• Mistrzostawa Warszawy dzieci młodszych w szachach

• Dnia 4.11.2021 r. nasi uczniowie w składzie Zofia Długokęcka, Mikhail Kovalenko, Stanisław Galus oraz Paweł Wołkowycki wzięli udział w Mistrzostawach Warszawy dzieci młodszych w szachach.

Po zaciętych pojedynkach zajęli drużynowo bardzo dobre VI miejsce na 13 szkół biorących udział w zawodach.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzielnicowy turniej szachowy

• Dnia 27.10.2021 odbył się szkolny turniej szachowy, który miał wyłonić reprezentantów szkoły do Mistrzostw Dzielnicy. Udział wzięło aż 29 osób.

Wyniki dzieci starsze:
            I miejsce - Piotr Kowalik
            II miejsce - Filip Witkowski
            III miejsce - Filip Aleksandrowicz

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zofia Długokęcka.

Wyniki dzieci młodsze:
            I miejsce - Stanisław Galus
            II miejsce - Kovalenko Mikhail
            III miejsce - Paweł Wołkowycki

Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Kalina Polkowska.

Uczniowie z miejsc I-III oraz jedna uczennica mieli możliwość zaprezentować się w zawodach na szczeblu dzielnicowym, które odbyły się 29.10.2021 r. Niestety Kalina nie mogła wziąć udziału w tym turnieju, ale godnie zastąpiła ją Maja Smolak.

Zarówno dzieci młodsze jak i starsze spisały się rewelacyjnie.
            Młodsi zajęli I miejsce na Żoliborzu a starsi II, przegrywając tylko o pół punktu ze Szkołą Sióstr Zmartwychwstanek.

Dzięki I miejscu w dzielnicy dzieci młodsze awansowały do Mistrzostw Warszawy.

Zawodnicy otrzymali okazałe puchary oraz pamiątkowe medale.
            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Szkolny turniej tenisa stołowego

• 21 października 2021 r. odbył się szkolny turniej tenisa stołowego dla klas IV, V oraz VI. Zgłosiło się wiele chętnych osób, okazało się, że poziom gry jest bardzo wysoki.

Zwyciezcy:
            I miejsce Wiktor Karpiński
            II miejsce Wojciech Kapica
            III miejsce Alan Ogorzelski

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

• Pasowanie na UCZNIA

• Od 14 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami.

W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. W podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego pierwszacy złożyli ślubowanie. Po złożeniu ślubowania przez dzieci Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 92”, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

• 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

• Za serce, uśmiech, dobre słowo,
            zachętę do pracy gdy nic się nie udawało
            i pochwałę gdy wszystko szło dobrze.

Za pomoc w odkrywaniu tego w czym jesteśmy najlepsi
            i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
            Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
            Za to, że w tak wielu sytuacjach
            możemy zawsze na Was liczyć.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły życzymy cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy. Niech źródłem satysfakcji będą dla Was liczne osiągnięcia i sukcesy Waszych wychowanków.

• II Mityng Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy

• 9 października 2021 roku odbył się II Mityng Lekkoatletyczny im. Juliusza Kuleszy organizowany przez Fundację PWPW i Uczniowski Klub Sportowy GEPARD.

Do rywalizacji na stadionie lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej nr 92 zostało zgłoszonych 279 zawodników z 22 mazowieckich klubów lekkoatletycznych oraz z 10 Szkół Podstawowych.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach biegowych (60m, 300m, 600m) oraz w trzech konkurencjach technicznych (skok w dal, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą). Rozdano łącznie 108 medali.

• Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej

• 7 października na boisku OSIR ŻOLIBORZ odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej, kategoria - dzieci.

Dziewczynki z naszej szkoły zajęły II miejsce a chłopcy III.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

8 października 2021 roku na boisku OSIR ŻOLIBORZ odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy w piłce nożnej - kategoria młodzież.

Dziewczęta naszej szkoły zdobyły I miejsce a chłopcy III.

Serdeczne gratulacje !!!

•  Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji
          • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

7 października to #dyslexiaday, który od rana był obchodzony w naszej szkole. Szkolni specjaliści we współpracy z nauczycielami świetlicy zorganizowali spotkania z uczniami klas młodszych w myśl hasła  „Jesteśmy różni – jesteśmy razem”.

Pomimo  trudności, które wszyscy napotykamy, szukamy również naszych mocnych stron, czegoś, w czym jesteśmy dobrzy, co sprawia nam przyjemność.  Dzieląc się tym z innymi, tworzymy razem małą społeczność, w której możemy znaleźć wzajemną akceptację i wsparcie.

• KAMPANIA WYBORCZA

• Drodzy Uczniowie,

Dobiega końca kampania wyborcza.

W poniedziałek, 4.10.2021r. odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego

(obowiązuje strój galowy).

Prawo głosowania w wyborach (czynne prawo wyborcze) posiadają wszyscy uczniowie szkoły.

Aby głos był ważny,  wyborca głosuje na 10 kandydatów poprzez postawienie znaku X.

Życzymy mądrych wyborów.