• Wydarzenia szkolne

     • Pierwszy Dzień Wiosny


     • 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny 😊

      Sportowo, filmowo i planszowo – tak upłynął nam pierwszy wiosenny dzień!

       
       
       

       
       

     • Dzień szczypiorku i rzeżuchy


     • 20 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się „Dzień szczypiorku i rzeżuchy”. Klasa 1B z tej okazji przygotowała inscenizację utworu Jana Brzechwy pt. „Na straganie” i wcieliła się w rolę wiosennych warzyw.

      Po występie przyszedł czas na degustację wiosennych przysmaków . Na stole królowały kanapki z twarożkiem, pastą jajeczną, szczypiorkiem, rzeżuchą oraz wiele innych wspaniale przygotowanych i udekorowanych przez uczniów i ich rodziców przekąsek.

      Ten dzień zaliczamy do jak najbardziej udanych, co możemy wnioskować po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach uczniów.


       
       
        

       

     • Bal karnawałowy


     • 7 lutego 2024 roku, w naszej szkole, w pięknie udekorowanej specjalnie na tę okazję sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy, w którym uczestniczyły dzieci z Oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-III.

      Od samego rana w szkole pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, policjantów, Spider-Mana, Batmana, długo by wymieniać wszystkie... a i rozpoznać dzieci nie było łatwo!

      Prowadzący animatorzy zachęcali do tańca, jak również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wszyscy świetnie się bawili. Zostały również wykonane pamiątkowe zdjęcia.

      Dzień dostarczył wiele pozytywnych emocji i przeżyć.

      Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców i wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie tego szczególnego dnia!

      FOTORELACJA


       
       
       

     • 35 lat Żeńskiego Chóru Wiwat


     • „Nic dwa razy się nie zdarza (…)”.
      5 stycznia 2024 r. odbył się koncert jubileuszowy z okazji 35 urodzin Żeńskiego Chóru Wiwat. 

      Muzyka wykonywana na żywo nigdy nie będzie identycznie powtórzona, taki jej urok. W pamięci odbiorców może jednak pozostać na bardzo długo.

      Koncert jubileuszowy zostanie w nas na długi czas - nie tylko wykonywane utwory, ale również emocje i chwile wzruszeń, które towarzyszyły podziękowaniom i podsumowaniu 35-letniej działalności zespołu.

      Jubileuszowy wieczór to zasługa bardzo wielu osób.

      Nie byłoby tego wydarzenia, gdy nie Pani Alicja Mossakowska – to Ona stworzyła Chór 35 lat temu. Dzięki Jej wieloletniemu zaangażowaniu, to dzieło może być dziś kontynuowane przez Piotra Duchalskiego.

      Dziękujemy Pani Alicji za wieloletnią pracę, zaangażowanie i pasję, którą nam przekazywała przez te wszystkie lata.

      Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy za objęcie koncertu swoim patronatem. Cieszymy się z obecności na koncercie Pani Renaty Kozłowskiej – zastępcy Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

      Współorganizatorem tego wydarzenia był Społeczny Dom Kultury WSM. Dziękujemy za możliwość koncertowania w tym wspaniałym miejscu. Podziękowania składamy na ręce Pani Barbary Różewskiej – prezeski Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Podziękowania kierujemy również do Pana Pawła Świętoreckiego – dyrektora Społecznego Domu Kultury WSM za współpracę i wszelką pomoc.

      Do koncertu należy się przygotować. Nasze stałe miejsce to Szkoła Podstawowa nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie. Dziękujemy Pani Dyrektor Magdalenie Rupniewskiej za owocną, wieloletnią współpracę.

      Było nam miło gościć Nauczycieli i Pracowników szkoły – zarówno obecnie pracujących, emerytowanych i tych, którzy pracowali w szkole w ostatnich latach.

      Cieszymy się z licznej obecności Rodziców, Uczniów i Absolwentów tejże szkoły.

      Dziękujemy Panu Tomaszowi Doroszowi. Klub Tańca Feeling towarzyszy nam od lat podczas ważnych wydarzeń.

