• Wydarzenia szkolne

     • Apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja


     • 4 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja.

      Apel ten jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.


       

       

     • Dzień szczypiorku i rzeżuszki w klasach I-III


     • 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki".

      Przygotowania do tego dnia trwały przez cały tydzień. Uczniowie w oczekiwaniu na ten dzień, założyli uprawę rzeżuchy oraz szczypiorku i dokonywali obserwacji wzrostu roślin.
      W "Dzień Szczypiorku i Rzeżuszki" dominował kolor zielony – to kolor, który wprawił wszystkich w wiosenny nastrój. Na stole królowały wiosenne potrawy: kanapki z rzeżuchą, szczypiorkiem, rzodkiewką, twarożkiem, owoce, warzywa i inne zdrowe przekąski. Całość ozdabiały wiosenne uprawy uczniów.

      Dzięki Rodzicom wiosenny poczęstunek był bardzo obfity i mimo apetytów, dzieci nie zdołały zjeść wszystkiego.
      Wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

      FOTORELACJA

        
       

     • Festiwal Zdrowia


     • 29 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Zdrowia.

      Uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami tematycznymi, dotyczącymi zdrowia. Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia starali się wykazać, jak ważne jest dbanie o własne zdrowie, prawidłowe odżywianie .

      Uczniowie naszej szkoły mieli okazję degustować zdrowe przekąski i soki owocowe, które sami przygotowali. Stanęli na wysokości zadania tworząc smaczne i zdrowe bazarki ze zdrowa żywnością. Duża dawka witamin dostarczyła nam ogromu energii.

      FOTORELACJA

        
       

     • Wiosenny przegląd talentów 2023


     • 22 marca 2023 r. odbył się w naszej szkole finał szkolnego konkursu „Mam talent”, który przybrał formę Wiosennego Przeglądu Talentów.

      Imprezę rozpoczął Chór szkolny, który wykonał piosenkę Grzegorza Turnaua „Między ciszą, a ciszą”.
      Dzisiejszego dnia, nauczyciele mogli wypatrywać swoich sobowtórów, bowiem niektórzy chórzyści z wielką precyzją odwzorowali swoich nauczycieli.

      Następnie mogliśmy podziwiać naszych uzdolnionych uczniów w różnych kategoriach: śpiew, gra na fortepianie, gra na flecie prostym, recytacja, jazda na rolkach, sztuki walki oraz jazda na deskorolce.

      Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni wielkimi brawami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

      Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy rozwijania talentów i pasji!

      ​​​​​​​FOTORELACJA     • Słowiańskie powitanie wiosny


     • 20-21.03.2023 r. chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w organizowanych na terenie parafii rekolekcji wielkopostnych. Pozostali w tym czasie brali udział w słowiańskim powitaniu wiosny.

      Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali motanki (lalki ze skrawków materiałów), malowali wiosenne pejzaże na folii stretchowej. A to nie koniec wiosennych aktywności! Przed nami przegląd szkolnych talentów i liczne wycieczki. Pomyśleć, że kiedyś w ten dzień chodziło się na wagary.

      Przepięknej wiosny!

           
      ​​​​​​​


     • Bal karnawałowy


     • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

      W dniu 8 lutego 2023 roku na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i seriali. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Wednesday … Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

      Uczniowie doskonale bawili się uczestnicząc w różnych konkursach i zabawach, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

      Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

      FOTORELACJA

        
       

     • Kolędowanie


     • 1.02.2023 r. w naszej szkole odbyło się kolędowanie. Uczniowie z Ukrainy zaśpiewali najpopularniejsze kolędy w ich kraju.

      Kolędnicy od kilku tygodni przygotowywali się do występu, biorąc udział w próbach i przygotowując kostiumy.


       

     • Koncert kolęd i pastorałek


     • 20 grudnia 2022 r. odbył się KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK w wykonaniu Żeńskiego Chóru Wiwat.
      Koncert wprowadził nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

      Utworom towarzyszyły słowa odczytane przez uczniów z klasy 8D - Gabrielę Strasz, Julię Dykty i Jana Majchrowskiego.

