• Życzenia wielkanocne

• "Tak jak w Wielkanoc odradza się życie, tak niech odradzają się Wasze nadzieje i wiara w człowieka".

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy pokoju, wiary i miłości. By nadchodzący czas był przepełniony spotkaniami z najbliższymi i odpoczynkiem, który doda sił i zmotywuje do podejmowania kolejnych wyzwań.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie

• Przerwa świąteczna

• Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że w dniach 28.03, 29.03, 02.04 nie ma zajęć dydaktycznych. W tych dniach w szkole organizowane są tylko zajęcia opiekuńcze.

Rodziców zainteresowanych taką formą zajęć prosimy o przekazanie informacji do sekretariatu szkoły do dnia 27 marca 2024 r.

• Laureatka Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS

• Z radością informujemy, że Anna Podolich, uczennica klasy 5a, uzyskała tytuł laureata w V Międzyszkolnym Konkursie Językowym Poezji i Teatru WERS.

Ania zajęła I miejsce w kategorii: poezja w języku ukraińskim - klasy 4-6.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz wydawnictwa EGIS/Express Publishing.

Konkurs znajduje się w przygotowanym przez Kuratorium Oświaty wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych punktowanych do liceum.

Serdecznie gratulujemy!

• Laureat Konkursu InstaLogik

• Miło mi poinformować, że Tadeusz Antoszewski, uczeń klasy 5b, osiągnął wielki sukces. Uzyskał tytuł Laureata i zajął II miejsce na szczeblu ogólnopolskim w kategorii klas piątych w V edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2023/2024.

Gratulujemy!

• LIVING WAX MUSEUM

• 22 marca 2024 r. uczniowie klasy 4a w ramach projektu z języka angielskiego przebrali się za wybrane przez siebie postacie, przygotowali plakaty z informacjami w języku angielskimi oraz opowiedzieli o swojej postaci uczniom z innych klas, którzy z podziwem i zaciekawieniem oglądali prace i zaangażowanie włożone w przygotowanie wystawy.

• Recytatorzy na start!

• 22 marca 2024 r. swój debiut recytatorski poza murami naszej szkoły mieli uczniowie kl. 4c: Emma Kasprowicz i Antoni Krężołek. Wzięli oni udział w Żoliborskim Konkursie Recytatorskim „Spotkanie z Mickiewiczem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 267 im. J. Słowackiego.

Komisja konkursowa oceniała: pamięciowe opanowanie tekstu, oryginalność i trafność interpretacji, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Nie dość, że nasi uczniowie wrócili z I miejscem (Antek) i wyróżnieniem (Emma), to dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących życia i twórczości naszego wieszcza, gdyż mieli okazję uczestniczyć w wystawie przygotowanej przez kolekcjonerkę wydań „Pana Tadeusza” panią Krystynę Warachowską. Pobyt w zaprzyjaźnionej szkole umilił naszym czwartoklasistom słodki poczęstunek oraz rozmowy z uczestnikami i organizatorami.

Serdecznie gratulujemy tak udanego debiutu!

• Ozdoby wielkanocne

• Oto wspaniałe prace przygotowane przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej na konkurs pt. ,,PRZESTRZENNA OZDOBA WIELKANOCNA''.

Jesteśmy zachwyceni ilością pomysłów i talentów plastycznych  jakie drzemią w naszych uczniach.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.
            Każdy otrzyma dyplom i nagrodę rzeczową za udział.

Pozdrawiamy w wiosennym nastroju.
            Nauczyciele Świetlicy Szkolnej.