      Ogromnie cieszymy się z przyjęcia naszego zaproszenia przez tak wielu z Państwa. Nikt z nas nie spodziewał się tak licznej publiczności.

      Zaproszonym Gościom, Społeczności szkolnej SP 92, Urzędowi Dzielnicy Żoliborz, Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Społecznemu Domowi Kultury WSM, Mieszkańcom Dzielnicy Żoliborz, Dawnym Chórzystkom, które zgodziły się zaśpiewać razem z nami, naszym Rodzinom, Przyjaciołom, Znajomym, Sympatykom naszego chóru ogromnie dziękujemy za ten wspólny wieczór!

      Liczymy, że spotkamy się ponownie w równie świetnym gronie.
       


       
       

       

     • MIKOŁAJKOWA INTEGRACJA ŚWIĄTECZNA


     • 12 grudnia 2023 r. nasza szkoła rozbłysła tysiącem światełek. Spoglądając na dekoracje, mogliśmy przenieść się w magiczny świat baśni Christiana Andersena.
      To wszystko z okazji Mikołajkowej Integracji Świątecznej!

      Do tego wieczoru przygotowywaliśmy się od kilku tygodni! Pomyślność tego wydarzenia była zasługą wielu wspaniałych, zaangażowanych w to osób.

      Mikołajkową Integrację Świąteczną uroczyście otworzyła Pani wicedyrektor Małgorzata Niesiołkowska, składając życzenia: 366 kolejnych, tylko dobrych dni!

      Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął pokaz tańca w rytmie świątecznych utworów, które bardzo lubimy. Następnie wspólne kolędowanie razem z chórem szkolnym Mały Wiwat.
      Dla wielu chórzystów była to okazja do samodzielnego, solowego występu – a wymaga to nie lada odwagi.

      Na stoiskach z rękodziełem wykonanym przez pomysłowych uczniów klas 0-III można było kupić świecidełka z papieru, serduszka z masy solnej, aniołki i wiele innych ozdób, którymi można ozdobić swój dom na święta.

      Odbyły się warsztaty plastyczne i nauka dekorowania pierniczków. Powodzeniem cieszyło się lepienie pierogów i ich degustacja.  

      Ważną częścią tego wydarzenia była licytacja prac plastycznych uczniów naszej szkoły, z której dochód przeznaczony zostanie na Szlachetną Paczkę. W trakcie trwania wieczoru czynna była kawiarenka z najlepszą zimową herbatą i pysznym ciastem, które upiekli nasi Wspaniali Rodzice. Na koniec czekała na wszystkich foto-budka, w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z tego magicznego czasu.

      Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wydarzenia, Uczniom za zaangażowanie i Gościom, którzy tak licznie odwiedzili naszą szkołę.

      Pieniądze, które wrzucaliście Państwo do puszek przeznaczymy na zakup pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów. Wspólnie zebraliśmy 4215 zł.

      Z niecierpliwością czekamy na Państwa za rok – na kolejnej Mikołajowej Integracji Świątecznej.
       

      FOTORELACJA       

     • Andrzejkowe wróżby


     • Andrzejki to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana z dziada, pradziada. Również w naszej szkole 29 listopada 2023 r. odbyła się andrzejkowa zabawa.

      W dniu imprezy korytarz szkolny zamienił się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić.

       
       
       

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości


     • W przeddzień Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej akademii, która rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”.

      Uczniowie klasy 8a zaprezentowali program słowno-muzyczny, a występ chóru szkolnego Mały Wiwat uświetnił uroczystość.

      Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do  organizacji uroczystości. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Wychowawcom, Nauczycielom oraz Uczniom.

      Uroczysty nastrój towarzyszył również uczniom klas młodszych. Klasy trzecie przygotowały akademię, na której zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne. Z wielkim zaangażowaniem został odśpiewany Hymn Państwowy. Recytowane były także wiersze na temat takich symboli jak flaga i godło.

      Na koniec uroczystości zaśpiewaliśmy piosenkę „Polską to mój kraj”. Cieszymy się, że mieszkamy w pięknym i wolnym kraju!
       