      NAGRANIE WIDEO

       
       

     • MIKOŁAJKOWA INTEGRACJA ŚWIĄTECZNA


     • Święta zbliżają się wielkimi krokami. Nasi uczniowie i ich rodzice  mogli poczuć magię prawdziwych świąt, uczestnicząc 6 grudnia 2022r. w kiermaszu realizowanym w ramach projektu Mikołajkowej Integracji Świątecznej – MIŚ.

      Impreza rozpoczęła się kolędowaniem - dobrą nowinę o Bożym Narodzeniu zwiastował chór szkolny. Mieliśmy szansę, by choć na moment zapomnieć o codziennych troskach i słuchając wzruszających aranżacji kolęd i pastorałek przypomnieć sobie o tym, co dla każdego z nas jest najważniejsze w te święta.

      Po koncercie, dzieci wraz z rodzicami mogli kupić przepiękne i pomysłowe świąteczne prace. Wybór był ogromny, bo i wyobraźnia naszych uczniów jest nieograniczona. Na stoiskach znalazły się przepiękne ozdoby świąteczne, aniołki, stroiki, kartki świąteczne, bombki, choinki, a także pachnące, pięknie ozdobione pierniki.

      Kiermasz połączony był z warsztatami plastycznymi oraz lepienia pierogów, licytacją oraz loterią fantową. Chwilę oddechu od kiermaszowych wrażeń zapewniała kawiarenka, w której można było zjeść świąteczne przysmaki i napić się zimowej herbaty.

      Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, rodziców, jak i gości naszej szkoły. Zebrane pieniądze Rada Rodziców przeznaczy na zakup pomocy dydaktycznych dla klas 0-III.

      Serdecznie dziękujemy za obecność i wspólne, radosne świętowanie. Ogromne podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji imprezy. 

      FOTORELACJA

      WIDEORELACJA

      WIDEORELACJA - KOLĘDOWANIE

         
       

     • Magiczny świat wróżb, czyli andrzejki w naszej szkole


     • Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość.

      30 listopada  Samorząd Uczniowski przygotował i zorganizował wieczór  wróżb andrzejkowych dla uczniów klas I-III.  Przyszłość przepowiadały certyfikowane wróżki, które ukończyły odpowiedni kurs.

      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości oraz szukał swojej szczęśliwej liczby. Dużym powodzeniem cieszyły się cukierki i ciasteczka z wróżbami.

      Zbiór wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.  

      Później odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII.

      Zabawy, radości oraz śmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następne takie wydarzenie.

        
       

     • Festiwal Nauki


     • 25 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Nauki.

      W tym dniu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych wydarzeniach.

      Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy w mobilnym planetarium oraz warszaty, m. in: Wirlualny spacer po Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej w googlach VR, Lecimy w kosmos czy Układ Słoneczny, prowadzone przez centrum edukacyjne PlanetaAnuka.

      Pokaz druku 3D okazał się niezwykle cenną lekcją nowoczesnych rozwiązań.

      Na stanowiskach edukacyjnych dzieci mierzyły się z wyzwaniami jakie stawia przed nimi nauka.

      Uczniowie prowadzili eksperymenty związane z oddziaływaniem na zmysły czlowieka (jak oszukać mózg?, rozpoznawanie zapachu za pomocą olejków, pudełko niespodzianka, naukowe dowody sytuacji codziennych).

      Uczniowie klas 5. i 8. przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek serię naukowych wykładów.

      Dzieci chętnie brały udział w konkursie na plakat lub karykaturę naukowca jak również konkursie konstrukcyjnym "Wehikuł czasu".
       

      FOTORELACJA

        

       

      28 listopada 2022 r. podczas drugiej części Festiwalu Nauki nasi Uczniowie brali udział w eksperymentach fizycznych oraz chemicznych.

