• AKTUALNOŚCI

    • Żeński CHÓR WIWAT - nabór otwarty
     • Żeński CHÓR WIWAT - nabór otwarty


     • Lubisz śpiewać? Chcesz rozwijać swoją pasję?

      PRZYJDŹ!

      Żeński Chór Wiwat zaprasza! NABÓR OTWARTY

      Nie musisz umieć czytać nut? Chęci, pasja i głos to podstawa.

      Zobacz, spróbuj i przekonaj się sama.

      Zapraszamy dziewczęta od VII klasy szkoły podstawowej, uczennice liceum, studentki i osoby pracujące (nie tylko z Żoliborza ).

      Próby chóru odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18:30 w Szkole Podstawowej nr 92 przy ul. Przasnyskiej 18a - korytarz na I piętrze. 


      www.chorwiwat.pl

       

    • Chór szkolny MAŁY WIWAT
     • Chór szkolny MAŁY WIWAT


     • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV - VII do uczestnictwa w zajęciach Chóru szkolnego.

      Chórzyści podczas zajęć rozwijają swoje umiejętności, rozbudzają kreatywność, uczą się koncentracji uwagi, poprawiają pamięć, wyrażają emocje poprzez śpiew, uczą się cierpliwości i wytrwałości, przyzwyczajają się do wystąpień publicznych, uwrażliwiają na piękno, a przede wszystkim  kreatywnie i przyjemnie spędzają czas.

      Muzykowanie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Wszystkie te sfery są podczas śpiewu rozwijane i wzmacniane, co przynosi korzyści także w innych działaniach, np. nauce czy twórczości.

      Śpiewanie wymaga wytrwałości, cierpliwości i systematyczności. Jest to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Każdy chórzysta wie, ile czasu i osobistego zaangażowania poświęca doskonaleniu swojego śpiewu, dzięki temu szanuje pracę innych i potrafi docenić sztukę.

       

      PLAN ZAJĘĆ:

      Klasy 4 - wtorek, lekcja 7 (14:05)

      Klasy 5 - piątek, lekcja 1 (8:15)

      Klasy 6 - czwartek, lekcja 1 (8:15)

      Klasy 7 - wtorek, lekcja 8 (14:55)

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego
     • Rozpoczęcie roku szkolnego


     • Nowy rok szkolny

      "Być starszym to marzenie dzieci,
      A przecież czas tak szybko leci.
      Mija godzina za godziną,
      Nim się spostrzegłeś, rok upłynął!
      I nowa bije już godzina,
      Nowy rok szkolny się zaczyna.
      Już czeka szkoła i koledzy,
      I w książkach zasób nowej wiedzy. […]
      Idę przez gwarne korytarze,
      Widzę coraz to nowe twarze.
      A oto dawny mój kolega,
      Już mnie zobaczył, już podbiega:
      – Gdzie byłeś w lecie? Zbierasz znaczki?
      – Czy masz już swoje miejsce w szatni?
      – Patrz, nauczyciel jakiś nowy?
      Ach, te okrzyki, te rozmowy…
      Ale wybiła już godzina.
      Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
      Znów dni popłyną pracowite
      Nad książką szkolną, nad zeszytem…
      Życzę wam wszystkim na początek
      Szkolnego roku samych piątek!"

       

      Słowami Patrona witamy nowy rok szkolny 2023/2024!

      Zebrani na boisku uczniowie, nauczyciele i rodzice zostali powitani w murach szkoły przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Niesiołkowską. Na twarzach dzieci, jak zwykle na początku roku, malowały się zarówno wspomnienie minionych wakacji, jak i ekscytacja związana z rozpoczęciem nowego roku nauki.

      Następnie uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się na krótkie spotkanie do sal lekcyjnych. Gwar rozmów, okrzyki radości, powitania - to świadectwo, że warto było wrócić po dwóch miesiącach wakacji do koleżanek i kolegów, by dalej wspólnie zgłębiać tajniki wiedzy.

      Wraz z Janem Brzechwą życzymy wszystkim udanego roku szkolnego pełnego wyzwań i sukcesów!

       

    • Zmarła wieloletnia Nauczycielka naszej szkoły
     • Zmarła wieloletnia Nauczycielka naszej szkoły


     • 6 sierpnia 2023 r. zmarła Pani Wiesława Ossolińska-Cessak, która przez wiele lat pracowała w naszej szkole.

      Pozostającej w żałobie Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

       

    • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023
     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023


     • Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2022/2023 zakończony!

      23 czerwca 2023 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I-VII.

      Dzień zakończenia roku szkolnego to dla większości uczniów jeden z najbardziej oczekiwanych dni w całym roku. W ciągu trwających nieco ponad dwa miesiące wakacji dzieci nie będą musiały wcześnie wstawać i pamiętać o codziennym przygotowywaniu się do lekcji. Wolny czas pozwoli im na relaks i odpoczynek, rozwijanie swoich zainteresowań oraz spotkania z rówieśnikami i wakacyjne wyjazdy.

      Życzymy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji, a przede wszystkim samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji!