      FOTORELACJA

      Fot. Patryk Dziopa

       
       
       

       

     • Dzień Edukacji Narodowej w klasach IV-VIII


     • Dzień Komisji Edukacji Narodowej powszechnie zwany jest Dniem Nauczyciela, ale tak naprawdę jest to święto całej społeczności szkolnej. Dlatego z tej okazji zaprosiliśmy do rywalizacji najodważniejszych nauczycieli i uczniów. Dzielnie odpowiadali na pytania dotyczące budynku szkoły, elementów jego wyposażenia.

      Dużo emocji budziły konkurencje z kategorii „Kto to powiedział?”. Członkowie zespołów musieli odgadnąć, dla którego nauczyciela charakterystyczne są konkretne frazy czy powiedzonka. Ostatnie zadanie polegało na ułożeniu krótkiego wiersza o naszej szkole.

      Czas oczekiwania na wyniki umilał szkolny chór.

      Dzięki zwycięstwu zespołu młodzieży przez dwa najbliższe dni wszyscy uczniowie będą mogli nie odrabiać prac domowych bez żadnych konsekwencji.

      Nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły życzymy wytrwałości, pogody ducha, satysfakcji z życia zawodowego jak i prywatnego. Dziękujemy za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, za otwarte umysły i pomocne dłonie.

       
       
       
       

     • Dzień Edukacji Narodowej w klasach I-III


     • Dzień Nauczyciela już od samego rana zaczął się w naszej szkole nietypowo!

      Uczniowie klas 1-3 wcielili się w rolę nauczycieli - prowadzili lekcje matematyki, j.polskiego, przyrody, plastyki, muzyki i w-fu. Jak się okazało było to niezwykłe i radosne przeżycie zarówno dla młodych debiutantów, jak i dla pozostałych uczniów oraz wychowawców.

      Ponadto uczniowie wykonali portrety wybranych przez siebie nauczycieli 🙂

       
       
        
        

       

     • Pasowanie na Ucznia


     • 13 października 2023 roku odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.

      To wydarzenie było bardzo ważne dla wszystkich pierwszaków, gdyż w tym dniu oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

      Do uroczystości dzieci przygotowywały się pod kierunkiem wychowawców już od początku roku szkolnego. Podczas części artystycznej pokazały, że wiele już umieją, a w szczególności pięknie recytują i śpiewają. Po udanym występie, który został nagrodzony gromkimi brawami, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów symbolicznym, wielkim piórem. Następnie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i drobne upominki. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.


       
       
       
       

     • Otrzęsiny Pierwszoklasistów


     • Pierwszaki mają już za sobą "otrzęsiny". Aktu tego dokonano 12 października 2023 roku. Podczas uroczystości pierwszoklasiści musieli wykazać się wieloma umiejętnościami i pokonać różne konkurencje, które pokazywały ich możliwości sprawnościowe i intelektualne.

      Nowi uczniowie z łatwością rozwiązywali wszystkie zadania, które przygotowali dla nich starsi koledzy, uczniowie klas III.

       
       
       
       
       

       

     • VIII Turniej sportowy im. Jędrusia Szwajkerta


     • 29 września 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy na warszawskim Żoliborzu już po raz ósmy odbył się Turniej Piłkarski im. Jędrusia Szwajkerta połączony z Piknikiem Historycznym.

      Przybyłych gości, drużyny piłkarskie, uczniów, rodziców i nauczycieli powitała Pani Dyrektor Magdalena Rupniewska, która także przeczytała list od pomysłodawcy uroczystości Pana Jarosława Wróblewskiego. Wiceburmistrz dzielnicy Żoliborz Pani Renata Kozłowska przedstawiła konkurujące tego dnia drużyny piłkarskie, a uczniowie klasy 8b wyrecytowali wzruszające utwory o tematyce patriotycznej, w tym patrona szkoły Jana Brzechwy.

