• AKTUALNOŚCI

    • CODE WEEK 2020
     • Code Week 2020


     • Miło nam poinformować, iż tematyka oraz sposób realizacji lekcji informatyki w naszej szkole zostały nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Code Week 2020.

      Do wygranej przyczyniły się wszystkie podejmowane na zajęciach działania, które to miały, a także w dalszym ciągu mają na celu wspieranie nauki programowania i zdobywanie oraz rozwijanie przez naszych uczniów jakże ważnych w dzisiejszych czasach kompetencji cyfrowych.
       

    • Bezpieczne korzystanie z Internetu
     • Bezpieczne korzystanie z Internetu


     • Za nami tydzień szkolnej edukacji dotyczącej bezpiecznego korzystania przez dzieci z Internetu. Wraz ze wzrostem dostępności nowoczesnych technologii zwiększa się skala zagrożeń internetowych, które mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój i funkcjonowanie naszych dzieci.

      Podczas zajęć uczniowie klas 4-6 oglądają kreskówki poświęcone jednej z form zagrożeń, które poznają na podstawie przygód Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka – uczniów szkoły podstawowej. Na pierwszej lekcji informatyki poświęconej bezpieczeństwu w Internecie rozmawialiśmy o cyberprzemocy. To nowe oblicze przemocy rówieśniczej z wykorzystaniem różnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych, jak np.: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe itd. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali podczas zajęć on-line, byli aktywni, pełni pomysłów i świetnych rozwiązań. Każdy z uczniów wyszedł z lekcji z potrzebną wiedzą jak radzić sobie z cyberprzemocą jeśli taka ich dotknie.

      Natomiast uczniowie klas 7 i 8 poznali pojęcie „hejtu”. Celem zajęć było m.in. poszerzenie świadomości wokół zjawiska hejtowania, zaprezentowanie sposobów reagowania na tego typu treści, poszukiwanie alternatywnych sposobów wyrażania swojej opinii. Zapoznali się z pojęciami „hejtowanie” oraz „mowa nienawiści”, zwiększyli swoją świadomość dotyczącą problemu obrażania w sieci, prezentowali sposoby reagowania – ofiary oraz świadka, kształtowali oraz promowali postawy empatyczne. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny kampanii Add Friend.

       

      Natalia Maruszewska-Sawicka

    • Nowy numer gazetki szkolnej
     • Nowy numer gazetki szkolnej


     • Już jest! Najnowszy numer gazetki szkolnej 92 Kleksy.

      A w nim między innymi: 

      Szkolny express - koronawirus w felietonie

      Śladami słowiańskich przodków - kawał historii 

      Dzień chłopaka po słowiańsku

      Mitologiczne zdarzenia - mitologia grecka i rzymska

      Słowiańskie potwory - tylko dla osób o mocnych nerwach

      NOBLE 2020 - nasza twórczość

      Bajki: Krasicki, Fredro, Brzechwa Kolorowanka


      POBIERZ I CZYTAJ

       

    • Laureatka Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego
     • Laureatka Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego


     • Miło nam poinformować, że Emilia Trochimczuk, uczennica klasy 8a została laureatką Przedmiotowego Konkursu Polonistycznego.

      Konkurs organizowany przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

      Serdecznie gratulujemy!!!
       

    • Laureatki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego
     • Laureatki XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego


     • Z dumą informujemy, że uczennice kl. 6d zostały laureatkami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego w kategorii kl. 4-6 organizowanego przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów i Muzeum Niepodległości w Warszawie pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

      Julia Dykty napisała opowiadanie z dialogiem na temat: Pokłady empatii w sercu człowieka - Tadeusz Różewicz „Przepaść” i „List do ludożerców”.

      Amelia Budzyńska i Olga Choim zredagowały trzy kartki z pamiętnika pod tytułem „Nie dajmy się smutkowi!- jak poradziłaś/łeś sobie ze smutkiem w czasach koronawirusa?”.

      Serdecznie gratulujemy!
       

    • List Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowany do rodziców przedszkolaków.
     • List Pani Prezydent Renaty Kaznowskiej skierowany do rodziców przedszkolaków.


     • Szanowni Rodzice Przedszkolaków,

      istotnym zadaniem w organizacji pracy przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest opieka wakacyjna. To zadanie co roku budzi wiele dyskusji i emocji. Wiąże się bowiem z dużymi oczekiwaniami rodziców, którzy sygnalizują chęć korzystania z opieki wakacyjnej w jak najdłuższym czasie, a z drugiej strony - z koniecznością wykorzystania urlopów wypoczynkowych przez nauczycieli. 

      Do roku 2019 r. w okresie wakacyjnym przedszkola i oddziały przedszkole organizowały dyżury wakacyjne – 2 lub 3 tygodniowe. Rodzice mogli zapisać dziecko na dyżur do kilku placówek i korzystać z opieki nawet przez całe wakacje.