      FOTORELACJA - KLASY I-III

      FOTORELACJA - KLASY IV-VII

       

    • Pożegnanie Absolwentów
     • Pożegnanie Absolwentów


     • 22 czerwca 2023 r. siedem klas ósmych zakończyło naukę w naszej szkole. Od teraz są Oni Absolwentami Szkoły Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie.

      I oto nadeszła chwila, kiedy musimy już powiedzieć „do widzenia” i pożegnać się z Wami. Już nie wierszem, lecz słowem z głębi serca płynącym. W pierwszych słowach składamy podziękowania Dyrekcji za organizację naszej nauki i stworzenie atmosfery pracy, zabawy i wypoczynku.

       

      Kochani Wychowawcy klas 1-3 i 4-8, przez wiele lat byliście dla nas nie tylko nauczycielami, ale niejednokrotnie przyjaciółmi i wzorami do naśladowania. Nigdy nie zapomnimy Waszych dobrych rad, które pomogły nam stawać się lepszymi ludźmi

      Drodzy Nauczyciele, Wasza praca, poświęcenie i zaangażowanie przyczyniły się do naszego rozwoju i sukcesów. Dziękujemy za Waszą życzliwość, cierpliwość, pomoc i wysiłek, jaki włożyliście w naszą edukację, a także za przygotowanie nas do egzaminów i wyzwań czekających na nas w przyszłości.

      Kochani Rodzice i Opiekunowie, wspólnie przeżyliśmy wiele radosnych chwil, które na zawsze zostaną w naszej pamięci, ale i trudnych momentów, które dzięki Wam przekształciły się w lekcje życia. Dziękujemy za to, że byliście z nami, podtrzymywaliście nas na duchu i udzielaliście wsparcia.

      Nasze kolejne słowa pragniemy skierować w stronę administracji szkoły: pani sekretarki, pań woźnych, pań ze stołówki szkolnej, panów konserwatorów. Wasza cierpliwość, wyrozumiałość i dobre słowo, które dla nas mieliście, są bezcenne. Dziękujemy za uśmiech i pozytywną atmosferę, która panowała w naszej szkole.

      Koleżanki i Koledzy! Dziękujemy za każdą chwilę, jaką mieliśmy okazję spędzić razem z Wami. Przeżyliśmy wiele niezapomnianych dni, od codziennych lekcji po wspólne wycieczki i projekty, w których wspólnie rozwijaliśmy swoje zainteresowania i dobrze się bawiliśmy.

      Dziękujemy za wszystko i życzymy Wam wszystkiego najlepszego! Życzymy Wam siły i wytrwałości w pracy oraz satysfakcji z każdego dnia spędzonego w szkole. Mamy nadzieję, że nasze drogi w życiu ponownie się skrzyżują, abyśmy mogli podzielić się z Wami swoimi sukcesami i osiągnięciami.

      Uczniowie klas VIII

      FOTORELACJA​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      KLASA 8A
      wychowawca: Pani Katarzyna Łazicka

      Dobrowolski Tomasz, Dobrzyńska Oliwia, Dubenska Anastasiia, Gurba Gabriela, Łubianka Anna, Malara Aleksy, Malinowski Karol, Michalski Witold, Michniewicz Jan, Murawska Aleksandra, Pactwa Jakub, Parzyszek Maria, Plutecka Antonina, Potocki Stanisław, Przerwa Maks, Ratajczak Ida, Sadownik Julia, Sokoliński Kornel, Tokarski Gabriel, Treszczotko Aleksander, Trojanowski Łukasz, Vakuliuk Illia, Zarzecki Tymon, Zhytnyk Sofiia, Ziółkowski Maciej

      ​​​​​

      KLASA 8B
      wychowawca: Pan Robert Pawlik 

      Bernat Miłosz, Bieguszewska Zuzanna, Ćwikła Małgorzata, Dębkowska Maja, Dziwota Aleksandra, Ejmont Hanna, Gałęzowska Malina, Głogowski Gustaw, Gołkowska Antonina, Guliński Tomasz, Łysik Maja, Malezhyk Vitalii, Mostek Miłosz, Nechmilov Yaroslav, Nowosielski Mateusz, Olczak Dominika, Olczak Szymon, Paleń Maciej, Ptaszyński Adam, Radzikowski Igor, Serbenskyi Tymofii, Tsesaruk Lev, Wiechowski Mikołaj, Winiarski Marcin, Zdrodowski Krystian
       

      KLASA 8C
      wychowawca: Pani Wioleta Pawluczuk

      Barnaś Maciej, Bereżański Michał, Chibowska Oliwia, Czuryło Antoni, Długokęcka Zofia, Grzechowiak Michał, Jaroszewska Barbara, Kowalewski Julian, Kruba Jonatan, Kucińska Julia, Kurowska Antonina, Malinowska Magdalena, Morawska Olga, Nagórka Zuzanna, Obuchowicz Sebastian, Piechowicz Henryk, Piskorski Mateusz, Ryguła Maja, Sawera Maja, Scheer Victoria, Skieresz Bartłomiej, Stryjewska Helena, Szymanowicz Kajetan, Vovk Illia, Vovk Maksym, Zalewski Krzysztof
       

