• AKTUALNOŚCI

        • Podsumowanie konkursów organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS
          • Podsumowanie konkursów organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS


          • Za nami podsumowanie dwóch konkursów organizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej LOGOS w roku szkolnym 2020/2021.

             

            Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”:

            III miejsce – Zofia Bryndza, kl. 6d

            IV miejsce – Aleksandra Laskus i Kamil Franaszczyk, kl. 4a

                                  Mateusz Olejarczyk, kl. 4c

                                  Alicja Beczek, kl. 5b

                                  Zofia Włodarska, kl. 7d

                                  Zofia Piekart, kl. 7c

            Wyróżnienia – Julia Dykty, kl. 6d, Jakub Wirkowski, kl. 7d, Piotr Zgiep, kl. 8b.

             

            Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”:

            IV miejsce – Aleksandra Laskus, kl. 4a

                                  Julia Dykty, kl. 6d

            Wyróżnienia – Kamil Franaszczyk, kl. 4a, Zofia Bryndza i Jan Majchrowski, kl. 6d,

                                      Maria Machado, kl. 7a, Rafał Karpiński, kl. 7d.

             

            Serdecznie gratulujemy!

             

        • "Wiersze Jana Brzechwy"
          • "Wiersze Jana Brzechwy"


          • Dnia 2 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I pt. "Wiersze Jana Brzechwy".

            Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas pierwszych.

            1 miejsce zajęli Igor Zieliński kl. 1a, Antoni Krężołek kl. 1c, Julia Wrzesińska kl. 1b.

            2 miejsce zajęły Alicja Popiel kl. 1b, Zofia Faderewska kl. 1a.

            3 miejsce zajął Adam Bierzanek kl. 1b.

            Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny.

            Gratulujemy!
             

            FOTORELACJA

             

        • DZIEŃ KIBICA
          • DZIEŃ KIBICA


          • 11. czerwca rozpoczęło się Euro2020, a pierwszy mecz, w którym zagrała reprezentacja Polski był w poniedziałek 14 czerwca.

            W związku z tym PONIEDZIAŁEK ogłoszony został DNIEM KIBICA.


            FOTORELACJA

             

        • Taneczny sukces
          • Taneczny sukces


          • Z wielką dumą i przyjemnością pragniemy ogłosić że w dn.13.06.2021 uczennica klasy 8b Amelia Urbańska i Tobiasz Gruszka absolwent naszej szkoły na Mistrzostwach Polski FTS w stylu latynoamerykańskim wytańczyli finałowe 4 miejsce na 28 startujących par.

            Gratulujemy tancerzom oraz trenerowi pary.
             

        • Zwycięzca Wielkiego Konkursu Recytatorskiego
          • Zwycięzca Wielkiego Konkursu Recytatorskiego


          • Z radością informujemy, że uczeń klasy VId - Kazimierz Niewiedział, zdobył I miejsce w kategorii szkoły podstawowe w Wielkim Konkursie Recytatorskim Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "Byłem jak lipy szelest" organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, Oddział Żoliborz-Bielany. 

            Patronat nad konkursem objęli: Muzeum Powstania Warszawskiego, Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, Rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks.prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

            Serdecznie gratulujemy!

             

        • Mistrzostwa Warszawy w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców
          • Mistrzostwa Warszawy w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców


          • Mistrzostwa Warszawy w lekkoatletyce dziewcząt i chłopców 10-11.06.2021 odbyły sie na stadionie Orła Warszawa ul. Podskarbińska.

            Reprezentacja dziewcząt: Gabriela Kołodziejska (100m, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Maja Łuniewska (300m), Laura Łukasiewicz (200m), Zofia Radecka (200m), Oliwia Podolska (100m), Amelia Kowalewska (600m, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Violetta Kotylo (600m), Anna Szymańska (pchnięcie kulą), Ola Szymczak (pchnięcie kulą), Hania Hatała (300m), Anna Orzeszek (skok w dal, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Marika Stefańska (skok w dal, sztafeta 4x100, sztafeta Olimpijska).

            WYNIKI - I miejsce Marika Stefańska w skoku w dal, IV miejsce Gabriela Kołodziejska na 100m i I miejsce sztafety 4x100m oraz IV miejsce sztafety Olimpijskiej.

            Reprezentacja chłopców: Filip Witkowski (1000m), Tomasz Batog (100m, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Nataniel Borucki (200m), Oskar Strychalski (300m, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Antoni Melon (300m), Franek Majchrowski (600m, sztafeta Olimpijska), Franek Michalski (pchnięcie kulą), Krzysztof Kowalski (pchnięcie kulą), Kacper Kalbarczyk (pchnięcie kulą), Borys Derdzikowski (skok w dal, sztafeta 4x100m, sztafeta Olimpijska), Wojtek Mazurek (skok w dal), Daniel Zieliński (skok w dal, sztafeta 4x100m).

            WYNIKI - I miejsce Oskar Strychalski 300m, III miejsce Borys Derdzikowski skok w dal, II miejsce sztafeta Olimpijska, III miejsce sztafeta 4x100m.

             

        • Wyniki ogólnopolskiego etapu konkursu ziemiańskiego
          • Wyniki ogólnopolskiego etapu konkursu ziemiańskiego


          • Troje uczniów naszej szkoły: Julia Dykty z klasy VId, Franciszek Michalski i Oskar Strycharski z kl. VIIc, wzięło udział w ogólnopolskim konkursie historycznym pt. ,,W służbie Niepodległej. Działalność ziemian na rzecz państwa i społeczeństwa w dwudziestoleciu międzywojennym", zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej i krakowski oddział Towarzystwa Ziemiańskiego.

            Prace pisemne całej trójki wygrały etap wojewódzki i zakwalifikowały się do finału. W dniu 1 czerwca 2021, drogą on-line, rozegrany został finał, do którego dopuszczono autorów 38 prac w dwóch kategoriach wiekowych i dwóch kategoriach rzeczowych.

            Autorzy prezentowali swoje prace, jak również analizowali źródła, na bazie których je napisali. Następnie udzielali ustnych odpowiedzi na zadawane im pytania przez komisję konkursową.

            Ostatecznie pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Julia Dykty z klasy VId.

            Serdecznie gratulujemy!!

             

    • Kontakty

      • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
      • sp92@edu.um.warszawa.pl
      • Sekretariat 222 771 688
        Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
        Intendent żywienia 222 771 685
        Pielęgniarka 222 771 691
        Pedagog 222 771 683
        Psycholog 222 771 684

      • ul. Przasnyska 18a
        01 - 756 Warszawa
      • muz_piotrduchalski@wp.pl
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych