OKIEM MŁODEGO REPORTERA

Święto flagi

Pewnie wiecie, że flaga Polski jest biało-czerwona, ale założę się, że większość z nas nie wie nic ponadto o tej fladze. A przecież jest to jeden z symboli naszego państwa, więc może wypadałoby się o niej więcej dowiedzieć.

ZAJRZYJ TYTAJ

Patron szkoły – Jan Brzechwa

Ostatnio świętowaliśmy Dzień Patrona. Jest nim pisarz (m.in. wierszy dla dzieci) Jan Brzechwa. Kto to właściwie jest i czy warto mieć takiego patrona? Jeśli chcecie poznać odpowiedź na to pytanie, przeczytajcie artykuł! TU

Walentynki

Skąd wzięła się ta tradycja czytaj...

 

Książki to nie nuda, tylko przygoda!

Jeśli myślicie, że czytanie książek jest nudne, jesteście w wielkim błędzie albo nie trafiliście jeszcze na TĘ właściwą książkę, która porwie Was w magiczny świat literatury! Poniżej kilka propozycji!

Recenzja książki

 

Ferie!

Nasi uczniowie coraz częściej wyjeżdżają na ferie. Niektórzy zostają blisko swojego domu choćby na Zimie w Mieście. Inni wybierają dalsze kierunki: góry, morze, dom babci i dziadka, cioci lub wujka. Czasami na pytanie „gdzie jedziecie?” pojawiały się nawet odpowiedzi informujące o tym, że uczniowie wyjeżdżają za granicę. Przedstawiam Wam ankietę o feriach zimowych, a niżej zamieszczam mapy z zaznaczonymi miejscami, które odwiedzą nasi uczniowie.

WYNIKI ANKIETY

 

Zimowe propozycje

Na ferie zostajesz w Warszawie i nie wiesz jak je można spędzić? Myślisz, że to będą twoje najgorsze ferie. Mylisz się! W Warszawie jest wiele ciekawych miejsc, w których można spędzić czas, np. lodowiska, muzea, narty, kino, górki do zjeżdżania na sankach.

WIĘCEJ

 

Czy wiesz że…

1. Potrzeba ponad 60 tysięcy lat, aby obejrzeć wszystkie filmiki zamieszczone obecnie na Youtube. Nie marnujcie więc czsu na siedzenie przed komputerem! I tak nie dacie rady obejrzeć wszystkiego!

2. Dwie trzecie populacji na świecie nigdy nie widziało śniegu. Czujcie się wyjątkowi!

WIĘCEJ

11 listopada – święto wszystkich Polaków

11 listopada 2018 roku mija 100 lat od odzyskania przez Polaków czegoś wielkiego – niepodległości. Polska była pod zaborami aż 123 lata! Nie jedna osoba musiała zginąć, nie jedna się poświęcić abyśmy mogli żyć w wolnym państwie, takim jak teraz.

Droga do wolności   CZYTAJ

    

Wywiad z Jarosławem Wróblewskim

Jarosław Wróblewski – dziennikarz, autor książek „Zośkowiec”, „Gryf”, „Kwatera Ł. Wolność jest kuloodporna”. Książka „Zośkowiec” została wybrana Książką Historyczną Roku 2014, a książka „Kwatera Ł” nominowana do tej nagrody w tym roku.

Szymon Kornacki: Dzień dobry. Kim pan właściwie jest? Dlaczego pan został historykiem?

Jarosław Wróblewski: Zawsze miałem pasję historyczna, lubiłem historię, byłem harcerzem. Dorastałem w czasach PRL, kiedy jeszcze Polska nie była wolna. Uważałem, że poznawanie historii, czytanie o niej jest po prostu czymś ważnym i potrzebnym, aby zrozumieć co się dzieje wokół. Jeszcze wtedy czytałem o historii z książek drugiego obiegu, zakazanych książek, wychodzących poza oficjalną dystrybucją. Słowo zawsze było dla mnie ważne. Chciałem studiować polonistykę, ale zostałem dziennikarzem, skończyłem studia dziennikarskie, ale mam taką pasję historyczną. Myślę, że historia mnie kształtuje, wiele z niej wyciągam wniosków, wiele się z niej uczę cały czas. Jest fascynująca, zwłaszcza historia Polski, dla mnie historia Warszawy i historia na wyciągnięcie ręki – historia Żoliborza.

CAŁOŚĆ

 

Józef Piłsudski – Ojciec Niepodległości!

W tym roku świętujemy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski! Postacią niezwykle ważną w naszej drodze do wolności i nazywaną często „Ojcem Niepodległości” jest Józef Piłsudski. Warto zatem poznać lepiej jego biografię. Zapraszam do lektury!

WIĘCEJ

 

Aktualności

Kontakt

  • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
    ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
  • (022) 633-97-17

Galeria zdjęć