• Lekkoatletyczne nadzieje Olimpijskie

• Lekkoatletyczne nadzieje Olimpijskie to kolejne zawody z udziałem zawodników UKS GEPARD.

Piękna pogoda przysłużyła się osiągnięciu wspaniałych wyników.
            Szymon Mostek i Michał Szewczyk z klasy 4s zakwalifikowali się na zawody finałowe, które odbędą się we wrześniu w Toruniu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

• Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, w tym w ruchu drogowym, Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty zaplanowali w dniach 11 – 19 maja 2023 r. Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa.

W naszej szkole został on zainaugurowany spotkaniem z policjantem. Przy tej okazji Pani Dyrektor wraz z naszym gościem wręczyli karty rowerowe uczniom klas piątych.

Rowerzystom życzymy bezpieczeństwa na drogach!

• Zasady bezpiecznego Internetu - wyniki konkursu

• Szkolny konkurs informatyczny "Zasady bezpiecznego Internetu" rozstrzygnięty!

I miejsce - Elizaveta Vlasenko kl. 8f

II miejsce - Kalina Polkowska kl. 5a

III miejsce - Kazimierz Niewiedział kl. 8d

Gratulujemy naszym wspaniałym uczniom wiedzy, zaangażowania oraz umiejętności manualnych.

• Mistrzostwa Dzielnicy Żoliborz w piłce nożnej

• W dniach 26-27.04.2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Dzielnicy Żoliborz w piłce nożnej.

Po dwóch dniach zmagań piłkarskich drużyna chłopców zajęła 4 miejsce.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Szczepienia profilaktyczne

• Drodzy Rodzice!

W związku z listem od Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczącego przeprowadzenia akcji informacyjnej i popularyzującej wykonanie szczepień profilaktycznych w szczególności skierowanej do dzieci w wieku szkolnym, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy poniżej załączamy niezbędne informacje dotyczące szczepień.

• Apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja

• 4 maja 2023 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3-go Maja.

Apel ten jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

• Zwycięzcy konkursu EKOWYZWANIE

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa 3C znalazła się w gronie zwycięzców konkursu „Ekowyzwanie”, realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”!

Jesteśmy pod wrażeniem ogromnego zaangażowania oraz wysiłku włożonego w przygotowanie pracy konkursowej i serdecznie gratulujemy wychowawczyni oraz uczniom kreatywności i zdobycia nagrody!

Wierzymy, że konkurs był impulsem do rozwijania świadomości oraz wrażliwości ekologicznej wśród najmłodszych. Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta podczas eko lekcji i realizacji pracy konkursowej zaowocuje przyjaznymi dla środowiska postawami.

• Laureatki Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego

• Tegoroczna wiosna obrodziła w talenty polonistyczne.

Laureatkami Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego zostały:
            Bianca Wilkowicz – kl. 8f
            Zofia Bryndza – kl 8d
            Julia Dykty – kl. 8d

Zakres konkursu obejmował kształcenie literackie i kulturowe, językowe, tworzenie wypowiedzi i samokształcenie. W tym roku uczestnicy analizowali m. in.: „Sen nocy letniej” W. Shakespeare’a, „Silmarillion” J. R. R. Tolkiena, eseje Z. Herberta, poezję K. I. Gałczyńskiego, A. Osieckiej, T. Różewicza, W. Szymborskiej, dzieła plastyczne Pietera Breughla, Jana Vermeera, Vincenta van Gogha, Jacka Malczewskiego oraz wybrane produkcje filmowe.

Serdecznie gratulujemy!

• Sukcesy z języka angielskiego

• Miło nam poinformować, że uczennica, Bianca Wilkowicz z klasy 8f uzyskała tytuł  laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego, uzyskując jeden z sześciu najlepszych wyników w województwie mazowieckim.

Hanna Ejmont, uczennica z klasy 8b  została finalistką tego konkursu.

Uczennice wykazały się nie tylko ogromną wiedzą językową, lecz również znajomością  historii, geografii i kultury krajów anglojęzycznych.

Gratulujemy Biance i Hani!