      ​​​​KLASA 8D
      wychowawca: Pani Anna Gongolewska

      Basiak Mateusz, Bryndza Zofia, Bućko Stefan, Budzyńska Amelia, Chodzeń Zuzanna, Choim Olga, Ciołko Zuzanna, Dębiński Marcin, Dykty Julia, Fattal Badr, Galus Stanisław, Gaweł Lidia, Kapica Karol, Karaś Antonina, Klepin Inga, Łyjak Marta, Majchrowski Jan, Niewiedział Kazimierz, Piskorz Paulina, Poziemski Tymon, Siewicz Grzegorz, Strasz Gabriela, Struk Maksym, Świderska Małgorzata, Święcicki Klemens, Wojtach Marcelina
      ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      KLASA 8E
      wychowawca: Pan Krzysztof Obrębski

      Ananchenko Nikita, Bartnik Wiktoria, Blinkouski Maksim, Doliński Jakub, Dorosz Paula, Górna Joanna, Gurnik Oliwia, Gutkowski Franciszek, Huselnykova Valeriia, Karwat Wiktor, Kowalska Alicja, Król Amelia, Masalska Zofia, Mizielińska Patrycja, Nowak Alexander, Orłowski Krzysztof, Przygoda Dominik, Reszczyk Patryk, Sachko Yeva, Skoczylas Lena, Stepura Yaroslav, Stolarczyk Jan, Strilchuk Marta, Szydlik Krystian, Wakuła Laura, Zhyvotchenko Denys, Ziarko Filip

      ​​​​​​​

      KLASA 8F
      wychowawca: Pani Anna Symołon

      Czonka Martyna, Fabjański Franciszek, Grzegorczyk Nataniel, Halytska Alevtyna, Ilić Franciszek, Kantorowski Tomasz, Khmarskyi Artem, Kołodziejska Patrycja, Kulpa vel Kulpiński Aleksander, Kuznetsov Danyil, Likhachova Viktoriia, Małkowska Alicja, Michalska Barbara, Ociepa Zofia, Panikowska Lena, Pietrzak Michał, Połczyńska Natalia, Rafiński Bartłomiej, Skorupskyi Andrii, Trochimczuk Jagoda, Vlasenko Elizaveta, Wilkowicz Bianca, Wysocki Maciej, Zarzycki Igor, Zdun Paweł, Zgiep Barbara, Żołędowski Kacper
       

      KLASA 8G
      wychowawca: Pani Anna Hołub

      Błaszczyk Mateusz, Czerwiak Zuzanna, Gadamer Wiktoria, Gołębiewska Oliwia, Kaleta Maksymilian, Kornacki Igor, Kowalczyk Helena, Krężołek Ada, Kruk Mikołaj, Kucharski Łukasz, Libera Ewa, Malale Charles, Peterek Gabriela, Plakwicz Kamil, Semchuk Bohdana, Semchuk Nadiia, Smaga Michał, Staliński Mikołaj, Uchan Alicja, Więckowska Anna, Witkowski Karol, Zemlak Alicja, Żórawska Hanna
       

    • Dzień Patrona Szkoły
     • Dzień Patrona Szkoły


     • 19 czerwca 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

      Przedstawienie przybliżało społeczności uczniowskiej postać Jana Brzechwy i jego twórczość. Święto Szkoły uświetniła wystawa ilustracji do utworów poety pt. „Brzechwa zobrazowany”, która przybyła do nas ze Szczebrzeszyna – Stolicy Języka Polskiego.

      W szkolnej bibliotece można było obejrzeć dzieła naszego patrona oraz książki opisujące koleje jego życia i twórczości. Szkolne korytarze witały uczniów gazetkami i uczniowskimi pracami plastycznymi będącymi ilustracjami do tekstów Jana Brzechwy.

      Święto zakończyły rozgrywki sportowe na świeżym powietrzu.
       

    • Bal Ósmoklasistów
     • Bal Ósmoklasistów


     • 16 czerwca 2023 r. odbył się BAL ÓSMOKLASISTÓW. Uczniowie SP nr 92 rozpoczęli uroczystość od tradycyjnego poloneza. Był to wieczór pełen wzruszeń i wrażeń. Uczniowie prezentowali się wspaniale.

      Bal na pewno pozostanie we wspomnieniach ósmoklasistów, którzy już niebawem staną się absolwentami naszej szkoły. 
       

  • Kontakty

   • SZKOŁA PODSTAWOWA NR 92 im. JANA BRZECHWY
   • sekretariat.sp92@eduwarszawa.pl
   • Sekretariat 222 771 688
    Kierownik gospodarczy / Kadry 222 771 681
    Intendent żywienia 222 771 685
    Pielęgniarka 222 771 691
    Pedagog 222 771 683
    Psycholog 222 771 684
   • ul. Przasnyska 18a
    01 - 756 Warszawa
    Poland
   • PDuchalski@eduwarszawa.pl
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych