Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. Obchody tego święta połączyliśmy z uczestnictwem w projekcie e-Twinning. Uczniowie klas 4-7 przygotowali z tej okazji plakaty reklamujące polszczyznę, które zawisły na szkolnych korytarzach. Czytaj całość

CERTYFIKAT

Informujemy, że nasza szkoła  została  członkiem europejskiej  społeczności  szkolnej w progamie eTwinning. Koordynatorem programu eTwinning w naszej szkole jest Pani Joanna Skwarczyńska.  eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom,  motywuje uczniów do nauki i otwarcia na Europę.

W roku szkolnym 2017/ 2018 współpracujemy z partnerską szkoła w Turcji.  Współpracujemy ze szkołą z Turcji w ramach dwóch  projektów pierwszy to: Indentity, Culture and Language natomiast drugi to wykorzystanie dramy na lekcji języka angielskiego. Pierwszy  projekt nie tylko mobilizuje uczniów do nauki języka angielskiego ale ma również aspekt wychowawczy, ponieważ pielęgnuje świadomość narodową i szacunek do własnej kultury.  W ramach projektu prezentujemy kulturę polską poprzez lekcje w kontekście legendy polskiej o „Smoku Wawelskim”. Zespół nauczycieli języków obcych przygotował  lekcje  dla klasy 4  i 5  zintegrowaną z podstawą programową nauczania języka angielskiego.  Natomiast projekt z wykorzystaniem dramy jest atrakcyjną formą motywowania uczniów do mówienia w języku angielskim. Czynności edukacyjne realizowane w ramach dwóch projektów czynią treści edukacyjne  z podstawy programowej znacznie atrakcyjniejszymi.

CERTYFIKATY:

drama and play