      Turniej i towarzyszące mu atrakcje jak co roku cieszyły się powodzeniem wśród społeczności szkolnej i lokalnej. Uczniowie dopingowali rywalizujące zespoły, w międzyczasie przechadzając się między stoiskami przygotowanymi przez młodzież działającą w wolontariacie „92 Uśmiechy”. Dziecięce zabawy przeplatały się z elementami patriotycznymi, doskonale odzwierciedlając ducha uroczystości, której patronuje jedenastoletni chłopiec zabity dokładnie 79 lat temu podczas Powstania Warszawskiego.

      Pogoda przedostatniego dnia września dopisała. Piękne słoneczne niebo życzliwie spoglądało na uczestników turnieju i pikniku, którzy sportową rywalizacją i wspólnymi działaniami pokazywali, jak ważnymi wartościami są współpraca, braterstwo i patriotyzm.
       

       Gazetka szkolna - wydanie specjalne z okazji VIII Turnieju im. Jędrusia Szwajkerta


      FOTORELACJA


          
       

     • Przy grobie Jędrusia Szwajkerta


     • 28 września 2023 r., w przeddzień Turnieju im. Jędrusia Szwajkerta, uczniowie naszej szkoły odwiedzili warszawskie Powązki i złożyli kwiaty na grobie młodego Bohatera.

       
       

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego


     • 27 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

      Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą przeprowadzoną przez kandydatów.
      W tym czasie kandydaci prezentowali swoje programy wyborcze.

      Wybory były swoistą lekcją demokracji dla wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy przekonali się, że w dorosłym życiu czeka ich wiele trudnych wyborów.

       
       

       

     • Pożegnanie lata


     • W Szkole Podstawowej nr 92 na warszawskim Żoliborzu, 20 września 2023 roku odbyła się coroczna impreza pt. ”Pożegnanie lata”.

      Ten dzień, dla najmłodszej społeczności szkolnej, bez względu na pogodę, jest zawsze radosny i kolorowy. Uczniowie przy pomocy wychowawców oraz rodziców, bardzo starannie przygotowali się do tej imprezy, która miała na celu integrację przedszkolaków i uczniów klas I-III.

      Po dokonanej przez uczniów ewaluacji wynika, że impreza cieszy się ogromnym powodzeniem.

       
       

       

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024


     • "Być starszym to marzenie dzieci,
      A przecież czas tak szybko leci.
      Mija godzina za godziną,
      Nim się spostrzegłeś, rok upłynął!
      I nowa bije już godzina,
      Nowy rok szkolny się zaczyna.
      Już czeka szkoła i koledzy,
      I w książkach zasób nowej wiedzy. […]
      Idę przez gwarne korytarze,
      Widzę coraz to nowe twarze.
      A oto dawny mój kolega,
      Już mnie zobaczył, już podbiega:
      – Gdzie byłeś w lecie? Zbierasz znaczki?
      – Czy masz już swoje miejsce w szatni?
      – Patrz, nauczyciel jakiś nowy?
      Ach, te okrzyki, te rozmowy…
      Ale wybiła już godzina.
      Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
      Znów dni popłyną pracowite
      Nad książką szkolną, nad zeszytem…
      Życzę wam wszystkim na początek
      Szkolnego roku samych piątek!"

       

       

      Słowami Patrona witamy nowy rok szkolny 2023/2024!

      Zebrani na boisku uczniowie, nauczyciele i rodzice zostali powitani w murach szkoły przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Niesiołkowską. Na twarzach dzieci, jak zwykle na początku roku, malowały się zarówno wspomnienie minionych wakacji, jak i ekscytacja związana z rozpoczęciem nowego roku nauki.

      Następnie uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się na krótkie spotkanie do sal lekcyjnych. Gwar rozmów, okrzyki radości, powitania - to świadectwo, że warto było wrócić po dwóch miesiącach wakacji do koleżanek i kolegów, by dalej wspólnie zgłębiać tajniki wiedzy.

      Wraz z Janem Brzechwą życzymy wszystkim udanego roku szkolnego pełnego wyzwań i sukcesów!


       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • PDuchalski@eduwarszawa.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych