• Teatr szkolny

• WAKACJE

• "Kocha się prawdę zwłaszcza w czasach, kiedy wszystko jest fałszywe; kiedy zepsucie jest ogólne, teatr jest najczystszy.”
            Denis Diderot

Czas, w którym wiele się „zepsuło” dotknął każdego z nas, jednak przetrwaliśmy. Na zajęciach edukacji teatralnej mimo zamknięcia, nie zapominaliśmy o teatrze i sztuce. Dotykaliśmy ich inaczej, oglądając przedstawienia, opery, wywiady online z artystami, przyglądaliśmy się pandemii okiem codzienności, robiąc zdjęcia, pisząc wiersze, poznając inne środki wyrazu.

Inspirowaliśmy się, ale również uczyliśmy się wyrażać siebie przez sztukę, kochać prawdę o nas samych, choć wokół było tyle fałszu. Szukaliśmy.

Chcieliśmy zachować naszą wrażliwość, w tym bezdusznym czasie.

Nie było to proste, bo sztuka teatru wiele wymaga, ale również wiele ofiaruje w zamian. Uczyliśmy się odpowiedzialności za grupę i dane słowo, wytrwałości, współdziałania. Przełamywaliśmy lęki publicznych wystąpień.

Dziś już są wakacje. Przygotowaliśmy wraz z Uczniami klasy 6d przedstawienie, które za chwilę Państwo zobaczą. Włożyli w nie wiele trudu.

Z dziecięcą miłością, szczęściem i zabawą wkraczają teatralnie w wakacje ….bo teatr jest najczystszy.

Dajcie się zabrać w tę podróż…

• Próby do przedstawienia muzycznego

• Trwają intensywne próby do apelu z okazji Dnia Niepodległości. Nasi aktorzy w akcji :)

• II Żoliborski Młodzieżowy Przegląd Teatralny

• 15 czerwca uczniowie klasy 7d należący do koła teatralnego wzięli udział w II Żoliborskim Młodzieżowym Przeglądzie Teatralnym. Młodzi artyści zaprezentowali przedstawienia pt. „Trudne sprawy – Kopciuszek 21.wieku” według scenariusza napisanego przez dwie uczennice – Olgę i Olę.

Zaangażowanie i gra aktorów zostały wysoko ocenione przez jury i publiczność.

Gratuluję umiejętności teatralnych i talentu pisarskiego.

• "SZTUKA BEZ TYTUŁU" - KLASA 5C

• PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU KLASY 4C

• Tytuł; "Wacik, Pusia i reszta"
            Tekst i reżyseria: Grażyna Ubysz
            Scenografia: Anna Ciećwierz i Grażyna Ubysz

• PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU KLASY 4C

• 4 grudnia uczniowie klasy 4c zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie przedstawiając bajkę
            pt. "Król Ład X i zły czarodziej Chaos".

• PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU KLAS 4A I 4C

• "HISTORIA O NIEZWYKŁEJ RZEPCE"