      W ubiegłym roku, w związku z zagrożeniem epidemicznym, podjęto decyzję o innej organizacji opieki w wakacje. Przedszkola i oddziały przedszkolne prowadziły zajęcia przez 6 tygodni wakacyjnych i przyjmowane były tylko dzieci uczęszczające do danej placówki. Dodatkowo obowiązywały wytyczne epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego uzależniające liczbę dzieci w grupie od powierzchni sali.

      Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego wciąż określają zaostrzone zasady organizacji pracy przedszkoli. Zaleca się w nich m.in. unikanie rotacji nauczycieli podczas sprawowania opieki nad dziećmi czy organizację pracy w sposób uniemożliwiający stykanie się ze sobą poszczególnych grup dzieci. Tylko poczucie odpowiedzialności oraz poświęcenie nauczycieli i pracowników oświaty decydują o tym, że najmłodsi mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z opieki i nauki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w bezpiecznych warunkach. Zarówno nauczyciele jak i pracownicy administracji i obsługi, którzy na równi zaangażowani są w opiekę nad dziećmi podejmują codziennie nieoceniony trud opatrzony dużym ryzykiem.

      Ze względu na bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli i pracowników przedszkoli i szkół również w tym roku - w lipcu i sierpniu - dzieci będą mogły przez ok. 6 tygodni uczęszczać do swojego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole. Przez okres 2,5 - 3 tygodni placówki pozostaną zamknięte. Terminy pracy i przerwy w funkcjonowaniu poszczególnych placówek zostały uzgodnione przez dyrektorów wspólnie z radami rodziców.

      Proszę jednak o racjonalne planowanie opieki wakacyjnej dla swoich dzieci. Nauczyciele oraz pracownicy przedszkoli i szkół podstawowych już w ubiegłym roku – podczas pierwszej fali pandemii -  zrezygnowali z części urlopów wypoczynkowych. Teraz proszą o możliwość wypoczynku i zregenerowania sił przed nowym rokiem szkolnym. Dodatkowo, wykorzystanie zaległych urlopów w terminie do 30 września roku następnego wynika również wprost z kodeksu pracy. Jeżeli pracownikom przedszkoli i szkół  tego nie umożliwimy, konieczne może okazać się okresowe zawieszanie pracy placówek ze względu na wysoką absencję chorobową i brak kadry.

      Liczę na zrozumienie przez Państwa tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

      Z poważaniem

      Renata Kaznowska

      Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy


      LIST DO RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW

       

    • Dzień bezpiecznego Internetu - logo
     • Dzień Bezpiecznego Internetu


     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021 obchodzić będziemy w całej Polsce 9 lutego, jednak w naszej szkole przedłużymy czas trwania kampanii do końca marca 2021 r.


      Działanie takie ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. W tym roku w naszej szkole podejmiemy liczne działania, które mają służyć realizacji powyższych celów.

      Natalia Maruszewska-Sawicka
       

    • logo konkursu - twoje dane , twoja sprawa
     • KONKURS - "Twoje dane - Twoja sprawa"


     • Organizatorem Konkursu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych

      Celem Konkursu jest promowanie zasad ochrony danych osobowych wśród dzieci i rodziców, popularyzowanie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów, podkreślenie istotnej roli tematyki ochrony prywatności i danych osobowych w życiu każdego człowieka, a także zachęcenie młodych ludzi oraz ich rodziców do głębszego zainteresowania się problematyką ochrony prywatności i danych osobowych w życiu online i offline.

      Konkurs polega na przygotowaniu krótkiego mini poradnika dla rodziców „Życie rodzinne online i offline. Porozmawiajmy o ochronie danych osobowych” i przedstawienie za pomocą krótkiego i jasnego przekazu zasad ochrony danych osobowych.

      Prace konkursowe przekazuje Organizatorowi Konkursu, Koordynator Programu w szkole do dnia 15 kwietnia 2021 roku.

       

      SZCZEGÓŁY KONKURSU I REGULAMIN

       

    • #SzczepimySię
     • #SzczepimySię


     • Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło kampanię Szczepimy Się, wpisującą się w „Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19”.

      Kampania Ministerstwa Zdrowia zachęca Polaków do szczepień w swoich grupach. Na stronie ministerstwa można znaleźć wszystkie niezbędne informacje, takie jak mapa punktów szczepień, sposób, w jaki można się zapisać na szczepienie czy odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania. Można również poczytać o samej szczepionce i jej działaniu. 

       

    • Zima w Mieście 2021
     • Zima w Mieście 2021


     • Tegoroczna akcja „Zima w Mieście” zdecydowanie różniła się od edycji z ubiegłych lat.

      Ze względów epidemiologicznych zmianie uległa organizacja wypoczynku dla dzieci. Nie przeszkodziło to jednak w ciekawym i aktywnym spędzeniu ferii zimowych z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

      W miejscu grupowych wyjść do różnego rodzaju warszawskich instytucji pojawiły się między innymi spektakle online, eksperymenty chemiczne, warsztaty ceramiczne, decoupage oraz zoologiczne.

      Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością brały udział we wszystkich przygotowanych przedsięwzięciach.

       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sp92@edu.um.warszawa.pl
   • (022) 633-97-17
    222771688
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
   • muz_piotrduchalski@wp.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych