• Warto wiedzieć

• Terapia logopedyczna

• "Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania".

Szanowni Państwo,
            Od grudnia 2021r. na terenie naszej placówki, prowadzona jest m.in.terapia logopedyczna dla dzieci i młodzieży. Aktualnie dysponujemy wolnymi miejscami.
            Terapia logopedyczna obejmuje pracę nad:
            🟡 wadami wymowy,
            🟡 opóźnionym rozwojem mowy,
            🟡 komunikacją alternatywną,
            🟡 zaburzeniami mowy i komunikacji,
            🟡 naukę czytania metodą symultaniczno - sekwencyjną.

W swojej pracy wykorzystujemy sprawdzone narzędzia diagnostyczne oraz pomoce własne.

Terapia logopedyczna realizowana jest w ramach zadania publicznego:"Prowadzenie na terenie Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy Placówki Wsparcia Dziennego TPD, jako element Lokalnego Systemu wsparcia" finansowanego przez m.st. Warszawa dla Dzielnicy Żoliborz.

• TPD - INFORMACJE DLA RODZICÓW

• Ruszają w naszej Placówki cykliczne spotkania dla rodziców pt.:
            " Z każdym dzieckiem wszystko jest OK".

Podczas spotkań warsztatowo-edukacyjnych wybierzecie się Państwo na wycieczkę myślową w krainę własnego dzieciństwa.

Na myśl o jakim wspomnieniu z dzieciństwa uśmiechacie się Państwo?

Jakie obrazy sprawiają, że nasi bliscy nadal żyją w naszym sercu?

Jesteśmy przekonani, że są to sytuacje proste, zwyczajne, nie wyszukane.

Ktoś kiedyś dał nam swój czas, zainteresowanie, przez co poczuliśmy się dla niego ważni- i właśnie o to chodzi.

Jeśli pragniecie Państwo dowiedzieć się, co jako rodzice możecie zrobić, by wasze dzieci były szczęśliwe? Jakich błędów unikać, a na co możemy sobie pozwolić? To te spotkania są właśnie dla Państwa.

Zapisów można dokonywać od poniedziałku do piątku w godz.12:00-18:00 pod nr.tel. 506-594-071.

Spotkania dla Rodziców poprowadzi pedagożka, mediatorka rodzinna, trenerka umiejętności społecznych dla dzieci i młodzieży- Monika Molka.

Wg niej " Droga do rozwoju prowadzi przez próby i błędy. Jeżeli próbujemy inaczej, to jesteśmy niekompatybilni z rzeczywistością, ponieważ rzeczywistość zawsze zawiera w sobie jakiś aspekt niedoskonałości. Idealny świat nie istnieje tak jak i idealne rodzicielstwo".

• Trening Wnioskowania Moralnego

• Już od września br. zapraszamy dzieci i młodzież na Trening Wnioskowania Moralnego.

Każde dziecko powinno znać reguły mówiące o tym, co jest dobre, a co złe, co dozwolone, a co zakazane.

Podczas treningu uczestnicy poznają reguły społeczne, które staną się dla nich rodzajem przewodnika w rozpoznawaniu tego, co jest właściwe. Przyswoją sobie zestaw praw i sankcji społecznych oraz zasady regulujące codzienne zachowanie.

Nadrzędnym celem treningu jest dochodzenie do prawdy, czego efektem jest korygowanie #zniekształceń poznawczych.

Celem treningu wnioskowania moralnego jest poszerzenie świadomości dzieci i młodzieży oraz ułatwienie podejmowania trudnych decyzji w konfliktowych sytuacjach. Wywołanie dysonansu poznawczego i refleksji w odniesieniu do własnego świata wartości w duchu daleko idącej tolerancji. Nadawanie pozytywnego znaczenia emocjom i uczuciom, postawom i przekonaniom, co stanowi podstawę edukacji moralnej.

Celem zajęć będzie nauczenie dzieci dodatkowej umiejętności refleksji: dlaczego wybierać zachowania prospołeczne i dlaczego nie wybierać zachowań agresywnych, przemocowych.

• TPD Żoliborz - Przasnyska

• logo - towarzystwo przyjaciół dzieci

Zapraszamy rodziców na konsultacje wychowawcze.
            W trakcie spotkań ze specjalistą otrzymacie Państwo wsparcie
            w rozwiązaniu trudnej sytuacji wychowawczej, wskazówki dotyczące
            możliwych form działania i rozważycie korzystne dla rodziny rozwiązania trudnej sytuacji.

Zapisy pod numerem telefonu: 506-594-071
            lub osobiście na terenie Placówki.