• Klasy

• ROK 2023 / 2024

• VAN GOGH & FRIENDS

• 21 grudnia 2023 r. klasa 7b wybrała się na wystawę VAN GOGH & FRIENDS.

W sposób ciekawy i nietypowy mogliśmy podziwiać sylwetkę  wielkiego artysty. Ten holenderski malarz w czasie swojego życia namalował ponad 2000 obrazów. Co interesujące napisał również ponad 600 listów, które są gromadzone w zbiorach największych i najważniejszych muzeów, galerii i kolekcjonerów sztuki na całym świecie.

• Spotkanie świąteczne

• Dobro powraca

• W tym roku zrezygnowaliśmy ze wzajemnych upominków mikołajkowych i przeznaczyliśmy je dla Podopiecznych Domu Dziecka Nr 2 im. dr Janusza Korczaka w Warszawie.

• Inteligentne miasto

• 21 listopada 2023 r. klasa 7b z nauczycielką informatyki oraz wychowawczynią wybrała się do Centrum Informacji Konsumenckiej na warsztaty Inteligentne Miasto.

Przypomnieliśmy sobie czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Uczniowie sterowali ruchem ulicznym, latarniami, światłami drogowymi, światłami dla pieszych oraz przejazdami kolejowymi. Kolejny  raz nasi uczniowie wykazali się znajomością kodowania tak aby wszystko działało jak w zegarku 🙂

• ROK 2019 / 2020

• ROK 2016 / 2017

• WARSZTATY W FILMOTECE

• Kto wynalazł prasę, a kto radio? Jak wyglądały i działały pierwsze odbiorniki radiowe i telewizyjne? Jakie bajki i programy oglądali kiedyś rodzice i dziadkowie? Tego dowiedzieli się dziś tj. 24 maja uczniowie klasy 0b podczas warsztatów w Filmotece. Dopełnieniem zajęć była prezentacja filmu Dom.

Joanna Kukla

• WARSZTATY W MUZEUM ETNOGRAFICZNYM

•  Klasa 0b uczestniczyła dnia 18 maja w warsztatach w Muzeum Etnograficznym. Dzieci poznawały etapy powstawania tkanin włókienniczych, rozróżniały je ze względu na fakturę, właściwości czy zastosowanie. Tworzyły własne wzory i ozdabiały, zamieniając się w artystów rękodzieła, doskonale planując i rozwijając umiejętności oraz bawiąc się. Zajęcia wydłużyły się bo chętnych do doświadczania było więcej niż eksponatów... ale to właśnie do ciekawych świat należy.

Joanna Kukla

• DZIEŃ KOBIET

Dzisiaj Święto Dziewczynek....

Chłopcy jak rycerze obdarowali swoje urokliwe koleżanki tulipanami, wyrażając swoją postawą i piosenką symbolikę kwiatu - ,,cieszę się na Twój widok".

Przy poczęstunku i rozmowach miło upłynął dzień.

• WYCIECZKA DO MOSTÓWKI

• W słoneczny poniedziałek 21 listopada 2016r. grupa dzieci klas Oa i Ob wzięła udział, wraz z Opiekunami, w wycieczce autokarowej do Mostówki. Dzieci uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych rozwijając wyobraźnię i umiejętności malarskie oraz przygotowując upominki świąteczne dla Rodziców. Przerwę w pracy spędziły bardzo aktywnie, na świeżym powietrzu; grając w gry terenowe i uczestnicząc w pokazie puszczania gigantycznych baniek mydlanych. Po tych atrakcjach, z wielkim apetytem  spałaszowały pyszne kiełbaski, popijając ciepłą herbatą.

Już po zachodzie słońca, ale z niezapomnianymi wrażeniami wróciły autokarem pod szkołę, do czekających tam na nich Rodziców. Radosnym powitaniom i opowieściom nie było końca….

• SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM

•  W piątek, ostatniego dnia września uczniowie oddziału OB gościli Ratownika medycznego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, pana Michała. Z wielką uwagą wysłuchały podstawowych informacji dotyczących sposobu udzielania pierwszej pomocy, poznały tajniki pracy ratownika i sprzęt jakim pracuje. Uczniowie cierpliwie, i z zaangażowaniem podejmowali próby zakładania opatrunków na przedramionach kolegów. Ale z największym zainteresowaniem i ciekawością obserwowali pokaz resuscytacji na fantomie oraz prezentację działania elektrycznego defibrylatora.
                Czas na praktycznych działaniach pod okiem p. Ratownika upłynął uczniom bardzo szybko.
            Wszyscy uczniowie zgodnie potwierdzili, że te praktyczne zajęcia były zaskakujące, ale przede wszystkim budujące w nich poczucie odpowiedzialności i odwagi w działaniu ratującym życie.
            Pan Michał podczas zajęć podkreślał, że najważniejsza jest świadomość o sposobach ratowania życia i budowanie właściwych nawyków już od najmłodszych lat.
              BO ŻYCIE TO NAJPIĘKNIEJSZY SKARB