      Młodzi naukowcy mieli okazję zbadać niezwykle właściwości cieczy nienewtonowskiej, przygotować samonadmuchujące się balony, rozszyfrować wiadomość zapisaną sympatycznym atramentem z fenoloftaleiny czy obserwować egzoenergetyczną reakcję sodu z wodą.

        
       

     • Akcja charytatywna „POLA NADZIEI”


     • 18 listopada 2022r. 26 wolontariuszy ze szkolnego koła wolontariatu „92 uśmiechy”, wzięło udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pola Nadziei”.

      Uczniowie sadzili cebulki żonkili na placu Wilsona przy wejściu do Parku im. Stefana Żeromskiego.

      Pola Nadziei to kampania mająca na celu propagowanie bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „pól nadziei”.

        
       

     • Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości


     • W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 6a i 8b. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.11 wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

      Następnie rozpoczęło się przedstawienie słowno-muzyczne. Młodzi artyści przypomnieli zebranym drogę Polaków do wolności - od zaborów, przez powstania, do niepodległości. Pieśni patriotyczne zaśpiewał Chór szkolny Mały Wiwat pod dyrekcją Pana Piotra Duchalskiego. Scenografia przygotowana przez Panią Annę Ciećwierz nadała uroczystości wyjątkowego, uroczystego charakteru, natomiast kotyliony przygotowane przez Pana Piotra Lisa podkreśliły radosny nastrój Święta Niepodległości. Nas całością uroczystości czuwały: Pani Małgorzata Kotecka i Pani Renata Karczmarz.
      Vivat Niepodległa!

       

      APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - NAGRANIE

       

        
       

     • Obchody Święta Niepodległości w klasach 0-III


     • Dzień 10 listopada 2022 r. w naszej szkole miał niecodzienny charakter, bowiem uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana odczuwać można było odświętną, patriotyczną atmosferę. Na szkolnych korytarzach pojawiły się prace plastyczne i informacje historyczne związane z obchodzonym 11 listopada świętem. Cała społeczność szkolna miała symboliczne biało-czerwone kotyliony i flagi.

      Uczniowie klasy 2A recytowali wiersze o tematyce patriotycznej, przedstawili kilka informacji o ważnych postaciach i śpiewali pieśni patriotyczne. Utwory poetyckie podkreślały nastrój lat walki i zmagań z zaborcami.

      Ten dzień dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w jego obchodach dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
       

         
       

     • Pasowanie na Ucznia


     • „Bo w naszej szkole jak w dobrym kinie, szybko, ciekawie przemija czas…”

      14 października 2022 r. nasze wspaniałe pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami szkoły. W wielkim skupieniu, z piosenką na ustach i w pięknych słowach ślubowały pełnić obowiązki ucznia.

      Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
      Wiwat pierwsza klasa!!!

       
       

     • Dzień Edukacji Narodowej


     • 13 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.
      Dyrekcja, Nauczyciele oraz wszyscy uczniowie spotkali się na wspólnym apelu, przygotowanym przez klasę 4A oraz Chór Mały Wiwat. 

      W muzycznej formie uczniowie przeprowadzili nas przed jeden dzień w szkole.

      NAGRANIE WIDEO


      Za serce, uśmiech, dobre słowo,zachętę do pracy gdy nic się nie udawałoi pochwałę gdy wszystko szło dobrze.
      Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsii przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
      Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni. Za to, że w tak wielu sytuacjachmożemy zawsze na Was liczyć. 

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

       

     • Otrzęsiny pierwszoklasistów


     • Otrzęsiny pierwszoklasistów to ważny uczniowski zwyczaj. Uczniowie klas pierwszych wykonywali  zadania sprawdzające ich zręczność, kreatywność oraz umiejętności plastyczne.  Wszystkie zadania dostarczyły pierwszoklasistom mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Podczas otrzęsin nie zabrakło także odważnych, którzy z uśmiechem spróbowali smaku cytryny.
      W dniu 13.10.2022 uczniowie klas pierwszych przekonali się, że w naszej szkole oprócz nauki jest też miejsce na zabawę.

