskać się najznakomitsze miejsce.

      Piotrkowi życzymy dalszych sukcesów w karierze informatycznej!

       

    • "DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY- PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY..."
     • "DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY- PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY..."


     • Miło mi poinformować, że uczennica klasy 6b Dominika Olczak została laureatką Międzyszkolnego Konkursu ,,DZIECI ŚWIATA, WARSZAWY- PASJE, ZAINTERESOWANIA, ZABAWY..." w kategorii prezentacja multimedialna.

      Natomiast Natalia Budzińska z klasy 8c zajęła II miejsce w kategorii praca plastyczna.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

       

    • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta"
     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta"


     • Ideą Konkursu było: poszerzenie wśród młodzieży wiedzy o geografii Polski i świata; aktywizacja miłośników ojczystej przyrody poprzez prezentowanie i honorowanie ich osiągnięć; rozwijanie wśród młodzieży pasji do zwiedzania, podróżowania i odkrywania różnorodnych miejsc i zakątków Polski i świata.


      Laureat drugiego miejsca w kraju:

      GRZEGORZ SIEWICZ, kl. VI D

       

      Wyróżnienia:

      Natalia Wojczuk, kl. V B

      Maciej Karpiński, kl. V B

      Borys Latek, kl. V B

      Antonina Plutecka, VI A

      Hanna Ejmont, kl. VI B

      Mateusz Błaszczyk, kl. VI G

      Karina Franaszczyk, kl. VII A

      Hanna Gonsior, kl. VII C

      Julia Wojczuk, kl. VII D
       

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • Majowe święta – dni, o których należy pamiętać
     • Majowe święta – dni, o których należy pamiętać


     • Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno.

      Chór szkolny MAŁY WIWAT włącza się w obchody tak ważnych dla Polski dni.


      Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

      1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.

      W Polsce święto głównie kojarzone jest z poprzednim ustrojem. W czasach PRL był to bardzo uroczysty dzień, a uczestnictwo w obchodach było niemal obowiązkowe. Kierownictwo partyjne dbało o każdy szczegół uroczystości, nawet o hasła na transparentach. Dzień 1 maja w Polsce został ustanowiony Świętem Pracy i dniem wolnym od pracy w 1950 r.


      2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

      Ochronę prawną symboli państwa gwarantuje Konstytucja, a warunki jej używania określa ustawa. Pamiętajmy, aby na czas świąt majowych wywiesić flagę Polski i tym samym podkreślić naszą narodową tożsamość.


      3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijną.

      Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń w historii państwa Polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów, dokument ten pomagał kolejnym pokoleniom podtrzymać dążenia do niepodległości.

      Dzień 3 Maja 1791 roku został uznany Świętem Konstytucji 3 Maja. Obchody tego święta były zakazane podczas rozbiorów, a ponownie jego obchodzenie zostało wznowione w II Rzeczypospolitej w kwietniu 1919 roku.

      Święto Konstytucji 3 Maja zostało zdelegalizowane przez hitlerowców i sowietów podczas okupacji Polski w czasie II wojny światowej, a po antykomunistycznych demonstracjach w 1946 r. nie było obchodzone w Polsce, natomiast zastąpione obchodami Święta 1 Maja. W styczniu 1951r. Święto 3 Maja zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne. W roku 1981 ponownie władze świętowały uchwalenie majowej konstytucji. Do roku 1989 w tym dniu często dochodziło w Polsce do protestów i demonstracji antyrządowych i antykomunistycznych. Po zmianie ustroju, od kwietnia 1990 r. Święto Konstytucji 3 Maja należy do uroczyście obchodzonych polskich świąt.

       

    • #wszystkobędziedobrze
     • #wszystkobędziedobrze


     • Nasi uczniowie to NIEPOPRAWNI OPTYMIŚCI!!!!

      Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że "wszystko znowu będzie dobrze i się skończy podły czas (...)".

      #wszystkobędziedobrze

      Program „Niepodległa”

      Autor słów i muzyki: Wojciech Byrski

       

    • SP nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie - organizator lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021
     • SP nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie - organizator lokalnych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2021


     • Sprawozdanie z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w roku szkolnym 2020/2021 w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

      9 lutego w całej Europie obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, zainicjowany przez Komisję Europejską w 2004 r. W roku 2021 obchodziliśmy go już 18 raz. Działania podejmowane w ramach  Dnia Bezpiecznego Internetu realizowane były pod hasłem "Działajmy razem!". 

      Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

       

      O CZYM ROZMAWIALIŚMY

      Podczas lekcji informatyki i godzin wychowawczych uczniowie naszej szkoły poszerzali informacje dotyczące bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu. 

      Podczas zajęć uczniowie klas 4-6 oglądali kreskówki poświęcone jednej z form zagrożeń - cyberprzemoc, uzależnienie, własność intelektualna, m.in. które poznają na podstawie przygód Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka – uczniów szkoły podstawowej.

      Na lekcjach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w Internecie, o cyberprzemocy z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak m.in.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe m.in.

      Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali podczas zajęć on-line, byli aktywni, pełni pomysłów i świetnych rozwiązań. Uczniowie klas 7 i 8 poznali pojęcie „hejtu”. Celem zajęć było m.in. poszerzenie świadomości wokół zjawiska hejtowania, zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści, poszukiwanie alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Zapoznali się z pojęciami „hejtowanie” oraz „mowa nienawiści”.

      Poruszyliśmy również sprawy netykiety i właściwego zachowania w sieci. Naszą odpowiedzią na niewłaściwe zachowania w sieci są plakaty wykonane przez uczniów.

      Ponieważ nasi uczniowie lubią śpiewać postanowiliśmy nagrać piosenkę dotyczącą internetu. Niestety nie mogliśmy się spotkać osobiście, nasi chórzyści nagrali piosenkę w zaciszu swojego domu, wszystkie nagrania połączyliśmy w jedno i wyszło coś fantastycznego. Zapraszamy na szkolnego Facebooka by wysłuchać naszej piosenki: https://fb.watch/4Nkc4yzAO9/

      Po kilku tygodniach rozmów, dyskusji, burzy mózgów dotyczących bezpieczeństwa w intrenecie przyszedł czas na podsumowanie naszych wiadomości i sprawdzenie czy to wszystko o czym rozmawialiśmy zostało w naszych pamięciach. 200 uczniów w naszej szkole przystąpiło do quizu online „Ile wiesz na temat bezpieczeństwa w Internecie? Sprawdź się”.

      Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naszego Quizu. Wyniki są niezwykle budujące- WYNIKI ANKIETY .

       

      Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”.

      Podejmowane przez Państwa inicjatywy przyczyniają się do zwiększania poziomu bezpieczeństwa młodych użytkowników internetu.

      Dziękujemy za włączenie się w tegoroczne obchody DBI.

       

      Natalia Maruszewska-Sawicka

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Biuletyn informacji publicznej