• Kaja Fedorowicz - Złoty Mikrofon Ochoty

• Z wielką radością informujemy, że Kaja Fedorowicz, uczennica klasy 7b, zdobyła I MIEJSCE w swojej kategorii wiekowej w konkursie wokalnym "ZŁOTY MIKROFON OCHOTY".

Serdecznie gratulujemy!

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w siatkówce

• 14 marca 2023 r. uczniowie i uczennice naszej szkoły rywalizowali w Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz kategoria Młodzież w siatkówce.
            Dziewczęta zdobyły brązowe medale a chłopcy zajęli 4 miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Integracyjne warsztaty rysunkowe

• 9 i 14 marca 2023 r. odbyły się warsztaty rysunkowe „Animacja piaskowa” w ramach integracji dzieci ukraińskich i polskich w różnych grupach wiekowych.

• Wernisaż Marty Hrycaniuk

• 28 lutego 2023 roku odbył się wernisaż wystawy „Ukraińcy” oraz spotkanie z młodą artystką Martą Hrycaniuk, 9-letnią dziewczynką z Żytomierza.

Dziewczyka rysuje niezłomnych superbohaterów – Ukrainki, wolontariuszki i wszystkich tych, którzy pomagają przybliżyć zwycięstwo. Obecnie jej wystawa liczy 19 prac, które prezentowane były na wystawach w Polsce i na Ukrainie.

28.02.2023 у нашій школі номер 92 для учнів 1-3 класів відбулась відкриття виставки «Українки» та зустріч із юною художницею Мартою Грицанюк, це 9-річна житомирянка  серед переможців у категорії “Visual Art Frontline”, а її три малюнки “Волонтерка”, “Конотопська відьма”, “Лапка допомоги”, створені за період повномасштабної війни.

Дівчинка малює незламних супергероїв – українок, волонтерів і всіх тих, хто допомагає наближати перемогу. Зараз у її тематичній серії вже 19 таких робіт, які було представлено на виставках у Польщі та Україні.

• Lista Laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficznego 2022/2023

• Klasy IV

Tadeusz Antoszewski kl. IVb - Mistrz Ortografii
            Mateusz Taratyka kl. IVs - Wicemistrz Ortografii
            Leon Pokaluk kl. IVa - wyróżnienie
            Krzysztof Mizerny IVs - wyróżnienie

Klasy V

Kalina Wysocka Va - Mistrz Ortografii
            Matylda Matuszewska Vb - wyróżnienie

Klasy VI

Mateusz Olejarczyk VIc - Mistrz Ortografii
            Jan Gonsior VIa - wyróżnienie

Klasy VII

Ayan Mammadova - wyróżnienie

Klasy VIII

Zofia Ociepa VIIIf - Mistrz Ortografii
            Hanna Ejomnt VIIIb - Wicemistrz Ortografii
            Jagoda Trochimczuk VIIIf - wyróżnienie

Dziękujemy Wam za udział w konkursie!

Wkrótce wręczenie nagród oraz dyplomów.

Nauczyciele języka polskiego

• Festiwal sportowy przedszkolaków

• 9 i 10 lutego 2023 r. odbył się w naszej szkole Festiwal Sportowy Przedszkolaków. Gościliśmy dzieci z Żoliborskich placówek nr 87, 96, 109, 130, 131, 132, 197, 212, 288 oraz 361.

Zabawa była wyśmienita, dzieci z wielką chęcią uczestniczyły w zabawach, które odbywały się pod czujnym okiem naszych szkolnych wolontariuszy.

Dziękujemy dzieciom, wychowawczyniom, nauczycielom, wolontariuszom oraz naszemu Gepardowi za super zabawę.

• „Lapbook – moja ulubiona książka” - wyniki konkursu

• Wyniki szkolnego konkursu „Lapbook – moja ulubiona książka”.

Na konkurs napłynęło wiele ciekawych, pomysłowych i oryginalnych prac. Jury po długich naradach nagrodziło następujące lapbooki:

Kategoria klas I-III

I miejsce – Liliana Hulewicz, kl. 3a
            II miejsce – Natalia Banasiak, kl. 2b
            III miejsce: Kacper Adamiec, kl. 1a; Hanna Stolarzak, kl. 2b; Michalina Stolarzak, kl. 2b
            Wyróżnienie – Jaśmina Bandura, kl. 2b

Kategoria klas IV-VIII

I miejsce – Martyna Banasiak, kl. 6a; Illia Valadzko, kl. 6a
            II miejsce – Kalina Polkowska, kl. 5a; Elizaveta Vlasenko, kl. 8f
            III miejsce: Marcjanna Beczek, kl. 5b; Maksymilian Indyka, kl. 5b; Paulina Małkowska, kl. 5a
            Wyróżnienie: Zofia Borowicz, kl. 5b; Antonina Kwiecień, kl. 4s; Maya Koval, kl. 4b; Lena Radziewicz kl. 5b; Aleksander Użyczak, kl. 6b

Po feriach zapraszamy do szkolnej biblioteki na wystawę zwycięskich prac, a także uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród.

Serdecznie gratulujemy laureatom!
            Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.

• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas!

W dniu 8 lutego 2023 roku na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i seriali. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Wednesday … Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

Uczniowie doskonale bawili się uczestnicząc w różnych konkursach i zabawach, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę.

Bal umożliwił uczniom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!