       
       

     • Pożegnanie lata w klasach I-III


     • W Szkole Podstawowej nr 92 na warszawskim Żoliborzu, pod koniec września, odbyła się coroczna impreza pt. ”Pożegnanie lata”

      Ten dzień, dla społeczności szkolnej, bez względu na pogodę, jest zawsze radosny i kolorowy. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz rodziców, bardzo starannie przygotowali się do tej imprezy, która miała na celu integrację klas I-III. Przy pięknie przygotowanych i udekorowanych stołach spotkali się wszyscy uczniowie kas I-III. Następnie degustacja owoców i warzyw - darów wyłącznie z polskich sadów, ogrodów i pól.

      Po dokonanej przez uczniów ewaluacji wynika, że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem. Wpleciona w coroczny punkt organizacji roku szkolnego, jest też naszą szkolną wizytówką.

       

     • VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta


     • 30 września 2022 r. odbył się VII Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta oraz Piknik Historyczny organizowany w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie. Inicjatorem tego wydarzenia jest Dyrekcja oraz Nauczyciele naszej Szkoły, natomiast Wydział Sportu i Rekreacji Dzielnicy Żoliborz jako współorganizator dba o nagrody dla młodych sportowców.

      Wicedyrektor Pani Małgorzata Niesiołkowska uroczyście otworzyła VII Turniej Piłkarski, a uczniowie klas V c i VIII d zadbali o oprawę artystyczną. Recytacja wierszy w ich wykonaniu zachwyciła publiczność.

      Po uroczystości otwarcia piłkarze z warszawskich szkół przystąpili do walki o Statuetkę Małego Powstańca.

      Publiczność z zapałem dopingowała zawodników.

      Nieopodal rozstawione zostały stoiska z atrakcjami. Tutaj uczniowie szkoły oraz goście mogli zaprojektować i wykonać kartkę do Powstańca, laurkę lub napisać list. Dzieci chętnie robiły opaski powstańcze, projektowały bransoletki w barwach narodowych. Z okazji Pikniku Historycznego uczniowie przygotowali także mural upamiętniający Bohaterów Powstania Warszawskiego.

      Spragnieni ruchu kibice korzystali ze zjeżdżalni oraz dmuchanego toru przeszkód i spędzali czas bawiąc się na stoisku Zabawy naszych dziadków.

      Kuchnia polowa oferowała chleb ze smalcem i ogórkiem oraz grochówkę. Oba dania bardzo smakowały i szybko zniknęły z talerzy.

      Z okazji Pikniku Historycznego ukazał się także numer specjalny Kleksów.

      FOTORELACJA

          

       

     • Przy grobie Jędrusia Szwajkerta


     • W dniu 29.09.2022 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie Jędrusia Szwajkerta w związku ze zbliżającym się turniejem piłki nożnej upamiętniającym Jego imię.

       

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023


     • 1 września! Szkolne korytarze i sale znów rozbrzmiewają rozmowami i śmiechem. Po 2 miesiącach wypoczynku wracamy pełni energii i nadziei.

       

      Drodzy Uczniowie!

      Życzymy Wam, aby nauka w nowym roku szkolnym 2022/2023 była prawdziwą przygodą, która zapewni mądre poznawanie świata i własnych talentów. Niech czas spędzony w szkole zaowocuje nowymi umiejętnościami zdobywanymi na zajęciach odbywanych w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz wspaniałymi, trwałymi relacjami.

      Szczególnie ciepłe myśli kierujemy w stronę dzieci, które po raz pierwszy przekraczają progi szkoły. Niech radość i entuzjazm towarzyszą Wam podczas całej drogi edukacyjnej, na którą dziś wkraczacie.

      Szanowni Pracownicy Szkoły oraz Rodzice!

      Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy Państwu, aby był on udany i pełen sukcesów. Niech wytrwałość, cierpliwość i satysfakcja z pełnionych obowiązków będą z Wami na co dzień. Liczymy na Waszą życzliwość i współpracę.

      Dobrego Roku Szkolnego 2022/2023!

       

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • PDuchalski@eduwarszawa.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych